NOWE POSTY | NOWE TEMATY | POPULARNE | STAT | RSS | KONTAKT | REJESTRACJA | Login: Hasło: rss dla

HOME » OBWIESZCZENIA, INFORMACJE DLA KRÓTKOFALOWCÓW » WYDZIAŁ KRYZYSOWY URZĘDU WOJEWÓDZKIEGO

Przejdz do dołu strony<<<Strona: 11 / 12>>>    strony: 12345678910[11]12

Wydział Kryzysowy Urzędu Wojewódzkiego

Jaka jest podstawa prawna?
  
SP5WCX
05.03.2011 13:51:55
poziom 4

Grupa: Użytkownik

Posty: 349 #660267
Od: 2009-3-6
Dorzucę swoje 3 grosze do dyskusji. Oto treść mojego pisma wysłana do UKE:

WNIOSEK O UDOSTĘPNIENIE INFORMACJI PUBLICZNEJ
Na podstawie art. 2 ust. 1 ustawy o dostępie do informacji publicznej z dnia 6 września 2001 r. (Dz. U. Nr 112, poz. 1198 z późn. zm.) zwracam się z prośbą o udostępnienie informacji w zakresie:
W związku z wejściem w życie ROZPORZĄDZENIA RADY MINISTRÓW z dnia 1 lipca 2010 r. w sprawie trybu nieodpłatnego udostępniania radiowych urządzeń nadawczych lub nadawczo-odbiorczych stosowanych w służbach radiokomunikacyjnych przez podmioty niebędące przedsiębiorcami telekomunikacyjnymi (Dz. U. 130, poz. 875), zwracam się z prośbą o publiczne zajęcie stanowiska w następującej kwestii. Czy „podmiot upoważniony” (w rozumieniu zapisów ww. Rozporządzenia, na przykład Wydział Zarządzania Kryzysowego i Spraw Obronnych Starostwa Powiatowego) występując o nieodpłatne udostępnienie urządzeń radiowych nadawczych lub nadawczo-odbiorczych, które w myśl ustawy – Prawo telekomunikacyjne, nie muszą posiadać Świadectw Zgodności (lub równoprawnego dokumentu), a w szczególności urządzeń wykorzystywanych przez radiową służbę amatorską (Art. 158 ustawy – Prawo Telekomunikacyjne), a w dodatku nie posiada Pozwolenia Radiowego na używanie takowych urządzeń, nie popełnia przestępstwa określonego w art. 208 ustawy – Prawo Telekomunikacyjne?
Odpowiedź proszę o przesłanie na mój adres mejlowy. Jednocześnie zastrzegam sobie opublikowanie Państwa odpowiedzi na internetowym portalu radioamatorskim.


I odpowiedź na nie:


Szanowny Panie,
W odpowiedzi na Pana wniosek z dnia 28 lipca 2010 roku o udostępnienie informacji publicznej, uprzejmie informuję co następuje.
Na wstępie należy stwierdzić, że Prezes UKE nie jest organem uprawnionym do dokonywania obowiązującej wykładni Rozporządzenia Rady Ministrów z dnia 1 lipca 2010 roku w sprawie trybu nieodpłatnego udostępniania radiowych urządzeń nadawczych lub nadawczo – odbiorczych stosowanych w służbach radiokomunikacyjnych przez podmioty niebędące przedsiębiorcami telekomunikacyjnymi. Wobec powyższego poniższa informacja nie ma charakteru wiążącego.
Zgodnie z art. 177 ust. 4 ustawy Prawo telekomunikacyjne, podmioty, w tym niebędące przedsiębiorcami telekomunikacyjnymi, używające radiowych urządzeń nadawczych lub nadawczo-odbiorczych stosowanych w służbach radiokomunikacyjnych, w sytuacjach szczególnych zagrożeń są obowiązane do nieodpłatnego udostępniania urządzeń telekomunikacyjnych niezbędnych do przeprowadzenia akcji ratowniczej podmiotom koordynującym działania ratownicze, podmiotom właściwym w sprawach zarządzania kryzysowego, służbom ustawowo powołanym do niesienia pomocy, a także innym podmiotom realizującym zadania na rzecz obronności, bezpieczeństwa państwa oraz bezpieczeństwa i porządku publicznego. Tryb nieodpłatnego udostępniania radiowych urządzeń nadawczych lub nadawczo-odbiorczych stosowanych w służbach radiokomunikacyjnych przez podmioty niebędące przedsiębiorcami telekomunikacyjnymi, został określony przez Radę Ministrów w rozporządzeniu z dnia 1 lipca 2010 roku w sprawie trybu nieodpłatnego udostępniania radiowych urządzeń nadawczych lub nadawczo – odbiorczych stosowanych w służbach radiokomunikacyjnych przez podmioty niebędące przedsiębiorcami telekomunikacyjnym.
Należy stwierdzić, że nieodpłatne udostępnianie urządzeń telekomunikacyjnych może być wymagane wyłącznie w sytuacjach wyjątkowych, takich jak np. katastrofy komunikacyjne czy klęski żywiołowe, w okolicznościach zagrożenia życia lub zdrowia ludzkiego. W związku z powyższym, zdaniem Prezesa UKE, nie dojdzie w takim przypadku do złamania przepisu art. 208 ust.1 ustawy Prawo telekomunikacyjne ( Kto bez wymaganego pozwolenia używa urządzenia radiowego nadawczego lub nadawczo-odbiorczego, podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2). Przepis art. 177 ma tu charakter przepisu szczególnego wyłączającego skuteczność art. 208. Ponadto, działanie w ochronie dobra najwyższego rzędu chronionego prawem nie może być uważane za popełnienie przestępstwa, nawet jeśli w związku z tym działaniem nastąpi złamanie przepisu o charakterze administracyjnoprawnym.
Marian Kornaszewski
zastępca dyrektora
Departament Zarządzania
Zasobami Częstotliwości
  
