NOWE POSTY | NOWE TEMATY | POPULARNE | STAT | RSS | KONTAKT | REJESTRACJA | Login: Hasło: rss dla

HOME » PRZEDSTAW SIĘ » WITAM WSZYSTKICH SQ1SGB

Przejdz do dołu strony<<<Strona: 3 / 4>>>    strony: 12[3]4

Witam wszystkich SQ1SGB

  
sp3slu
28.04.2017 09:25:23
poziom 5Grupa: Użytkownik

Posty: 628 #2421694
Od: 2010-9-14
  SP9GMK pisze:  To błąd, że żaden blog czy fotorelacje nie jest prowadzona. Szkoda, możnaby tyle pięknej przyrody pokazać. Może jednak kilka zdjęć warto zrobić aby choćby po powrocie je komuś pokazać.

  Pytanie: Jak w chwili obecnej jest w bazie zrealizowane łącze internetowe? Zdaję sobie sprawę, że poprzez satelitę ale chodzi mi o to jakie są limity transferu etc.

  Po wtórę radzę ustanowić jakiegoś pełnomocnika w Polsce i wysłać go do UKE...bo ktoś chyba coś zawalił po całości:

  - wedle bezy znaków HF0ARC jest zainstalowany w miejscowości Biesiekierz w woj. Zachodniopomorskim - z pewnością jest to błąd urzędniczy i może zostać naprawiony tak aby w decyzji administracyjnej znalazł się zapis lokalizacji stacji jako ,,Polska Baza Arktyczna H. Arctowskiego, Szetlandy Południowe"

  Z pewnością z taką drobnostką nie będzie problemu, gdyż w przeciwnym razie każda aktywność stacji HF0ARC z bazy Arctowskiego będzie AKTEM PIRACTWA RADIOWEGO
  , z tego prostego powodu, iż pozwolenia dodatkowe uprawniają do pracy tylko w miejscu zainstalowania stacji wpisanym w pozwoleniu i tym między innymi różnią się od pozwoleń kategorii 1. i 3. Z resztą była już o tym dyskusja na tym forum przy okazji wątpliwej prawnie pracy stacji HF0SEA z pokładu ,,Pogorii"
  link do wątku: KLIK i do mojego tam postu KLIK

  I teraz wyjścia z sytuacji są cztery:

  - zawnioskowanie w UKE o zmianę decyzji administracyjnej 436/P/2016 w przedmiocie lokalizacji stacji z miejscowości Biesiekierz na Polska Baza Arktyczna H. Arctowskiego, Szetlandy Południowe
  - Zawnioskowanie o uchylenie decyzji 436/P/2016 i po jej uchyleniu zawnioskowanie o pozwolenie kategorii 1. ze znakiem HF0ARC, tak aby pozwolenie uprawniało do pracy w krajach CEPT i poza lokalizacją wpisaną w pozwoleniu (wtedy będzie można pracować jako VP8/HF0ARC)
  - Uzyskanie znaku VP8 od odpowiedniej administracji na Falklandach - Tutaj podsyłam info jak można to zrobić KLIK
  - całkowite powstrzymanie się od aktywności radioamatorskiej z Arctowskiego

  Bez podjęcia odpowiednich kroków prawnych aktywność z Arctowskiego będzie piractwem radiowym i będzie mogło być zgłoszone do UKE jako podejrzenie naruszenia § 3. ustęp 1. punkt 4.) Rozporządzenia Ministra Administracji i Cyfryzacji z dnia 10 grudnia 2014 r. w sprawie pozwoleń dla służby radiokomunikacyjnej amatorskiejwyżygi Rejtana-Eksperymentatora -> mutanta przebierańca w gatunku krótkofalowych, bez pojęcia o wyobrażeniu.
  
Electra20.08.2019 14:10:50
poziom 5

oczka
  
SP2LIG
28.04.2017 10:09:19
moc !!!
wydawało się ze wiecej już sie nie da ale jednak !Grupa: Użytkownik

QTH: GDYNIA

Posty: 12190 #2421710
Od: 2009-3-16
  SQ1SGB pisze:

  Do SP2LIG:
  Tak. Mój znak podstawowy SQ1SGB to jest znak podparty licencją CEPT.
  Decyzja o znaku HF0ARC jest tylko w języku polskim......


SQ1SGB.

Czyli jest tak jak domniemałem. Tz płachta A4 upoważnia tylko do pracy w SP. Więc Twój problem z pod jakiego znaku będziesz pracował z wyspy KG jest dalej otwarty.
Swego czasu mnie również proponowano płachtę A4 za friko, wolałem zapłacić kolejne 82 pln i mieć licencję CEPT.
____________
Greg SP2LIG
  
Waldi1954
28.04.2017 10:29:48
poziom 3

Grupa: Użytkownik

QTH: loc. KP19PX

Posty: 195 #2421716
Od: 2015-2-16
SP9GMK, Grzegorzu,


Na ta chwile nie widze totalnie zadnego zwiazku znaku HF0POL z PZK. Swiata nie interesuja wewnetrzne problemy "jakiegos" PZK, tylko zrobienie lacznosci z Arctowskim pod znakiem HF0POL. A Ty skutecznie to uniemozliwiasz. Wiec zapytam inaczej: nie robisz pod tym znakiem lacznosci wiec po ci Ci on? Nie sprawilo by Tobie wiekszej przyjemnosci zrobienie lacznosci z Arcrowskim HF0POL i sluchanie jak inni nawiazuja z nim lacznosc? Znak nie byl zajmowany jak myslisz dlaczego? Bo kazdy swiadomy krotkofalowiec wie do czego on jest przeznaczony i przez mysl nikomu nie przyszlo, by zajmowac ten znak, bo to bylo by po prostu faux pas. Wiec jezeli masz w sobie choc odrobine honoru, godnosci i ambicji to wiesz co powinienes z tym zrobic...
  
