Forum Krótkofalarskie PKI

"Świat Radio" - prośba, apel o wsparcie
T#550666 Potrzebne solidarne działanie naszego środowiska!
Facebook
max77 poziom 6
#7572393 23.03.2021 11:05:46
Tak naprawdę niema nic ciekawego w tym całym Świat Radio ,
jak będzie ciekawsze to jak najbardziej opłacę prenumeratę,
dla mnie na razie jest za mało konkretnych tematów.



sp9mrn poziom najwyższy i najjaśniejszy :-)
QTH: Gliwice JO90IG
Ilość edycji wpisu: 1
#7572531 23.03.2021 11:33:45
    SQ6NDC pisze:

    Brawo!
    Jest światło w tunelu i nie jest to nadjeżdżający pociąg wesoły
    Szanowni Koledzy, jest pozytywny przykład.
    Kto następny?

Ja, ale materiał okazał się konkurencyjny dla redaktoro-autorskiego (to jeszcze w czasach "homodyny MRNa"oczko. Przyznam, że mail, którego wówczas dostałem było wyjątkowo nieprzyjemny i bufoniasty. ,-) Ale było minęło.

Jeżeli chodzi o pad "Propagacji" to tradycyjnie poszło o kasę. Wydawanie opierało się na prywatnej subskrybcji pakietu Adobe jednego z kolegów. Ponieważ z przyczyn zawodowych nie miał powodów do opłacania jej przez kolejne miesiące trzeba było mieć swojego InDesigna - a to był ostatni moment na kupienie licencji wieczystej a nie w modelu subskrybcyjnym. Kwota niemała, wykraczająca poza możliwość zapłacenia jej "na luzie" z prywatnej kieszeni.
Niestety okazała się "nieuzasadniona". Prosiłem również o zapewnienie środków na spotkania zespołu redakcyjnego (dwa w roku) i EWENTUALNE uhonorowanie/nagrodzenie w jakiś sposób członków zespołu, który naprawdę ostro zapieprzali - niezależnie od tego czy do PZK należeli czy nie.
Trzecią kwestią było finansowanie papierowego wydania specjalnego - raz lub dwa razy w roku. No to już była zupełnie niepotrzebna fanaberia.
Zresztą atmosfera w pewnym momencie była mocno zniechęcająca, bo pewne kręgi zaczęły traktować Propagację jak konkurencję (i zły wzorzec ,-) ) dla ŚR. Oczywisty absurd, ale był w pewnym momencie istotny dla podejmowania decyzji.


Problemem ŚR jest niski nakład wynikający z przeciętnej treści i związane z tym niskie ceny reklam - co musi przekładać się na ich ilość - więc to faktycznie wygląda jak słup ogłoszeniowy. Zauważcie proszę jednak, że w QST, Radcomie czy CQDLu wcale tych reklam nie jest mniej - a wartościowych artykułów nie jest wiele więcej.
Czasem wystarczy jeden dobry tekst, żeby warto było kupić numer - a trzeba pamiętać, że ŚR jako gazeta namaszczona przez PZK ma prawo do bezpłatnego sięgania do innych IARU-owskich gazet i o ciekawy artykuł wcale nie jest tak bardzo trudno.

Tyle, że ŚR po prostu (MNIE) ciężko się czyta. nie pasuje mi styl i dęty język. Wolę luźniejsze teksty - a z kolei bazowanie na krwi w części listowej (anonimowa sensacja za wszelką cenę) nie pasowała mi w żaden sposób do gazety mającej na okładce znaczek PZK.
No ale było minęło. Fajnie by było jakby SR się utrzymał, ale to niestety wymaga trudnych zmian i raczej żebranina o reklamy "byle przetrwać" tu nie pomoże.

mrn
wpis edytowany 23.03.2021 11:35:23



https://www.facebook.com/RadioamatorzyPolscy
SQ8LHI poziom 1
#7572659 23.03.2021 11:45:26
Osobiście kupuję ŚR od 1999 roku czyli prawie od samego początku i nie opuściłem od tego czasu ani jednego numeru. Reklamy mi nie przeszkadzają, wpisy sponsorowane bywają nawet interesujące. Z formy papierowej rezygnować nie mam zamiaru. Nie lubię czytać z ekranu. Zbieram też literaturę radioamatorską i mogę pochwalić się sporą kolekcją. Upadek ŚR będzie dla mnie przykrą sytuacją. Każdego miesiąca czekam niecierpliwie na swoją prenumeratę...

