NOWE POSTY | NOWE TEMATY | POPULARNE | STAT | RSS | KONTAKT | REJESTRACJA | Login: Hasło: rss dla

HOME » OBWIESZCZENIA, INFORMACJE DLA KRÓTKOFALOWCÓW » JEST MI SMUTNO...

Przejdz do dołu strony<<<Strona: 3 / 4>>>    strony: 12[3]4

Jest mi smutno...

  
malcolm
07.04.2021 10:04:35
poziom 5Grupa: Użytkownik

QTH: Kepler-186f

Posty: 779 #7712515
Od: 2013-10-1
  SP2LIG pisze:

  Z powyższego widać że dobrze dałeś sobie w palnik na Święta skoro tyle dni po a jeszcze ciebie mocno trzyma. Dalej w czerepie masz raczej potężny mętlik, z idiotyzmów powyższych tak można/należy twierdzić.
  Kret kreta zawsze pozna ........Robaczek chciał zabłysnąć a wyszło jak zawsze czyli totalnie przygłupio. Takie przygłupie wpisy świadczą tylko o ich autorze. Co trzeba mieć w czerepie, żeby wypisywać takie idiotyzmy?! Alko? Jad? A może i jedno i drugie... A kysz spowrotem pod ten swój kamyczek i ani mru mru pan zielony

_________________
Obrazek
Żółtą nić ściężnicy kaźń

...i kiedy widzisz dno gardło ściska ta toń...

Szybki elektron!!!

8-go dnia bogowie stworzyli Malcolma a niebiosa zatańczyły... :D

Wbij na kanały YouTube i YouTube

Uczymy się lutować LINK

Pozdro Malcolm
  
Electra11.04.2021 19:46:10
poziom 5

oczka
  
sp9nrb
07.04.2021 10:43:36
poziom najwyższy i najjaśniejszy :-)

Grupa: Użytkownik

QTH: Tarnowskie Góry

Posty: 2053 #7712854
Od: 2017-7-11
  SP2LIG pisze:

   sp9nrb pisze:

   Teraz napiszę coś co się wielu nie spodoba. To krecia robota KK. Pandemie były zawsze co 50 lat a na pewno co 100 lat. Tylko co się zmieniło. Jeszcze po II WŚ księża byli jak szamani odprawiali modlitwę, ale także leczyli i pomagali nieraz nie tylko słowem. To kościół uczył jak nie dać się zarazie. Dzisiaj raz, ze wiedza wielu księży w Polsce jest mizerna, to kapłani zamienili się w biznesmenów. Liczą się pieniądze i zysk. Tu i teraz. Teraz dla księdza biznesmena to wierny to owieczka którą trzeba strzyc. Co się zmieniło w bezpieczeństwie. Kościoły (oraz sale kinowe czy konferencyjne) kiedyś były bardzo wysokie po to aby był zgromadzony zapas świeżego powietrza. Po za tym ogrzewania w starych kościołach odbywało się ciepłym powietrzem co powodowało wymianę. powietrza. Wierni w czasie epidemii trzymali przed sobą zapalone Świece. Po co? Bo w słupie ognia i gorącego powietrza wirusy i bakterie ulegały wypaleniu. Jeżeli księża nawołują (dla kasy) do nieposłuszeństwa a biskupi (bo też z tego mają kasę) zapewniają im bezkarność, jeżeli sami księża mają w poważaniu słowa swego Boga " Co boskie oddajcie Bogu, co cesarskie cesarzowi". To świadczy także, że ktoś tu się zapomina. A tak, gdyby księża byli uczciwi a nie wydawali parafialnych pieniędzy nieraz nawet na grzeszne zachcianki i przedstawili by sprawozdanie finansowe swojego kościoła to wierni raczej nie zostawili by swego kościoła w potrzebie.
  Z powyższego widać że dobrze dałeś sobie w palnik na Święta skoro tyle dni po a jeszcze ciebie mocno trzyma. Dalej w czerepie masz raczej potężny mętlik, z idiotyzmów powyższych tak można/należy twierdzić.
  Kret kreta zawsze pozna ........Przykro ale święta były bezalkoholowe. Niestety Kierowca. Nie moja wina, że twoja osobista percepcja jest na poziomie parafianina (sprawdź w wiki). Gdzie napisałem nieprawdę? A może ty nie chcesz prawdy. Dzisiaj na poziomie księży tamtych lat są misjonarze. Dlaczego księża ukrywają obrządki religijne, które w sytuacjach krytycznych mogą odprawić sami wierni? Jak w dzisiejszej dobie księża zaopatrują swoich wiernych na ostatnią drogę? A tak na marginesie Święta poszły nie pomyśli? Nie dojadłeś, nie dopiłeś? Rozchmurz się w piątek wróci wiosna.
JAK
  
sp9nrb
07.04.2021 12:28:45
poziom najwyższy i najjaśniejszy :-)

