NOWE POSTY | NOWE TEMATY | POPULARNE | STAT | RSS | KONTAKT | REJESTRACJA | Login: Hasło: rss dla

HOME » OBWIESZCZENIA, INFORMACJE DLA KRÓTKOFALOWCÓW » SP UKF KLUB

Przejdz do dołu strony<<<Strona: 9 / 18>>>    strony: 12345678[9]101112131415161718

SP UKF Klub

Klub PZK
  
SP6IX
03.12.2016 14:25:36
poziom najwyższy i najjaśniejszy :-)Grupa: Użytkownik

Posty: 7203 #2366211
Od: 2008-3-18
  sp9mrn pisze:  No to gdzie ci ludzie mają się podziać? Ci, którzy nie do końca rozumieją dlaczego antena czasem jest pionowo a czasem poziomo i nie bardzo wiedzą co to jest kwadrat, różnica między małym a dużym jest nie do pojęcia i uparcie powtarzają "QTH-Locator".

  Reszta to osobiste wycieczki, które mnie słabo interesują.

  MAc
  mrn

Tu nie ma indywidualnych wycieczek ,tylko moje odczucia a to różnica.Jestem za koegzystencją tych klubów ale jeden wniosek się nasuwa co z nie członkami pzk w tym klubie gdzie ci nowicjusze mają się podziać czy mamy powrócić do czasów nasze młodości że wstępując do klubu od razu dostawało się deklarację członkostwa w pzk .Jak to mówili na grubie nic na siłę weź większy pyrlik czy o to nam chodzi pytajnikpytajnikpytajnikoczko
_________________
http://sp6ix.pl.tl poczta sp6ix@interia.pl

W pieniaczej ziemi jest miasto Pysków. Tam jęzorami robi się wszystko, męstwo - w jęzorze, siła - w jęzorze, jęzor tam miele, piele i orze.

Nie znoszę nieuków i arogantów.
  
Electra20.09.2020 03:22:07
poziom 5

oczka
  
sp9mrn
03.12.2016 14:41:57
poziom najwyższy i najjaśniejszy :-)

Grupa: Użytkownik

QTH: Gliwice JO90IG

Posty: 2974 #2366229
Od: 2009-6-22


Ilość edycji wpisu: 2
  SP6IX pisze:

  Jestem za koegzystencją tych klubów ale jeden wniosek się nasuwa co z nie członkami pzk w tym klubie gdzie ci nowicjusze mają się podziać czy mamy powrócić do czasów nasze młodości że wstępując do klubu od razu dostawało się deklarację członkostwa w pzk .Jak to mówili na grubie nic na siłę weź większy pyrlik czy o to nam chodzi pytajnikpytajnikpytajnikoczko


"Potrzymaj mi piwo i patrz ;-)"

Grzegorz.
Zrozumiałym jest, że klub SP-UKFc jest dla członków PZK.
To PZK go tworzy, zauważa istnienie "niezagospodarowanej" a może nawet olanej grupy krótkofalowców i szuka na to sposobu.
Bez jaj- czy można być członkiem PK-UKF nie należąc do PK-UKF? ;-)

Nic nie stoi na przeszkodzie, żeby PK-UKF sobie takie "przedszkole" dla "nie członków PZK" stworzył. Mielibyście naturalne zaplecze dające szansę na rozwój PKUKF i zapobiegające istniejącej stagnacji. (nie w sensie intelektualno-technicznym tylko rozwoju PKUKF)
Ja oczywiście widzę problem wynikający ze skali - łatwiej jest znaleźć osoby które się tym zajmą w organizacji, która ma 4000członków niż w stowarzyszeniu, które ma ich 40.
Ale to nie jest problem PZK tylko PK-UKF.
Zresztą nie bardzo wierzę, żeby PK-UKF się taką działalnością zajął - skoro nie zajmuje się nią od bardzo wielu lat. To nie jest zarzut - to wynik obserwacji. Nie wiem czemu PKUKF zlekceważył młodzież. Takie są fakty.

Zatem dziwi mnie, że zamiast wesprzeć powstanie SP-UKFc i cudzymi rękami generować kandydatów do PK-UKF niektórzy z członków PK-UKF podejmują np próby wpływania na członków ZG w kwestii głosowania.
(Przypominam - prób wpływania na członków władz odrębnej organizacji.)

