NOWE POSTY | NOWE TEMATY | POPULARNE | STAT | RSS | KONTAKT | REJESTRACJA | Login: Hasło: rss dla

HOME » DYPLOMY I ZAWODY KRÓTKOFALARSKIE » QRO W ZAWODACH KRAJOWYCH

Przejdz do dołu strony<<<Strona: 14 / 44>>>    strony: 12345678910111213[14]151617181920

QRO w zawodach krajowych

Wstyd!
  
SP6IX
28.09.2015 15:54:52
poziom najwyższy i najjaśniejszy :-)Grupa: Użytkownik

Posty: 7387 #2180528
Od: 2008-3-18
Kol. SP2XF ,jeszcze u nas pokutuje fałszywa solidarność i przyzwolenie na wykroczenia (jazda po wypiciu ,za szybka jazda w mieści) dlaczego tak nie mówią w Niemczech Francji czy w Szwecji tam wręcz kierowcy zwracają sobie uwagę i jest to w dobrym tonie a u nas zwróć uwagę to jeszcze dostaniesz po mordzie lub uszkodzą Ci samochód i tam nie mówi się kapuś lub ormowiec i mimo że masz trochę przejechanych kilometrów nie wyciągasz wniosków za wyjątkiem jednego 'przecież ja jadę prawidłowo' a to nie wszystko .Więc jak powstał ten temat byłem rad że wreszcie ktoś odważył się o tym napisać jak to w krajowych zawodach stosuje się QRO by wynik był zadowalający i nie ważna jest operatorka liczy się tylko wynik i to jest najsmutniejsze.Nie poczuwamy się do przestrzegania regulaminu w myśl wolnoć Tomku w swoim domku czy tak rozumiesz koleżeństwo pytajnikpytajnik
_________________
http://sp6ix.pl.tl poczta sp6ix@interia.pl

W pieniaczej ziemi jest miasto Pysków. Tam jęzorami robi się wszystko, męstwo - w jęzorze, siła - w jęzorze, jęzor tam miele, piele i orze.

Nie znoszę nieuków i arogantów.
  
Electra19.04.2021 23:08:28
poziom 5

oczka
  
usuniety_26122015
28.09.2015 17:26:05
poziom 4

Grupa: Użytkownik

QTH: ko13oc

Posty: 322 #2180574
Od: 2013-3-1UŻYTKOWNIK ZABLOKOWANY


Ilość edycji wpisu: 2
  SP2XF pisze:

   SP1AP pisze:

   Maćku!
   Ostatnio w TV pokazują filmy nagrane przez prywatnych kierowców i przekazane policji, na których nieodpowiedzialny świr grzeje przez większe miasto 140km/godz lawirując między innymi pojazdami jak na torze przeszkód.


  Właśnie najgorsze w tym wątku jest to, że bezpośrednio przywołuje na myśl takie skojarzenia. Wierz, mi że robiąc kilka tys km miesięcznie mam naprawdę niski próg tolerancji na piratów drogowych, ale widziałem niejeden taki film w necie i wiem, że są ludzie, którzy specjalnie wyjeżdżają w miasto "na polowanie", żeby coś nagrać, kogoś przyłapać. Mam odczucie, że działanie niektórych piszących tu osób nabierają podobnego charakteru. Inaczej mówiąc, trudno oprzeć się pewnemu zażenowaniu, gdy się czyta to wszystko i wrażeniu że sposób załatwiania tej sprawy nie jest OK, a niektórzy niezdrowo się nakręcają.

Cześć.
Analogie są modne w dyskusjach, ale nie zawsze potrzebne w przeciwieństwie do, hm, precyzji.
Ja również wiem o takich, którzy wyjeżdżają w miasto żeby coś nagrać, kogoś przyłapać. Wystarczy, że wymienię policję. lol
Ale z pewnością w społeczeństwie znajdą się jacyś, haha, ormowcy. To jest wątek o zawodach krajowych. Współzawodnictwu, zwłaszcza amatorów, czasem towarzyszą emocje. Na pewno mają wspólny cel - zwycięstwo. Nic dziwnego, że zwraca się uwagę na czystość gry zawodników i nie robią tego tylko rywale czy sędzia/owie ale również kibice. Powiedzmy, że udzielając się w tym temacie zasiadłem na żylecie, ale powiedzmy, w jej humorystycznej części. lol
Każdy może mieć jakieś odczucia, wrażenia, niezdrowo nakręcać się i mieć trudności w oparciu się pewnemu zażenowaniu czytając ten temat.
Jaki sposób załatwienia tej "sprawy" zaproponujesz?
  SP2XF pisze:


