NOWE POSTY | NOWE TEMATY | POPULARNE | STAT | RSS | KONTAKT | REJESTRACJA | Login: Hasło: rss dla

HOME » RADIA - TRANSCEIVERY - RADIOTELEFONY - ICOM, YAESU, KENWOOD » ADF4351 POTRZEBA INFORMACJI

Przejdz do dołu stronyStrona: 1 / 1    strony: [1]

ADF4351 potrzeba informacji

potrzeba zrobienia heterodyny do konwertera na QO
  
SP6IX
19.06.2026 22:09:52
poziom najwyższy i najjaśniejszy :-)



Grupa: Użytkownik

Posty: 8456 #8385755
Od: 2008-3-18
Jak w tytule ,potrzebuję informacji jakim programem zaprogramować ,może być jedno razowo ADF4351 na zadaną częstotliwość .Z tego co się z orientowałem to programator jest dostępny a chodzi mi raczej o program by dane wpuścić do kostki ,nie przeczę że by się przydała wiedza w trochę rozszerzonym zakresie bo z tym chipem nie miałem nic do czynienia w praktyce .Z góry dziękuję kolegą za wszystkie sugestie i wiedzę praktyczną dotyczące tego chipa.
_________________
http://sp6ix.pl.tl

W pieniaczej ziemi jest miasto Pysków. Tam jęzorami robi się wszystko, męstwo w jęzorze, siła w jęzorze, jęzor tam miele, piele i orze.

Nie znoszę nieuków i arogantów.
  
Electra22.06.2026 05:05:22
poziom 5

oczka
  
SP3OSJ
19.06.2026 22:22:12
poziom 6



Grupa: Użytkownik

Posty: 1191 #8385758
Od: 2012-10-5
Do ADF potrzebujesz jeszcze kontroler, najtanszy attiny13A i to go musisz programowac.
_________________
___________
Pozdrawiam
Artur SP3OSJ
  
sp2qvx
19.06.2026 22:23:36
poziom 2

Grupa: Użytkownik

QTH: Gdańsk

Posty: 54 #8385760
Od: 2013-4-2
Cześć
Ja uruchomiłem transverter do QO-100 z wykorzystaniem ADF4351 jako heterodyna do przemiany częstotliwości z 436 MHz na 2400MHz. Układ ADF4351 nie ma pamięci nieulotnej rejestrów. Do działania potrzebny jest mikrokontroler, który załaduje mu ustawienia.
Maciej
SP2QVX
  
SP9Z
19.06.2026 22:31:50
poziom 6

Grupa: Użytkownik

QTH: Sosnowiec JO90NF

Posty: 1088 #8385761
Od: 2009-11-18
Nie miałem z tym układem do czynienia, ale jak koledzy piszą musisz mieć jakiś kontroler. Może być nawet jakiś Arduino. Tu jest widzę biblioteka do tego układu. https://github.com/dfannin/adf4351 .
_________________
Jacek
  
SP6IX
19.06.2026 22:42:56
poziom najwyższy i najjaśniejszy :-)



Grupa: Użytkownik

Posty: 8456 #8385764
Od: 2008-3-18
Koledzy dzięki za sugestie ,zakupiłem moduł na ch i zdawało mi się że posiada wszystko na pokładzie ,chyba zrobię zdjęcie tego modułu i go tu wstawie ,wtedy będzie szerszy obraz tego co już mam a czego brakuje oprócz wiedzy .
_________________
http://sp6ix.pl.tl

W pieniaczej ziemi jest miasto Pysków. Tam jęzorami robi się wszystko, męstwo w jęzorze, siła w jęzorze, jęzor tam miele, piele i orze.