Nadal nie rozumiem...
mrn
_________________
Zjazd Techniczny Burzenin 2020 odwołany
www.facebook.com/PolskiZwiazekKrotkofalowcow
  
sp3jbi
03.12.2016 18:26:28
poziom 4Grupa: Użytkownik

QTH: JO91

Posty: 250 #2366307
Od: 2011-1-6
  HF1D pisze:  Nawiasem mówiąc przedstawiłem naszemu Prezesowi propozycję kompromisu w postaci zmiany nazwy na "Ogólnopolski Klub Miłosnikow UKF PZK" i rewizję celów czy zadań klubu.


To raczej nierealne. Zmiany ,o których piszesz, wymagają powtórnego zebrania założycielskiego i podjęcia uchwał w tej sprawie. A wtedy to już zupełnie nowy klub, procedury od początku itd. A czas płynie, życie ucieka.

  HF1D pisze:


  Wtedy można by odejść od mojego postulatu, żeby szef klubu był UKF Managerem PZK, można by odejść od idei przejęcia prób subregionalnych.
  Niech klub skupi się na tym dla czego podobno powstał czyli popularyzowanie UKF wśród początkujących i zachęcanie ich do rozwoju w tym kierunku.
  .


Jurek przyznaj się, to nie jest przypadkiem taki straszak z Twojej strony ? Cały czas mówi się o tym, że PK UKF przejął rozliczanie zawodów na mocy porozumienia z PZK. To PK UKF ułożył się z PZK i od tej pory ktoś ( niekoniecznie prezes )z PK UKF jest Managerem UKF PZK. Jak widać lepiej lub gorzej, ale to funkcjonuje.
Napisałeś na początku tej dyskusji

  HF1D pisze:


  Jeżeli wpłyną oficjalne dokumenty do rejestracji i będzie przygotowywany projekt uchwały ZG rejestrującej klub to będę wnioskował, aby nowy klub przejął organizację i rozliczanie Prób subregionalnych i SPAC.


Zamierzasz wystąpić do PZK z wnioskiem o zerwanie porozumienia z PK UKF ? Bo jak inaczej ? A może PK UKF chce się pozbyć zadań, które ma na swoich barkach, ale nikt z PK UKF nie chce tego wyartykułować i robią to z pomocą Twojej osoby ? A może nie ma takiego porozumienia ?
Pytań rodzi się wiele.

Pozdrawiam, Zenek SP3JBI


_________________
"Tego, co jeden idiota nabredzi, nawet czterdziestu mędrców nie naprawi."

Stanisław Lem, "Rozmowy ze Stanisławem Lemem", Stanisław Bereś (1987)
  
sp6fbe
03.12.2016 19:00:02
poziom 3

Grupa: Użytkownik

Posty: 198 #2366328
Od: 2012-1-11
Tak sobie czytam ten ten temat i moim zdaniem najlepiej to ogarnia SP9MRN. Ma rację.Co kogo guzik obchodzi nowy klub. Przeszkadza jedynie ukf w nazwie.Nie mam zamiaru aspirować do nowego klubu i osobiście nie widzę, w moim rozumieniu prawa, żadnych przeszkód, żeby coś nowego powstało.Uprzejmie przypominam, dla jasności, że dalej jestem przeciwny formie bytu i działania PK-UKF.
a.
  
SP6GWB
03.12.2016 19:33:00
poziom 3

Grupa: Użytkownik

Posty: 114 #2366345
Od: 2012-12-23


Ilość edycji wpisu: 3
Im dalej od zebrania założycielskiego SP UKF KLUBU, tym bardziej dyskutanci bujają w obłokach własnych wyobrażeń.
SP9MRN - poczytaj sobie dokument pt Cele 'SP UKF KLUBU' i sposoby ich realizacji to łatwo stwierdzisz, że nie ma tam celów, które temu klubowi przypisujesz. Słowo 'młodzież' nie pada tam ani razu, podobnie jak praca na FM, natomiast EME wymieniane jest wielokrotnie, mimo iż w grupie założycielskiej nie ma ani jednej aktywnej stacji EME.
SP3JBI - nie masz racji pisząc o niskiej randze list rekordów PK UKF czy TOP Listy PK UKF, bo jeden z twoich kolegów bojkotuje ją nie wysyłając swoich osiągnięć EME, czy drugi co się wypisał z TOP Listy w nadziei, że lista ta upadnie z braku jego osiągnięć. Nieobecni nie mają racji - stąd pewnie inicjatywy nowego klubu aby ich uhonorować w nowym klubie.