Grupa: Użytkownik

QTH: Tarnowskie Góry

Posty: 2053 #7713787
Od: 2017-7-11
  sp8mrd pisze:

  Tak czytam ten wątek o smutku i coraz bardziej robi mi się smutno, gdy widzę taki misz-masz w wykonaniu "geniuszy", którzy na wszystkim znają się i jakby tylko mogli być premierem albo prezydentem, to by nas z tej pandemii dawno wyciągnęli. Jakoś dziwnie w innych krajach, na całym świecie od ponad roku nie poradzono sobie, ale tu na forum są tacy, którzy mają "lekarstwo" na wszystko... zdziwiony
  Jak zawsze winni są ci inni, a nie my.

  Niektórzy tak się naczytali w Internetach i naoglądali w telewizjach, że już som mondrzejsi niż cała służba zdrowia. Zachęcam, aby zgłosili się do pomocy w szpitalu czy przynajmniej pomogli codziennie starszej, samotnej, potrzebującej osobie.

  Jak brakuje argumentów, to dokłada się jeszcze bzdury o Kościele Katolickim (KK, innych wyznań nie ma?), bo milicji już nie ma, a na dowcipy o "Wąchocku" jeszcze nie czas - w tym wątku.
  A może by tak jeszcze napisać o wróżkach, horoskopach itp. - tysiące naiwnych Polaków z tego korzysta, wydaje tysiące złotych...

  Gratuluję Ci NRB znasz się na wszystkim, a najlepiej na tym o czym masz nikłą wiedzę (KK).
  Proponuję zrób kolejny doktorat o tym, jak na publicznym forum w prawie każdym wątku pochwalić się swoją pesudo-wiedzą, mondrościom i żyć w przekonaniu, że to jest sposób na dobre życie (manipulacja, wymieszanie "100" tematów w jednym). Współczuje Ci coraz bardziej.

  PS MAD, Twój znajomy miał szczęście, że tak go przebadali. Wielu tego szczęścia nie ma, bo nie mają szans na dotarcie do szpitala w takim stanie jaki opisałeś.
  Od kiedy to paracetamol nie jest lekiem na obniżenie temp. powyżej 38 st.?
  Słuchaj kierowniczki apteki, to "dobrze na tym wyjdziesz".
  Moja kierowniczka apteki 3 miesiące temu twierdziła, że nie ma pandemii, a dziś robi biznes na Amantix i Viregyt-K i myśli o punkcie szczepienia w swojej aptece (może zbiera na nowe Audi?).

  Miłego dnia, w dobrym zdrowiu wszystkim życzę.
  Słońce po nocnym przymrozku (-5) daje radość życia. bardzo szczęśliwy


Szanowny kolego.
Serdecznie cię przepraszam za wszystkie trudne teksty jakie w twoim kierunku napisałem. Jako osoba pracująca z ludźmi powinienem zauważyć symptomy tej choroby wręcz pomóc a nie przeszkadzać. Ta choroba czeka na większość mężczyzn. To Andropauza. To nie tylko problem hormonalny ale i psychiczny. Ale i ten okres zmian fizjologicznych własnego organizmu trzeba przeżyć. Myślę że pani aptekarka da ci jakieś lekarstwo na osłodzenie twojej choroby. Dlatego rozumiejąc twój ból włączę świętą obojętność. A na zakończenie hasło pań sekretarek " zostało nam tylko pięknie (mądrze) się zestarzeć.