Electra27.11.2024 13:37:18
poziom 5

oczka
  
sp6nic
05.03.2011 14:02:55
poziom najwyższy i najjaśniejszy :-)

Grupa: Użytkownik

QTH: Okolice Milicza

Posty: 1894 #660275
Od: 2009-6-23



UŻYTKOWNIK ZABLOKOWANY
Jako ciekawostkę dodam, iż w razie zastosowania tych przepisów,(co raczej w dającej się przewidzieć przyszłości nie nastąpi) w sytuacji kiedy zabrane krótkofalowcowi urządzenie ulegnie zepsuciu. Organ, który je pobrał ma obowiązek dostarczenia nowego, tego samego typu. Ustawodawca chciał zamieścić iż tylko zwrot kosztów naprawy. PZK w rozmowach nad ustawą udało się wywalczyć że ma być zakupione nowe. Powyższa ustawa w niewielkim zakresie dotyczy radioamatorów. Tego rodzaju przepisy obowiązują w każdym , cywilizowanym kraju. Informacje takową uzyskałem od Prezsa PZK na ostatnim spotkaniu we Wrocławiu, które odbyło się w sprawie podpisania nowego porozumienia z Szefostwem OC.
73 Marek sp6nic
_________________
73 Marek sp6nic
  
SP5WCX
05.03.2011 15:24:56
poziom 4

Grupa: Użytkownik

Posty: 349 #660348
Od: 2009-3-6
Mamy w klubie na stanie sporo sprzętu "demobilowego", bardzo dobrej jakości, syetematycznie konserwowany, badana pojemność akumulatorów itp. I nie są to urządzenia typu R-105! W większości armii zachodnich. Niestety, sprzęt ten pracuje emisją FM w zakresie od 30 do 80 MHz. Chcieliśmy go od czasu do czasu przetestować w warunkach rzeczywistych. Niestety, same kłody pod nogi. Na 6m - nie możemy, w przyszłym pasmie 70 MHz - też nie. A sprzęt ten nadaje się idealnie do wykorzystania "w razie W", do współpracy z sieciami wojskowymi. Czy nikt tego nie dostrzega? Dlaczego "beton" jest przeciwko FM na 6m, w sytuacji kiedy w paśmie 48 - 50 MHz i 52 - 53 MHz kupę jest innych służb pracujących FM (leśnictwo, zarządy dróg itp ...), a za chwilę ci sami ludzie tworzą prawo ażeby udostępniać nieodpłatnie sprzęt "na wypadek W".

Za chwilę zamieszczę moją korespondencję z UKE w sprawie warunkowego Pozwolenia Radiowego na pracę FM w paśmie 6 m tylko przez stacje mobile i portable.

