NOWE POSTY | NOWE TEMATY | POPULARNE | STAT | RSS | KONTAKT | REJESTRACJA | Login: Hasło: rss dla

HOME » DYPLOMY I ZAWODY KRÓTKOFALARSKIE » QRO W ZAWODACH KRAJOWYCH

Przejdz do dołu strony<<<Strona: 11 / 44>>>    strony: 12345678910[11]121314151617181920

QRO w zawodach krajowych

Wstyd!
  
usuniety_26122015
22.09.2015 16:20:42
poziom 4

Grupa: Użytkownik

QTH: ko13oc

Posty: 322 #2176859
Od: 2013-3-1UŻYTKOWNIK ZABLOKOWANY


Ilość edycji wpisu: 2
  KEY pisze:


  Gdyby jeszcze pomarzyć o wysprzątanie tego wątku z ogromnej ilości śmieci , które tu w ostatnich dniach pozostawili zawodowi śmieciarze.


Jestem za lol wspomnianym wysprzątaniem tego wątku. lol
Pisałem w tym temacie "zaśmiecamy" ale do zawodowstwa na forum duuuuuuuuuużo mi brakuje. lol
(Za mało napisałem postów lol)
  
Electra20.04.2021 00:13:10
poziom 5

oczka
  
VSS
22.09.2015 18:20:01
poziom najwyższy i najjaśniejszy :-)Grupa: Użytkownik

QTH: POZnan*

Posty: 2927 #2176915
Od: 2009-12-24


Ilość edycji wpisu: 1
a podaliście już te znaki co tak sieja na KFie? bo mi się nie chce tych 15 stron czytać.
_________________
Artur VSS
http://sp3vss.eu
PZK - Piraci Z Karaibów
PZK - Polski Związek Krótkowzrocznych

Udostępniający link nie odpowiada z automatu za treść:

https://tiny.pl/tqrng
http://hudoc.echr.coe.int/eng?i=001-187930
  
SP6IX
22.09.2015 18:24:57
poziom najwyższy i najjaśniejszy :-)Grupa: Użytkownik

Posty: 7387 #2176917
Od: 2008-3-18
Ostatnio słuchając 80m (niestety antena nie pozwala na więcej) dwóch kolesi mieszkających w jednej miejscowości i jak sami określili dzieli ich niespełna kilometr a pracowali jeden 400W drugi 500W ,nie wiem jak szeroko wychodzili bo ja mam bardzo nisko antenę i wszystkie sygnały z polski są przytłumione ale sam fakt że stać ludzi na to by płacić niepotrzebnie energetyce za prąd to czysta przesada.
_________________
http://sp6ix.pl.tl poczta sp6ix@interia.pl

W pieniaczej ziemi jest miasto Pysków. Tam jęzorami robi się wszystko, męstwo - w jęzorze, siła - w jęzorze, jęzor tam miele, piele i orze.

Nie znoszę nieuków i arogantów.
  
zbyszek.z
22.09.2015 19:52:17
poziom 1

Grupa: Użytkownik

QTH: Opole

Posty: 42 #2176948
Od: 2014-2-5
Szanowni Koledzy,
Czytam z uwagą powyższe posty i odnoszę wrażenie, iż argumenty przedstawione w dyskusji są jednostronne. Mianowicie planujecie piętnowanie Kolegów, którzy z różnych przyczyn przekraczają normy poprzez nie podawanie w zawodach cq test czy, istotnie, nadmiernej mocy lub nie poprawnego sygnału.
Pragnę jednak zwrócić uwagę, iż nie wszyscy posiadają dobrej klasy sprzęt i nie mają możliwości korekty sygnału co może budzić wątpliwości odnośnie mocy zwłaszcza w przypadku harmonicznych.
Co do piętnowania osób przekraczających moc to uważałbym z podawaniem ich znaków bez stu procentowej pewności, bowiem jak pisali wyżej koledzy może to spowodować niejednoznaczne sytuacje kiedy to stacje będą dochodzić przeprosin od pomawiających.
Wydaje mi się, iż został tutaj pominięty jeden zasadniczy argument. Poprzez „akcję”, którą Koledzy tutaj prowadzicie, możecie doprowadzić do tego, że po prostu w zawodach spadnie ilość uczestników, bowiem nie każdy, o czym pisałem wcześniej, ma super radio, którego sygnał jest idealny, nie każdy życzy sobie aby go nagrywano i analizowano publicznie jego sygnał oraz analizowano skimmery. Co do zasady wiele osób traktuje to jako zabawę, formę spędzania wolnego czasu jak i okoliczność by spróbować swoich sił w rywalizacji na poziomie krajowym. Sądzę, iż ta kampania nie przyczyni się do zwiększenia do ilości uczestników o czym będziemy mogli się przekonać już w najbliższych zawodach. Co na to organizatorzy ? Okaże się, że w zawodach będzie brało udział 15 stacji lub z 30 stacji 5 trzeba będzie zdyskwalifikować.
Poddaje powyższe rozważania pod dyskusję.
Pozdrawiam
  