  Poza tym do osób, które mają tak zwane "szlachetne intencje" i faktycznie chcą coś ulepszyć, uporządkować podłączają się tu osoby, które jak widzę odczuwają rozkosz przyłapując na splatterze "wpływowego dx-mana".

Najwyraźniej coś mnie rozkosznego ominęło. Nie doczytałemlol
  SP2XF pisze:


  Swoją drogą, jestem niezmiernie ciekaw, jaką to "wpływowość" na swoje życie odczuwają ci koledzy ze strony tychże DX-manów, co to w ogóle są za teksty?! eh

Na pewno humorystyczne. I myślę, że do momentu, w którym ewentualny "wpływ" przestaje być co najmniej, powiedzmy, dobry, nie jest istotny na forum, w prokuraturze, gdziekolwiek. lol lol lol
  SP2XF pisze:


  Plus nawoływanie do bojkotu łączności, ze strony tych którzy w ogóle nie robią łączności. Brawo.

  Oczywiście, że jestem za zasadą 100w w zawodach krajowych, choć moja opinia ma tu średnią wartość - w takich imprezach biorę udział tylko sporadycznie, ostatnio chyba 3 lata temu jako SP2YUV. Jestem natomiast przeciw, która niewątpliwie wkradła się w ten wątek, a przyzwalając jednocześnie na popularyzowanie paru grubych nonsensów natury technicznej.

  pozdrawiam
  SP2XF

Ostracyzm. Może to dobre rozwiązanie? Czy batożenie oraz loch byłoby lepsze? Nie wiem. Na razie jest piętnowanie niesportowych i nieregulaminowych zachowań na forum. Myślę, że każda opinia, byle na temat, jest mile widziana na forum.
Czy napisałbyś konkretnie czemu jesteś przeciw? (tej niezdrowej dysproporcji i przesadzie) Oraz o które grube nonsensy natury technicznej Ci chodzi?
Również pozdrawiam i życzę miłego dnia.
op. sq4ctp
  
Andrzej_sp8brq
28.09.2015 17:46:58
poziom 1

Grupa: Użytkownik

QTH: Rzeszów

Posty: 26 #2180588
Od: 2011-5-15


*** ZA TEN WPIS UŻYTKOWNIK ANDRZEJ_SP8BRQ OTRZYMAŁ OSTRZEŻENIE ***  HF1D_ex_SP1JPQ pisze:

   Andrzej_sp8brq pisze:   On ma podobno niesamowite wyniki ale na liście rekordów SP na KEY.com jakoś mizernie  No własnie, miałem miejsca na pudle w CQ WW, WPX, IOTA, SAC, Fiekd Day, nie wspominając o UKF, a w zawodach w SP jakoś nie mogę nic osiągnąć.
  A może w tamtych zawodach oszuści mniej zagłuszają?
  Lista rekordów SP na KEY? Zapytaj ich dlaczego nie mają wszystkich wyników.
  Mnie to ryba czy tam jestem.
  Ja nie muszę sobie niczego przedłużać. W przeciwieństwie do Ciebie.
  Oczywiście będziesz teraz krzyczał histerycznie "patrzcie na innych". Krzycz, tyle Twojego.Miejsce na pudle? Chyba stojąc na kartonach pod Biedronką czytając wyniki zawodów...
Brak rekordów na KEY-u ? Ot normalka , oszuści od QRO publikują tylko swoich ,hehehe.
Przedłużasz sobie jak najbardziej razem z sp1ap ale na klawiaturze bo nadawanie Wam nie wychodzi, znawcy wsiech tematów...
I wcale nie krzyczę, zaczyna mnie to bawić...
  