A może ktoś od koordynacji OC-PZK, MON-PZK lub MI-PZK wypowie się w tej sprawie?
  
sp6nic
05.03.2011 15:43:09
poziom najwyższy i najjaśniejszy :-)

Grupa: Użytkownik

QTH: Okolice Milicza

Posty: 1894 #660359
Od: 2009-6-23



UŻYTKOWNIK ZABLOKOWANY
Czy na 70Mhz będzie FM czy nie to jeszcze nie wiadomo. Może się uda wynegocjować.Zobaczymy nie długo. A co do 6m, no tu zdania są podzielone. Spora część środowiska krótkofalarskiego nie chce tam FM-u.
73 Marek sp6nic
_________________
73 Marek sp6nic
  
sp4oiq
05.03.2011 15:46:45
poziom 4

Grupa: Użytkownik

Posty: 375 #660360
Od: 2010-4-25
Z treści listu z UKE mozna pobrać odpowiedz na postawione niedawno pytanie przez jednego z kolegów "Czy podczas niesienia pomocy,ratowania życia, czy udaremnienia przestępstwa można użyc radia amatorskiego aby wezwac pomoc na częstotliwosciach zarezerwowanych dla służb udzielających pomocy zawodowo". z wypowiedzi pana Kornaszewskiego wynika wprost, że można, tylko ze jest to wyłącznie jego interpretacja, która moze miec zupełnie inny charakter jak padnie z ust np. KWMO, czy Pogotowia Ratunkowego, GOPR, WOPR itd.
  
SP5WCX
05.03.2011 20:44:18
poziom 4

Grupa: Użytkownik

Posty: 349 #660629
Od: 2009-3-6
    sp6nic pisze:

    ... Spora część środowiska krótkofalarskiego nie chce tam FM-u ...


No właśnie, spotykam się z postawą "nie, bo nie". Żadnych rzeczowych argumentów. Podobnie było parę lat temu jak być może ta sama "spora część środowiska" nie chciała zniesienia telegrafii na egzaminach. Czy zawsze musimy być pięć lat za murzynami?
Czy było jakieś głosowanie w tej sprawie że większość była na nie? Chyba coś mnie ominęło.

A to moja korespondencja z UKE w tej sprawie:


WNIOSEK O UDOSTĘPNIENIE INFORMACJI PUBLICZNEJ
Na podstawie art. 2 ust. 1 ustawy o dostępie do informacji publicznej z dnia 6 września 2001 r. (Dz. U. Nr 112, poz. 1198 z późn. zm.) zwracam się z prośbą o udostępnienie informacji w zakresie:
Proszę o wyjaśnienie odnośnie możliwości uzyskania czasowego, warunkowego Pozwolenia radiowego w służbie amatorskiej, w zakresie umożliwiającym pracę „portable” i „mobile” (z wyłączeniem stacji „bazowych”), z wykorzystaniem modulacji częstotliwości, w amatorskim paśmie 50 MHz. Prośbę motywuję chęcią aktywnego uczestnictwa w manewrach techniczno-obronnych na terenie Hufca ZHP w Mińsku Mazowieckim oraz podczas zgrupowania w innym rejonie Polski, z wykorzystaniem sprzętu posiadającego możliwości techniczne pracy we wspomnianym zakresie częstotliwości i wspomnianą modulacją. Dzięki temu uprawnieni operatorzy stacji zapoznaliby się z rzeczywistymi warunkami pracy terenowej w tym paśmie, a wyniki tych eksperymentów mogły by posłużyć w przyszłości odpowiednim służbom w zakresie ustalania zasad współpracy pomiędzy radiową służbą amatorską a służbami którym został udostępniony zakres widma radiowego 50 – 52 MHz na zasadzie pierwszeństwa (służby rządowe, wojsko) w sytuacjach szczególnych, na przykład powodziowych. Oczywistą sprawą jest że o takie czasowe Pozwolenie ubiegały by się wyłącznie osoby posiadające ważne Pozwolenie radiowe w służbie amatorskiej, uprawniające do pracy w paśmie 50 MHz emisjami obecnie tam dopuszczonymi. Podczas rozpatrywania Wniosku proszę uwzględnić fakt, że działaniom takim przyświeca ważny interes społeczny, działania takie nie powodują obciążenia Budżetu Państwa a także istnieje prawie zerowe prawdopodobieństwo powodowania zakłóceń w pracy służby radiodyfuzyjnej przez częstotliwość drugą harmoniczną nadajników z uwagi na ich małe moce i ciągle zmieniającą się lokalizację.
Odpowiedź na Wniosek proszę o przesłanie na mój adres mejlowy. Jednocześnie zastrzegam sobie możliwość opublikowania Państwa odpowiedzi w prasie fachowej oraz na portalu internetowym dla radioamatorów i harcerzy.