sq6ade
22.09.2015 20:04:26
moc !!!
wydawało się ze wiecej już sie nie da ale jednak !Grupa: Użytkownik

QTH: Wrocław (Breslau)

Posty: 14117 #2176957
Od: 2008-3-21
Nie każdy ma super radio wesoły
Ale ma fotki w necie gdzie widać te biedne "Bartki" z dopalaczem na lampie od anodowego z ruskiego tv.
lol
_________________
Wiosna się budzi w całej naturze
Witana rzewnym słowików pieniem,
W zielonym gaju, ponad strumieniem,
Kwitną prześliczne dwie róże.

Obrazek
  
SP6IX
22.09.2015 20:18:46
poziom najwyższy i najjaśniejszy :-)Grupa: Użytkownik

Posty: 7387 #2176964
Od: 2008-3-18
Szanowny zbyszku jak wynika z nicku napiszę Tobie tak, albo jestem świadom tego co mam i nie robię dopalacza o mocy 500w do kiepskiego HM radia albo mam radio fabryczne i dopalacz fabryczny tylko nie potrafię tego obsługiwać a są i tacy co mają to wszystko w nosie "i co mi nie wolno" i to są najgorsi .Pracuję nie tylko na HF ale najczęściej na VHF i SHF+ i tam coraz częściej spotyka się stacje z mocą ponad normatywną i co można zrobić innego jak tylko napiętnować a eter jest strefą publiczną i tu nie obowiązują autoryzacje i jeżeli ktoś publikujący skany z publicznych skimerów czy sdr nie popełnia przestępstwa .Czym innym było by pomawianie bez dowodów ale to inna sprawa.
_________________
http://sp6ix.pl.tl poczta sp6ix@interia.pl

W pieniaczej ziemi jest miasto Pysków. Tam jęzorami robi się wszystko, męstwo - w jęzorze, siła - w jęzorze, jęzor tam miele, piele i orze.

Nie znoszę nieuków i arogantów.
  
