NOWE POSTY | NOWE TEMATY | POPULARNE | STAT | RSS | KONTAKT | REJESTRACJA | Login: Hasło: rss dla

HOME » BUDOWA, KONSERWACJA I EKSPLOATACJA PRZEMIENNIKÓW FM » [VIDEO] CENZURA NA PRZEMIENNIKU SR8K

Przejdz do dołu strony<<<Strona: 2 / 2    strony: 1[2]

[VIDEO] Cenzura na przemienniku SR8K

  
sp8mrd
03.01.2015 17:40:13
poziom najwyższy i najjaśniejszy :-)Grupa: Użytkownik

QTH: KO00XC

Posty: 2808 #2014464
Od: 2010-2-2


Ilość edycji wpisu: 1
  sp2lqp pisze:


  Jak się czyta takie odpowiedzi, i to osób funkcyjnych w związku, to tu na północy, będąc bliżej Danii wyraźnie widać - źle się dzieje w państwie duńskim - jak powiedział Kwinto (kultowy Va bank), a wcześniej Marcellus (Hamlet Szekspira jak co).

Wita Drogi Piotrze, witajcie Czytelnicy tego wątku!

Wszystkim życzę szczęśliwego 2015 roku, bez takich wątków na forum jak ten.
Kurcze pieczone, trzeba uważać, bo na SR8K jest agent który nagrywa i wrzuca do neta. bardzo szczęśliwy

Masz Piotrze rację pisząc: "Jak się czyta takie odpowiedzi...".
Gorzej jeśli na podstawie takiego czytania wyciąga się zbyt daleko idące wnioski i stosuje nadinterpretację czytanego tekstu wtrącając do tego własne przytyki odnośnie wykształcenia, logiki, itp. Czyżbyś nie wiedział, że kłopoty z poprawną polszczyzną ma co drugi Polak, z różnych powodów? (np. dysleksja, dyskalkulia i pierun wie co jeszcze)
Po co tworzyć taki wątek i takie komentarze na forum? poruszonyzdziwionyaniołek

Dobrze wiemy, że na przemiennikach zdarzają się Koledzy, którzy mają kłopot z wyczuciem miejsca i czasu swoich długich wywodów na przeróżne tematy. Pisanie, że jest tak tylko w SP8 jest krzywdzące i niepotrzebnie oceniające. Akurat na SR8K zdarza się tak od pewnego czasu jednemu Koledze, który sam nazywa się "czarną owcą lub białym krukiem tego przemiennika". zakręcony
Podobnym przykładem był i nadal pewnie jest SR6J, na którym wiekowi Koledzy, sympatyczni dla jednych , a niesympatyczni dla innych słuchaczy, toczą swoje pogaduchy o np. miłości do pszczółek i miodu. bardzo szczęśliwy Pamiętam to z lat 90. XX w., gdy mieszkałem w JG - często można było boki zrywać. bardzo szczęśliwy

Wracając do tego wątku.
1. Takie wydarzenie, jak tu poruszone przez Mateusza, powinno wyjaśniać się na spokojnie na swoim terenie, z kompetentnymi, odpowiedzialnymi za SR8K osobami, a nie trąbić, nie robić sensacji na internetowym forum.
Można już w tym momencie zapytać co chciał osiągnąć Mateusz? W jakim celu nagrał i opublikował?
Szkoda, że Mateusz nie zadzwonił do Bogdana SP8BRE i nie zapytał co mogło być przyczyną tego, co opisał.