SP2LIG
28.04.2017 10:52:11
moc !!!
wydawało się ze wiecej już sie nie da ale jednak !Grupa: Użytkownik

QTH: GDYNIA

Posty: 12190 #2421724
Od: 2009-3-16


Ilość edycji wpisu: 2
Towarzysze nadawcy i wszyscy inni również.

Nie myślcie tylko że jestem Grześka papugą. Już od dłuższego czasu w różnych wątkach opluwacie Grześka za to co umożliwił jemu obecny totalny bajzel znakowo/okregowy, on Grzesiek postąpił zgodnie z obowiązującym prawem czytaj obowiązującym bajzlem.
Wybrał sobie znak z bazy wolnych znaków UKE, mógł? Oczywiście że mógł.
Żaden z was obrońców pamięci po znaku HF0POL nie zajarzył na czas i nie ruszył tyłka żeby ów znak obecnej niezgody zablokować. Tylko nie zwalajcie na PAN, PAN'owi po zmianie metody łączności stacja-kraj totalnie dyndało że wśród załogi bazy jest jakiś amator krótkofalowiec który prywatnie używa znaku HF0POL dla celów osobistych przecież nie służbowych. Sam wielokrotnie przysłuchiwałem się rozmową w relacji stacja-kraj via Gdynia Radio i nigdy nie słyszałem żeby Gdynia Radio wywoływała stacje znakiem HF0POL zawsze wołała Stacja Arctowskiego.
Oczywiście dotyczy to czasu gdzie wśród załogi stacji był radiooperator lub osoba pełniąca tą funkcję równolegle z inną.
Wiec nie mieszajcie totalnie błędnie w waszą totalnie przespana akcję odzyskania znaku HF0POL PAN'u.

Po tylu pomyjach wylanych na niego jak to Grzesiek sam nazwał waszą działalność dziwicie się że znaku HF0POL już najprawdopodobniej nie odzyskacie, że to już historia, ja się Grześkowi nie dziwie. Totalnie złą drogę obraliście w celu odzyskania owego znaku.

Co do blokowania znaku to taka dla waszej informacji historyjka : po śmierci wielce znanego wszystkim i zasłużonego krótkofalowca kolegi Wiesława SP2DX nasz OT dla uczczenia jego pamięci zablokował w UKE jego znak, na jakiś czas nie mam wiedzy na jak długi.
Bardzo szybko urodził się prawie że identyczny znak SP3DX, ktoś powie że to całkiem inny znak. Oczywiście, gdyby nie tragiczny dla nas bajzel znakowo/okręgowy znak SPxDX na dłuższy czas pozostałby nietknięty.

Grzesiek, trzymaj się dzielnie i nie daj się połknąć.
_____________
Greg SP2LIG


P.S. Dodam tylko że większości z tu piszących rzeczony bajzel znakowo/okręgowy bardzo pasi. Nie wypisujcie również totalnych głupot że okręgi wymyśliła ubecja lub esbecja.
  
SP5WA
28.04.2017 11:05:48
poziom 6Grupa: Użytkownik

QTH: Warszawa_Wesoła

Posty: 1017 #2421725
Od: 2012-7-2
  Waldi1954 pisze:

  SP9GMK, Grzegorzu,
  Na ta chwile nie widze totalnie zadnego zwiazku znaku HF0POL z PZK. Swiata nie interesuja wewnetrzne problemy "jakiegos" PZK, tylko zrobienie lacznosci z Arctowskim pod znakiem HF0POL. A Ty skutecznie to uniemozliwiasz. Wiec zapytam inaczej: nie robisz pod tym znakiem lacznosci wiec po ci Ci on? Nie sprawilo by Tobie wiekszej przyjemnosci zrobienie lacznosci z Arcrowskim HF0POL i sluchanie jak inni nawiazuja z nim lacznosc? Znak nie byl zajmowany jak myslisz dlaczego? Bo kazdy swiadomy krotkofalowiec wie do czego on jest przeznaczony i przez mysl nikomu nie przyszlo, by zajmowac ten znak, bo to bylo by po prostu faux pas. Wiec jezeli masz w sobie choc odrobine honoru, godnosci i ambicji to wiesz co powinienes z tym zrobic...


W pełni zgadzam się i popieram opinię kolegi Waldi1954.
cyt.:
"Znak nie byl zajmowany jak myslisz dlaczego? Bo kazdy swiadomy krotkofalowiec wie do czego on jest przeznaczony i przez mysl nikomu nie przyszlo, by zajmowac ten znak, bo to bylo by po prostu faux pas. Wiec jezeli masz w sobie choc odrobine honoru, godnosci i ambicji to wiesz co powinienes z tym zrobic..."


_________________


--

73 es good DX,
Bogdan, SP5WA (ex.SP5CPR/5N3CPR)

mailto:bogdan@sp5wa.info
http://www.qrz.com/db/SP5WA
...........
"You can never have too many antennas"


