SQ5AM pisze:
Jeśli nadaje z mocą 4W to jest to zgodne z prawem.
A to że ma radiostacje z odblokowaną możliwością nadawania na tym paśmie, bo takie kupił, to raczej nie jest jego wina.
Wątek dotyczy pasma broadcastingowego a nie obywatelskiego, gdzie zasadniczo nikt tam niczego nie kontroluje.
To ciekawe podejście, wygodne w każdym razie

Po pierwsze - w paśmie CB 4W to nie jedyny wymóg. Radio musi być fabryczne i homologowane.
A po drugie, co do zasady - jak kupię korkowca o on okaże się pistoletem, to mogę z niego strzelać, bo "taki kupiłem i to nie moja wina"?
Z drugiej strony piszesz o "posiadaniu" nie "nadawaniu" w paśmie cb, co oczywiście nie stanowi problemu - posiadać sobie możesz wszystko.

PS. Są takie małe transmiterki do samochodu, które nadają ze śladową mocą właśnie w paśmie broadcastingowym. Można sobie dzięki nim posłuchać w swoim radiu np. mp3 z zewnętrznego odtwarzacza, jak się nie ma tego w radiu. Kiedyś miałem, teraz mam taką kasetę z kablem