SP2HYO
22.09.2015 20:41:03
Grupa: Użytkownik

Posty: 22 #2176978
Od: 2009-6-8
Witam
Popieram sugestie kolegi SP7IVO.
To zawsze pozostaje jako przypuszczenie.
Pracuję w zawodach krajowych na TRX z ograniczoną moca do 100W , ale używam
dwóch typów anten tj. vetrikala 18m oraz taki połamany kwadrat w kwadracie o długości 168m
strojony bezposrednio skrzynką symetryczną . Są takie sytuacje w moim przypadku bankowo ,że stacje z SP1 ,SP2
oraz SP4 na wertikalu słyszę powiem bardzo słabo a niekture wręcz trudno czytać , po przełączeniu na kwadrat sygnały wzrastają niejednokrotnie do S9+20 do 30db . Analogicznie ze stacjami z południa ale na korzyść vertikala. Centrum kraju to tak różnie bywa . Jest to zależne od typu anteny ,jej sprawności, lokalizacji ,ale także i propagacji. Tu nasówa mi się pytanie jak jest z antenami w SDR-ach itp ?
Czy to są anteny słyszące wszystkich "równo" - czy to także jest wypadkowa.
Druga sprawa - szerokość sygnału. Koledzy czy sygnał formowany w urzadzeniu to taki sygnał wyciety o szerokości 2,4 Khz ,gdzie powyżej lub poniżej nic nie istnieje ?. Czy może ma także pozim sygnału odpowiednio stłumiony , ale który istnieje , mieści się w parametrach
i jest wzmacniany. Co ze stosunkiem sygnału uzytecznego do sgnałów wytłumionych ale istniejących i podlegajacych wzmocnieniu.Proszę sobie posłuchać sygnałów stacji pracujących na 80m. Sa to przeważnie sygnały o szrokości powyżej 3Khz ale nie przekraczające 5Khz.
Przeważnie to jest w dół około 3Khz w górę 1,5 do 2Khz. Wymagacie od amatorów z których większość posługuje się urzadzeniami fabrycznymi żeby ich sygnały były wycięte do 2khz jak w przebiegu prostokątnym.
Czy szerokość całkowita obejmuje 2,4Khz czy coś wiecej. Jednak z zasady formowania sygnału (tłumienność filtu) wynika to trochę inaczej. Czy czasami nie przesadzacie albo wręcz się nie nakrecacie w temacie i jestescie blisko pomówień kolegów ,ktoś zasugerował, że stacji jest znacznie więcej bo ich sygnały są szersze jak 3khz). Czy w zwiazku z tym sygnał mocarza nie powinien byc szerszy w całym widmie np 10 khz i więcej ? przy wskazaniach S9+40db i wiecej. Pomijam tu zarejestrowane sygnały na SDR-ach w SP ale już w EU a napewno poza EU to w tym przypadku jest to raczej niekwestionowane podejrzenie ( w dalszym ciagu tylko pozostaje przypuszczeniem)pracy nieregulaminowej - do tej kwesti powinni sie ustosunkować organizatorzy zawodów i tylko oni po analizie otrzymanych informacji z kilku zródeł.
I ostania sprawa ustlonej mocy w zawodach do 100W. Uważam że to jest błąd ,powinny być kategorie powyzej 100W do 500W.Stacje z poza centrum SP mają bardziej wyrównane szanse by zrobić większą ilośc QSO.Po drugie , gdzie młody zawodnik ma się uczyć tej konkretnej operatorki , trenować ,nabywać wprawy. Dopiero ekstremalne warunki jakie panują w czasie zawodów uczą wprawy zawodnika. O dodatkowej kategorii w regulaminie zawodów powinien
decydować organizator zawodów .Została by otwarta możliwość pracy stacji które nastawiają się na osiągniecie dobrego wyniku ( nie walki szczórów jak niektórzy dowcipnisie to okreslają) w swojej kategorii także spoza centrum. Sam doswiadczam ,że pracując 100w nie moge się dowołać ze wzgledu na ilość stacji wołających zlokalizowanych bliżej korespondenta (i najcześciej juz jej nie zrobię).
Jeśli myslicie inaczej to po co wydają licencje 500W ?, chyba nie po to by sobie powiesić na ścianie w ramce.
Czy wy chcecie stwożyć książkowe zawody w których nik nikomu nie przeszkadza. A co wymyślicie jak w zawodach będzie brało udział np 200 do 300 uczestników lub wiecej , załózmy że wszyscy pracują uczciwie 100W, co wtedy wam zacznie przeszkadzać .
Z osób tu piszących a których w zawodach odbieram 20 do 35 db ponad S9 mam z góry zakładać ,że nie przestrzegają regulaminu i używają wzmacniaczy dużej mocy,a które po np 20 minutach słyszę słabiej jak inne stacje , - to jakaś paranoja.
Stacje które pracują ze wzmacniaczami o których piszecie tj mocą 2 do 3 kw , to jest wasze przypuszczenie po analizie szerokości sygnału które to założenie
jest z gruntu nie do konća prawdziwe, wg waszej sugestii i interpretacji w wiekszości dotyczy to także stacji pracujących z mocą 100W . Jest to także w dalszym ciagu przypuszczeniem.
Jest nagannym sygnał odbierany na SDR- ach drugiej harmonicznej z tym się zgadzam , ale to w dalszy ciągu jest tylko przypuszczenie , i to moż byc mylne ,że stacja pracuje ze wzmacniaczem dużej mocy . Sami sobie zaprzeczacie tej tezy przeprowadzając próby minimum mocy która jest potrzebna
do rejestrowana na SDR. Takiego stanu rzeczy może być przyczyną sam TRX.Takie przypadki sam zaobserwowałem kilkakrotnie na 40m słysząc stacje na cw z 80m z blizszej lokalizacji pracujące na samym fabrycznym urządzeniu, czyli takie przypadki istnieją i mogą być rejestrowane.Przyczyn moze być wiecej niż
użycie wzmacniacza bez obwodów.
To są tylko przypuszczenia a nie pomiary , w dalszym ciagu jednak przypuszczenia. Czy słuszne , zapewne tak w stosunku do kilku pojedyńczych stacji które
mam na wskazniku na s9 + 40db , a zdarzyła sie stacja na S9+ 60 db no ten rodzynek to niekwestionowany mocarz.
Tak reasumując to stacje pomiędzy 100 W a 300 nawet 500 W trudno wskazać bez namacalnego dowodu (decyduje tu lokalizacja , typ i rodzaj anteny itp),że łamią regulamin ( dlatego słusznym byłoby tworzyć kategorie powyżej 100W) . Decydują tu inne czynniki, a nie szerokośc sygnału na SDR która wg tu
zademonstrowanych przykładów oscyluje wokół 5Khz gdzie sygnał użyteczny miesci sie w parametrach. Czy w zwiazku z tym sygnał mocarza nie powinien byc szerszy w całym widmie np 10 khz i więcej ?.
Na koniec to zawsze zdarzą się rodzynki o których wiemy ,że będą kombinować , czy w zwiazku z tym mamy pomawiać wiekszość uczciwie pracujacych tylko dlatego
że ktoś ma podejżenia byc może słuszne , ale niesłusznie mierzy wszystkich jednakowo swoją miarką , wyraznie przesadnie w stosunku do pozostałych uczestników.
Pozdrawiam Krzysztof SP2HYO