Obrazek  
sp9ikf
28.04.2017 13:20:08
poziom 6

Grupa: Użytkownik

QTH: JO90GC, Rybnik

Posty: 1083 #2421765
Od: 2010-3-17
Bogdanie,
cokolwiek nie powiemy nt nie zmienimy faktu że HF0POL jest stracony dla Arctowskiego for ever!!! wszystkie kolejne wypowiedzi zarowno kol SP9GMK jak i jego adwokatow tylko potwierdzają powyzsze przypuszczenie. te dyrdymały o zajęciu aby ktoś go nie uzył to bajki dla grzecznych dzieci. wiesz kto go użył ano taki świezo upieczony internetowy "krótkofalowiec". gdyby choc raz w życiu usłyszał na direct HF0POL i pile-up to może miałby jakiekolwiek wyobrażenie a tak to tylko dyrdymały internetowe. to coś z rodzaju ... a u was bija murzynów... mam nadzieję że kol. Sebastianowi uda sie wyjść w eter i pojawią sie kolejni "hardcorowcy" chętni tam pojechac i popracowac pod nowym znakiem. Trzeba pomóc Sebastianowi na ile potrafimy aby wyszedł w eter i przywrócił King George Island ponownie w eter. Jeśli masz odrobine czasu - zaelefonuj do UKE i skonsultuj jak prawidłowo powinno wyglądac jego pozwolenie aby było tez uznane przez DXCC. serce boli ale HF0POL trzeba odesłac do archiwum a po drugie od czasu do czasu przypominac iz był okres jego aktywności. z koniem nie ma co sie kopac. w kopaniu jest lepszy o ile nie mistrzem. Szkoda "nafty" i tyle.
udanego weekendu
jacek sp9ikf
  
SQ2DMX
28.04.2017 15:49:57
poziom 4Grupa: Użytkownik

QTH: JO92mp

Posty: 274 #2421806
Od: 2011-3-17
  SP5WA pisze:


  W pełni zgadzam się i popieram opinię kolegi Waldi1954.
  cyt.:
  "Znak nie byl zajmowany jak myslisz dlaczego? Bo kazdy swiadomy krotkofalowiec wie do czego on jest przeznaczony i przez mysl nikomu nie przyszlo, by zajmowac ten znak, bo to bylo by po prostu faux pas. Wiec jezeli masz w sobie choc odrobine honoru, godnosci i ambicji to wiesz co powinienes z tym zrobic..."Zgadzam się z powyższym.

Całe krótkofalarstwo to szereg umów dżentelmeńskich i póki szanujemy to, na co się umawialiśmy wszystko działa dobrze.

To właśnie te niepisane zasady sprawiają, że krótkofalarstwo (w większości przypadków), jest wolne od polityki, religii czy animozji rasowych.

Jeśli wszystko to, razem z bandplanem, zaczynamy traktować jako nieistotne, bo zgodnie z prawem przecież uznawać umów dżentelmeńskich nie trzeba, to myślę że jeśli nie sobie to innym możemy odbierać przyjemność z uprawiania naszego wspólnego hobby.

To oczywiście moje zdanie i nie trzeba się z nim zgadzać.

Pozdrawiam i mam nadzieję usłyszeć sygnał z "Arctowskiego"._________________
Arek

CW
  
VSS
28.04.2017 15:58:08
poziom najwyższy i najjaśniejszy :-)Grupa: Użytkownik

QTH: Posen

Posty: 2617 #2421809
Od: 2009-12-24
widzę, że temat hf0pol jest niezwykle nośny, wystarczy napisać te 6 znaków a wątek nabiera rumieńców.
_________________
Artur VSS
Biblioteka plików radioamatorskich http://sp3vss.pl/lib
http://sp3vss.pl/
PZK - Piraci Z Karaibów
PZK - Polski Związek Krótkowzrocznych

Udostępniający link nie odpowiada z automatu za treść:
https://tiny.pl/tqrng
http://hudoc.echr.coe.int/eng?i=001-187930
  
SP2LIG
28.04.2017 16:01:30
moc !!!
wydawało się ze wiecej już sie nie da ale jednak !Grupa: Użytkownik

QTH: GDYNIA

Posty: 12190 #2421813
Od: 2009-3-16
[quote=rad_n]
  SP2LIG pisze:

   SQ1SGB pisze:

   Do SP2LIG:
   Tak. Mój znak podstawowy SQ1SGB to jest znak podparty licencją CEPT.
   Decyzja o znaku HF0ARC jest tylko w języku polskim......

  SQ1SGB.

  Czyli jest tak jak domniemałem. Tz płachta A4 upoważnia tylko do pracy w SP. Więc Twój problem z pod jakiego znaku będziesz pracował z wyspy KG jest dalej otwarty.
  Swego czasu mnie również proponowano płachtę A4 za friko, wolałem zapłacić kolejne 82 pln i mieć licencję CEPT.


Nie ma innej możliwości dostania pozwolenia dodatkowego niż w postaci jak to piszesz "płachty A4" (i nie jest ona za friko, też kosztuje 82zł). Problem w tym, że pozwolenie dodatkowe działa tylko w jednej lokalizacji (nie w całej SP, a tylko w lokalizacji wpisanej w pozwoleniu). Praca z Arctowskiego to nie jest "praca na terytorium innego kraju na zasadach umowy CEPT" tylko praca na zasadach Traktaru Antarktyckiego (CEPT nie ma tu nic do rzeczy). Po prostu takie mamy prawo w RP, że pozwolenie dodatkowe "działa" tylko dla określonej w nim konkretnej lokalizacji. Gdyby pozwolenie na znak HF0ARC było "zawykłe" (kategorii 1 - można mieć kilka), to mogłoby być jak to określasz "płachtą A4" (nie musiałoby być CEPT) i mimo wszystko praca byłaby legalna.
Problemem nie jest "CEPT czy nie CEPT" tylko paragraf 3.2 Rozporządzenia w sprawie pozwoleń w służbie radiokomunikacyjnej amatorskiej, który mówi o tym, że praca poza miejscem określonym w pozwoleniu jest dopuszczalna tylko w przypadku pozwoleń kategorii 1 i 3 (a dla pozwoleń dodatkowych nie).