JAK
  
SP9Z
07.04.2021 12:52:53
poziom 6

Grupa: Użytkownik

QTH: Sosnowiec JO90NF,Chrzanów

Posty: 963 #7714048
Od: 2009-11-18
Obrazek
_________________
Jacek
  
sp9nrb
07.04.2021 13:44:20
poziom najwyższy i najjaśniejszy :-)

Grupa: Użytkownik

QTH: Tarnowskie Góry

Posty: 2053 #7714434
Od: 2017-7-11
A co wy na tohttps://forums.qrz.com/index.php?threads/a-message-to-our-members-about-politics.758779/
JAK
  
sp1cws
07.04.2021 16:36:04
poziom 3

Grupa: Użytkownik

QTH: Szczecin

Posty: 120 #7715989
Od: 2011-3-16
Przepraszam ,ze napisze kochani.Oby nie zabrzmialo podejrzanie dwojako (wole kobietki) chcialem zauwazyc ,ze na naszym forum chyba nie moze byc normalnej dyskusji.Zawsze po paru postach troszke odbiegajacych od tematu pojawiaja sie ,,osobiste wycieczki i docinki,,.Po co komu to daje satysfakcje ,ze sobie nawzajem poublizamy?Jako ,,ozdrowieniec ( tak nie do konca)smrod kowida ciagnie sie dalej.Rozne dziwne dolegliwosci.Bylo zle szybko sie pogarszalo z godziny na godzine,z minuty na minute.Otarlismy sie o smierc ,byly momenty ze nie wiedzielismy jak sie nazywamy i powiem ze granica jest cieniutka,bardzo cieniutka.Wiec nie ublizajmy sobie starajmy sie byc kolezenscy jak mowi chocby stary kodeks krotkofalowca ( kf powinien byc uczynny i kolezenski,,) Nie odbierajcie tego tak ze chce prawic moraly bo do tego mi daleko.Rozmawiajmy,dyskutujmy nawet zawziecie ale w miare kulturalnie.Kazdy z nas ma i moze miec swoje poglady i szanujmy je nawzajem a nikt z nas nawet po bardzo goracej dyskusji nic nie straci.Goraca dyskusje mam na mysli na argumenty rzeczowe .Pozdrawiam wszystkich milo bez zadnych osobistych wycieczek.Nie wiem moze zle mysle?
  
sp3mep
07.04.2021 22:53:17
poziom najwyższy i najjaśniejszy :-)

Grupa: Użytkownik

Posty: 2813 #7719218
Od: 2009-2-21
  SP5MAD pisze:


  ,,,,,,,,,,,,,,,,
  Przykład mojego Kolegi, który z objawami covida zgłosił się do szpitala (gorączka 38 stopni). A jakże, został przyjęty, przebadany (stwierdzony covid), zrobiono mu także tomografię płuc, żeby stwierdzić czy nie dzieje się nic złego (super).

  ,,,,,,,,,,,,,


z czystej ciekawości ,
co mu odj,,,,,,,ło aby przy
temperaturze nieco ponad 38 stopni iść do szpitala ?
wszak wiadomo że teraz jest tam COV-ida
najwięcej ,
no chyba że chciał być na "wskroś" przebadany,
co do reszty wpisu 100% racji,
ten wirus nie wymsknął
się
"od tak",
w dzisiejszych czasach nie wydaje mi się aby było większe lobby
jak lobby "lekowe",
latamy w kosmos a nie ma lekarstwa na raka,

  
Piotrek76
07.04.2021 23:36:37
poziom 2

Grupa: Użytkownik

Posty: 83 #7719522
Od: 2021-1-22
  sp3mep pisze:


  latamy w kosmos a nie ma lekarstwa na raka,


Nie ma też jednego ogólnego lekarstwa na serce bardzo szczęśliwy Są natomiast lekarstwa na różne rodzaje problemów z sercem. Rak (czy ogólnie nowotwory) to nie jest jakaś pojedyncza choroba, tylko cała rodzina bardzo różnych chorób. Na niektóre leków nie mamy, ale na niektóre mamy (choćby od niedawna leki na bazie mRNA). Nawet od kilkunastu lat mamy szczepionki zapobiegające niektórym rodzajom nowotworów (na przykład przeciwko rakowi szyjki macicy wywoływanemu przez HPV).
Postęp w medycynie poczyniony w ciągu ostatnich kilkunastu lat jest ogromny (koszt sekwencjonowania DNA w ciągu kilkunastu lat spadł 1000-krotnie, stąd wysyp metod opartych na DNA i mRNA). Niestety na wszystko leków nie ma i ludzie jeszcze długo będą umierać.
W Polsce głównym problemem jest brak profilaktyki - ludzie nie robią badań okresowych (a rak ma to do siebie, że jak zaczyna dawać objawy, to zwykle jest już w późnym stadium, gdzie leczenie jest kłopotliwe).
Kilkanaście lat temu czytałem artykuł, jak w Australii lekarze podnieśli larum, że ludzie przestali przychodzić na badania przesiewowe, bo... badania regularnie robiło tylko 95% społeczeństwa. Dla nich te 5% ludzi, które się nie bada, to był powód do wszczęcia alarmu. Jak jest w Polsce sam zapewne wiesz...
  