  
SP5XMI
22.09.2015 20:48:21
poziom najwyższy i najjaśniejszy :-)

Grupa: Użytkownik

QTH: Warszawa

Posty: 3317 #2176985
Od: 2012-12-16


Ilość edycji wpisu: 4
Prawda jest taka, że stacje, o których mówimy, korzystają ze sprzętu klasy kontestowej. To NIE są homemade'y ani stopnie mocy na GU50 zasilane z transformatora od Rubina. Mówimy o konstrukcjach fabrycznych ewentualnie wyposażonych dodatkowo w zewnętrzny lampowy wzmacniacz o typowej konstrukcji na lampach takich jak GU43B lub GU78B. Rzut oka na QRZ.com ewidentnie pokazuje radioshack, w którym nie ma żadnej prostej samoróbki, która mogłaby mieć słabsze parametry.
A to oznacza, że stacje, o których mowa, nie potrafią poprawnie korzystać ze swojego sprzętu lub (co się wcale nie wyklucza, oba przypadki mogą wystąpić jednocześnie) korzystają z QRO w zawodach krajowych.

  sp3mep pisze:

  jesli sie ma 100W
  to trza sie natrudzić aby komuś spleterować,tak mi sie wydaje,


To jest prawda. 100% racji. Już robiliśmy nawet eksperymenty, to trzeba się naprawdę postarać. Można mieć słaby sygnał, ale bez przesady.

--- mała uwaga dla czytających by nie rozwadniać tematu ---

Podkreślę jeszcze raz - wątek dotyczy wyłącznie zawodów krajowych. W zawodach zagranicznych istnieje kategoria high power, w której używanie nadajników o mocy 1,5kW jest uznanym standardem (zresztą jest to niezbędne, by zrobić łączności z innymi stacjami tej mocy w bardzo słabych warunkach).

----

Na prośbę SP3RBR i za zgodą SQ7D wstawiam ponownie film:


  KEY pisze:

  Prawdopodobnie pierwsze efekty aktualnej dyskusji mogą się pojawić nie wcześniej jak za rok.
  Oglądając film i słuchając nagrania najbardziej zabrakło mi momentu gdzie ktoś mówi :
  JUREK splatujesz mocno ! Pokręć gałkami.


To prawda, niestety nikt nie zwrócił uwagi. Czasami pojawia się inny problem - gdy zwrócisz komuś takiemu uwagę to możesz zostać zbluzgany (tak, z przekleństwami włącznie, zdarzyło mi się przy jednym "agencie", rzucę na niego zasłonę milczenia i NIE jest to żaden z ww. kontestmanów). Porządny nadawca przynajmniej raz się zastanowi, czy może ktoś przypadkiem nie ma racji. Wierzę, że gdyby ktoś wspomniał SP3GEM o splatterze, być może GEM podjąłby odpowiednie działania. Niemniej WSTYD i to gruby. Wstyd wysyłać TAKI sygnał.