Nie znoszę nieuków i arogantów.
  
artB
20.06.2026 00:04:59
poziom 5

Grupa: Użytkownik

Posty: 441 #8385768
Od: 2018-2-17
można sterować nim z Arduino, są biblioteki, a w bibliotekach przykłady. Bazując na tym, można skonfigurować prosty program na zadaną częstotliwość.
SP8BDF, Artur
  
SP3OSJ
20.06.2026 00:10:26
poziom 6



Grupa: Użytkownik

Posty: 1191 #8385770
Od: 2012-10-5
AI napisze program na Arduino. Podajesz kontroler, jaki syntezer, czestotliwosc, i moc wyjsciową.
_________________
___________
Pozdrawiam
Artur SP3OSJ
  
VSS
20.06.2026 16:15:56
poziom najwyższy i najjaśniejszy :-)



Grupa: Użytkownik

QTH: POZnan*

Posty: 4203 #8385843
Od: 2009-12-24


Ilość edycji wpisu: 1
cały program:

/* Very simple initialisation of the ADF435X generator
* v1.00 - 2021 Sjef Verhoeven PE5PVB
*
* Based on original class from Jan Swanepoel
*
* Stepsize = 100Hz
* RF output = 2dBm
*
* Created for 32 bit microcontrollers. On Arduino framework be aware of the 32bit variable limit.
*
* www.pe5pvb.nl
*/

#include "ADF435X.h"
ADF435X ADF435X,

void setup()

ADF435X.Init(A0,25000000), // Init of ADF435X and set the Load enable pin and Reference oscillator frequency
ADF435X.SetFreq(1452125), // Set the ADF435X to frequency (100Hz stepsize)


void loop()



zainstaluj bibliotekę ADF435X.h, wpisz freq w linii: ADF435X.SetFreq(1452125), podłącz i2c do arduino na standardowych pinach i2c, wgraj i działa.

_________________
Artur VSS
https://sp3vss.eu
PZK - Piraci Z Karaibów

Udostępniający link nie odpowiada z automatu za treść:
https://tiny.pl/tqrng
http://hudoc.echr.coe.int/eng?i=001-187930
  
SP6IX
20.06.2026 18:46:33
poziom najwyższy i najjaśniejszy :-)



Grupa: Użytkownik

Posty: 8456 #8385848
Od: 2008-3-18
    VSS pisze:

    cały program:

    /* Very simple initialisation of the ADF435X generator
    * v1.00 - 2021 Sjef Verhoeven PE5PVB
    *
    * Based on original class from Jan Swanepoel
    *
    * Stepsize = 100Hz
    * RF output = 2dBm
    *
    * Created for 32 bit microcontrollers. On Arduino framework be aware of the 32bit variable limit.
    *
    * www.pe5pvb.nl
    */

    #include "ADF435X.h"
    ADF435X ADF435X,

    void setup()

    ADF435X.Init(A0,25000000), // Init of ADF435X and set the Load enable pin and Reference oscillator frequency
    ADF435X.SetFreq(1452125), // Set the ADF435X to frequency (100Hz stepsize)


    void loop()



    zainstaluj bibliotekę ADF435X.h, wpisz freq w linii: ADF435X.SetFreq(1452125), podłącz i2c do arduino na standardowych pinach i2c, wgraj i działa.
Wszystko ładnie i pięknie napisane ,tylko szkopuł w tym że ja skończyłem pisanie programów na BEISIKU i to dawno było , dziś ta wiedza już nie jest przydatna .Piszesz o standardowych pinach a ja nie wiem co który pin oznacza a nauka w tym wieku bez jakich kolwiek pisanej wiedzy to jak walka z wiatrakami.Dlatego pisałem gdzie takie i jakie materiały mogę uzyskać i to wszystko.
_________________
http://sp6ix.pl.tl

W pieniaczej ziemi jest miasto Pysków. Tam jęzorami robi się wszystko, męstwo w jęzorze, siła w jęzorze, jęzor tam miele, piele i orze.

Nie znoszę nieuków i arogantów.
  