sp3mep
07.04.2021 23:50:14
poziom najwyższy i najjaśniejszy :-)

Grupa: Użytkownik

Posty: 2813 #7719612
Od: 2009-2-21
  Piotrek76 pisze:

   sp3mep pisze:


   latamy w kosmos a nie ma lekarstwa na raka,


  Nie ma też jednego ogólnego lekarstwa na serce bardzo szczęśliwy Są natomiast lekarstwa na różne rodzaje problemów z sercem. Rak (czy ogólnie nowotwory) to nie jest jakaś pojedyncza choroba, tylko cała rodzina bardzo różnych chorób. Na niektóre leków nie mamy, ale na niektóre mamy (choćby od niedawna leki na bazie mRNA). Nawet od kilkunastu lat mamy szczepionki zapobiegające niektórym rodzajom nowotworów (na przykład przeciwko rakowi szyjki macicy wywoływanemu przez HPV).
  Postęp w medycynie poczyniony w ciągu ostatnich kilkunastu lat jest ogromny (koszt sekwencjonowania DNA w ciągu kilkunastu lat spadł 1000-krotnie, stąd wysyp metod opartych na DNA i mRNA). Niestety na wszystko leków nie ma i ludzie jeszcze długo będą umierać.
  W Polsce głównym problemem jest brak profilaktyki - ludzie nie robią badań okresowych (a rak ma to do siebie, że jak zaczyna dawać objawy, to zwykle jest już w późnym stadium, gdzie leczenie jest kłopotliwe).
  Kilkanaście lat temu czytałem artykuł, jak w Australii lekarze podnieśli larum, że ludzie przestali przychodzić na badania przesiewowe, bo... badania regularnie robiło tylko 95% społeczeństwa. Dla nich te 5% ludzi, które się nie bada, to był powód do wszczęcia alarmu. Jak jest w Polsce sam zapewne wiesz...


ale Ty tak na serio ?
na inne "choroby" tworzono lek (szczepionkę) przez wiele lat,
nagle na C-19 wynalezli w niecały rok,
no normalnie jakiś "geniusz " ich"dotknął",
dla jasności bardzo chcę się zaszczepić,
wszak chcę "normalnie" korzystać z życia,
chcę pojechać na wakacje,
ale czy aby nie o to komuś chodziło , ?
  
canis_lupus
07.04.2021 23:56:49
poziom najwyższy i najjaśniejszy :-)

Grupa: Użytkownik

QTH: Kraków

Posty: 5886 #7719614
Od: 2013-7-18

  sp3mep pisze:  ale Ty tak na serio ?
  na inne "choroby" tworzono lek (szczepionkę) przez wiele lat,
  nagle na C-19 wynalezli w niecały rok,
  no normalnie jakiś "geniusz " ich"dotknął",
  dla jasności bardzo chcę się zaszczepić,
  wszak chcę "normalnie" korzystać z życia,
  chcę pojechać na wakacje,
  ale czy aby nie o to komuś chodziło , ?


Znowu piszesz, a kompletnie nie wiesz o czym. Szczepionki oparte o mRNA są znane i używane z sukcesem od ponad 30 lat. W skrócie "wynalezienie" szczepionki na covida polegało jedynie na podstawieniu odpowiedniego łańcucha kodującego zgodnie ze znanymi wcześniej sposobami i metodami.