  KEY pisze:

  Mam wątpliwości do jakości listy podpadniętych nie jestem przeciwnikiem zwrócenia im uwagi.
  Ale WSZYSTKIM , którzy w danych zawodach coś tam mieli nie tak z sygnałem.
  A co z tymi , którzy mieli równie szeroki sygnał ale byli po za ekranem SDR-a ?
  Co z tymi , którzy mieli silniejszy sygnał na drugiej harmonicznej ale Skimmery ich nie rejestrowały.

Trzeba od kogoś zacząć. Tymi pozostałymi zajmiemy się później. Nie można mieć wszystkiego na raz. Ale uczciwość popłaca. Chamstwo i oszustwo - niekoniecznie.

Sprawa emisji drugiej harmonicznej już została przedstawiona kilka stron dalej. NIE ma sposobu, by sprawny nadajnik transceivera 100W (przypomnę - zbudowany na tranzystorach w formie przeciwsobnej, a zatem parzyste harmoniczne są tam o wiele słabsze niż w pojedynczym stopniu mocy) przy nadawaniu na 3,5MHz emitował drugą harmoniczną na poziomie kilkudziesięciu miliwatów. To juz zostało wyliczone kilka stron wcześniej. Chyba, żeby nadawać w ogóle bez filtra dolnoprzepustowego - ale o to nie podejrzewam żadnego z kontestmanów. Zatem oznacza to QRO i to po byku. SP3RBR dostarcza nam argumentu w postaci słabego tłumienia kompromisowego przecież filtra w R140, zwłaszcza przerobionym na dwie lampy. Moc, która wystarcza, by słyszeć kolegę z bliska jest nadal zbyt mała, by dostać spot na skimmerze. Robiłem takie eksperymenty!


  KEY pisze:

  40 lat temu regularnie w klubie PIR mierzył poziom harmonicznych. Dzisiaj musimy sobie radzić sami ale nie wszyscy jeszcze wiedzą , że dzięki nowej technologi jest to bardzo proste.


To prawda i takie pomiary trzeba dziś robić samemu. Wbrew pozorom wcale nie trzeba do tego analizatorów klasy HP czy Anritsu. Sam fakt spotowania drugiej harmonicznej oznacza niedbalstwo i ogólne lekceważące podejście do hobby. Z Bogusławem mamy tu swoje typy, jednym z nich jest SP1NQN. Dziś rozmawiałem przez telefon z dość znaną osobą, która potwierdziła mi tak zwane "przewały" robione także przez tego nadawcę. Spotowanie na drugiej harmonicznej oraz ogólnie potężny i fatalny sygnał jedynie utwierdziło mnie w tym, że z nadawcami, którzy zlewają zasady trzeba zrobić porządek.

  sq5ebm pisze:

  Bardzo mi sie ten wątek podoba. Nie raz sam zauwazalem "nienaturalnie" potezne sygnaly stacji krajowych. Tym wątkiem zrobiliscie kawal dobrej roboty.

Właśnie takie podejście trzeba będzie prezentować. Też się głowiłem nad "nagłym, skokowym polepszeniem propagacji" na osiemdziesiątce w czasie, gdy są zawody krajowe. Tak sobie myślę, że wspomagacz propagacji był w użyciu. Taki zasilany 3kV napięcia anodowego.

  SP2HYO pisze:

  Pracuję w zawodach krajowych na TRX z ograniczoną moca do 100W , ale używam
  dwóch typów anten tj. vetrikala 18m oraz taki połamany kwadrat w kwadracie o długości 168m
  strojony bezposrednio skrzynką symetryczną . Są takie sytuacje w moim przypadku bankowo ,że stacje z SP1 ,SP2
  oraz SP4 na wertikalu słyszę powiem bardzo słabo a niekture wręcz trudno czytać , po przełączeniu na kwadrat sygnały wzrastają niejednokrotnie do S9+20 do 30db . Analogicznie ze stacjami z południa ale na korzyść vertikala. Centrum kraju to tak różnie bywa . Jest to zależne od typu anteny ,jej sprawności, lokalizacji ,ale także i propagacji. Tu nasówa mi się pytanie jak jest z antenami w SDR-ach itp ?
  Czy to są anteny słyszące wszystkich "równo" - czy to także jest wypadkowa.