Żeby było jasne, wypowiadam się wyłącznie jako SP6GWB i szary członek PK-UKF oraz jako członek PZK.
Nie jestem przeciwnikiem powołania nowego klubu przez PZK
Jak PZK uzna, że potrzebuje takiego klubu, że twórcy nowego klubu podołają zadaniom, które sobie stawiają,
niech ten klub powoła. Niech nowy klub zacznie działać, propagować zagranicą, rozwijać nowe techniki, rozwijać EME,
podejmować działania i inicjatywy, organizować, publikować, no a przede wszystkim integrować !
Same szczytne cele, choć nakładają się na zadania statutowe PK UKF, co może sprawiać wrażenie rozbijania środowiska,
niech działają, skoro w punkcie 17 Celów jest współpraca z PK-UKF.
A fructibus eorum cognoscetis eos – Po ich owocach ich poznacie. Tak mówi Biblia. (tez umię skorzystać z wyszukiwarki...)
Znalazłem jeszcze kilka fajnych cytatów, ale nie będę tu nawoływał do rzetelnych i zgodnych z prawdą wypowiedzi, bo hedonistyczne przeświadczenie o własnej nieomylności dominuje na tym forum, zaś przy braku innych podniet (patrz dx-ów, first-ów, lokatorów) , ten dreszcz emocji po naciśnięciu 'dodaj komentarz' jest jak orgazm , prawie....
73's de Staszek SP6GWB
  
sp6fbe
03.12.2016 21:29:32
poziom 3

Grupa: Użytkownik

Posty: 198 #2366403
Od: 2012-1-11
A fructibus eorum cognoscetis eos – Po ich owocach ich poznacie. Tak mówi Biblia.
No to im nie należy przeszkadzać, niech ryzykują, wolna wola.
a.
  
sp9ikf
04.12.2016 06:42:51
poziom 6

Grupa: Użytkownik

QTH: JO90GC, Rybnik

Posty: 1139 #2366488
Od: 2010-3-17
witam,
po lekturze epistoły Jurka HF1D mam jedno durne pytanie. czy nowy PK UKF (PZK) czy jak go zwał zamierza "zawrzec umowę z PZK" i weźmie na siebie "cieżar" wynikających z tego obowiązków?
nt współpracy z innymi organizacjami/stowarzyszeniami. jesli takowe mają stosowne umowy z PZK a "PZK VHF/UHF C" - uzyje takiej wygenerowanej na potrzeby tego posta nazwy - chce w sprawach VHF/UHF miec wiodący w PZK głos to z całym szacunkiem - ale przytoczona powyzej informacja że z PK UKF C nie będie współpracował moim zdaniem jest podstawa do odrzucenia wniosku o rejestracje takiego klubu specjalistycznego PZK. Zdaje sie wszystkie kluby specjalistyczne maja "z urzędu" jako "ciała" PZK obowiązek współpracy z organizacjami/stowarzyszeniami które zawarły w tej sprawie stosowne umowy z PZK. I sorry ale jesli PZK VHF/UHF C deklaruje otwarcie że nie, to nie widze mozliwości powołania takiego klubu w ramach PZK. zdaje sie uchwały ZGPZK są dla wszystkich klubów specjalistycznych PZK wiążące. Lepiej miec tego świadomośc już teraz niz za jakis czas wylewać żale bo Prezydium lub jeszcze gorzej ZG PZK ingeruje w sprawy klubu.
I jeszcze jeden detalik. TO ZGPZK rękami Prezydium decyduje o kierunkach działania PZK a nie którykolwiek z klubów specjalistycznych. O tym też "ojcowie założyciele" PZK VHF/UHF C winni wiedzieć od początku.
starych brudów nie powinno sie wywlekac ale może warto przypomniec niektóre pomysły generowane przez Zjazdy SP DX C kiedy jeszcze znajdował sie w strukturach PZK. sa protokoły ze zjazdów, ogłaszane po każdym zjeździe uchwały - mające zdaniem co niektórych moc polecen i zalecen (żeby nie powiedziec rozkazów)dla ZGPZK itp. Jak na razie to widze samą polityke i "robienie mamie na złość" w zamiarach PZK VHF/UHF C.
z formalnej strony to mam uwage pt Regulamin ma zawierac kwestie porzadkowe a nie byc kopia statutu PZK. ten juz jest i obowiązuje WSZYSTKICH członków PZK niezależnie od tego czy w ramach PZK przynależa do któregokolwiek ogólnopolskiego klubu czy nie. Moim zdaniem GKR powinien "przetrzepac" dokumenty załozycieskie szczególnie zaś ten zawierający cele ktore PZK VHF/UHF C zamierza realizować. A powinien zrobić to z jednego błahego powodu - klub chce byc agendą PZK w sprawach VHF/UHF itd. fantastycznie. każde słowo wypowiedziane przez reprezentanta tego klubu bedzie słowem wypowiedzianym przez PZK. Jestem też ciekawy czy ZGPZK po zarejestrowaniu PZK VHF/UHF Clubu renegocjuje dotychczasową umowe z PK UKF C??