_________________

To mówiłem ja, "unlis i ukrywający coś, wstydzący się swojego znaku, człowiek z ulicy, losowa osoba z internetu, element, ignorant i darmozjad, anonimowy pirat, do d**y".

  
sp3mep
08.04.2021 00:05:38
poziom najwyższy i najjaśniejszy :-)

Grupa: Użytkownik

Posty: 2813 #7719744
Od: 2009-2-21
  canis_lupus pisze:


  ,,,,,,,,,,,,,,

  Znowu piszesz, a kompletnie nie wiesz o czym. Szczepionki oparte o mRNA są znane i używane z sukcesem od ponad 30 lat. W skrócie "wynalezienie" szczepionki na covida polegało jedynie na podstawieniu odpowiedniego łańcucha kodującego zgodnie ze znanymi wcześniej sposobami i metodami.


co by nie powiedzieć
geniusz to geniusz,
podaj proszę inny przykład aby w "takim czasie"
wynalezli na bazie mRNA szczepionkę na inny wirus ?
(nie retorycznie)

  
Electra11.04.2021 19:46:10
poziom 5

oczka
  
canis_lupus
08.04.2021 00:16:21
poziom najwyższy i najjaśniejszy :-)

Grupa: Użytkownik

QTH: Kraków

Posty: 5886 #7719826
Od: 2013-7-18

  sp3mep pisze:

   canis_lupus pisze:


   ,,,,,,,,,,,,,,

   Znowu piszesz, a kompletnie nie wiesz o czym. Szczepionki oparte o mRNA są znane i używane z sukcesem od ponad 30 lat. W skrócie "wynalezienie" szczepionki na covida polegało jedynie na podstawieniu odpowiedniego łańcucha kodującego zgodnie ze znanymi wcześniej sposobami i metodami.


  co by nie powiedzieć
  geniusz to geniusz,
  podaj proszę inny przykład aby w "takim czasie"
  wynalezli na bazie mRNA szczepionkę na inny wirus ?
  (nie retorycznie)Zika, wścieklizna, chyba malaria, niektóre nowotwory.
_________________

To mówiłem ja, "unlis i ukrywający coś, wstydzący się swojego znaku, człowiek z ulicy, losowa osoba z internetu, element, ignorant i darmozjad, anonimowy pirat, do d**y".

  
SP9Z
08.04.2021 00:50:00
poziom 6

Grupa: Użytkownik

QTH: Sosnowiec JO90NF,Chrzanów

Posty: 963 #7720025
Od: 2009-11-18
  canis_lupus pisze:

  Szczepionki oparte o mRNA są znane i używane z sukcesem od ponad 30 lat. W skrócie "wynalezienie" szczepionki na covida polegało jedynie na podstawieniu odpowiedniego łańcucha kodującego zgodnie ze znanymi wcześniej sposobami i metodami.

Dokładnie. Prace nad tego rodzaju szczepionkami trwały 30 lat. Co więcej, sama szczepionka powstała w ciągu kilku dni po tym jak się pojawiła pełna sekwencja wirusa SARS-CoV-2 z Chin (5:45 filmu poniżej) . Reszta czasu to badania kliniczne, które ze względu na wagę zagrożenia trwały równolegle, tzn poszczególne etapy. Do tego olbrzymie nakłady finansowe przekazane przez rządy krajów, spowodowały, że tak szybko została wprowadzona do powszechnego użytku.

Zresztą polecam film Fundacji na rzecz Nauki w Polsce, który niedawno się pojawił na YT. Myślę , że warto posłuchać najlepszych naukowców.
https://www.youtube.com/watch?v=LMhd2hlWvHY
_________________
Jacek
  
sp5it
08.04.2021 01:01:50
poziom najwyższy i najjaśniejszy :-)Grupa: Użytkownik

QTH: KO02OI

Posty: 5552 #7720130
Od: 2009-12-28
Jak już zeszliśmy na temat szczepionek to mała ciekawostka: jest szczepionka na białaczkę. Działająca perfekcyjnie. Tylko dlaczego nikt jej nie opracował dla ludzi?
_________________
***** ***
You can't have too many antennas...
Obrazek
  