No właśnie! Czekam, czekam i nadal czekam wesoły Cykl wydawniczy czasopisma jest nieporozumieniem a w połączeniu z niefrasobliwością polskiej poczty sprawia, że swój marcowy numer dostałem około 20 marca - co jest regułą. W czasach gdy czasopisma z USA (przypominam, że to za oceanem) dostajemy w 3 dni a paczki z Chin (bez oceanu ale też daleko) w 10 dni - wyczekiwane przeze mnie czasopismo, które zawiera zapowiedzi aktywacji oraz regulaminy zawodów w danym miesiącu - dociera do mnie prawie zawsze po fakcie wesoły (tak wiem, że istnieje Internet)

Faktem jest też, iż wartość merytoryczna czasopisma spada z roku na rok. Nie znam zaplecza współpracy z redakcją ale patrząc na aktywność naszych kolegów, tematów jest naprawdę sporo. Blogi krótkofalowców czy forma internetowe przepełnione są poradami, aktywnościami, konstrukcjami. Tematów nie brakuje. Wyraźnie jednak coś zniechęca wszystkich do przesyłania materiałów do ostatniego czasopisma jakie nam zostało.

Śmierć czasopism papierowych nie jest słuszną diagnozą. Rynek wydawniczy ma się dobrze. Powstają nowe tytuły, które pozwalają zarobić nawet w dziedzinach niszowych. Trzeba jednak przestawić zegar o te 20 lat do przodu i zmienić metody działania. Zachętą dla prenumeratorów jest wartość a nie koszulka z logo i płytka z przypadkową muzyką wesoły
sq9wtf poziom 6
QTH: Breslau
Ilość edycji wpisu: 1
#7572751 23.03.2021 12:02:22
    sp8mrd pisze:

    STOP! Dziękuję już osobom uzależnionym od pisania na forum w każdym wątku nie na temat i narzekaczom, którzy nie czytają ze zrozumieniem o czym jest temat.


Temat jest o ŚR a osoby wypowiadające się tu na publicznym forum wypowiadają się na temat ŚR. Co jest nie tak?

    SQ6NDC pisze:

    Ups...szkoda.
    Ale nie sądziłem, że młodzieniec o posturze Hagrida ma taką wrażliwą duszę....Pozory jednak mylą!
    No cóż, jak mówił Telesfor: nie sądźcie, a nie będziecie sądzeni.
    Kończę pauzę i wracam odpoczywać dalej wesoły


Chyba canisa z kimś pomyliłeś. Cholibka

Z poważaniem
Hagrid.
wpis edytowany 23.03.2021 12:03:28



https://zjazdtechniczny.pl
SP6DVP poziom 6
QTH: JO80
#7573026 23.03.2021 12:44:52
    sp9aki pisze:

      sp8mrd pisze:

      Szanowne Koleżanki i Koledzy

      W związku z tym jest wielka prośba, apel do całego naszego środowiska radioamatorskiego
      o prenumeratę oraz wykupywanie reklamy .....



    Ustawicznie karmisz nas kol. SP8MRD swoimi cennymi oraz bardzo cennymi pomysłami.

    Czy sam wykupiłeś już reklamę w tym periodyku, aby poprawić jego finanse, czy też swoje
    "złote myśli" kierujesz jedynie do innych?


jaQbek, SWL: SP9-50023 już wiele miesięcy czekam na odpowiedź - CO ZROBIŁEŚ DLA SWOJEJ WIODĄCEJ ORGANIZACJI

- pewnie wstydzisz się tej odpowiedzi .......