życze miłej niedzieli
jacek sp9ikf
  
SP6GWB
04.12.2016 14:22:01
poziom 3

Grupa: Użytkownik

Posty: 114 #2366674
Od: 2012-12-23
Poniżej linki do 3 stron z Kroniki PK-UKF sporządzonej przez SP6LB w 1971 roku.
Dla tych, którzy chcieli by poznać nieco z historii Klubu.
https://www.dropbox.com/s/52o1r6v9lg4n3wk/Kronika%20PK-UKF%202.pdf?dl=0
https://www.dropbox.com/s/zgxrzbw5nchb7ve/Kronika%20PK-UKF%203.pdf?dl=0
https://www.dropbox.com/s/gar5u1k3wgwwwiy/Kronika%20PK-UKF%204.pdf?dl=0
73's de Staszek SP6GWB
  
sp9aki
18.05.2017 21:35:01
poziom 6Grupa: Użytkownik

QTH: nr Olesno Śl.

Posty: 1016 #2427096
Od: 2012-3-13


Ilość edycji wpisu: 2
Na ostatnim posiedzeniu (13.05.2017) ZG PZK postanowił:

  ZG pisze:


  7. Zarząd Główny Polskiego Związku Krótkofalowców na podstawie par. 46 pkt 1 oraz par. 46. pkt 3,
  w powiązaniu z par. 33 pkt 4 Statutu PZK, przyjął uchwałę o niezatwierdzeniu powołania Klubu PZK "SP UKF Klub"
  jako Ogólnopolskiego Klubu PZK, powołanego dnia 01.10.2016 r. przez Grupę Inicjatywną.


https://pzk.org.pl/news.php?readmore=4021

Jaki jest rzeczywisty powód tej decyzji?
_________________
jaQbek, SWL: SP9-50023 http://pzk.ovh/
  
sp6fbe
18.05.2017 21:43:18
poziom 3

Grupa: Użytkownik

Posty: 198 #2427099
Od: 2012-1-11
Jestem również zainteresowany odpowiedzią na to pytanie.
Adam.
  