Piotrek76
08.04.2021 02:08:30
poziom 2

Grupa: Użytkownik

Posty: 83 #7720534
Od: 2021-1-22


Ilość edycji wpisu: 4
  sp3mep pisze:  co by nie powiedzieć
  geniusz to geniusz,
  podaj proszę inny przykład aby w "takim czasie"
  wynalezli na bazie mRNA szczepionkę na inny wirus ?
  (nie retorycznie)Tu nie chodziło o czas, tylko o koszty i postęp technologiczny (skracający znacznie czas badań z lat do... dni). W ciągu kilkunastu ostatnich lat koszt sekwencjonowania DNA/RNA obniżył się 1000-krotnie. Jeszcze kilkanaście lat temu sekwencjonowanie ludzkiego DNA to był ogólnoświatowy projekt za grube miliardy do którego zaprzęgnięto komputery z całego świata (w tym wolontariuszy, każdy mógł uruchomić na domowym komputerze specjalne oprogramowanie i wspomóc obliczenia, na tej samej zasadzie jak kiedyś do analizy danych z radioteleskopów w projekcie SETI@Home), teraz wystarczają do tego maszyny jakimi dysponują większe firmy czy uniwersytety. Doszło też kilka lat temu opanowanie technologii CRISPR/Cas dzięki której potrafimy bardzo precyzyjnie operować genomem w stosunkowo prosty i tani sposób. Poza tym w przypadku COVID-19 nastąpiło pospolite ruszenie całego świata - wszystkie liczące się instytuty i firmy nastawiły się na jeden cel, znalezienie szczepionki na COVID-19 i współpracowały w tym zakresie na niespotykaną do tej pory skalę.

edit: Dochodzi też fakt, że SARS-Cov2 jest stosunkowo podobny do poprzedniego SARS - dużo rozwiązań było już gotowych (wystarczyło je zaadaptować do nowego wirusa). Co nie znaczy, że medycyna ma odpowiedzi na wszystkie pytania w każdym zakresie. Są zadania łatwiejsze i trudniejsze, sprawa szczepionki na COVID-19 okazała się wystarczająco łatwa aby problemy dało się pokonać, w przypadku innych wirusów sprawa bywa trudniejsza i jeszcze przyjdzie nam poczekać. To jak z DX-ami - jeden wpadnie łatwiej, drugi trudniej, tu akurat się udało stosunkowo szybko.

edit2: Sekwencjonowanie ludzkiego DNA - rozpoczęto w 1990 roku i trwało to 13 lat wspólnej pracy wielu krajów i kosztowało miliardy dolarów. Teraz można to sobie zamówić w prywatnych laboratoriach za kilkadziesiąt tysięcy złotych dostając wynik w kilkanaście dni (a sekwencjonowanie i analiza pojedynczego genu potrafi kosztować kilkaset zł).
  
Piotrek76
08.04.2021 02:10:37
poziom 2

Grupa: Użytkownik

Posty: 83 #7720569
Od: 2021-1-22
  sp5it pisze:

  Jak już zeszliśmy na temat szczepionek to mała ciekawostka: jest szczepionka na białaczkę. Działająca perfekcyjnie. Tylko dlaczego nikt jej nie opracował dla ludzi?


Bo u kotów białaczka jest chorobą zakaźną (na podobnej zasadzie jak zapobieganie rakowi szyjki macicy u ludzi, szczepi się przeciwko wirusowi HPV który jest kancerogenem).
  
sp9nrb
08.04.2021 09:44:20
poziom najwyższy i najjaśniejszy :-)

Grupa: Użytkownik

QTH: Tarnowskie Góry

Posty: 2053 #7723034
Od: 2017-7-11
  Piotrek76 pisze:

   sp5it pisze:

   Jak już zeszliśmy na temat szczepionek to mała ciekawostka: jest szczepionka na białaczkę. Działająca perfekcyjnie. Tylko dlaczego nikt jej nie opracował dla ludzi?


  Bo u kotów białaczka jest chorobą zakaźną (na podobnej zasadzie jak zapobieganie rakowi szyjki macicy u ludzi, szczepi się przeciwko wirusowi HPV który jest kancerogenem).


Jest inny powód, że leki weterynaryjne są o wiele lepsze od tych medycznych. Dlaczego? Bo w razie śmierci zwierzątka weterynarze są skarżeni na wysokie kwota. A kogo oskarżą, jeżeli do prawdziwej choroby dopiszą cov2. Zwierzę to jest ukochany mruczek a człowiek to tylko statystyka. Sama UE pokazała gdzie ma swoich obywateli. Liczy się tylko kasa i biznes ponadnarodowych korporacji.