SP3OSJ
20.06.2026 19:03:54
poziom 6



Grupa: Użytkownik

Posty: 1191 #8385851
Od: 2012-10-5
Dlaczego takich pytan nie zadajesz AI (Google, Grok, ChatGPT DeepSeek). Mozesz dowolnie męczyć te platformy, aż uznasz ze zrozumiałeś i dowiedziałeś sie tego czego potrzebowałeś.
_________________
___________
Pozdrawiam
Artur SP3OSJ
  
SP6IX
20.06.2026 19:38:10
poziom najwyższy i najjaśniejszy :-)



Grupa: Użytkownik

Posty: 8456 #8385854
Od: 2008-3-18
    SP3OSJ pisze:

    Dlaczego takich pytan nie zadajesz AI (Google, Grok, ChatGPT DeepSeek). Mozesz dowolnie męczyć te platformy, aż uznasz ze zrozumiałeś i dowiedziałeś sie tego czego potrzebowałeś.
A żeby zadać pytanie trzeba coś nie coś wiedzieć, Widzę że tu nie ma miejsca dla laika takiego jak ja .Dzięki koledzy ale będę musiał szukać gdzie indziej .Jeszcze raz dziękuję za zainteresowanie.
_________________
http://sp6ix.pl.tl

W pieniaczej ziemi jest miasto Pysków. Tam jęzorami robi się wszystko, męstwo w jęzorze, siła w jęzorze, jęzor tam miele, piele i orze.

Nie znoszę nieuków i arogantów.
  
Electra22.06.2026 05:05:22
poziom 5

oczka
  
VSS
20.06.2026 19:42:48
poziom najwyższy i najjaśniejszy :-)



Grupa: Użytkownik

QTH: POZnan*

Posty: 4203 #8385855
Od: 2009-12-24


Ilość edycji wpisu: 1
    SP6IX pisze:

    Wszystko ładnie i pięknie napisane ,tylko szkopuł w tym że ja skończyłem pisanie programów na BEISIKU i to dawno było , dziś ta wiedza już nie jest przydatna .Piszesz o standardowych pinach a ja nie wiem co który pin oznacza a nauka w tym wieku bez jakich kolwiek pisanej wiedzy to jak walka z wiatrakami.Dlatego pisałem gdzie takie i jakie materiały mogę uzyskać i to wszystko.


tak jak sugeruje sp3osj wykorzystaj ai do zadania prostych pytań a uzyskasz proste odpowiedzi. jakbyś całą moja odpowiedź wkleił do Ai i zapytał o co w tym chodzi na pewno uzyskasz dużo wiedzy "od ręki"

tu prosta odpowiedź co to są standardowe piny:

https://chatgpt.com/s/t_6a36d047bbf0819194accb5a010979d4

powodzenia.
_________________
Artur VSS
https://sp3vss.eu
PZK - Piraci Z Karaibów

Udostępniający link nie odpowiada z automatu za treść:
https://tiny.pl/tqrng
http://hudoc.echr.coe.int/eng?i=001-187930
  
SP6IX
20.06.2026 21:01:09
poziom najwyższy i najjaśniejszy :-)



Grupa: Użytkownik

Posty: 8456 #8385860
Od: 2008-3-18
Co dla was jest proste dla mnie ANDRUINO UNO,NANO itp to nazwy nic nie znaczą . Mnie jest potrzebny model i czy jest dostępny bym mógł kupić a dopiero szukać czy to programu czy listy połączeń mając ten wiek czasu na naukę jest nie wiele a ja wykorzystałem do prac w naszym hobby go po nad 50% ,już nawet myślałem o kwarcowej heterodynie bo to tylko mi zostało a to umiem zrobić nawet na te i wyższe częstotliwości.smutny
_________________
http://sp6ix.pl.tl

W pieniaczej ziemi jest miasto Pysków. Tam jęzorami robi się wszystko, męstwo w jęzorze, siła w jęzorze, jęzor tam miele, piele i orze.

Nie znoszę nieuków i arogantów.
  