SP9GMK
19.05.2017 07:56:10
poziom 5Grupa: Użytkownik

QTH: JO90OH

Posty: 429 #2427154
Od: 2014-11-25
Panowie, zacząć należałoby od pytania: Czy są/będą dostępne on-line do wglądu Uchwały ZG PZK podjęte na ostatnim posiedzeniu w Warszawie? Obok pytania o PK UKF PZK ciekawa też jest kwestia ,,Pakietu Starter" - co ma wchodzić w jego skład, czy obecni członkowie będą mogli gdzieś odpłatnie nabyć takie pakiet(rozumiem, że to bedą jakieś książki, przepisy, regulaminy dotyczace radiokomunikacji - coś jak ,,pakiet dla nowowstępujących do PZŁ")?
Dalej mamy kwestię budżetu - z informacji na stronie PZK wnosić należy, że budżet na 2017 rok to prawie 870000 PLN(po uwzględnieniu ,,nadwyżki" z poprzedniego roku prawie 50000 PLN) i prognozowane wydatki to aż 100% zakładanego budżetu - Gdzie jest więc tak szumnie zapowiadana oszczędność środków/zaciskanie pasa??
Dobrze, że wreszcie podniesiono składki - choć i tak jestem zdania, że zysk z tego tytułu będzie niewielki(zwyczajnie jakby składka zwykła była np. 250 PLN a ulgowa dla SWL 100 PLN to można by zacząć planować kasę na inwestycje a tak to jest tylko łatanie dziur - kto powiedział, że HOBBY ma być tanie - stać nas na TRX za grube tysiące to i do składek dołóżmy się) - takie jest moje prywatne zdanie, proszę zobaczyć, że nawet PZW ma wyższe składki i stać ich na utrzymanie struktur terenowych w postaci kół - o PZŁ nawet nie wspominam bo tam opłaty to kurs około 1500 PLN, wpisowe około 1400 PLN i składka podstawowa około 360 PLN , ulgowa około 200 PLN rocznie + opłaty w kole. A w PZK jak członkostwo w klubach jest prawie za darmo, to nie ma się co dziwić, że w końcu kiedyś brakło środków na struktury - chcemy mieć kluby i struktury w terenie, zapłacmy za to(przy czm dalej jestem zdania, że obecnie jest zbyt dużo generujących niepotrzebny koszt OT - 1 ma województwo by starczył)
_________________
Pozdrawiam
Grzegorz SP9GMK | HF0POL

Egzamin na Świadectwo radiooperatora klasy A zdany w dniu 18.10.2014
Świadectwo doręczone przez listonosza w dniu 02.01.2015 - 76 dni od egzaminu
Wniosek o pozwolenie złożony osobiście w dniu 09.01.2015 w siemianowickim UKE
Pozwolenie doręczone przez listonosza w dniu 27.01.2015

To mówił Rejtan-Eksperymentator; Mutant, przebieraniec w gatunku krótkofalowych; bez pojęcia o wyobrażeniu
(za Gomoliszewski J. SP3SLU, 2017: post #2421694 - forum PKI)
Niektórzy mówią, że to Polarnik organizujący DX-pedycje na Szetlandy...My wiemy tylko, że jego znak wywoławczy to SP9GMK|HF0POL
OBRAZEK
  
Electra20.09.2020 03:22:07
poziom 5

oczka
  
SP8UFT
19.05.2017 09:44:49
poziom 5

Grupa: Użytkownik

QTH: KO11JI

Posty: 775 #2427165
Od: 2013-12-27
Przecież w linku podanym przez SP9AKI są uchwały...... co do tego nowego UKF klubu to pewnie było jakieś głosowanie i wyniki głosowania są takie jakie są. Przecież w sieci można znaleźć co ma być w tym pakiecie, ale nie wiem czy to sprawa zatwierdzona czy tylko "pobożne życzenia" pomysłodawców. zakręcony
_________________
VY 73! Tomek
  
sp9aki
19.05.2017 11:19:59
poziom 6Grupa: Użytkownik

QTH: nr Olesno Śl.

Posty: 1016 #2427181
Od: 2012-3-13


Ilość edycji wpisu: 3
  SP8UFT pisze:

  Przecież w linku podanym przez SP9AKI są uchwały...... co do tego nowego UKF klubu to pewnie było jakieś głosowanie
  i wyniki głosowania są takie jakie są. Przecież w sieci można znaleźć co ma być w tym pakiecie, ale nie wiem czy to sprawa zatwierdzona czy tylko "pobożne życzenia" pomysłodawców.Wyróżniłem kolorem językowy lapsus autora tego postu.
Kol. SP8UFT, to ZG PZK wtedy zatwierdzał lub nie zatwierdzał ów Klub w strukturze PZK.

"Klamka zapadła" przynajmniej na pół roku lub do najbliższego KZD PZK.