JAK
  
sp9nrb
08.04.2021 10:14:03
poziom najwyższy i najjaśniejszy :-)

Grupa: Użytkownik

QTH: Tarnowskie Góry

Posty: 2053 #7723176
Od: 2017-7-11


Ilość edycji wpisu: 2
Nie wszystko jest stracone w walce z wirusem. Ale nasza walka przypomina trochę zabawę małych dzieci. W normalnej sytuacji, jeżeli wojownik staje do walki to robi się wszystko aby był silny psychicznie i fizycznie. Na wirusa nie ma cudownej broni ale można z nim wygrać. Jak. Pierwsze nie osłabiać wojownika. To pożywienie naszpikowane chemią i antybiotykami w wielu przypadkach to, to samo co podanie trucizny. Kto na to pozwala, kto na tym zarabia. 2. Robienie ludziom zamęt w głowach. Czy wojownik wyjdzie do walki jeśli głowa skołowana? A tu cały czas karuzela partyjna. 3. Wojownika (wojowników) przed walką szaman, ksiądz czy inny duchowny oczyszczał duszę i ciało wojownika.Mickiewicz "Romantyczność" / Niż mędrca szkiełko i oko/"- nie wszystko wiemy coś jest po za nami. 4. Szamani lekarze często podawali wojowników różne odwary na męstwo ale i po bitwie odwarami leczono rany.

Te historyczne odwary to dzisiejsze ziołolecznictwo. Jest wiele ziół wspomagających walkę z wirusem. Ale? Na portalach można znaleźć literaturę (książki) zarówno naukową jak klasztorną. Nie trzeba umieć rozróżniać ziół, bo większość można kupić. Tylko niektórym firmom UE pozwolił na produkcję mieszanek ziołowych. Ale można kupić potrzebne zioła i samemu zmieszać.

Wiem, że to obok wizji tego forum. Ale jak się pokłócić z SK, kto napisze chodź jedno zdanie będąc SK? Nawet jak nie jesteśmy na pierwszej linii walki to przynajmniej warto się opancerzyć (uodpornić).

JAK

  
sp9nrb
08.04.2021 10:30:56
poziom najwyższy i najjaśniejszy :-)

Grupa: Użytkownik

QTH: Tarnowskie Góry

Posty: 2053 #7723309
Od: 2017-7-11
  Piotrek76 pisze:

   sp3mep pisze:   co by nie powiedzieć
   geniusz to geniusz,
   podaj proszę inny przykład aby w "takim czasie"
   wynalezli na bazie mRNA szczepionkę na inny wirus ?
   (nie retorycznie)  Tu nie chodziło o czas, tylko o koszty i postęp technologiczny (skracający znacznie czas badań z lat do... dni). W ciągu kilkunastu ostatnich lat koszt sekwencjonowania DNA/RNA obniżył się 1000-krotnie. Jeszcze kilkanaście lat temu sekwencjonowanie ludzkiego DNA to był ogólnoświatowy projekt za grube miliardy do którego zaprzęgnięto komputery z całego świata (w tym wolontariuszy, każdy mógł uruchomić na domowym komputerze specjalne oprogramowanie i wspomóc obliczenia, na tej samej zasadzie jak kiedyś do analizy danych z radioteleskopów w projekcie SETI@Home), teraz wystarczają do tego maszyny jakimi dysponują większe firmy czy uniwersytety. Doszło też kilka lat temu opanowanie technologii CRISPR/Cas dzięki której potrafimy bardzo precyzyjnie operować genomem w stosunkowo prosty i tani sposób. Poza tym w przypadku COVID-19 nastąpiło pospolite ruszenie całego świata - wszystkie liczące się instytuty i firmy nastawiły się na jeden cel, znalezienie szczepionki na COVID-19 i współpracowały w tym zakresie na niespotykaną do tej pory skalę.

  edit: Dochodzi też fakt, że SARS-Cov2 jest stosunkowo podobny do poprzedniego SARS - dużo rozwiązań było już gotowych (wystarczyło je zaadaptować do nowego wirusa). Co nie znaczy, że medycyna ma odpowiedzi na wszystkie pytania w każdym zakresie. Są zadania łatwiejsze i trudniejsze, sprawa szczepionki na COVID-19 okazała się wystarczająco łatwa aby problemy dało się pokonać, w przypadku innych wirusów sprawa bywa trudniejsza i jeszcze przyjdzie nam poczekać. To jak z DX-ami - jeden wpadnie łatwiej, drugi trudniej, tu akurat się udało stosunkowo szybko.

  edit2: Sekwencjonowanie ludzkiego DNA - rozpoczęto w 1990 roku i trwało to 13 lat wspólnej pracy wielu krajów i kosztowało miliardy dolarów. Teraz można to sobie zamówić w prywatnych laboratoriach za kilkadziesiąt tysięcy złotych dostając wynik w kilkanaście dni (a sekwencjonowanie i analiza pojedynczego genu potrafi kosztować kilkaset zł).