I odpowiedź:

Treść udostępnianej informacji:
Rozporządzenia Ministra Infrastruktury z dnia 5 grudnia 2008 r. - w sprawie pozwoleń dla
służby radiokomunikacyjnej amatorskiej (Dz.U. Nr 223, poz. 1472) określa rodzaje
pozwoleń dla służby radiokomunikacyjnej amatorskiej na używanie urządzeń nadawczych
lub nadawczo-odbiorczych w służbie radiokomunikacyjnej amatorskiej. Rozporządzenie to
nie przewiduje możliwości wydania innego rodzaju pozwolenia tj. „warunkowego
Pozwolenia”, o którym pan napisał we wniosku o udostępnienie informacji publicznej.
Rozporządzenie określa również zakresy częstotliwości jakie mogą wykorzystywać
radioamatorzy w zależności rodzaju posiadanego pozwolenia.
Jednocześnie informuję, że Krajowa Tablica Przeznaczeń Częstotliwości określa sposób
wykorzystania przeznaczonych dla poszczególnych służb zakresów częstotliwości.
Używanie radiostacji amatorskiej w zakresie 50-52 MHz uwarunkowane jest
ograniczeniami wynikającymi z uwagi POL. 30 znajdującej się na końcu Tablicy.
POL.30 W zakresie częstotliwości 50-52 MHz stacje amatorskie mogą używać dowolnych
emisji, z wyjątkiem F3E, z mocą nieprzekraczającą 100 W e.i.r.p.
Reasumując, nie można pod żadnym pozorem używać radiostacji amatorskiej
pracującej z modulacją częstotliwości (F3E) w zakresie 50-52 MHz.
Rozporządzenie Ministra Infrastruktury w sprawie pozwoleń dla służby
radiokomunikacyjnej amatorskiej (Dz.U. z roku 2008 Nr 223, poz. 1472) oraz
rozporządzenie Rady Ministrów w sprawie Krajowej Tablicy Przeznaczeń Częstotliwości
(Dz.U. z roku 2005 Nr 223, poz. 1472 z późn.zm.) są powszechnie obowiązującymi aktami
prawnymi i powinny być znane użytkownikom radiostacji amatorskich.
  
sp4oiq
05.03.2011 21:11:26
poziom 4

Grupa: Użytkownik

Posty: 375 #660641
Od: 2010-4-25
Tak, kto i czym sie kierował, aby amatorom zabronic, w tym pasmie, pracy na urządzeniach z modulacja czestotliwości, podczas gdy cała masa innych służb może pracować z takimi modulacjami w tym pasmie i wokoło niego. Jak sąd wlepia komuś jakiś wyrok to nie kwituje tego faktu "bo tak mi sie podobało" tylko go uzasadnia, a w omawianym przypadku jest dosłowny beton lub tez może brak sensownej i zasadnej motywacji powoduje takie głupie interpretacje.
  
sp9eno
05.03.2011 21:13:05
poziom najwyższy i najjaśniejszy :-)

Grupa: Użytkownik

QTH: Gliwice n/Kłodnicą

Posty: 2545 #660643
Od: 2010-4-9



Ilość edycji wpisu: 2
    SP5WCX pisze:

      sp6nic pisze:

      ... Spora część środowiska krótkofalarskiego nie chce tam FM-u ...


    No właśnie, spotykam się z postawą "nie, bo nie". Żadnych rzeczowych argumentów. Podobnie było parę lat temu jak być może ta sama "spora część środowiska" nie chciała zniesienia telegrafii na egzaminach. Czy zawsze musimy być pięć lat za murzynami?
    Czy było jakieś głosowanie w tej sprawie że większość była na nie? Chyba coś mnie ominęło.