_________________
jaQbek, SWL: SP9-50023 http://pzk.ovh/
  
SP9GMK
19.05.2017 11:52:19
poziom 5Grupa: Użytkownik

QTH: JO90OH

Posty: 429 #2427186
Od: 2014-11-25
  sp9aki pisze:

   SP8UFT pisze:

   Przecież w linku podanym przez SP9AKI są uchwały...... co do tego nowego UKF klubu to pewnie było jakieś głosowanie
   i wyniki głosowania są takie jakie są. Przecież w sieci można znaleźć co ma być w tym pakiecie, ale nie wiem czy to sprawa zatwierdzona czy tylko "pobożne życzenia" pomysłodawców.  Wyróżniłem kolorem językowy lapsus autora tego postu.
  Kol. SP8UFT, to ZG PZK wtedy zatwierdzał lub nie zatwierdzał ów Klub w strukturze PZK.

  "Klamka zapadła" przynajmniej na pół roku lub do najbliższego KZD PZK.@SP9AKI akurat zaznaczony kolorem niebieskim fragment tyczy się raczej mojego wcześniejszego pytania o to, co ma zawierać ,,pakiet starter" dla nowowstępujących do PZK oczko Co do klubu SP UKF PZK , to chyba wszystko w miarę jest jasne: Inicjatorzy powołali klub 01.10.2016 podejmując stosowną uchwałę na posiedzeniu załorzycielskim. Następnie podjęto kroki w celu rejestracji tego klubu jako Ogólnopolskiego Klubu PZK, Zarząd Główny najpierw formalnie odsówał moment decyzji a w końcu 13.05.2017 na posiedzeniu w Warszawie odmówił zatwierdzenia SP UKF klubu jako Ogólnopolskiego Kblubu PZK - w mojej ocenie organizatorom SP UKF Klubu pozostaje chyba tylko powołanie Stowarzyszenia Zwykłego ,,SP UKF Klub" działającego autonomicznie i nie podlegającego pod PZK - tylko czy jest tak dużo miejsca w środowisku, skoro już jest PK UKF też jako organizacja autonomiczna...

Widać, że niestety PZK się zwija/atomizuje - dopuszczono do wyodrębnienia się ważnych ,,Klubów Ogólnopolskich" jak SP DX Club , PK UKF i nie dopuszcza się wypełnienia luki w strukturach organizacynych ani też nie zostało zawarte porozumienie na mocy którego np. Członkowie PK UKF / SP DX Club byliby automatycznie członkami PZK
Natomiast jest pewna taka niedobra praktyka, że jak już ktoś samodzielnie coś zrobi dobrze mimo PZK to PZK bardzo lubi się ogrzewać w ,,blasku czyjejś chwały" - vide choćby Radioreaktywacja
_________________
Pozdrawiam
Grzegorz SP9GMK | HF0POL

Egzamin na Świadectwo radiooperatora klasy A zdany w dniu 18.10.2014
Świadectwo doręczone przez listonosza w dniu 02.01.2015 - 76 dni od egzaminu
Wniosek o pozwolenie złożony osobiście w dniu 09.01.2015 w siemianowickim UKE
Pozwolenie doręczone przez listonosza w dniu 27.01.2015

To mówił Rejtan-Eksperymentator; Mutant, przebieraniec w gatunku krótkofalowych; bez pojęcia o wyobrażeniu
(za Gomoliszewski J. SP3SLU, 2017: post #2421694 - forum PKI)
Niektórzy mówią, że to Polarnik organizujący DX-pedycje na Szetlandy...My wiemy tylko, że jego znak wywoławczy to SP9GMK|HF0POL
OBRAZEK
  
sp9mrn
19.05.2017 13:09:07
poziom najwyższy i najjaśniejszy :-)

Grupa: Użytkownik

QTH: Gliwice JO90IG

Posty: 2974 #2427202
Od: 2009-6-22


Ilość edycji wpisu: 1
  SP9GMK pisze:


  Dalej mamy kwestię budżetu - z informacji na stronie PZK wnosić należy, że budżet na 2017 rok to prawie 870000 PLN(po uwzględnieniu ,,nadwyżki" z poprzedniego roku prawie 50000 PLN) i prognozowane wydatki to aż 100% zakładanego budżetu - Gdzie jest więc tak szumnie zapowiadana oszczędność środków/zaciskanie pasa??