Czy jesteście naiwni, że kilka świstków o nazwie konwencja załatwiło problem broni biologicznej i chemicznej? Tak ale tylko w mediach. Za 7 lasami, za 7 pasami z psami i wartownikami, gdzieś na skraju lasu jest chatka. Tylko dlaczego do tej chatki dochodzi kabel grubszy od ręki, dlaczego drzewa rosną krzywo i muszą być podlewane. Bo żadne państwo nie zrezygnowało z badań nad bezpieczeństwem. Jedyne co się zmieniło to tylko to, że badania te zostały jeszcze lepiej utajnione i zakamuflowane.
JAK
  
sp8mrd
08.04.2021 12:01:35
poziom najwyższy i najjaśniejszy :-)Grupa: Użytkownik

QTH: KO00XC

Posty: 2998 #7723861
Od: 2010-2-2


Ilość edycji wpisu: 1
  sp9nrb pisze:

  Szanowny kolego.
  Serdecznie cię przepraszam za wszystkie trudne teksty jakie w twoim kierunku napisałem. Jako osoba pracująca z ludźmi powinienem zauważyć symptomy tej choroby wręcz pomóc a nie przeszkadzać. Ta choroba czeka na większość mężczyzn. To Andropauza. To nie tylko problem hormonalny ale i psychiczny. Ale i ten okres zmian fizjologicznych własnego organizmu trzeba przeżyć. Myślę że pani aptekarka da ci jakieś lekarstwo na osłodzenie twojej choroby. Dlatego rozumiejąc twój ból włączę świętą obojętność. A na zakończenie hasło pań sekretarek " zostało nam tylko pięknie (mądrze) się zestarzeć.
  JAK

Lubisz się Waćpan kompromitować.
"Szanowny kolego"
Ani mnie nie szanujesz, ani też jam Ci kolega - co pokazujesz w każdym prawie wpisie.
Kpina zawarta w "Serdecznie cię przepraszam..." bije po oczach.
Takie fałszywe przeprosiny możesz sobie...
Niektórzy młodzi żartobliwie nazywają to smarkazmem (sarkazmem).

Co do andropauzy, to dzięki za przypomnienie.
Poczytałem i nie mam żadnych z opisywanych objawów.
Może to Waćpana projekcja własna - poczytaj:
https://www.medonet.pl/choroby-od-a-do-z/choroby-endokrynologiczne,andropauza---przyczyny--objawy--lagodzenie-symptomow,artykul,1728219.html

Dobrego dnia!
_________________
73, Piotr SP8MRD ex SP6MRD, nadal SP22107-OP
stacja klubowa SP8POP / SO90LKK, dawniej kluby SP6KKE, SP6KGN, SKK AZS SP6KBR WSP w Opolu
(mąż pierwszej i jednej żony, tato trójki dzieci, opiekun sznaucera... :-)
-----------------------------------------------------------------------------------------
Ku refleksji: Póki żyjemy nigdy nie jest zbyt późno, aby się zmienić...
https://www.qrz.com/db/k2ptl - William B Rhetts K2PTL
https://www.youtube.com/watch?v=Nfw7fFomWkw&t=720s - Dwa rodzaje katolików
https://www.youtube.com/watch?v=PawDzqGCIsc#t=1380 - Wyrwani z niewoli
  
Electra11.04.2021 19:46:10
poziom 5

oczka

Przejdz do góry strony<<<Strona: 3 / 4>>>    strony: 12[3]4

  << Pierwsza     < Poprzednia      Następna >     Ostatnia >>  

HOME » OBWIESZCZENIA, INFORMACJE DLA KRÓTKOFALOWCÓW » JEST MI SMUTNO...

Aby pisac na forum musisz sie zalogować !!!

randki | własny sklep internetowy | promocje | darmowe forum | sklepy | opinie, testy, oceny