SP3OSJ
21.06.2026 00:42:49
poziom 6



Grupa: Użytkownik

Posty: 1191 #8385880
Od: 2012-10-5
Nie ma sie co obrażać. To jest tylko taka moja rada. Nikt z nas nie jest wszechwiedzącym supermenem. Ja korzystam z Ai męczę go, i zawsze sprawdzam przez inny AI czy nie halucynuje. Moja rada, jezeli w odpowiedzi czegos nie rozumiersz to go dopytaj.
_________________
___________
Pozdrawiam
Artur SP3OSJ
  
SP6IX
21.06.2026 21:05:11
poziom najwyższy i najjaśniejszy :-)



Grupa: Użytkownik

Posty: 8456 #8386012
Od: 2008-3-18
Do mnie nie dociera to co AI pisze lub mówi ,kilka razy się sparzyłem i to za rzuciłem .Chciałem wstawić obrazek ale elektroda nie przyjmuje ,czy jest jakiś inny serwer na którym dostał bym adres do wstawienia go na forum? .Co do polemiki jaka tu się wywiązała to przepraszam upał dał mi się we znaki i serducho powiedziało stop pesel jest nie ubłagany , z uwagą czytam ale to tylko tyle co mogę zrobić i to z trudnościami.
_________________
http://sp6ix.pl.tl

W pieniaczej ziemi jest miasto Pysków. Tam jęzorami robi się wszystko, męstwo w jęzorze, siła w jęzorze, jęzor tam miele, piele i orze.

Nie znoszę nieuków i arogantów.
  
canis_lupus
21.06.2026 21:23:49
poziom najwyższy i najjaśniejszy :-)



Grupa: Użytkownik

QTH: Kraków

Posty: 8260 #8386020
Od: 2013-7-18
    SP6IX pisze:

    czy jest jakiś inny serwer na którym dostał bym adres do wstawienia go na forum?

https://imgur.com/
_________________
"Prezydium zapoznało się z wnioskiem Marka SP9UO, w którym domaga się podjęcia przez Prezydium działań przeciwko osobom szkalującym PZK, a szczególnie przeciwko członkom organizacji. Takie działania będą podjęte po zasięgnięciu opinii prawnej."

To mówiłem ja, "unlis i ukrywający coś, wstydzący się swojego znaku, człowiek z ulicy, losowa osoba z internetu, element, ignorant i darmozjad, anonimowy pirat, konfident, donosiciel, do d**y".
  
SP6IX
21.06.2026 21:44:55
poziom najwyższy i najjaśniejszy :-)



Grupa: Użytkownik

Posty: 8456 #8386022
Od: 2008-3-18
Nie wiem co jest ale dostaje ciemny ekran bez żadnych informacji tylko na górze tytuł strony , nie wiem co robię źle to po zalogowaniu.
_________________
http://sp6ix.pl.tl

W pieniaczej ziemi jest miasto Pysków. Tam jęzorami robi się wszystko, męstwo w jęzorze, siła w jęzorze, jęzor tam miele, piele i orze.

Nie znoszę nieuków i arogantów.
  
artB
22.06.2026 00:50:07
poziom 5

Grupa: Użytkownik

Posty: 441 #8386039
Od: 2018-2-17
Grzegorz, jak zobaczę jaki moduł kupiłeś i będzie zgodny z moim, to podeślę Ci zaprogramowany na podaną przez Ciebie częstotliwość kontroler arduino nano ze schematem, jak podłączyć go do modułu.
Napisz do mnie maila ze zdjęciem.
sp8bdf@gmail.com
Artur.
  
Electra22.06.2026 05:05:22
poziom 5

oczka

Przejdz do góry stronyStrona: 1 / 1    strony: [1]

  << Pierwsza      < Poprzednia      Następna >     Ostatnia >>  

HOME » RADIA - TRANSCEIVERY - RADIOTELEFONY - ICOM, YAESU, KENWOOD » ADF4351 POTRZEBA INFORMACJI

Aby pisac na forum musisz sie zalogować !!!

TestHub.pl - opinie, testy, oceny