To jest sprawa doskonale znana, wynika z kąta promieniowania (takeoff angle). Posiadam bardzo podobne konstrukcje antenowe, polecam wątek z prezentacją antenową, którą wygłosiłem w Burzeninie. Odbiorniki SDR korzystają najczęściej z poziomych dipoli, powieszonych na tyle nisko, że na paśmie 80m stanowią antenę NVIS o wysokim kącie promieniowania. SDR w Twente używa anteny pionowej. Silec używa K9AY a także anteny fazowanej, niebawem będzie upgrade tamtejszych anten. Pomiary do jednego z tych zgłoszeń zrobiłem na własnym SDR, używana wtedy antena to poziomy kwadrat na 80m - ewidentnie antena NVIS, wręcz stworzona do łączności krajowych.
_________________
Sent from Marconi Oceanspan with 3x807 in the finals.
Pozdrawiam, SP5XMI Marcin
  
SP6IX
22.09.2015 22:07:43
poziom najwyższy i najjaśniejszy :-)Grupa: Użytkownik

Posty: 7387 #2177045
Od: 2008-3-18
Niestety jest na to ciche przyzwolenie jak pijaki za kierownicą i czym tu walczyć ? jeżeli zrobią kategorię ponad 100W to znajdą się tacy by wygrać włączą nie 1.5kW tylko 3 a może i 5kW tak dla fanaberii i co wtedy pytajnikpytajnikpytajnik
_________________
http://sp6ix.pl.tl poczta sp6ix@interia.pl

W pieniaczej ziemi jest miasto Pysków. Tam jęzorami robi się wszystko, męstwo - w jęzorze, siła - w jęzorze, jęzor tam miele, piele i orze.

Nie znoszę nieuków i arogantów.
  
SP5XMI
22.09.2015 22:25:09
poziom najwyższy i najjaśniejszy :-)

Grupa: Użytkownik

QTH: Warszawa

Posty: 3317 #2177064
Od: 2012-12-16


Ilość edycji wpisu: 1
Powiem tak - ucho ludzkie oraz odbiornik działają w logarytmicznej skali. Zatem zaczynamy z FT817ND lub podobnego sprzętu QRP który oddaje 5W. Kolejny próg mocy to 100W. Nawet gdyby teraz dołożyć kilowat to różnica między 1kW a 100W jest mniejsza niż między 5W a 100W. Poziom mocy 100W nie został wybrany przypadkowo - jest to moc na tyle duża, by już zapewniać wygodne łączności na sensowne odległości, ale problemy techniczne jeszcze się nie pojawiają w dużej skali.
Razem ze wzrostem mocy nadawczej rośnie promień odczuwania zakłóceń generowanych przez nadajnik, a zatem wróci temat narzekania np. Niemców lub Czechów na polskie zawody na osiemdziesiątce. Ten temat będzie wracał, dlatego trzeba zacząć robić z nim porządek.
100W w dipol lub deltę z powodzeniem starszy na zawody krajowe. Trzeba tylko zachować rozsądny poziom oraz dobrą jakość sygnału. W sumie najlepiej byłoby wprowadzić regułę dbałości o dobrą jakość sygnału w szablon regulaminu zawodów.

edit - z pijakami za kierownicą zaczyna się to zmieniać. Dzisiejsze młode pokolenie zaczyna to uważać za pospolitą głupotę i obciach.
_________________
Sent from Marconi Oceanspan with 3x807 in the finals.
Pozdrawiam, SP5XMI Marcin
  
sp3mep
22.09.2015 23:07:35
poziom najwyższy i najjaśniejszy :-)

Grupa: Użytkownik

Posty: 2816 #2177081
Od: 2009-2-21
ktos tu napisał że "pierwsze efekty bedą za rok",

wydaje mi sie a własciwie jestem pewny że pierwsze efekty już sa było to słychać
w zawodach które sie odbyły po zamieszczeniu tu zrzutów które tu wstawili
Bogusław i Marcin,warunek że te stacje muszą wiedzieć ze takowa dyskusja sie toczy,

Marcin ,podziwiam Cie jak i innych za wiedzę którą macie i umiecie ją wykorzystać,
pytanie na jak długo starczy zapału ?
  