Edit: Pisząc "pozwolenie dodatkowe" mam na myśli konkretną kategorię pozwoleń tak właśnie nazwaną w stosownym rozporządzeniu a nie po prostu posiadanie kolejnego pozwolenia dowolnej kategorii.[/quote]


No widzisz, wiedzy nigdy nie jest za dużo. Homo sapiens całe swoje życie uczy się i niedouczony umiera.
______________
Greg SP2LIG
  
sp8mrd
28.04.2017 20:03:26
poziom najwyższy i najjaśniejszy :-)Grupa: Użytkownik

QTH: KO00XC

Posty: 2654 #2421880
Od: 2010-2-2


Ilość edycji wpisu: 3
  SP9GMK pisze:

  @Waldi1954 @SP8MRD w odpowiedzi na Wasze zapytania co się powinno zmienić podsyłam kilka linków - myślę, że to choć trochę rozjaśni jak wiele zmian jest w środowisku niezbędnych i to nie chodzi o to, żeby zaraz mówić Czy wiesz ile to kosztuje? , bo przez lata całe nic nie zrobiono aby takie miejsce stworzyć. Wieęcej do znalezienia w odpowiednich tematach na tym forum - KLIK , KLIK , KLIK , KLIK , KLIK - Jak mówię to tylko wybrane ,,wycinki" z całości. Z reszą jak ma być dobrze w środowisku, skoro można natknąć się na takie wypowiedzi: KLIK ,,Krytyka musi być pozytywna" etc.

  To tak na szybko

Grzegorzu SP9GMK | HF0POL
Rzeczywiście na szybko i nie na temat.
Pisałem w kontekście Twego wpisu tutaj, w tym wątku.
Nie interesują mnie Twoje porównania PZK z PZW, PZŁ czy pomysł na "współpracę z Polską Wytwórnią Papierów Wartościowych w Warszawie". Chcesz, to wykazuj się w swoim OT PZK działając tak, aby było w nim jak w PZW, PZŁ lub lepiej i była współpraca z PWPW czy nawet NBP (tak to jest możliwe).
Przytaczasz link do dysputy z MRN, z której wynika, że nie rozumiesz co Mac miał na myśli.

Mam wrażenie, że unikasz odpowiedzi na trudne pytania lub nie rozumiesz, co do Ciebie jest kierowane ku przemyśleniu.
Na dodatek wrzucasz do jednego worka wszystkie wypowiedzi, a głównie te, które Ciebie zabolały - czyli nie podchodzisz do tematu merytorycznie, a uczuciowo, emocjonalnie.
To jest naturalne w Twoim, młodym wieku.

Szkoda, że zachciało Ci się eksperymentować i nie wziąłeś pod uwagę, że to czasem boli - zwłaszcza, gdy dotyczy to historii krótkofalarstwa polskiego - w tym wypadku znaku HF0POL i pośrednio HF0ARC.

Nie miej żalu do innych, bo biorąc ten znak wiedziałeś już co możesz wywołać - sam o tym napisałeś:
  SP9GMK pisze:

  Znak HF0POL to był taki swego rodzaju ,,eksperyment". Chodzi o to, że czytając niniejsze forum co trochę natykałem się na wypowiedz, że HF0 to świętość i nikt nie ma go prawa dotykać bo tak.
Pisałem do Ciebie w odpowiedzi na Twój wpis, w którym opisałeś swoją zabawę w eksperyment:
  SP9GMK pisze:

  Postanowiłem zrobić mały eksperyment i wystąpiłem do UKE o HF0POL...

Dziś wrzucasz linki do wielu innych wątków oderwanych od tego, co tu opisałeś.
Po co to robisz? Skupmy się na tym co napisałeś tutaj.
Na przykłada zwierzyłeś się, że z kierowały Tobą bardziej emocje i zadziałałeś na złość:
  SP9GMK pisze:

  ...zaczął się ,,cyrk na PKI" i wylewanie na mnie pomyj, groźby rękoczynów i jeszcze inne ,,kwiatki" toteż trochę na złość w kwietniu 2016 postarałem się o pozwolenie kategorii 1. ze znakiem HF0POL - malkontentom na złość.
Zrobiłeś na złość innym to, na co miałeś ochotę, więc miej teraz pretensje sam do siebie, że nie zrozumiałeś tego, co Ci pisano, radzono.
W tym wątku zacząłeś pisać na własne życzenie, więc też nie dziw się, że ponownie Twoje zachowanie jest obiektem różnych komentarzy.

Na koniec refleksja najistotniejsza. Dzieli nas jedno pokolenie, więc obawiam się, że przy takiej Twojej postawie trudno będzie nam znaleźć wspólny język. Stąd też trudno Ci "nadawać na jednej częstotliwości" razem z MRN, IKF, AP, ZAQ...
Obym się mylił.

Proponuję ukierunkuj swoje działania na to, co dobrze służy nie tylko Twoim zachciankom, roszczeniowym oczekiwaniom, rozliczeniom z przeszłością, której już nie zmienisz. Niech służy także krótkofalarstwu polskiemu - lokalnie, regionalnie, krajowo...
Wykorzystaj swój potencjał pozytywnie nie bawiąc się na złość innym w eksperymenty forumowe tylko antenowe, konstruktorskie, organizacyjne, pracę z młodzieżą... - wybierz sam w czym się dobrze czujesz.