SP6DVP-3Z6V oraz:SP0DVP-SR6DVP-SP6V-SO6V-SN40DVP-3Z50DVP w 2027 QRV SP60DVP
Autor trzech książek :
55 lat w eterze -autobiografia SP6DVP - 1967-2022
Historia Piastowskiego Klubu Krótkofalowców SP6PAZ z Opola 1967-2022
Historia Polskiego Związku Krótkofalowców na Opolszczyźnie 1957-2023
SQ8LHI poziom 1
#7573069 23.03.2021 12:52:29
    sq9wtf pisze:

      sp8mrd pisze:

      STOP! Dziękuję już osobom uzależnionym od pisania na forum w każdym wątku nie na temat i narzekaczom, którzy nie czytają ze zrozumieniem o czym jest temat.


    Temat jest o ŚR a osoby wypowiadające się tu na publicznym forum wypowiadają się na temat ŚR. Co jest nie tak?

      SQ6NDC pisze:

      Ups...szkoda.
      Ale nie sądziłem, że młodzieniec o posturze Hagrida ma taką wrażliwą duszę....Pozory jednak mylą!
      No cóż, jak mówił Telesfor: nie sądźcie, a nie będziecie sądzeni.
      Kończę pauzę i wracam odpoczywać dalej wesoły


    Chyba canisa z kimś pomyliłeś. Cholibka

    Z poważaniem
    Hagrid.


Canis to raczej postury typowego goblina jest jęzor
sp8mrd poziom najwyższy i najjaśniejszy :-)
QTH: KO00XC
#7573071 23.03.2021 12:57:28
    SP5XMI pisze:

      SQ6NDC pisze:


      Można wiele napisać ale.... żeby było inaczej, ciekawiej, bardziej technicznie to należy od czasu do czasu podesłać materiał do ŚR. Kto tak uczynił? Łapki w górę! Nie widzę wesoły

    Ja. Co prawda materiał niezbyt techniczny, ale też. I to niczego nie zmienia.

    P.S.
    Prowadziłem dział technologiczny w czasopiśmie IT i powiedzmy, że odrobinkę znałem się na rzeczy.
Dzięki Marcinie
Wiem, że masz duże doświadczenie, o którym skromnie tylko wspomniałeś.
Czy możesz napisać jak widzisz aktualną sytuację na rynku wydawniczym i sposób na przetrwanie pandemii?

Wpis ogólnikowy w stylu:
    max77 pisze:

    Tak naprawdę niema nic ciekawego w tym całym Świat Radio , jak będzie ciekawsze to jak najbardziej opłacę prenumeratę, dla mnie na razie jest za mało konkretnych tematów.
nie daje cennej informacji zwrotnej na temat:
- czego ciekawego "w tym całym Świat Radio" oczekuje?
- kiedy będzie ciekawsze, by zaprenumerował?
- jakich "konkretnych tematów" oczekuje?
Oczywiście brak jest też informacji:
- czy prenumeruje lub kupuje?
- kiedy czytał ostatni numer? (rok, 5 czy może 10 lat temu?)

Ktoś napisał:
"Jak zaczelo wychodzic to przez rok kupowalismy ale pozniej coraz wiecej reklam bylo i zrezygnowalismy."
Czyli było to dawno temu i nie wiadomo czy od tamtej pory czytał, a zniechęca go tylko zapamiętana, stara, bliżej nie nazwana reklama.

Interesuje mnie prawie wszystko w naszym miesięczniku od tematyki pracy na pasmach, wiadomości DX-owe, przez nowości sprzętowe (anteny, radia, prezentacje, opisy techniczne, testy), artykuły historyczne, wywiady z krótkofalowcami, dział z życia klubów i OT PZK, po porady techniczne, listy do redakcji i KP.
Reklamy czytam te, które mnie interesują i nie ma ich wg mnie dużo, a są konieczne o czym już pisałem nie tylko ja.