Electra20.04.2021 00:13:10
poziom 5

oczka
  
KEY
23.09.2015 07:54:00
poziom 1

Grupa: Użytkownik

Posty: 42 #2177162
Od: 2014-4-22
W/g regulaminu zawodów 50 lat SP3KEY wstępne wyniki zostaną opublikowane w 21 dni po zakończeniu zawodów.
Każdy z zawodników , który czuje się oszukany przez swoich konkurentów ma prawo wysłać do Komisji Zawodów
protest z dowodami na wykroczenia przeciw regulaminowi.
Nie jestem członkiem komisji.

73, Bogdan SP3RBR

  
aqz
23.09.2015 08:41:10
poziom 3Grupa: Użytkownik

Posty: 100 #2177196
Od: 2010-5-24
@VSS :
http://sp7pki.iq24.pl/podglad_posta.asp?id_komentarza=2176029
_________________
SO3NIC http://aquaz.eu/
Obrazek
  
SQ3SWF
25.09.2015 11:35:48
poziom 5Grupa: Użytkownik

QTH: JO82LK (Poznań)

Posty: 509 #2178757
Od: 2013-5-6


Ilość edycji wpisu: 1
Napisałem mały programik w Javie, który przeszukuje logi z reverse beaconów pod kątem sygnałów na harmonicznych, tzn spoty gdzie:

* różnica w czasie nadejścia spota jest mniejsza niż 10 sekund
* znak w dwóch spotach jest identyczny
* ... ale pasmo jest inne
* a częstotliwość na wyższym paśmie jest wielokrotnością częstotliwości na paśmie podstawowym (+/- mały margines błędu typu 0.5kHz)

Po naniesieniu kilku poprawek program jak i kod źródłowy zostanie udostępniony, żeby każdy mógł sobie poszukać samemu.

Przykładowy wynik działania programu: http://pastebin.com/raw.php?i=zjNzng6H, z ograniczeniem do prefixów SP i SQ, spoty z sierpnia. Znaki ukryte, nikogo palcem nie mam zamiaru wskazywać - bo dowodu nie mam czy ktoś przypadkiem nie wołał CQ na kilku częstotliwościach oczko

Udało mi się znaleźć trochę spotów złapanych na czwartej (!) harmonicznej - z 80m na 20m lub z 40m na 10m :-)

  Reverse Beacon pisze:

  01.08 14:26:13> JM1*** 14052.5 (20m) @JK4USW 11dB
  01.08 14:26:13> JM1*** 3512.7 (80m) @JK4USW 10dB

  08/09/2015 01:32:53> HA3** 7010.4 (40m) @N2QT 26dB
  08/09/2015 01:32:59> HA3** 28041.4 (10m) @DJ9IE 7dB

_________________
Olgierd
SP3YOR - Klub Krótkofalowców w Poznaniu http://sp3yor.net | https://sat.sp3yor.net | SN7L: FB | http://arr1.org
  
SP5XMI
25.09.2015 12:08:23
poziom najwyższy i najjaśniejszy :-)

Grupa: Użytkownik

QTH: Warszawa

Posty: 3317 #2178776
Od: 2012-12-16
Olgierdzie, zrobiłeś mi dzień tym rysunkiem, który świetnie oddaje ideę ekstremistów wśród Ekipy Grubego Stefana:


To samo trzeba zrobić wstecz. W liście jak dotąd powtarzają się cały czas te same znaki.
_________________
Sent from Marconi Oceanspan with 3x807 in the finals.
Pozdrawiam, SP5XMI Marcin
  
SP5WA
25.09.2015 14:10:49
poziom 6Grupa: Użytkownik

QTH: Warszawa_Wesoła

Posty: 1150 #2178836
Od: 2012-7-2
  SQ3SWF pisze:

  ...
  Przykładowy wynik działania programu: http://pastebin.com/raw.php?i=zjNzng6H, z ograniczeniem do prefixów SP i SQ, spoty z sierpnia. Znaki ukryte, nikogo palcem nie mam zamiaru wskazywać - bo dowodu nie mam czy ktoś przypadkiem nie wołał CQ na kilku częstotliwościach oczko...