Andrzej_sp8brq
28.09.2015 18:11:41
poziom 1

Grupa: Użytkownik

QTH: Rzeszów

Posty: 26 #2180601
Od: 2011-5-15
  SP5XMI pisze:

  Jacku to, co znaleźliśmy za pomocą analizy spotów w reversebeacon.net jest znacznie gorsze nawet od takich rzeczy na UKF. Bo tutaj udowodniliśmy nie tylko użycie QRO w zawodach krajowych (wbrew regulaminowi), ale także jakość sygnału, która kwalifikuje się do natychmiastowej reprymendy być może z wycofaniem pozwolenia 1500W za emisję harmonicznych.
  Nadmienię, że są stacje, które nadają na siódemce a na 21 tez ich słychać. Juz SP5OJCIEC sobie z nich żartował, że na trzeciej harmonicznej zgłaszają się deiksy. Tutaj życie przerosło kabaret. Najwięcej jest jednak drugiej harmonicznej.

  I doszliśmy do wniosku, że poza pośledniej jakości Ameritronami, machinami typu tentec Titan i dopałami UY5ZZ najwięcej śmieci wychodzi z R140. Do tego wiemy, że operator był słaby. W ogóle uważam, że 140tka to fatalny pomysł - pi filtr jest taki sobie a do tego pamięć nastaw obejmuje zazwyczaj jedną pozycję z każdego pasma. Zatem kontestmani mają tam zaprogramowany środek pasma. Skutek jest taki, że pi filtr nigdy nie jest precyzyjnie dostrojony, a zatem śmieci wyjdą do anteny. I wychodzą.


Mam konkretne pytanie.
Jaki przepis,norma w SP mówi o minimalnym poziomie harmonicznych w stosunku do sygnału podstawowego emitowanych przez naszą aparaturę, może od tego trzeba zacząć a później wyłapywać czarownice.
73 Andrzej sp8brq
  
SP5XMI
28.09.2015 18:53:24
poziom najwyższy i najjaśniejszy :-)

Grupa: Użytkownik

QTH: Warszawa

Posty: 3317 #2180618
Od: 2012-12-16
W Polsce przechodzą dyrektywy EU, których listę można znaleźć tutaj.
Dokładniej określa to dyrektywa 76 ITU (WRC-12) z roku 2012 załącznik trzeci. W skrócie: emisja sygnałów harmonicznych i pasożytniczych nie może przekraczać (43+10log(PEP) lub 50dB) odstępu od częstotliwości podstawowej.

Ja bym się trzymał z daleka od polowania na czarownice i nalotów z analizatorami, bo z tego działania dla służby amatorskiej nie przyjdzie nic dobrego.

Rzecz nie w tym, że stacje korzystają z nadajników o dużej mocy, ale w tym, że używają ich niezgodnie z regulaminem zawodów krajowych, a do tego nie potrafią ich porządnie obsługiwać. Nie wierzę, że nie da się sprawnie zrobić filtru, który ma tłumienie 50dB dla drugiej harmonicznej, bo osobiście taki filtr swego czasu wykonałem. Nie wierzę, że nie da się wykonać filtru, który przy tych wymaganiach przeniesie moc właściwą dla mocniejszych nadajników. Bo się da, tylko wymaga każdorazowego dostrojenia przed każdym wycinkiem pasma, a kontestmanom się nie chce, wpiszą tylko nastawy do pamięci stoczterdziestki i jazda.

Nie wierzę, że nie da się zrobić filtrów dla tranzystorowych wzmacniaczy QRO. Wystarczy przeskalować konstrukcję Waldemara 3Z6AEF, którą zaprezentował podczas tegorocznego konkursu PUK w Burzeninie. I nie były to filtry QRP:
Obrazek
Potem wystarczy dodać filtry pasmowe na odcinkach koncentryka, które bez problemu przeniosą i 1,5kW.
Trzeba tylko chcieć i zainwestować w coś, co da czysty sygnał, a nie tylko tępe kilowaty z dwóch GU43B z Grubego Stefana.
_________________
Sent from Marconi Oceanspan with 3x807 in the finals.
Pozdrawiam, SP5XMI Marcin
  
SP6IX
28.09.2015 18:53:59
poziom najwyższy i najjaśniejszy :-)Grupa: Użytkownik

Posty: 7387 #2180620
Od: 2008-3-18


Ilość edycji wpisu: 1
  Andrzej sp8brq pisze:

  Mam konkretne pytanie.
  Jaki przepis,norma w SP mówi o minimalnym poziomie harmonicznych w stosunku do sygnału podstawowego emitowanych przez naszą aparaturę, może od tego trzeba zacząć a później wyłapywać czarownice.
  73 Andrzej sp8brq

To się ciesz że nikt z grona tu obecnych nie wpadł na pomysł by zwrócić uwagę UKE na twój sygnał jak i pozostałych bo wtedy by ci wytłumaczono jaki sygnał możesz mieć zgodnie z normami emisji elektro magnetycznej ,sam tego doświadczyłem kiedy do mnie zgłosiło się UKE na prośbę sąsiada mającego zakłócenia i potem ile go to kosztowało.Tak też radzę Ci nie odzywaj się popraw sygnał i cicho siedź i ciesz się łącznościami.
_________________
http://sp6ix.pl.tl poczta sp6ix@interia.pl

W pieniaczej ziemi jest miasto Pysków. Tam jęzorami robi się wszystko, męstwo - w jęzorze, siła - w jęzorze, jęzor tam miele, piele i orze.

Nie znoszę nieuków i arogantów.
  
Andrzej_sp8brq
28.09.2015 19:00:22
poziom 1

Grupa: Użytkownik

QTH: Rzeszów

Posty: 26 #2180627
Od: 2011-5-15
  HF1D_ex_SP1JPQ pisze:

   Andrzej_sp8brq pisze:


   I wcale nie krzyczę, zaczyna mnie to bawić...


  Nie potrafisz znaleźć to Twój problem.
  Nie jesteś nikim istotnym, żebym miał kłaść Ci wyniki na stół.

  Poza tym to Tobie zarzuca się łamanie przepisów, a nie mnie.
  Twoja histeria faktów nie zmieni.


Dziękuję za szybką odpowiedź , podziwiam za czujność.
Szukał nie będę bo nie jest mi to do niczego potrzebne ,wiem z kim mam do czynienia,już napisałem.
Przepisy , jakie przepisy ?
73 Andrzej sp8brq  
sp8oob
28.09.2015 19:02:05
poziom 5Grupa: Użytkownik

QTH: KN09UR

Posty: 404 #2180628
Od: 2010-6-26
Martwi mnie jeszcze jeden problem-
Stacje które używają "dużych mocy"
powinny były zgłosić swoje instalacje antenowe
do wiadomego organuaniołek
I tu pojawia się następny problem:
Czym innym jest łamanie regulaminu zawodów (w zasadzie jest to tylko i aż tylko
sprawa honoru) a czym innym jest katowanie dużymi mocami -uczynni sąsiedzi zrobią resztę.
__________
VY73!Janusz SP8OOB
  
Andrzej_sp8brq
28.09.2015 19:08:28
poziom 1

Grupa: Użytkownik

QTH: Rzeszów

Posty: 26 #2180631
Od: 2011-5-15
  SP6IX pisze:

   Andrzej sp8brq pisze:

   Mam konkretne pytanie.
   Jaki przepis,norma w SP mówi o minimalnym poziomie harmonicznych w stosunku do sygnału podstawowego emitowanych przez naszą aparaturę, może od tego trzeba zacząć a później wyłapywać czarownice.
   73 Andrzej sp8brq

  To się ciesz że nikt z grona tu obecnych nie wpadł na pomysł by zwrócić uwagę UKE na twój sygnał jak i pozostałych bo wtedy by ci wytłumaczono jaki sygnał możesz mieć zgodnie z normami emisji elektro magnetycznej ,sam tego doświadczyłem kiedy do mnie zgłosiło się UKE na prośbę sąsiada mającego zakłócenia i potem ile go to kosztowało.Tak też radzę Ci nie odzywaj się popraw sygnał i cicho siedź i ciesz się łącznościami.


Nie mam problemów z sąsiadami a mieszkają blisko, nie mam problemów z UKE i kontrolami.
Co mam poprawić ,konkretnie i z dowodami zbrodni,bardzo proszę.