Mozna by z Twoich wypowiedzi odnieść wrazenie, że jesteś z tej części srodowiska, która uważa, że nam krótkofalowcom należy się
wszystko co maja inni gdziekolwiek na świecie.I należy sie nam to jak przysłowiowa "psu buda".
A to niestety nieprawda.Nie jesteśmy niestety narodem wybranym i o wszystko co chcemy mieć, musimy walczyć.
A ponieważ nie ma komu walczyć to mamy to co mamy.
A o zapisach w KTPC krótkofalowcy nie głosują-dostaja łaskawie to co na wniosek MI /UKE/ podpisuje Premier rzadu RP.
Więc jesli coś Cie ominęlo to tylko wiedza na ten temat.

    sp4oiq pisze:

    Tak, kto i czym sie kierował, aby amatorom zabronic, w tym pasmie, pracy na urządzeniach z modulacja czestotliwości, podczas gdy cała masa innych służb może pracować z takimi modulacjami w tym pasmie i wokoło niego. Jak sąd wlepia komuś jakiś wyrok to nie kwituje tego faktu "bo tak mi sie podobało" tylko go uzasadnia, a w omawianym przypadku jest dosłowny beton lub tez może brak sensownej i zasadnej motywacji powoduje takie głupie interpretacje.


Jest subtelna różnica pomiędzy sądem a urzędem odpowiedzialnym za wykorzystywanie widma częstotliwości.
Jak sie tej różnicy nie rozumie to prowadzi to do niezbyt mądrych komentarzy.

Andrzej,sp9eno
_________________
https://www.facebook.com/PZK-Gliwice-190266837719326
http://sp9pdf.polsl.pl/

Nawet jeżeli się to komuś nie podoba to w moich postach jest napisane tylko to co jest napisane, a nie to co się komuś wydaje, że jest napisane./J.N./

nie przejawia żadnej aktywności w PZK,nic nie robi i nigdy nic dla PZK nie zrobił, notoryczny krytykant władz PZK i fan nieporadnego janczara z Turka, SLU Jurka.
  
sp6ouj
05.03.2011 21:20:36
poziom 5



Grupa: Użytkownik

QTH: Głubczyce, JO80VE

Posty: 664 #660650
Od: 2007-9-7



UŻYTKOWNIK ZABLOKOWANY
Andrzej, daj spokój. Co, Kollega SP4OIQ ma jechać do Warszawy i pikietować przed Sejmem?
Chyba ma swoich przedstawicieli, a ci tworzą coś w rodzaju Zarządu czy Prezydium.
To oni rozmawiają z Władzami, piszą pisma, czy biorą udział w konsultacjach społecznych. Nie tacy szaracy jak my.
_________________
73! Arek sp6ouj
http://www.skpo.glubczyce.info
  
sp4oiq
05.03.2011 21:56:06
poziom 4

Grupa: Użytkownik

Posty: 375 #660663
Od: 2010-4-25
Jest subtelna różnica pomiędzy sądem a urzędem odpowiedzialnym za wykorzystywanie widma częstotliwości.
Jak sie tej różnicy nie rozumie to prowadzi to do niezbyt mądrych komentarzy.
Tak SP9ENO, róznica jest ale nie ma w niej nic subtelnego, a to co wydał, urząd sąd może w pył obrucić i zapewne uzasadni dlaczego taką decyzję podjął. Nikt nie wywiesza ogłoszenia o treści "zakaz wstępu" ale "teren wojskowy, zakaz wstępu" widzimy bardzo często i na tym polega krótkie ale rzeczowe uzasadnienie, które w przypadku widma 50-52MHz wygasiłoby wszelkie wątpliwości.
  
sp9eno
06.03.2011 08:42:16
poziom najwyższy i najjaśniejszy :-)

Grupa: Użytkownik

QTH: Gliwice n/Kłodnicą

Posty: 2545 #660796
Od: 2010-4-9

    sp4oiq pisze:


    Tak SP9ENO, róznica jest ale nie ma w niej nic subtelnego, a to co wydał, urząd sąd może w pył obrucić i zapewne uzasadni dlaczego taką decyzję podjął. Nikt nie wywiesza ogłoszenia o treści "zakaz wstępu" ale "teren wojskowy, zakaz wstępu" widzimy bardzo często i na tym polega krótkie ale rzeczowe uzasadnienie, które w przypadku widma 50-52MHz wygasiłoby wszelkie wątpliwości.


Kazdy na tym forum moze pisać i mądrze i głupio.
Moze wykazać posiadanie pewnej wiedzy albo totalną ignorancję.