2. Stosując zasadę znaną od wieków zapytałem u źródła i... sprawa jest prosta.
Na przemienniku jest echolink z komunikatem, który został nagrany w krytycznym momencie eliminowania człowieka, który co pewien czas będąc pod wpływem alkoholu nadawał używając sobie do woli słownictwa rynsztokowego obrażając innych. Sprawa trwała miesiącami, nie trafiały argumenty życzliwe, więc wkraczały organy prawne i w końcu temat zamknięto pozbawiając obywatela licencji.
Na wszelki wypadek pozostawiono ten komunikat na komputerze obsługującym przemiennik z echolinkiem, gdyż zdarzało się, że niektóre osoby zapominały do czego służy amatorski przemiennik. Przykład niedawny w dniu wyborów robiąc kampanię i informując o sfałszowaniu wyborów (sic!).
Komunikat sympatycznej pani, słyszany w pierwszym nagraniu, uruchamia się czasem automatycznie bez działania człowieka, gdy przemiennik jest nadużywany.
I tu zgadzam się z Tobą Piotrze, że tę sprawę należałoby przemyśleć i pewnie zablokować, by uniknąć takich sytuacji jak dzisiejsza. Takie działania Prezes OT-18 zamierza podjąć w konsultacji z odpowiedzialnymi za SR8K i takie jest ich prawo, bo z ramienia OT są odpowiedzialni za przemienniki.

Na tym można by temat zamknąć czyli dzwoniąc do właściwej osoby zamiast pisać bzdury o stawianiu nośnej przez kogoś z odpowiedzialnych za przemiennik i sugerując tytułową cenzurę.
Niestety mimo rozmów i korespondencji z Mateuszem zauważamy, że student nadal przeżywa wiek buntu chcąc udowadniać swoje lub zasłyszane od innych jedyne racje, podejrzenia, oceny, osądy, pisząc obraźliwe teksty...
Jesteśmy cierpliwi licząc, że dojrzeje do zachowań kontrolowanych przez siebie - nie mylić z cenzurą. bardzo szczęśliwy

Dla nas,członków OT-18 PZK, jest przykre, że zamieszanie robią osoby nie będące członkami naszego OT, a niektórzy nie będące wcale członkami PZK (Mateusz).
Obarcza się odpowiedzialnością za rzekome złe działania ludzi zaangażowanych od wielu lat w bezinteresowne i czasochłonne prace, działających społecznie, za własne pieniądze członków PZK.
Mam w związku z tym prośbę do Ciebie Piotrze i innych Kolegów piszących moim zdaniem niepotrzebne oceny i osądy, byście zanim to zrobicie najpierw dobrze przemyśleli i zbadali temat bardziej gruntownie - u źródła.
Słowo pisane ma tę cechę, że łatwo jest je napisać, a znacznie trudniej jest za krzywdę przeprosić.

PS Słuchałem dziś Mateusza na SR8TA (krośnieńskim). Wow, co za ciekawe wypowiedzi były. Dobrze, że nie nagrałem i że tam nie ma takiego automatycznego komunikatu jak na SR8K... bardzo szczęśliwylolzakręconyzdziwionyporuszonyzaniemówił
_________________
73, Piotr SP8MRD ex SP6MRD, nadal SP22107-OP
stacja klubowa SP8POP / SO90LKK, dawniej kluby SP6KKE, SP6KGN, SKK AZS SP6KBR WSP w Opolu
(mąż pierwszej i jednej żony, tato trójki dzieci, opiekun sznaucera... :-)
-----------------------------------------------------------------------------------------
Ku refleksji: Póki żyjemy nigdy nie jest zbyt późno, aby się zmienić...
https://www.qrz.com/db/k2ptl - William B Rhetts K2PTL
https://www.youtube.com/watch?v=Nfw7fFomWkw&t=720s - Dwa rodzaje katolików
https://www.youtube.com/watch?v=PawDzqGCIsc#t=1380 - Wyrwani z niewoli
  
Electra03.07.2020 19:07:31
poziom 5

oczka
  
sp8mrd
03.01.2015 17:44:32
poziom najwyższy i najjaśniejszy :-)Grupa: Użytkownik

QTH: KO00XC

Posty: 2808 #2014469
Od: 2010-2-2
  sp9ikf pisze:

  Kol. Admin,
  pospiesz się i zamknij czym prędzej ten temat, błagam!!!!
  jacek sp9ikf

Kochany Przyjacielu Jacku - nie rób błagalnej cenzury, pozwól ludziom wystawiać sobie cenzurkę. bardzo szczęśliwy
Wszystkiego najlepszego w 2015 r. dla Ciebie, Rodzinki i członków OT w mieście z wieloma rondami. aniołek