Powodzenia! - także w lotnictwie
http://lotnictwo.net.pl/3-tematy_ogolne/48-licencje_i_szkolenia_lotnicze/201-dodatki_do_licencji/83914-egzamin_na_swiadectwo_ogolne_operatora_radiotelefonisty_w_ulc_kilka_pytan_laika.html aniołek
_________________
73, Piotr SP8MRD ex SP6MRD, nadal SP22107-OP
stacja klubowa SP8POP / SO90LKK, dawniej kluby SP6KKE, SP6KGN, SKK AZS SP6KBR WSP w Opolu
(mąż pierwszej i jednej żony, tato trójki dzieci, opiekun sznaucera... :-)
-----------------------------------------------------------------------------------------
Ku refleksji: Póki żyjemy nigdy nie jest zbyt późno, aby się zmienić...
https://www.qrz.com/db/k2ptl - William B Rhetts K2PTL
https://www.youtube.com/watch?v=Nfw7fFomWkw&t=720s - Dwa rodzaje katolików
https://www.youtube.com/watch?v=PawDzqGCIsc#t=1380 - Wyrwani z niewoli
  
SQ9APD
28.04.2017 23:11:09
poziom 6Grupa: Użytkownik

QTH: Kraków, KO 00 AB

Posty: 1540 #2421939
Od: 2008-3-17
  rad_n pisze:

  Edit: I tak jeszcze "ku przemyśleniu" - co by się stało jakbym na przykład poszedł do stosownych urzędów i zarejestrował SN0HQ jako znak towarowy (trademark)? bardzo szczęśliwy Nadawać sobie pod takim znakiem będą mogli, ale za użycie "mojego logo" na koszulkach, plakatach czy kartach QSL już bym mógł pozwać oczko Tak, wiem, ham spirit itd., ale... gdybym nawet nie był krótkofalowcem a tylko wymyślił sobie biznes poprzez zarabianie na odszkodowaniach? Pomyślał ktoś o tym? Oczywiście można wieszać psy na wyłudzaczu że nie powinien takich rzeczy robić (i wcale nie pochwalałbym jego działania), ale co innego wina złodzieja a co innego wina zostawienia otwartych drzwi do domu i gadanie wszystkim "ja nie zamierzam zamykać domu, bo złodziejstwo jest złe i nikt nie powinien kraść" bardzo szczęśliwy


Pojechałeś po bandzie... To już wiadomo co zrobi GMK... pan zielony
_________________
Pozdrawiam
Manager SOTA SP
nasłuch: FM 145.550MHz
kontakt: sota.poland(at)gmail.com
  
Electra20.08.2019 14:10:50
poziom 5

oczka
  
SP2LIG
29.04.2017 09:34:38
moc !!!
wydawało się ze wiecej już sie nie da ale jednak !Grupa: Użytkownik

QTH: GDYNIA

Posty: 12190 #2422013
Od: 2009-3-16
  rad_n pisze:  ........ Najpierw wszyscy wypisywali bzdury, że HF0POL nie można wziąć do innych celów, niż praca ze Stacji Arctowskiego, to SP9GMK wziął pozwolenie dodatkowe (tymczasowe, na krótki okres) aby z jednej strony sprawdzić a z drugiej strony pokazać, że ten znak może wziąć sobie każdy i w dowolnym celu (nie jest w żaden sposób chroniony)..........
Bądz taki dobry łaskawco i wrzucaj wszystkich do jednego gara. Nigdy na SP9GMK vel HF0POL nie napisałem jednego słowa dołującego, nie miałem podstawy do tego. Krótko mówiąc zrobił tak jak jemu obecne prawo(bajzel znakowy) pozwalało. Ci którzy tego do tej pory nie zrozumieli to już nigdy tego nie zrozumieją, niestety a może stety obudzili się z ręką w nocniku. Cuchnie raczka, ma prawo.

Dla tych wszystkich oburzonych, nawiedzonych którzy na SP9GMK gromy niczym Zeus ciskają, dla nich jest też światełko w tunelu. Ja je dostrzegam.
Wy wszyscy totalnie daliście ciała w tej materii tj zablokowania znaku HF0POL, ale jest jedna jedyna szansa żeby HF0POL pojawił się tam gdzie było pierwotnie jego miejsce tj na wyspie KG.
Mianowicie dżentelmeni skrzyknijcie się(jest was wielu albo jeszcze więcej)zróbcie ściepę i wyślijcie Grześka na wasz koszt na wyspę KG. Jest to jedyna dla was szansa, oczywiście SP9GMK musi powiedzieć zgadzam się.
Wtedy wasze marzenia urealnią się, no i cały świat też będzie zadowolony. W przeciwnym razie pozostanie wam tylko zaśpiewać "to były piękne dni".
Życzę szybkiej mobilizacji towarzysze i powadzenia w sposobie "odzyskania" znaku HF0POL dla wyspy KG.
______________
Greg SP2LIG
  
sqra
29.04.2017 09:43:32
poziom 1

Grupa: Użytkownik

QTH: Okolice Radomia KO01JH03

Posty: 39 #2422016
Od: 2017-4-21
Taniej Wam wyjdzie kupić ten znak i chronić go we własnym zakresie skoro to relikwia.
_________________
Spraw dobry Panie Boże żeby mi się tak bardzo chciało jak bardzo mi się nie chce.
  
SP2LIG
29.04.2017 11:15:52
moc !!!
wydawało się ze wiecej już sie nie da ale jednak !Grupa: Użytkownik

QTH: GDYNIA

Posty: 12190 #2422030
Od: 2009-3-16


Ilość edycji wpisu: 1
  sqra pisze:

  Taniej Wam wyjdzie kupić ten znak i chronić go we własnym zakresie skoro to relikwia.Może taniej by wyszło, tylko w Najjaśniejszej nie ma takiego sklepu, banku, odpustu ani stosownej giełdy gdzie byłoby można takiego myku dokonać.
_______________
Greg SP2LIG
  
sqra
29.04.2017 12:41:15
poziom 1

Grupa: Użytkownik

QTH: Okolice Radomia KO01JH03

Posty: 39 #2422056
Od: 2017-4-21
Prezie w UKE zmieniają się co kadencję rządu. Najczęściej są to przypadkowi ludzie, którzy po prostu podobali się rządzącym, często to osoby nie mające pojęcia o temacie, o charakterze urzędu jakim zarządzają i ogólnie nie ogarniają rzeczywistości. Dlatego może dobrym pomysłem byłoby uświadomić UKE czym jest ten znak i jak bardzo jest ważny w środowisku krótkofalarskim oraz jakie zasługi to środowisko wnosiło w przeszłości w trudnych sytuacjach dla kraju i obywateli. Może tym sposobem da się uchronić też inne znaczące znaki przed ich niekontrolowanym rozdawnictwem?