Zaprenumerowałem "ŚR" dla siebie i klubu - zapłaciłem za 1.5 roku, by wesprzeć jedyne nasze czasopismo.
Działanie podobne jak kupienie na przyszłość biletu do teatru, filharmonii czy wykupienie wczasów nad morzem, by w ten sposób wspomóc w czasie pandemii instytucje i ludzi, którzy są w trudnej sytuacji.
Moje wsparcie nie oznacza, że "ŚR" nie mógłby być lepszy - podobnie jak wiele innych czasopism radioamatorskich wydawanych w innych krajach, jak napisali tu inni.
Wszystkim nie da się dogodzić.
Współpracuję zawodowo z kilkoma wydawnictwami i wiem jaka jest ciężka pracy Redakcji, jak trudno jest pozyskać stałych autorów artykułów, zachować systematykę prowadzenia zaplanowanych działów czasopisma, pozyskiwać za darmo nowych itp. itd.

Większość autorów to pasjonaci, specjaliści w swojej dziedzinie, którzy gotowi są dzielić się swoją wiedzą i doświadczeniem. Przykładem był śp. Zdzisław SP6LB, jest Krzysztof OE1KDA...
Na szczęście pojawiają się młodzi autorzy i warto to zauważyć, docenić, czytać, brać jako dobry przykład, polecać innym.
Jeśli ktoś nie współtworzy czasopisma sam, bo np. nie ma talentu do pisania, to może spróbować zachęcić innych, którzy mają taki dar. Jeden artykuł raz do roku, to już byłoby ogromne wsparcie Redakcji.

Jeśli ktoś nie chce, bo nie podoba się czasopismo, to nie kupuje - i ma takie oczywiste prawo.
Tylko niech nie pisze tu ogólników lub pomówień bez podania konkretów.

Co roku Redakcja prosi o wyrażenie opinii na temat zawartości czasopisma. Przeczytałem z uwagą te kilkanaście z nr 3/2021 zamieszczonych w dziale "Listy do Redakcji" - są w większości bardzo konkretne, ciekawe i pozytywne. Aby je napisać nie trzeba być polonistą. bardzo szczęśliwy
Zachęcam do pisania do naszego miesięcznika "ŚR" i wspierania prenumeratą oraz dobrą reklamą.



73, Piotr SP8MRD ex SP6MRD, SP6KKE, SP6KGN, SP6KBR, nadal SP8POP, SP-22107-OP
------------------------------------------------------------------------------------
"Niebezpieczeństwo jest zawsze to samo: człowiek odłączony od miłości!
Człowiek wykorzeniony z najgłębszego gruntu swej duchowej egzystencji; człowiek znowu skazany na „kamienne serce” – pozbawiony owego „serca z ciała”, które zdolne jest prawidłowo reagować na dobro i na zło." - Jan Paweł II - Paray-le-Monial, 5 X 1986 r.
Świadectwo Andrzeja - sens życia: https://www.youtube.com/watch?v=dG4-NjcWwSo
max77 poziom 6
#7573382 23.03.2021 13:44:11
Tak naprawdę to dla mnie ta gazetka nie nadaję się nawet do kibla bo za śliska pan zielony
Do puki treść się nie zmieni nie wydam na to złamanego grosze .

Chcieliście opinię - to macie pan zielony
sp3mep poziom najwyższy i najjaśniejszy :-)
#7573475 23.03.2021 13:59:27
czasopismo jak czasopismo ,
każdy czyta to co go interesuje,
pitolenie że ktoś
"czyta od deski do deski"
jest niedorzeczne,
zresztą nie wydaje mi się aby ktokolwiek jakąkolwiek
gazetę/czasopismo czytał od deski do deski,
książkę tak ,
ale nie czasopismo,

p.s.
kilku kolegów tu napisało że
"nie mogli się dogadać z naczelnym"
nawet jeśli by się z nim dogadali nie znaczy to że
"ich" artykuły zainteresowały by wszystkich,



Jurek
-------------------
od czasu jak znam alfabet Morsa nie mogę słuchać
padającego deszczu,
wczoraj wołał mnie na drinka,
trzy razy,
i to po imieniu,
(nie moje :-))
SP6OUJ. poziom najwyższy i najjaśniejszy :-)
QTH: jo80ve
#7573612 23.03.2021 14:17:04
Widzę, że maruda zabrał się za ratowanie gazety.
Mam prenumeratę. Nie napiszę, że ją czytam, bo niestety nic ciekawego w niej nie ma. Raczej tylko przeglądam.
Na przyszły rok już nie wykupię.