To racjonale pytanie. Wreszcie ;-)
Odpowiedź jest dosyć skomplikowana, ae mam nadzieję, że to wyjaśnię.
Budżet należy podzielić na dwie części - budżet centralny i budżet oddziałowy. Oczywiście w bilansie i "budżecie-dokumencie" muszą one być wykazywane razem.
Pojęcie "zaciskania pasa" dotyczy budżetu centralnego - w szczególności z powodu nadmiernego korzystania przez centralę w latach ubiegłych ze środków oddziałowych.
To zgodne z prawem, ale IMHO nieprzyzwoite. Ja to POTOCZNIE - ale formalnie niewłaściwie - nazwałem "Zadłużeniem PZK wobec Oddziałów".
Zapadła zatem decyzja o zmniejszeniu wydatków centralnych i przekazaniu do dyspozycji OT większych pieniędzy. Ja to nazywam potocznie "oddawaniem długu"
Co to oznacza księgowo? Oznacza to tyle, że ZAPLANOWANO w budżecie większe wydatki po stronie oddziałów a mniejsze po stronie centrali.
Oddziały MOGĄ ale nie muszą wydać te pieniądze. Ważne, że one są - i są do dyspozycji OT.
Natomiast w budżecie tego nie widać - bo to co po stronie centrali będzie in minus wyzeruje się z tym, co po stronie OT będzie na plus.

Można było oczywiście dać OT do dyspozycji mniejszą kwotę - wówczas planowana nadwyżka na koniec roku byłaby większa - ale zapadła decyzja, żeby pieniądze "zwrócić" jak najszybciej.
To i tak potrwa parę lat. Dopiero po "oddaniu" pieniędzy zacznie powstawać nadwyżka budżetowa, którą będzie można albo akumulować - albo wydawać na rzeczy konkretne.

Czy to jest jasne czy mam jeszcze coś wyjaśnić?
Maciek
mrn


_________________
Zjazd Techniczny Burzenin 2020 odwołany
www.facebook.com/PolskiZwiazekKrotkofalowcow
  
sp9mrn
19.05.2017 13:16:50
poziom najwyższy i najjaśniejszy :-)

Grupa: Użytkownik

QTH: Gliwice JO90IG

Posty: 2974 #2427205
Od: 2009-6-22
Klub UKF

Nie zatwierdzenie tego klubu to jedna z najgłupszych rzeczy jakie Zarząd Główny mógł zrobić.
Racjonalnością wykazali się jedynie (o ile się nie mylę) Prezes, Przemek VC i przedstawiciel OT01.
Reszta była przeciw lub się wstrzymała argumentując to wyłącznie istnieniem PK-UKF.
Dla mnie to jest wyraźny sygnał, że jeżeli członkowie PZK chcą coś zrobić i zadziałać oddalnie, to napotkają na opór członków ZG.
Było w ciągu ostatniego roku sporo gadania o tym, jak to SPUKF jest niepotrzebny, bo młodzieżą, baofengowcami, początkującymi - czyli tym, czym miał się zająć SPUKF zajmie się PKUKF. Ale PKUKF się nie zajął, nie zrobił nic w tym kierunku.
Po prostu koledzy z ZG nie chcieli być niemili dla Kolegów z PKUKF - które - nie wolno zapominać - jest odrębnym stowarzyszeniem, którego tylko część członków należy do PZK.

Z mojego punktu widzenia to był strzał w kolano, zwykła głupota, która będzie miała swoje konsekwencje.

Maciek
mrn_________________
Zjazd Techniczny Burzenin 2020 odwołany
www.facebook.com/PolskiZwiazekKrotkofalowcow
  
canis_lupus
19.05.2017 13:36:43
poziom najwyższy i najjaśniejszy :-)

Grupa: Użytkownik

QTH: Kraków

Posty: 5581 #2427213
Od: 2013-7-18
  sp9mrn pisze:


  Z mojego punktu widzenia to był strzał w kolano, zwykła głupota, która będzie miała swoje konsekwencje.
Oczywiście, jeśli tylko są tam ludzie, którym się chce cos robić to będą to robic pod własną marką a nie pod marką PZK. To bywa wygodne, łatwiej o sponsorów, szybciej podejmowane decyzje. Duża organizacja takie rzeczy hamuje. Życzę im powodzenia i wytrwałości. Da się.
_________________