PS Chodźmy popracować na KF-ie.
_________________
73, Piotr SP8MRD ex SP6MRD, nadal SP22107-OP
stacja klubowa SP8POP / SO90LKK, dawniej kluby SP6KKE, SP6KGN, SKK AZS SP6KBR WSP w Opolu
(mąż pierwszej i jednej żony, tato trójki dzieci, opiekun sznaucera... :-)
-----------------------------------------------------------------------------------------
Ku refleksji: Póki żyjemy nigdy nie jest zbyt późno, aby się zmienić...
https://www.qrz.com/db/k2ptl - William B Rhetts K2PTL
https://www.youtube.com/watch?v=Nfw7fFomWkw&t=720s - Dwa rodzaje katolików
https://www.youtube.com/watch?v=PawDzqGCIsc#t=1380 - Wyrwani z niewoli
  
SQ8KMW
03.01.2015 18:46:08
poziom 3Grupa: Użytkownik

QTH: KO10IM / Biłgoraj

Posty: 175 #2014510
Od: 2014-2-18
Rzeszów wykurzył kolegów z echolinka blokując teraz dostęp WSZYSTKIM z wyjątkiem swoich kolegów.
A teraz stara się wykurzyć kolejnych z przemiennika hahaha
_________________
Pozdrawiam 73
FT-857D/FT7100/UV-5R
  
SQ9NFI
03.01.2015 19:14:39
poziom 6Grupa: Użytkownik

QTH: ROOT

Posty: 879 #2014529
Od: 2014-8-6
A tak z innej beczki? Czy Ci co puszczają ten komunikat mają licencję Syntezera mowy Ivona? oczko Bo jeżeli nie to sami się podkładają używając bez licencji oczko
  
ebc41
03.01.2015 19:36:03
poziom najwyższy i najjaśniejszy :-)

Grupa: Użytkownik

QTH: Bielsko-Biała

Posty: 1952 #2014546
Od: 2010-9-18


Ilość edycji wpisu: 4
@ sp8mrd
Ostatni raz zabieram głos w tej dyskusji. Cała ta sytuacja to kolejny rozdział dramatu rozgrywanego przez zarząd OT.

1. Pierwszym aktem było nazwanie moich stacji pogodowych (SR8WXO i SR9WXG) szkodliwymi dla działania sieci APRS. Pan członek zarządu OT powiedział wprost, że najpierw zrobią porządek na swoim terytorium a potem zabiorą się za resztę (padły konkretne digi i konkretne osoby używające APRS w mobilu). Przez ponad pół godziny próbowałem go przekonać, że nie ma racji ale żadne argumenty do niego nie przemawiały

2. Blokada niektórych znaków na Echolinku, tłumaczona potem przez SP8BRE w następujący sposób
  SP8BRE pisze:


  Przemienniki jak też urządzenia pracujące w Drohobyczce są urządzeniami prywatnymi również echo-link udostępnione zostały dla OT-18 w Rzeszowie przez osobę prywatną. Serwisem zajmują się członkowie PZK z oT-18 na zasadzie wolontariatu, a więc ponoszą wszystkie koszty związane z naprawami i dojazdami do urządzeń. Przemienniki jak również echo-link udostępniane są w pierwszej kolejności członkom OT-18 PZK ponieważ z ich składek płacony jest prąd i dostęp do internetu. Następna sprawa koledzy krótkofalowcy nie zrzeszeni w naszym oddziale i nie płacący składki oddziałowej mogą korzystać z naszych urządzeń na zasadach grzecznościowych z zachowaniem zasad powszechnie znanych odnośnie używania przemienników jak również echo-linku.