73! Arek sp6ouj
OT-50 PZK, http://pzk.ovh
SP5GNI poziom 5
QTH: Warszawa
#7573873 23.03.2021 15:00:52
Ja podnoszę rękę! Tak, publikuję w ŚR jak tylko mam coś ciekawego do powiedzenia. I nie biorę za to pieniędzy. I nikt mi nie zmienia tekstu.
W numerze 3/2021 reklamy mamy na str: 2, 3, 23, 29, 55, 62 + okładka. Na 68 stron - czyli 10%. To jest dużo???
Strony 6-9 to są informacje o aktualnościach, nie reklamy, zawsze czegoś nowego tam się dowiaduję. Jest w numerze artykuł o antenach magnetycznych, o radiotelefonach Multimode, o historii Radmoru, o mikronadajnikach WSPR, wywiad z SQ9S, o syntezerze OLED MICRO, o radiostacjach konspiracyjnych, plus stałe działy. Do cholery, to jest nic?!
To jest baaardzo nieuczciwe, a nawet głupie wypowiadać się na temat, którego się nie zna, bo wyraźnie większość tu piszących nie miała pisma od lat w ręku.



73
Mirek SP5GNI
SP5GNI poziom 5
QTH: Warszawa
#7573874 23.03.2021 15:01:58
Ja podnoszę rękę! Tak, publikuję w ŚR jak tylko mam coś ciekawego do powiedzenia. I nie biorę za to pieniędzy. I nikt mi nie zmienia tekstu.
W numerze 3/2021 reklamy mamy na str: 2, 3, 23, 29, 55, 62 + okładka. Na 68 stron - czyli 10%. To jest dużo???
Strony 6-9 to są informacje o aktualnościach, nie reklamy, zawsze czegoś nowego tam się dowiaduję. Jest w numerze artykuł o antenach magnetycznych, o radiotelefonach Multimode, o historii Radmoru, o mikronadajnikach WSPR, wywiad z SQ9S, o syntezerze OLED MICRO, o radiostacjach konspiracyjnych, plus stałe działy. Do cholery, to jest nic?!
To jest baaardzo nieuczciwe, a nawet głupie wypowiadać się na temat, którego się nie zna, bo wyraźnie większość tu piszących nie miała pisma od lat w ręku.



73
Mirek SP5GNI
SQ3DQ poziom 5
#7574062 23.03.2021 15:28:39
Dobra, to jakie CB radio warto teraz kupić? Pytam, bo już z rok nie czytałem ŚR. Ale to, że router to tylko Fritz, to już sobie zakodowałem.



Juliet/Echo/Bravo/Alpha/Charlie Papa/India/Sierra
sp7sqp poziom 4
QTH: Radom
#7574086 23.03.2021 15:30:06
    SP5GNI pisze:

    Ja podnoszę rękę! Tak, publikuję w ŚR jak tylko mam coś ciekawego do powiedzenia. I nie biorę za to pieniędzy. I nikt mi nie zmienia tekstu.
    W numerze 3/2021 reklamy mamy na str: 2, 3, 23, 29, 55, 62 + okładka. Na 68 stron - czyli 10%. To jest dużo???
    Strony 6-9 to są informacje o aktualnościach, nie reklamy, zawsze czegoś nowego tam się dowiaduję. Jest w numerze artykuł o antenach magnetycznych, o radiotelefonach Multimode, o historii Radmoru, o mikronadajnikach WSPR, wywiad z SQ9S, o syntezerze OLED MICRO, o radiostacjach konspiracyjnych, plus stałe działy. Do cholery, to jest nic?!
    To jest baaardzo nieuczciwe, a nawet głupie wypowiadać się na temat, którego się nie zna, bo wyraźnie większość tu piszących nie miała pisma od lat w ręku.