Doskonale, Olgierd. TNX.
Spoty z 1. sierpnia wskazują jak stacja SP7### odpaliła z grubej rury Grubego Stefana na początku zawodów krajowych (Zawody Powstania Warszawskiego 01.08.2015; 15:00 - 17:00 UTC w paśmie 80m). Pod koniec tych samych zawodów emocje popuściły Grubemu Stefanowi rodem z SP3*** ale i tak SP7### był bardziej agresywny, bo atakował nawet po terminie zawodów o godz. 17:00:17.
Wkrótce gwiazdki *** i hashtag'i ### zamienią się na pełne znaki wywoławcze._________________


--

73 es good DX,
Bogdan, SP5WA (ex.SP5CPR/5N3CPR)

mailto:bogdan@sp5wa.info
http://www.qrz.com/db/SP5WA
...........
"You can never have too many antennas"


Obrazek  
stasiek
25.09.2015 20:25:16
poziom 6

Grupa: Użytkownik

Posty: 1046 #2179066
Od: 2011-9-10
spokojnie w każdych zawodach tych od QRO spokojnie zostawiam w bezpiecznej odległości od pudła
pan zielony
/młody
  
KEY
25.09.2015 20:49:11
poziom 1

Grupa: Użytkownik

Posty: 42 #2179083
Od: 2014-4-22
  SP5WA pisze:


  Wkrótce gwiazdki *** i hashtag'i ### zamienią się na pełne znaki wywoławcze.


To już są pełne znaki wywoławcze dla tych co maja kilka minut czasu.

http://www.reversebeacon.net/analysis/

Data , kontynent , wybór RBN-a
i znak zainteresowanego(jeśli chce wiedzieć czy SP3... to jego znak).

SQ5KLN - kawał dobrej roboty !
W doskonałym czasie.


73 , Bogdan SP3RBR

P.S. Czasami może się zdarzyć , że przy silnym sygnale na F podstawowej kiepski RX-SDR
sam sobie wyprodukuje spoty na harmonicznej. Ale ta uwaga to tak tylko dla przypomnienia,
nie dla podważenia tej pracy którą tutaj prowadzicie. Powodzenia i wytrwałości.
  
SQ3SWF
26.09.2015 00:25:43
poziom 5Grupa: Użytkownik

QTH: JO82LK (Poznań)

Posty: 509 #2179199
Od: 2013-5-6
Wiatraczek w laptopie szumi, spoty się przeliczają... Taka mała ciekawostka - nadajnik All-Band:

  RBN pisze:

  01/08/2013 08:32:29> UT2IO 7029.1 (40m) @DR1A 4dB
  01/08/2013 08:32:29> UT2IO 14058.2 (20m) @DR1A 11dB
  01/08/2013 08:32:29> UT2IO 21087.3 (15m) @DR1A 7dB
  01/08/2013 08:32:29> UT2IO 28116.4 (10m) @DR1A 8dB


Nieźle!
_________________
Olgierd
SP3YOR - Klub Krótkofalowców w Poznaniu http://sp3yor.net | https://sat.sp3yor.net | SN7L: FB | http://arr1.org
  
SP5XMI
26.09.2015 00:42:45
poziom najwyższy i najjaśniejszy :-)

Grupa: Użytkownik

QTH: Warszawa

Posty: 3317 #2179200
Od: 2012-12-16
Mnie najbardziej interesują tacy zawodnicy w SP w zawodach krajowych. Ciekawy jestem czy któryś z nich będzie równie skuteczny na kilku pasmach, co ten UT2.
_________________
Sent from Marconi Oceanspan with 3x807 in the finals.
Pozdrawiam, SP5XMI Marcin
  
Electra20.04.2021 00:13:10
poziom 5

oczka

Przejdz do góry strony<<<Strona: 11 / 44>>>    strony: 12345678910[11]121314151617181920

  << Pierwsza     < Poprzednia      Następna >     Ostatnia >>  

HOME » DYPLOMY I ZAWODY KRÓTKOFALARSKIE » QRO W ZAWODACH KRAJOWYCH

Aby pisac na forum musisz sie zalogować !!!

randki | własny sklep internetowy | promocje | darmowe forum | sklepy | opinie, testy, oceny