HF0 - Szetlandy Południowe, Polska czy Bermudy
Wpisy polskich stacji na QRZ.com
Dzień dobry,

tyle ,,jadu", ile bije z niektórych postów zamieszczonych w tym wątku starczyłoby na wyprodukowanie surowicy dla pułku wojska. Ktoś kilka postów temu napisał mniej więcej: ,,Kiedyś to by mu w klubie ręcznie wytłumaczono...", albo powyższy post:
    SQ5TZY pisze:

Niestety, przynajmniej na razie, pojedynki u nas w kraju nie są usankcjonowane prawem ;-) a to by mogło załatwić wiele problemów.

Szkoda, że wiele osób ocenia innych bez rozmowy twarzą w twarz. Do tego tej jawne aluzje do stosowania przemocy fizycznej. Szkodasmutny widać ja do krótkofalarstwa i ogólnie do relacji społecznych inaczej podchodzę. Cieszę się, że są na tym forum jeszcze osoby, którym chęć zemsty świata nie przysłania.
Dużo było wspomniane o poszanowaniu tradycji, historii, obyczajów. Zapytam w związku z tym:
- gdzie w Rzeczypospolitej Polskiej znajduje się muzeum/instytucja pielęgnująca historię i tradycję krótkofalarstwa?
- Czy ta instytucja(jeśli istnieje) prowadzi prelekcje i wykłady związane z tematem radiokomunikacji i można do niej się wybrać np z wycieczką szkolną?
- Ile publikacji w formie książkowej zwartej zostało po roku 2000 wydanych w Rzeczypospolitej Polskiej, które byłyby poświęcone historii krótkofalarstwa polskiego(albumy, sylwetki znanych osób itp.)
- W jakiej miejscowości znajduje się centralne miejsce poświęcone krótkofalarstwu w Polsce. PZW ma ,,Dom Wędkarza" a krótkofalowcy?

Życzę dobrego dnia wszystkim a sam wycofuję się i dalej będę obserwował przebieg dyskusji