Każdy tez może zwrócić się do UKE badź do Premiera rządu RP
o wyjaśnienie konkretnych zapisów w KTPC.

Każdy tez moze podać do sadu administrację RP za brak uzasadnienia
decyzji o wykluczeniu FM z pasma 50-52MHz.


Andrzej,sp9eno
_________________
https://www.facebook.com/PZK-Gliwice-190266837719326
http://sp9pdf.polsl.pl/

Nawet jeżeli się to komuś nie podoba to w moich postach jest napisane tylko to co jest napisane, a nie to co się komuś wydaje, że jest napisane./J.N./

nie przejawia żadnej aktywności w PZK,nic nie robi i nigdy nic dla PZK nie zrobił, notoryczny krytykant władz PZK i fan nieporadnego janczara z Turka, SLU Jurka.
  
Electra27.11.2024 13:37:18
poziom 5

oczka
  
SP5WCX
06.03.2011 08:42:53
poziom 4

Grupa: Użytkownik

Posty: 349 #660797
Od: 2009-3-6


Ilość edycji wpisu: 1
Ktoś mi kiedyś podpowiedział: "To używajcie urządzeń z modulacją fazy a nie częstotliwości". Efekt ten sam, a jesteście zgodni z przepisami.

No ale powoli odbiegamy od tematu, czyli od łączności kryzysowej. A może Admin by wydzielił ten wątek FM-u na 50 i 70 MHz i przeniósł do bardziej odpowiedniego działu?
  
sp6nic
06.03.2011 09:38:29
poziom najwyższy i najjaśniejszy :-)

Grupa: Użytkownik

QTH: Okolice Milicza

Posty: 1894 #660813
Od: 2009-6-23



UŻYTKOWNIK ZABLOKOWANY
Wątków o FM na 6m było już sporo na tym forum. Można poszukać i być może znalezć przyczyny czemu nie mamy tam FM-u . Z pewnością lobby szperaczy-dłubaczy, przerabiania demobilu, byłoby za!wesoły Do łączności kryzysowej te pasmo raczej się nie nadaje. Wojsko sporadycznie z niego korzysta. Policja, pogotowie, straż w ogóle.
73 Marek sp6nic

_________________
73 Marek sp6nic
  
SP5WCX
06.03.2011 10:13:12
poziom 4

Grupa: Użytkownik

Posty: 349 #660828
Od: 2009-3-6
Świeży jestem na tym Forum, nie natknąłem się jeszcze na właściwy temat odnośnie FM-u na 6m.
Jak pamiętasz w zamierzchłych czasach, ZHP miało kilka częstotliwości na kraj w tamtym niskim paśmie. Po likwidacji COŁ ZHP już nikt się tym nie zajmował, a sprzętu kupę zostało w magazynach ZHP.
  
sp6nic
06.03.2011 14:11:01
poziom najwyższy i najjaśniejszy :-)

Grupa: Użytkownik

QTH: Okolice Milicza

Posty: 1894 #660962
Od: 2009-6-23



UŻYTKOWNIK ZABLOKOWANY


Ilość edycji wpisu: 1
Pamiętam. ciut powyżej 30-tu Mhz. ale były problemy ze sprzętem. Przynajmniej u nas. Łosice miały, inni w niewielkiej, śladowej ilości. Czasy się zmieniły. PMR, CB, dostępność licencji krótkofalarskich. Po co teraz ładować się w tamte pasmo jak za 100zł kupisz dwa radia do zabezpieczenia łączności na obozie czy imprezie.Można tez wypożyczyć kilka Motorolek z WZKiOL razem z częstotliwością. A przestrojenie radiotelefonu z np. 45 Mhz na 30Mhz kosztuje więcej i trzeba znalezć chętnego, który by to zrobił! Zresztą ZHP zrezygnowała z tej QRG.
73 Marek sp6nic
_________________
73 Marek sp6nic
  