Widać więc, że oficjalną linią prezesa OT jest to, że pełnoprawny dostęp do przemiennika i echolinka należy się tylko tym, którzy płacą. Reszta jest niemile widziana

3. Stawianie nośnej na Staszku SQ8DFJ a następnie odtwarzanie komunikatów jak w pierwszym poście. Przepraszam ale nigdy nie uwieżę, że te komunikaty odtwarzały się samoczynnie. Nie słyszeliście tej sytuacji ale mogę zepewnić, że to wszystko działo się w tak krótkich odstepach czasu, że nie ma innego wytłumaczenia niż celowe działanie. Przemawia za tym sama treść komunikatu (skoro włączył się sam, to równie dobrze mogła to być zapętlona zapowiedź) oraz wcześniejsze i późniejsze zakłócanie łączności. Ten komunikat pojawił się na przemienniku pierwszy raz i ta sytuacja nie powtórzyła się w tym dniu.. Jeżeli byłby to problem ze sprzętem, lub oprogramowaniem to pojawiał by się co jakiś czas. Problem z pijanym malkontentem jest stary i pamięta czasy kwarcowego Radmora serwisowanego przez Zbyszka SP8IKL, który odegrał też główną rolę w wyeliminowanie tego przeszkadzacza. Szkoda, że zarząd odwdzięczył się mu, wywalając modernizowane przez niego urządzenia, po dwóch tygodniach od jego instalacji.


Wyjaśniając pewną rozmowę na sąsiednim przemienniku. Fakt, mogłem ten temat załatwić wewnątrz i próbować rozmawiać z zarządem. Tylko po co? Ostatnio jak próbowałem to zrobić, to usłyszałem, że moje stacje są szkodliwe.... Uznałem więc, że ta forma działania została już wyczerpana. Pozwoliłem sobie też poinformować komisję rewizyjną OT o zaistniałem sytuacji


  SP8MRD pisze:


  Na tym można by temat zamknąć czyli dzwoniąc do właściwej osoby zamiast pisać bzdury o stawianiu nośnej przez kogoś z odpowiedzialnych za przemiennik i sugerując tytułową cenzurę.
  Niestety mimo rozmów i korespondencji z Mateuszem zauważamy, że student nadal przeżywa wiek buntu chcąc udowadniać swoje lub zasłyszane od innych jedyne racje, podejrzenia, oceny, osądy, pisząc obraźliwe teksty...
  Jesteśmy cierpliwi licząc, że dojrzeje do zachowań kontrolowanych przez siebie - nie mylić z cenzurą. bardzo szczęśliwy

  Dla nas,członków OT-18 PZK, jest przykre, że zamieszanie robią osoby nie będące członkami naszego OT, a niektórzy nie będące wcale członkami PZK (Mateusz).

W tym momencie jesteś Piotrek beszczelny. Gdybym zniżył się do poziomu reprezentowanego w nagraniu, zagroził bym pozwem jeżeli mnie w tym momencie nie przeprosisz. Napisze jedynie, że przynajmniej nie mogę sobie zarzucić, że stoję bezczynnie gdy wokół mnie dzieją się takie rzeczy. Ja nazywam to praworządnością, ty buntem.
_________________
Mateusz SP8EBC -- https://www.youtube.com/watch?v=HNZd2JIhYbE
  
SP6IX
03.01.2015 20:33:29
poziom najwyższy i najjaśniejszy :-)Grupa: Użytkownik

Posty: 7125 #2014586
Od: 2008-3-18
Jacku nie błagaj po prostu nie czytaj przestań śledzić ten temat i po kłopocie.
_________________
http://sp6ix.pl.tl poczta sp6ix@interia.pl

W pieniaczej ziemi jest miasto Pysków. Tam jęzorami robi się wszystko, męstwo - w jęzorze, siła - w jęzorze, jęzor tam miele, piele i orze.

Nie znoszę nieuków i arogantów.
  
Electra03.07.2020 19:07:31
poziom 5

oczka

Przejdz do góry strony<<<Strona: 2 / 2    strony: 1[2]

  << Pierwsza     < Poprzednia      Następna >     Ostatnia >>  

HOME » BUDOWA, KONSERWACJA I EKSPLOATACJA PRZEMIENNIKÓW FM » [VIDEO] CENZURA NA PRZEMIENNIKU SR8K

Aby pisac na forum musisz sie zalogować !!!

randki | własny sklep internetowy | promocje | darmowe forum | sklepy | opinie, testy, oceny