Wreszcie coś merytorycznego a nie bicie piany. Sam czytam, to co mnie nie interesuje omijam. Plusów jest zdecydowanie więcej niż minusów. Malkontentom proponuję się przejść...wiem, wiem pogada kiepska ale to kwestia podejścia.



SP7SQP GRZEGORZ
SP9IT poziom 5
QTH: KN09IO
#7574139 23.03.2021 15:42:53
Rzadko mam w łapie (użyczane jak czekam w jednej firmie radiowej).

Mogę docenić te artykuły, na które trafiam, być może jakieś DIY, ktoś w to włożył wysiłek - ALE nie trafiam widocznie w target. Więc doceniam wysiłek, ale nie użyteczność DLA MNIE.

Jednak push (pchanie) takich treści, to coś zupełnie innego od pull (ciagnięcie) gdy szukam w internecie, szukam to czego CHCĘ.

Może za lat X to będzie miało wartość archiwalną, O ILE będzie dobrze elektronicznie zindeksowane, ale czy techniczną? Dzis życie płynie znacznie szybciej, niż w latach &lt,1990.
Może tematy antenowe sie obronią, elektroniczne nie.

Czasem recenzja (w różnym stopniu sponsorowana),częściej czegoś droższego niż tańszego, czego nie kupię w impulsie (a prawdopodobnie nigdy). Pięć minut z wypiekami na twarzy, i nie pamiętam jutro.

Historia, ale nie historia klubów (to mnie ani parzy, ani ziębi), tylko zazębienie "historii radiowej" z historią "główną", wojskowości, marynarki - to by było/jest wartością.






Jacek SP9IT
SQ3DQ poziom 5
#7574273 23.03.2021 16:00:27
    sp7sqp pisze:



    Wreszcie coś merytorycznego a nie bicie piany. Sam czytam, to co mnie nie interesuje omijam. Plusów jest zdecydowanie więcej niż minusów. Malkontentom proponuję się przejść...wiem, wiem pogada kiepska ale to kwestia podejścia.

Zamiast stroić fochy jak baba zdaj sobie sprawę z tego, że czasy się zmieniają, mamy internet i nie mamy przymusu utrzymywania tego czasopisma. Jeśli padnie, to trudno, pewna historia się zakończy i tyle. Playboy padł i żyjemy dalej, więc i po ŚR nikt nie będzie płakał. No, może poza gronem wątrobiarzy, którzy nie będą mieli gdzie przesyłać swoich wylewnych listów.
Żeby nie było: miałem prenumeratę do początku 2020. Była w promocji za połowę ceny (wyd. elektroniczne), więc wziąłem. Te 60 zł rocznie to i tak było za dużo jak za zawartość tego periodyku. "Z życia klubów" to ja już się wyleczyłem 20 lat temu, opisy CB radia, Hytery i jakiś wojskowych wynalazków mnie nie interesują, spóźnione przedruki testów sprzętu omiotłem wzrokiem, bo jeśli sprzęt mnie interesował, to z internetu zdążyłem już się dowiedzieć o nim wszystkiego, co mnie interesowało. Raz na 2-3 numery pojawił się artykuł, który warto było przeczytać i do niego wrócić za jakiś czas, bo był merytoryczny i przydatny - ale to za mało na utrzymywanie prenumeraty. Może warto rozważyć przekształcenie ŚR w dwumiesięcznik albo kwartalnik?