Nie atakuje ani nie bronię SP9GMK gdyż zrobił to bo mógł.

To tak jak w tym starym dowcipie:

-Czemu pies liże sobie jaja?
-Bo może


_________________
Spraw dobry Panie Boże żeby mi się tak bardzo chciało jak bardzo mi się nie chce.
  
sp8mrd
29.04.2017 13:28:12
poziom najwyższy i najjaśniejszy :-)Grupa: Użytkownik

QTH: KO00XC

Posty: 2654 #2422061
Od: 2010-2-2


Ilość edycji wpisu: 1
Greg,
kogo masz na myśli pisząc kolejny raz w tym wątku o "oburzonych, nawiedzonych, rzucających gromy niczym Zeus..."?
Czy robisz tu jakiś eksperyment na złość komuś albo sobie - naśladując swego imiennika?
Daj Mu szanse samemu udzielić odpowiedzi - jeśli zechce i ma odwagę. Po co bawisz się w adwokata?

Rozumiem Twoją miłość do mórz i oceanów wynikającą z wieloletniego pływania po nich - piękna rzecz.
Jednak ja do Ciebie nic nie pisałem, a mam wrażenie, że jak to napisałeś: "wrzucasz wszystkich do jednego gara."

rad_n,
jesteś wybitnym teoretykiem i lubisz wymądrzać się, lecz życie tym różni się od teoretyzowania na forum, że wymaga ciężkiej pracy wykonywanej wytrwale, w "pocie czoła"... bardzo szczęśliwy
  rad_n pisze:

  SP9GMK poszedł w zaparte i z tymczasowego pozwolenia na kilka miesięcy (które by wygasło i tematu już by dawno nie było) zamieniło to pozwolenie na zwykłe 10-letnie - to normalne zachowanie, przed groźbami nie można się ugiąć, bo uczymy grożącego, że jego groźba działa (tzw.: z terrorystami i szantażystami się nie negocjuje).
Wow, jakież porównania! Jakaż filozofija życia w odniesieniu do hobby jakim jest krótkofalarstwa! bardzo szczęśliwy
Ja Cie Panie przepraszam, to brzmi jak nawoływanie do wojny: "przed groźbami nie można się ugiąć....".
Takie podejście do życia wyjaśnia czemu tu na forum toczysz zwykle "wojny", chcąc wykazać, że Twoja racja jest jedyna. Ciekawy jestem czy poza forum też taki jesteś?
Nikt Ci nigdy nie mówił, że skuteczną metodą na "groźby" może być zignorowanie ich?
Poszedłeś "po bandzie" jak mawiali dawniej młodzi.
Wyprzedziłeś samego obecnego posiadacza znaku HF0POL, który pisał tylko o małym eksperymencie i robieniu na złość, a tu wojna Panie. bardzo szczęśliwy Mamy tu jakiś forumowych "terorystów", z którymi nie można negocjować?
A to dlatego propozycje Kolegów, którzy pisali, że zapłacą za poniesione koszty uzyskania pozwolenia na znak HF0POL zostały odrzucone. zdziwiony
Wiesz rad_n, Ty jesteś niesamowity gość, masz zmysł zwiadowcy i wreszcie nam wszystko wyjaśniłeś.
bardzo szczęśliwy

Jeśli takie pobudki, wynikające z forumowych wpisów, kierowały wg Ciebie decyzją o "normalnym zachowaniu", kontynuowaniu "eksperymentu" i przedłużeniu "na złość" pozwolenia na znak HF0POL, to ja więcej pytań nie mam.
To prawie wszystko wyjaśnia.

Gratuluję także ponownego odkrycia Ameryki:
  rad_n pisze:

  Krótkofalarstwo nie jest elitarnym hobby, nie ma tu tylko i wyłącznie wyjątkowych i nieskazitelnych ludzi...
Stąd niektórzy "eksperymentują, robią na złość", a potem dziwią się, że wielu to się nie podoba...zakręcony

Pozostaje otwartym pytanie czy pojęcie 'szacunek' działa tylko w jedną stronę?zdziwiony
  rad_n pisze:

  Edit: I tak jeszcze "ku przemyśleniu" - co by się stało jakbym na przykład poszedł do stosownych urzędów i zarejestrował SN0HQ jako znak towarowy (trademark)? bardzo szczęśliwy
Jak to co by się stało - nie wiesz? Przecież pisałeś o tym tutaj w swym "elaboracie"?
Byłby to kolejny "eksperyment i zabawa w robienie na złość" z poważnymi konsekwencjami, bo to jak "terroryzm" - wszak brzmi to jak grożenie. A wobec tego cytując WaćPana: "przed groźbami nie można się ugiąć, bo uczymy grożącego, że jego groźba działa (tzw.: z terrorystami i szantażystami się nie negocjuje)."zakręcony
  rad_n pisze:

  Nadawać sobie pod takim znakiem będą mogli, ale za użycie "mojego logo" na koszulkach, plakatach czy kartach QSL już bym mógł pozwać oczko Tak, wiem, ham spirit itd., ale... gdybym nawet nie był krótkofalowcem a tylko wymyślił sobie biznes poprzez zarabianie na odszkodowaniach?
Tak, tu wychodzi głównie biznesowe myślenie pozbawione rozsądku, szacunku dla trudu innych, zasad obowiązujących w społeczności... i logiki, bo "grube Stefany" itp. jednak oburzają, a zabawa w eksperymenty robione na złość jest OK.
  rad_n pisze:

  Pomyślał ktoś o tym?