Pozdrawiam
Andrzej sp8brq
  
sp3hbf
28.09.2015 19:26:09
poziom 5

Grupa: Użytkownik

Posty: 539 #2180639
Od: 2012-6-15
Propozycja dla admina. Zamknąć temat tłuczenie piany kto jest gorszy lub lepszy nikogo nie cieszy. Znachory i tak się znajdą jeden będzie lepszy drugi gorszy, nie ma na to lekarstwa. Jeden mówi że ma anteny na 40 m i wystarczy mu QRP drugi przywali 5kW i powie że pracuje też QRP po co bicie piany i tak każdy zrobi swoje.

Do usłyszenia w kolejnych zawodach, zobaczy się kto będzie mocniejszy hi hijęzorjęzor

Pozdrawiam pieniaczy SP3HBF.
  
SP6IX
28.09.2015 19:45:32
poziom najwyższy i najjaśniejszy :-)Grupa: Użytkownik

Posty: 7387 #2180653
Od: 2008-3-18
Jeżeli jesteś taki czysty to nie odzywaj się bo nie masz podstaw a jeżeli Twój sygnał zanotowano RBNie to jesteś sobie sam winien ,na tym kończę i przeczytaj moją stopkę może wyciągniesz z niej morał dla siebie.
_________________
http://sp6ix.pl.tl poczta sp6ix@interia.pl

W pieniaczej ziemi jest miasto Pysków. Tam jęzorami robi się wszystko, męstwo - w jęzorze, siła - w jęzorze, jęzor tam miele, piele i orze.

Nie znoszę nieuków i arogantów.
  
Electra19.04.2021 23:08:28
poziom 5

oczka
  
SP5XMI
28.09.2015 19:57:58
poziom najwyższy i najjaśniejszy :-)

Grupa: Użytkownik

QTH: Warszawa

Posty: 3317 #2180661
Od: 2012-12-16
  sp3hbf pisze:

  Do usłyszenia w kolejnych zawodach, zobaczy się kto będzie mocniejszy hi hijęzorjęzor

  Pozdrawiam pieniaczy SP3HBF.


Świetnie, jeśli znajdą się kolejne dowody, to tym razem materiały będą w miejscu o bardzo dobrym rankingu w Google, lepszym niż tu. Takie strony czasami wygrywają nawet z QRZ.com.

Aplikacje do statystycznych analiz wpisów ze skimmerów bardzo pomogą w określeniu mocy nadawczej tego czy innego zawodnika i takie materiały JUŻ były podstawą do dyskwalifikacji w międzynarodowych zawodach. Z matematyką i fizyką się nie dyskutuje.
Niebawem ciąg dalszy, tym razem na tapetę weźmiemy kolejny znak "miszczów".
_________________
Sent from Marconi Oceanspan with 3x807 in the finals.
Pozdrawiam, SP5XMI Marcin
  
Andrzej_sp8brq
28.09.2015 20:38:26
poziom 1

Grupa: Użytkownik

QTH: Rzeszów

Posty: 26 #2180693
Od: 2011-5-15
  SP6IX pisze:

  Jeżeli jesteś taki czysty to nie odzywaj się bo nie masz podstaw a jeżeli Twój sygnał zanotowano RBNie to jesteś sobie sam winien ,na tym kończę i przeczytaj moją stopkę może wyciągniesz z niej morał dla siebie.


Mój sygnał na RBN ? To jakiś grzech ,przestępstwo ? Po to jest system dobrowolnych skimmerów podpiętych do RBN aby to robił...Ty chyba nie "kumasz bazy" ?
Ja nie mam nic przeciwko aby w zawodach krajowych była zasada 100W,jestem za, rękami i nogami. Odezwałem się tylko dlatego że w pliku z poziomami harmonicznych były również dane stacji pracujących w zawodach międzynarodowych. Wnioskowanie że wszyscy złapani na drugiej harmonicznej to oszuści i obiecanki co będzie dalej to jakieś szaleństwo.
Napisałem o moich testach lokalnych z drugą harmoniczną ,przytoczyłem notowania harmonicznych mojego znaku z Waszej listy , i co? Jest jakiś rozsądny komentarz do tego ? Echo w temacie. W zamian pierdoły o licencjach z za małą mocą i przedłużaniu sobie czegoś tam za pomocą R140 itd itd...
73 Andrzej sp8brq
  
sp3hbf
28.09.2015 20:44:33
poziom 5

Grupa: Użytkownik

Posty: 539 #2180695
Od: 2012-6-15
Andrzej_sp8brq. Andrzej daj se luz z mądrymi GŁOWAMI nie wygrasz.

ryszard sp3hbf. za mały jestem.
  