Juliet/Echo/Bravo/Alpha/Charlie Papa/India/Sierra
sp8rht poziom 3
QTH: Krosno
Ilość edycji wpisu: 1
#7575302 23.03.2021 18:35:54
Oczywiście ze powinien być to kwartalnik. Podstawowym problemem jest wymieszana treść. W cały czas rosnącej stercie gazet jest problem ze znalezieniem potrzebnego numeru. To nie "Radioelektronik" ze schematem transceivera SP5WW wykonywanym praktycznie przez wszystkich, który zawsze był na głównym miejscu domowej biblioteczki. Poszczególne numery kwartalnika powinny być w całości poświęcone jednemu zagadnieniu - tak jak poszczególne rozdziały ARRL Handbook. Natomiast opisy i reklamy chińskich wynalazków oraz warczących DMR-em radiotelefonów proponuję przenieść na zupełnie nowe, inne czasopismo z nowym tytułem np. "z życia służb" lub "poradnik młodego podsłuchiwacza" bardzo szczęśliwy
wpis edytowany 23.03.2021 18:38:12



Darek SP8RHT
www.facebook.com/sp8kbn
www.sp8kbn.pl.tl
T_C_E poziom 4
#7575412 23.03.2021 18:54:54
    sp8mrd pisze:


    Jeśli ktoś ma inne zdanie, to znaczy, że nie ma pojęcia na ten temat


Ten fikołek w pełni zasługuje na 60 groszy



500 — Wewnętrzny błąd serwera.
Wystąpił problem z szukanym zasobem i nie można go wyświetlić.
SQ3DQ poziom 5
#7575652 23.03.2021 19:33:42
    sp8rht pisze:

    Oczywiście ze powinien być to kwartalnik. Podstawowym problemem jest wymieszana treść. W cały czas rosnącej stercie gazet jest problem ze znalezieniem potrzebnego numeru. To nie "Radioelektronik" ze schematem transceivera SP5WW wykonywanym praktycznie przez wszystkich, który zawsze był na głównym miejscu domowej biblioteczki. Poszczególne numery kwartalnika powinny być w całości poświęcone jednemu zagadnieniu - tak jak poszczególne rozdziały ARRL Handbook. Natomiast opisy i reklamy chińskich wynalazków oraz warczących DMR-em radiotelefonów proponuję przenieść na zupełnie nowe, inne czasopismo z nowym tytułem np. "z życia służb" lub "poradnik młodego podsłuchiwacza" bardzo szczęśliwy


Dokładnie tak. Nie ma co się obrażać za krytykę ŚR, ani zaklinać rzeczywistości. Osoby decyzyjne przespały fakt, że rynek się zmienia i czasopismo w obecnej formie przestaje być atrakcyjne dla czytelnika licząc na to, że jakoś to będzie. Gdyby nie pandemia i tak samo by zdechło, tyle że wolniej.



Juliet/Echo/Bravo/Alpha/Charlie Papa/India/Sierra
SP8UFT poziom 6
QTH: KO11JI
#7575735 23.03.2021 19:51:56
Prenumeruję pewien miesięcznik branżowy. Reklam tam nie brakuje i do tego 70% artykułów jest sponsorowanych. Więc trzeba umieć oddzielać ziarno od plew. W ramach prenumeraty otrzymuję dodatkowo jedną "książkę". Z racji tego, że żyjemy w UE, że jest teraz "owczy pęd" na ekologię zawartość merytoryczna tej publikacji z roku na rok jest uboższa, ale za to w tym roku jest ona o 1/3 grubsza niż w roku ubiegłym. Oczywiście od reklam. Więc "Świat radio" nie jest wyjątkiem na rynku. Każdy orze jak może. Osobiście nie prenumeruję ŚR i od bardzo dawna nie kupuję w kiosku, ale daleki jestem od krytykowania redakcji. Może jakby polscy krótkofalowcy chętniej dzielili się swoją wiedzą, konstrukcjami a nie siedzieli przed komputerem klepali dla klepania to i ŚR byłby ciekawszym czasopismem.



VY 73! Tomek
"Świat Radio" - prośba, apel o wsparcie
T#550666 Potrzebne solidarne działanie naszego środowiska!
Facebook
Ten temat jest zamknięty - nie można dodawać nowych wpisów.
Aby pisać na forum musisz się zalogować !!!
rss · kontakt · załóż własne forum · korzystasz z forum? wesprzyj projekt!