Tak pomyślał i dlatego teraz ma kłopoty i udaje, że nie wiedział jakie mogą być skutki tego "małego eksperymentu, robienia na złość". To się kiedyś nazywało dziecinadą.
Zresztą trafnie to sam przyznajesz:
  rad_n pisze:

  Oczywiście można wieszać psy na wyłudzaczu że nie powinien takich rzeczy robić (i wcale nie pochwalałbym jego działania), ale co innego wina złodzieja a co innego wina zostawienia otwartych drzwi do domu i gadanie wszystkim "ja nie zamierzam zamykać domu, bo złodziejstwo jest złe i nikt nie powinien kraść" bardzo szczęśliwy

Fantastyczne porównanie, gratuluję owego "co innego". Kali jest niewinny, Kali nie wiedział...!
Powodzenia, baw się dobrze! zakręcony
Idę porobić QSO na pasmach krótkofalarskich, by odtruć się od takich manipulacyjnych filozofiji. bardzo szczęśliwy
_________________
73, Piotr SP8MRD ex SP6MRD, nadal SP22107-OP
stacja klubowa SP8POP / SO90LKK, dawniej kluby SP6KKE, SP6KGN, SKK AZS SP6KBR WSP w Opolu
(mąż pierwszej i jednej żony, tato trójki dzieci, opiekun sznaucera... :-)
-----------------------------------------------------------------------------------------
Ku refleksji: Póki żyjemy nigdy nie jest zbyt późno, aby się zmienić...
https://www.qrz.com/db/k2ptl - William B Rhetts K2PTL
https://www.youtube.com/watch?v=Nfw7fFomWkw&t=720s - Dwa rodzaje katolików
https://www.youtube.com/watch?v=PawDzqGCIsc#t=1380 - Wyrwani z niewoli
  
sp9fys
29.04.2017 13:52:43
poziom 6

Grupa: Użytkownik

QTH: JN99MT

Posty: 1201 #2422065
Od: 2010-11-28
  sqra pisze:

  Prezie w UKE zmieniają się co kadencję rządu. Najczęściej są to przypadkowi ludzie, którzy po prostu podobali się rządzącym, często to osoby nie mające pojęcia o temacie, o charakterze urzędu jakim zarządzają i ogólnie nie ogarniają rzeczywistości. Dlatego może dobrym pomysłem byłoby uświadomić UKE czym jest ten znak i jak bardzo jest ważny w środowisku krótkofalarskim oraz jakie zasługi to środowisko wnosiło w przeszłości w trudnych sytuacjach dla kraju i obywateli. Może tym sposobem da się uchronić też inne znaczące znaki przed ich niekontrolowanym rozdawnictwem?
  ....
  ....


Żebyś ty Kolego jeszcze widział co i o czym piszesz...

Urzędnicy UKE (nie wyłączając prezesów) to wyjątkowo kompetentny zespół a ich afiliacje partyjne nie maja tu nic do rzeczy. Nie ma porównania do całej urzędniczej reszty obsługujących obywateli RP.
Nie ma co "uświadamiać" UKE czym jest znak itp, itd; oni doskonale o tym wszystkim wiedzą i stosują odpowiednio przepisy. Jeżeli ktoś jest winny obecnemu stanu rzeczy, to PZK które w swoim czasie nie wykazało kompletnie zainteresowania tematem i dało się potraktować jak hodowcy gołębi i innego drobiu (bez obrazy dla tego pożytecznego hobby)- wystarczy zajrzeć do dokumentów sejmowych kto konsultował ustawy radiokomunikacyjne.

Tak więc milcz waść, wstydu sobie oszczędź.
_________________
  
sqra
29.04.2017 13:55:54
poziom 1

Grupa: Użytkownik

QTH: Okolice Radomia KO01JH03

Posty: 39 #2422067
Od: 2017-4-21
  sp9fys pisze:

   sqra pisze:

   Prezie w UKE zmieniają się co kadencję rządu. Najczęściej są to przypadkowi ludzie, którzy po prostu podobali się rządzącym, często to osoby nie mające pojęcia o temacie, o charakterze urzędu jakim zarządzają i ogólnie nie ogarniają rzeczywistości. Dlatego może dobrym pomysłem byłoby uświadomić UKE czym jest ten znak i jak bardzo jest ważny w środowisku krótkofalarskim oraz jakie zasługi to środowisko wnosiło w przeszłości w trudnych sytuacjach dla kraju i obywateli. Może tym sposobem da się uchronić też inne znaczące znaki przed ich niekontrolowanym rozdawnictwem?
   ....
   ....


  Żebyś ty Kolego jeszcze widział co i o czym piszesz...

  Urzędnicy UKE (nie wyłączając prezesów) to wyjątkowo kompetentny zespół a ich afiliacje partyjne nie maja tu nic do rzeczy. Nie ma porównania do całej urzędniczej reszty obsługujących obywateli RP.
  Nie ma co "uświadamiać" UKE czym jest znak itp, itd; oni doskonale o tym wszystkim wiedzą i stosują odpowiednio przepisy. Jeżeli ktoś jest winny obecnemu stanu rzeczy, to PZK które w swoim czasie nie wykazało kompletnie zainteresowania tematem i dało się potraktować jak hodowcy gołębi i innego drobiu (bez obrazy dla tego pożytecznego hobby)- wystarczy zajrzeć do dokumentów sejmowych kto konsultował ustawy radiokomunikacyjne.

  Tak więc milcz waść, wstydu sobie oszczędź.