Andrzej_sp8brq
28.09.2015 20:48:30
poziom 1

Grupa: Użytkownik

QTH: Rzeszów

Posty: 26 #2180699
Od: 2011-5-15
  SP5XMI pisze:

   sp3hbf pisze:

   Do usłyszenia w kolejnych zawodach, zobaczy się kto będzie mocniejszy hi hijęzorjęzor

   Pozdrawiam pieniaczy SP3HBF.


  Świetnie, jeśli znajdą się kolejne dowody, to tym razem materiały będą w miejscu o bardzo dobrym rankingu w Google, lepszym niż tu. Takie strony czasami wygrywają nawet z QRZ.com.

  Aplikacje do statystycznych analiz wpisów ze skimmerów bardzo pomogą w określeniu mocy nadawczej tego czy innego zawodnika i takie materiały JUŻ były podstawą do dyskwalifikacji w międzynarodowych zawodach. Z matematyką i fizyką się nie dyskutuje.
  Niebawem ciąg dalszy, tym razem na tapetę weźmiemy kolejny znak "miszczów".


Dziękuję za info i link.
Dlaczego tak usilnie zależy Ci na "miszczach" z SP ? Mówimy o zawodach międzynarodowych. Czy poza granicami naszego kraju nie ma R140 i coś mocniejszego?
Przy niektórych konstrukcjach na wschodzie i zachodzie R140 to driver.
Dlaczego np. nie przeanalizować tą nieomylną metodą przykładowo CQWW 2014 pierwszej dziesiątki stacji w kategorii Multi Single ?
Zapewniam Cię że może być to znacznie ciekawsza lektura. O nieomylnej metodzie innym razem.
73 Andrzej sp8brq

  
Andrzej_sp8brq
28.09.2015 22:07:06
poziom 1

Grupa: Użytkownik

QTH: Rzeszów

Posty: 26 #2180772
Od: 2011-5-15
  EI2KK pisze:

   Andrzej_sp8brq pisze:


   Przepisy , jakie przepisy ?  Kodeks Krotkofalowca
  Etyka i procedury Operacyjne dla Krotkofalowcow  Jeszcze troche i kol SP8BRQ przekona mnie ze pomysl z kilkuletnim stazem przed otrzymaniem licencji wcale taki glupi nie jest :/


Co mi masz do zarzucenia i udowodnij to proszę.
73 Andrzej sp8brq
  
SP6IX
28.09.2015 23:03:09
poziom najwyższy i najjaśniejszy :-)Grupa: Użytkownik

Posty: 7387 #2180828
Od: 2008-3-18
[quote=Andrzej_sp8brq]
  SP5XMI pisze:

   sp3hbf pisze:

   Do usłyszenia w kolejnych zawodach, zobaczy się kto będzie mocniejszy hi hijęzorjęzor

   Pozdrawiam pieniaczy SP3HBF.


  Świetnie, jeśli znajdą się kolejne dowody, to tym razem materiały będą w miejscu o bardzo dobrym rankingu w Google, lepszym niż tu. Takie strony czasami wygrywają nawet z QRZ.com.

  Aplikacje do statystycznych analiz wpisów ze skimmerów bardzo pomogą w określeniu mocy nadawczej tego czy innego zawodnika i takie materiały JUŻ były podstawą do dyskwalifikacji w międzynarodowych zawodach. Z matematyką i fizyką się nie dyskutuje.
  Niebawem ciąg dalszy, tym razem na tapetę weźmiemy kolejny znak "miszczów".


