SP5MOR pisze:
W zasadzie masz rację. Ale ja bym wziął pod uwagę, że drugie imię urzędnika to głupota przykryta dupokryjką. Jak dodasz do tego "kodeks betonido", z którym, jako były wojskowy, spotkałeś się z pewnością, to wychodzi bardzo nieprzyjemna koincyndencja. I to jest powód obaw, nie zapis rozporządzenia.
podzielam pogląd dodatkowo jednakże chcę zauważyć że ktoś w ustawie dotyczącej rynku telekomunikacyjnego:
"Podmioty niebędące przedsiębiorcami telekomunikacyjnymi używające radiowych urządzeń nadawczych lub nadawczo-odbiorczych stosowanych w służbach radiokomunikacyjnych są obowiązane, w sytuacji szczególnego zagrożenia do nieodpłatnego udostępniania urządzeń telekomunikacyjnych niezbędnych do przeprowadzenia akcji ratowniczej podmiotom koordynującym działania ratownicze, podmiotom właściwym w sprawach zarządzania kryzysowego, służbom ustawowo powołanym do niesienia pomocy, a także innym podmiotom realizującym zadania na rzecz obronności, bezpieczeństwa państwa oraz bezpieczeństwa i porządku publicznego."
doczytał że podmiot "niebędący przedsiębiorstwem telekomunikacyjnym" = służba radiomatorska.
Tego w ustawie nie ma a za to jest to rozszerzenie na służbę radioamatorską w rozporządzeniu (projekcie).
Podmiot "niebędący przedsiębiorstwem telekomunikacyjnym" to jest firma lub instytucja mająca urządzenia ale niebędąca przedsiębiorstwem telekomunikacyjnym.
Gdyby ustawodawca chciał to zapewne umieściłby służbę radioamatorską w ustawie - czego nie zrobił.
Tak jak powiedziałem na wstępie Burzenin - zajęcia z logiki może jako temat główny.