Za długo miałem firmę telekomunikacyjną i za długo użerałem się z tym urzędem więc wiem o czym piszę. A mój wstyd to mój i niczyj więcej.
EOT.
_________________
Spraw dobry Panie Boże żeby mi się tak bardzo chciało jak bardzo mi się nie chce.
  
SP2LIG
29.04.2017 14:15:51
moc !!!
wydawało się ze wiecej już sie nie da ale jednak !Grupa: Użytkownik

QTH: GDYNIA

Posty: 12190 #2422072
Od: 2009-3-16
  sp8mrd pisze:  Greg,
  kogo masz na myśli pisząc kolejny raz w tym wątku o "oburzonych, nawiedzonych, rzucających gromy niczym Zeus..."?
  Czy robisz tu jakiś eksperyment na złość komuś albo sobie - naśladując swego imiennika?
  Daj Mu szanse samemu udzielić odpowiedzi - jeśli zechce i ma odwagę. Po co bawisz się w adwokata?

  Rozumiem Twoją miłość do mórz i oceanów wynikającą z wieloletniego pływania po nich - piękna rzecz.
  Jednak ja do Ciebie nic nie pisałem, a mam wrażenie, że jak to napisałeś: "wrzucasz wszystkich do jednego gara."........

SP8MRD.


Piotr, chyba wystarczająco jasno wyrażam swoje poglądy w wypowiedziach tu na forum, przeczytaj ten wątek(dokładnie) i inne dotyczące HF0POL w kontekście Grześka i już totalnie zaświeci dla Ciebie słońce czyli zostaniesz oświecony kogo mam na myśli, o kim napisałem. Chyba nie myślisz że będę wypisywał personalnie tych wszystkich którzy chcą SP9GMK przegryzć tętnicę za zgodne z obowiązującym prawem skuteczne wyciągniecie ręki po totalnie wolny znak HF0POL.

Nikogo nie naśladuję i posądzenie mnie o jakieś czary tj wg Ciebie eksperyment jest strzałem PB w okno.

Ja nikomu rzeczonej szansy nie zabieram ani za papugę SP9GMK nie robię, wiedziałbyś o tym fakcie gdybyś czytał dokładnie moje posty zawarte w tym wątku.
Dziwię się Tobie że nie potrafisz odróżnić zła od dobrego. Co złego zrobił SP9GMK, jakie złamał przepisy w kwestii HF0POL ????? Realne a nie te wirtualne wymyślone przez "obrońców" tego co pozostało po dawnym znaku HF0POL kojarzonym z wyspą KG.

Ja do Ciebie też personalnie nic nie napisałem ale jeżeli uważasz że Ciebie wrzuciłem do jednego gara to na bank masz prawo tak myśleć bo tak chcesz myśleć. Jesteś wolnym obywatelem żyjącym w demokratycznym kraju.
________________
Greg SP2LIG
  
sp8mrd
29.04.2017 15:10:39
poziom najwyższy i najjaśniejszy :-)Grupa: Użytkownik

QTH: KO00XC

Posty: 2654 #2422084
Od: 2010-2-2
  SP2LIG pisze:

  Co złego zrobił SP9GMK, jakie złamał przepisy w kwestii HF0POL ????? Realne a nie te wirtualne wymyślone przez "obrońców" tego co pozostało po dawnym znaku HF0POL kojarzonym z wyspą KG.

Sorewicz Greg, ja nie pisałem nigdzie, że złamał przepisy prawa.
Hm, co złego zrobił? Zachęcasz mnie do czytania ze zrozumieniem, a sam chyba tego nie czynisz.
Jak sam napisał "eksperymentował" na nastrojach naszej społeczności i robił na "złość" dziwiąc się potem, że ta zabawa wywołała takie a nie inne konsekwencje.
Czaisz to? bardzo szczęśliwy
  SP2LIG pisze:

  Ja do Ciebie też personalnie nic nie napisałem ale jeżeli uważasz że Ciebie wrzuciłem do jednego gara to na bank masz prawo tak myśleć bo tak chcesz myśleć. Jesteś wolnym obywatelem żyjącym w demokratycznym kraju.

Upewniałem się tylko, czy pisząc ogólnie "wszyscy", przypadkiem i mnie nie masz na myśli.
Ciesze się, że do "mnie też nic personalnie nie napisałeś" i że jestem "wolnym obywatelem żyjącym w demokratycznym kraju."
Tej wersji trzymajmy się nadal.bardzo szczęśliwy

PS Jakie warunki na pasmach na północy SP?
_________________
73, Piotr SP8MRD ex SP6MRD, nadal SP22107-OP
stacja klubowa SP8POP / SO90LKK, dawniej kluby SP6KKE, SP6KGN, SKK AZS SP6KBR WSP w Opolu
(mąż pierwszej i jednej żony, tato trójki dzieci, opiekun sznaucera... :-)
-----------------------------------------------------------------------------------------
Ku refleksji: Póki żyjemy nigdy nie jest zbyt późno, aby się zmienić...
https://www.qrz.com/db/k2ptl - William B Rhetts K2PTL
https://www.youtube.com/watch?v=Nfw7fFomWkw&t=720s - Dwa rodzaje katolików
https://www.youtube.com/watch?v=PawDzqGCIsc#t=1380 - Wyrwani z niewoli
  
Electra20.08.2019 14:10:50
poziom 5

oczka

Przejdz do góry strony<<<Strona: 3 / 4>>>    strony: 12[3]4

  << Pierwsza     < Poprzednia      Następna >     Ostatnia >>  

HOME » PRZEDSTAW SIĘ » WITAM WSZYSTKICH SQ1SGB

Aby pisac na forum musisz sie zalogować !!!

randki | własny sklep internetowy | promocje | CyberCiekawostki | darmowe forum | sklepy
opinie, testy, oceny | katalog stron | toplsta