Dziękuję za info i link.
Dlaczego tak usilnie zależy Ci na "miszczach" z SP ? Mówimy o zawodach międzynarodowych. Czy poza granicami naszego kraju nie ma R140 i coś mocniejszego?
Przy niektórych konstrukcjach na wschodzie i zachodzie R140 to driver.
Dlaczego np. nie przeanalizować tą nieomylną metodą przykładowo CQWW 2014 pierwszej dziesiątki stacji w kategorii Multi Single ?
Zapewniam Cię że może być to znacznie ciekawsza lektura. O nieomylnej metodzie innym razem.
73 Andrzej sp8brq

[/quote]

Poczytaj tytuł 'QRO w zawodach krajowych 'gdzie tu mowa o zagranicznych,może wychodzisz z założenia "a u was murzynów biją" diabełoczko
_________________
http://sp6ix.pl.tl poczta sp6ix@interia.pl

W pieniaczej ziemi jest miasto Pysków. Tam jęzorami robi się wszystko, męstwo - w jęzorze, siła - w jęzorze, jęzor tam miele, piele i orze.

Nie znoszę nieuków i arogantów.
  
SP5XMI
29.09.2015 00:11:19
poziom najwyższy i najjaśniejszy :-)

Grupa: Użytkownik

QTH: Warszawa

Posty: 3317 #2180862
Od: 2012-12-16
W obliczeniach, które wykonywałem sam na podstawie spotów z reversebeacon.net, wziąłem pod uwagę wyłącznie zawody krajowe. Koniec, kropka.

Zawody międzynarodowe zostawiam na inny przypadek, bo jest to zupełnie inny byt. W zawodach międzynarodowych, szczególnie tych dużych, regułą jest praca niektórych stacji w kategorii high power. Także polskich.

Ale NIGDY w zawodach krajowych. Po kraju 100W wystarczy. Aż nadto.
_________________
Sent from Marconi Oceanspan with 3x807 in the finals.
Pozdrawiam, SP5XMI Marcin
  
Andrzej_sp8brq
29.09.2015 07:14:50
poziom 1

Grupa: Użytkownik

QTH: Rzeszów

Posty: 26 #2180891
Od: 2011-5-15
[quote=EI2KK][quote=Andrzej_sp8brq]
  EI2KK pisze:

   Andrzej_sp8brq pisze:


   Przepisy , jakie przepisy ?  Kodeks Krotkofalowca
  Etyka i procedury Operacyjne dla Krotkofalowcow  Jeszcze troche i kol SP8BRQ przekona mnie ze pomysl z kilkuletnim stazem przed otrzymaniem licencji wcale taki glupi nie jest :/


Co mi masz do zarzucenia i udowodnij to proszę.
73 Andrzej sp8brq
[/quote]

Pytales o przepisy, to ci podalem.. dwa najwazniejsze przepisy w tym hobby..

A 'do zarzucenia' mam tobie tylko to ze musisz o takie rzeczy pytac... stad obserwuje u siebie poczatki zrozumienia dla tych ktorzy stazu zadaja.. zeby byl czas sie z 'przepisami' zapoznac... [/quote]

To może konkretniej najlepiej w punktach.
Bądź tak dobry i używaj polskich liter bo to że starasz się pisać po polsku to widzę, postaraj się bardziej.

73 Andrzej sp8brq
  
SQ6NDM
29.09.2015 09:18:13
poziom najwyższy i najjaśniejszy :-)Grupa: Użytkownik

QTH: JO90AK

Posty: 1865 #2180938
Od: 2009-3-29
sp8brq właśnie skończyły Ci się argumenty zwracając komuś uwagę, że nie używa polskich liter!
_________________
Szymon
https://pk-ukf.pl/
https://mmmonvhf.de/es.php?year=2020
144MHz FT290R + PA 100W + 6 el. DK7ZB (boom 2,6m) + rotor/70cm FT817 + 14 el. DK7ZB (boom 3,1m) + rotor

ObrazekObrazek
  
Electra19.04.2021 23:08:28
poziom 5

oczka

Przejdz do góry strony<<<Strona: 14 / 44>>>    strony: 12345678910111213[14]151617181920

  << Pierwsza     < Poprzednia      Następna >     Ostatnia >>  

HOME » DYPLOMY I ZAWODY KRÓTKOFALARSKIE » QRO W ZAWODACH KRAJOWYCH

Aby pisac na forum musisz sie zalogować !!!

randki | własny sklep internetowy | promocje | darmowe forum | sklepy | opinie, testy, oceny