SQ6NTJ
26.10.2011 10:17:02
poziom 4



Grupa: Użytkownik

QTH: Piotr Wrocław JO81MB

Posty: 370 #791258
Od: 2010-11-8


Ilość edycji wpisu: 1
Choć to trochę off topic, znalazłem fajnego kwiatka w programie II TVP z niedzieli, 19.10.1980 roku: "10.10 "Krótkofalowcy" - program wojskowy".
Teraz już nie ma chyba wątpliwości dlaczego nasze hobby traktowane są przez niektórych jako służba.
A dla poprawy nastroju chciałbym zacytować autentyczny zapis jaki pojawił się w aktach sądowych, a dotyczy poniekąd naszego hobby: "Pozwany stale stuka w ścianę mieszkania i posługując się alfabetem morsa obraża powoda wulgarnymi słowami." - czyżby kolejne niegodziwe zachowanie któregoś z naszych kolegów oczko
_________________
vy 73!
Piotr SQ6NTJ
"You don't have a radio until it glows in the dark"
  
SP2LIG
26.10.2011 10:53:50
moc !!!
wydawało się ze wiecej już sie nie da ale jednak !



Grupa: Użytkownik

QTH: GDYNIA

Posty: 13101 #791267
Od: 2009-3-16

Wyglada na to że pozwany to anclowa elyta czyli grypsera.Ale powód pewnie też bo kuma o co chodzi.
___________
Greg SP2LIG
  
ICOM
26.10.2011 20:47:25
Grupa: Użytkownik

QTH: SOPOT

Posty: 25 #791552
Od: 2011-8-1
Witam
Kolego SP5WCX, trafne pytania padły do UKE, jak wrócę do office to pochwalę się otrzymaną odpowiedzią na temat używania częstotliwości niezgodnie z pozwoleniem radiowym. Póki co UKE podaje ( w mojej interpetacji) o stanie klęski żywiołowej, ponieważ na końcu pisma UKE, według mnie podaje, systuacje użycia w stanie tzw. wyższej konieczności... a wtedy co prokuratura to interpretacja... i na końcu ten co pomógł dostaje kuku... Pozdrawiam i polecam chowanie radyjek jak za komuny wesoły
  
sq3nto
05.11.2011 21:41:59
poziom 3



Grupa: Użytkownik

QTH: Zielona Góra (JO71SW)

Posty: 120 #797110
Od: 2009-2-17


Ilość edycji wpisu: 3
W sprawie Zarządzania Kryzysowego.... Tak to robi się u nas:



W tym roku powołana do życia została Formacja Obrony Cywilnej, która składa się z członków naszego klubu (SP3PJE).
_________________
Vy 73 de Michał HF3O!

Mniej - więcej.
  
zwiadowca41
05.11.2011 22:22:01
poziom 1

Grupa: Użytkownik

QTH: KO00XB Rzeszów

Posty: 28 #797132
Od: 2011-8-5
Witam kolegow w Rzeszowie jest to tak rozwiazane jest podpisane porozumienie pomiedzy WIOC a wojewodzkiem zarzadem PZK o wspolpracy na wypadek klesk zywiolowyh i odbywa sie na 145,550 i nieraz sa trenigi radiowe ale powoli to umiera z powodu zainteresowania kolegow zreszta uw zlikwidowal tagzwany wlowad bo stwierdzili ze nie bedzie sie nic dzialo system wojewody opiera sie o 4 przemieniki na cale wojewoctwo hodza stabilnie ale jednym minusem jest to ze nie posiadaja zasilania awaryjnego i padaja zreszta przemieniki robil jeden z naszyh kolegow kr na prywate i spierniczyl to a co do czestotliwosci ZHP to padly bo zalozenia pracy byly opracowane na radiostacjah r 105 i ZHP powoli umiera i ma problemy finasowe i zrezygnowalo z czestotliwosci a umnie zostalo tego zabytku 10 szt w magazynie i niema nawet jak tego urzyc co do sytuacji kryzysowyh mozna pracowac na ih czestotliwosciah jak nie maja lacznosci sam zabespieczalem lacznosc jak byla powodz a co do zajmowania sprzetu i pojazdow dotyczy przepis na wypadek w pozdrawiam
  
Electra27.11.2024 13:37:18
poziom 5

oczka

Przejdz do góry strony<<<Strona: 11 / 12>>>    strony: 12345678910[11]12

  << Pierwsza     < Poprzednia      Następna >     Ostatnia >>  

HOME » OBWIESZCZENIA, INFORMACJE DLA KRÓTKOFALOWCÓW » WYDZIAŁ KRYZYSOWY URZĘDU WOJEWÓDZKIEGO

Aby pisac na forum musisz sie zalogować !!!

TestHub.pl - opinie, testy, oceny