To mówiłem ja, "unlis i ukrywający coś, wstydzący się swojego znaku, człowiek z ulicy, losowa osoba z internetu, ignorant i darmozjad, anonimowy pirat, do d**y" z Hackerspace Kraków

  
sp9mrn
19.05.2017 13:44:12
poziom najwyższy i najjaśniejszy :-)

Grupa: Użytkownik

QTH: Gliwice JO90IG

Posty: 2974 #2427216
Od: 2009-6-22
  canis_lupus pisze:


  Oczywiście, jeśli tylko są tam ludzie, którym się chce cos robić to będą to robic pod własną marką a nie pod marką PZK. To bywa wygodne, łatwiej o sponsorów, szybciej podejmowane decyzje. Duża organizacja takie rzeczy hamuje. Życzę im powodzenia i wytrwałości. Da się.


Ale z punktu widzenia PZK to głupota i krótkowzroczność.

MAc


_________________
Zjazd Techniczny Burzenin 2020 odwołany
www.facebook.com/PolskiZwiazekKrotkofalowcow
  
sp9aki
19.05.2017 13:46:18
poziom 6Grupa: Użytkownik

QTH: nr Olesno Śl.

Posty: 1016 #2427217
Od: 2012-3-13


Ilość edycji wpisu: 2
  sp9mrn pisze:

  Klub UKF

  Nie zatwierdzenie tego klubu to jedna z najgłupszych rzeczy jakie Zarząd Główny mógł zrobić.
  Racjonalnością wykazali się jedynie (o ile się nie mylę) Prezes, Przemek VC i przedstawiciel OT01.
  Reszta była przeciw lub się wstrzymała argumentując to wyłącznie istnieniem PK-UKF.Powód jw. istnienia już "bratniego" PK-UKF jest śmieszny dla tej decyzji ZG PZK, bo tenże sam ZG nie miał takich obiekcji
w pośpiesznej inkorporacji nowego OT PZK (VOT-u), w sytuacji istnienia już kilkudziesięciu podobnych OT ( w tym aż dwóch
na terenie Warszawy).
Jedynym wtedy powodem była "ucieczka do przodu" przez obecnego prezesa-założyciela VOT-u (SP5ELA), którego macierzysty OT
zamierzał wtedy wyrzucić z PZK (2010).
_________________
jaQbek, SWL: SP9-50023 http://pzk.ovh/
  
canis_lupus
19.05.2017 13:50:30
poziom najwyższy i najjaśniejszy :-)

Grupa: Użytkownik

QTH: Kraków

Posty: 5581 #2427218
Od: 2013-7-18
  sp9mrn pisze:

   canis_lupus pisze:


   Oczywiście, jeśli tylko są tam ludzie, którym się chce cos robić to będą to robic pod własną marką a nie pod marką PZK. To bywa wygodne, łatwiej o sponsorów, szybciej podejmowane decyzje. Duża organizacja takie rzeczy hamuje. Życzę im powodzenia i wytrwałości. Da się.


  Ale z punktu widzenia PZK to głupota i krótkowzroczność.


Oczywiście, z tym nie dyskutuję. Ta decyzja nie daje żadnych plusów dla PZK, bo jeśli się obawiali "konkurencji" to ta jeśli się kolegom będzie chciało i tak powstanie, tyle, że nie w PZK. Straty są jasne. Ale to by trzeba pomyśleć przez 30 s żeby to zauważyć.
_________________

To mówiłem ja, "unlis i ukrywający coś, wstydzący się swojego znaku, człowiek z ulicy, losowa osoba z internetu, ignorant i darmozjad, anonimowy pirat, do d**y" z Hackerspace Kraków

  
Electra20.09.2020 03:22:07
poziom 5

oczka

Przejdz do góry strony<<<Strona: 9 / 18>>>    strony: 12345678[9]101112131415161718

  << Pierwsza     < Poprzednia      Następna >     Ostatnia >>  

HOME » OBWIESZCZENIA, INFORMACJE DLA KRÓTKOFALOWCÓW » SP UKF KLUB

Aby pisac na forum musisz sie zalogować !!!

randki | własny sklep internetowy | promocje | darmowe forum | sklepy | opinie, testy, oceny