[VIDEO] Cenzura na przemienniku SR8K
    sp2lqp pisze:

Jak się czyta takie odpowiedzi, i to osób funkcyjnych w związku, to tu na północy, będąc bliżej Danii wyraźnie widać - źle się dzieje w państwie duńskim - jak powiedział Kwinto (kultowy Va bank), a wcześniej Marcellus (Hamlet Szekspira jak co).

Wita Drogi Piotrze, witajcie Czytelnicy tego wątku!

Wszystkim życzę szczęśliwego 2015 roku, bez takich wątków na forum jak ten.
Kurcze pieczone, trzeba uważać, bo na SR8K jest agent który nagrywa i wrzuca do neta. bardzo szczęśliwy

Masz Piotrze rację pisząc: "Jak się czyta takie odpowiedzi...".
Gorzej jeśli na podstawie takiego czytania wyciąga się zbyt daleko idące wnioski i stosuje nadinterpretację czytanego tekstu wtrącając do tego własne przytyki odnośnie wykształcenia, logiki, itp. Czyżbyś nie wiedział, że kłopoty z poprawną polszczyzną ma co drugi Polak, z różnych powodów? (np. dysleksja, dyskalkulia i pierun wie co jeszcze)
Po co tworzyć taki wątek i takie komentarze na forum? poruszonyzdziwionyaniołek

Dobrze wiemy, że na przemiennikach zdarzają się Koledzy, którzy mają kłopot z wyczuciem miejsca i czasu swoich długich wywodów na przeróżne tematy. Pisanie, że jest tak tylko w SP8 jest krzywdzące i niepotrzebnie oceniające. Akurat na SR8K zdarza się tak od pewnego czasu jednemu Koledze, który sam nazywa się "czarną owcą lub białym krukiem tego przemiennika". zakręcony
Podobnym przykładem był i nadal pewnie jest SR6J, na którym wiekowi Koledzy, sympatyczni dla jednych , a niesympatyczni dla innych słuchaczy, toczą swoje pogaduchy o np. miłości do pszczółek i miodu. bardzo szczęśliwy Pamiętam to z lat 90. XX w., gdy mieszkałem w JG - często można było boki zrywać. bardzo szczęśliwy

Wracając do tego wątku.
1. Takie wydarzenie, jak tu poruszone przez Mateusza, powinno wyjaśniać się na spokojnie na swoim terenie, z kompetentnymi, odpowiedzialnymi za SR8K osobami, a nie trąbić, nie robić sensacji na internetowym forum.
Można już w tym momencie zapytać co chciał osiągnąć Mateusz? W jakim celu nagrał i opublikował?
Szkoda, że Mateusz nie zadzwonił do Bogdana SP8BRE i nie zapytał co mogło być przyczyną tego, co opisał.

2. Stosując zasadę znaną od wieków zapytałem u źródła i... sprawa jest prosta.
Na przemienniku jest echolink z komunikatem, który został nagrany w krytycznym momencie eliminowania człowieka, który co pewien czas będąc pod wpływem alkoholu nadawał używając sobie do woli słownictwa rynsztokowego obrażając innych. Sprawa trwała miesiącami, nie trafiały argumenty życzliwe, więc wkraczały organy prawne i w końcu temat zamknięto pozbawiając obywatela licencji.
Na wszelki wypadek pozostawiono ten komunikat na komputerze obsługującym przemiennik z echolinkiem, gdyż zdarzało się, że niektóre osoby zapominały do czego służy amatorski przemiennik. Przykład niedawny w dniu wyborów robiąc kampanię i informując o sfałszowaniu wyborów (sic!).
Komunikat sympatycznej pani, słyszany w pierwszym nagraniu, uruchamia się czasem automatycznie bez działania człowieka, gdy przemiennik jest nadużywany.
I tu zgadzam się z Tobą Piotrze, że tę sprawę należałoby przemyśleć i pewnie zablokować, by uniknąć takich sytuacji jak dzisiejsza. Takie działania Prezes OT-18 zamierza podjąć w konsultacji z odpowiedzialnymi za SR8K i takie jest ich prawo, bo z ramienia OT są odpowiedzialni za przemienniki.

Na tym można by temat zamknąć czyli dzwoniąc do właściwej osoby zamiast pisać bzdury o stawianiu nośnej przez kogoś z odpowiedzialnych za przemiennik i sugerując tytułową cenzurę.
Niestety mimo rozmów i korespondencji z Mateuszem zauważamy, że student nadal przeżywa wiek buntu chcąc udowadniać swoje lub zasłyszane od innych jedyne racje, podejrzenia, oceny, osądy, pisząc obraźliwe teksty...
Jesteśmy cierpliwi licząc, że dojrzeje do zachowań kontrolowanych przez siebie - nie mylić z cenzurą. bardzo szczęśliwy

Dla nas,członków OT-18 PZK, jest przykre, że zamieszanie robią osoby nie będące członkami naszego OT, a niektórzy nie będące wcale członkami PZK (Mateusz).
Obarcza się odpowiedzialnością za rzekome złe działania ludzi zaangażowanych od wielu lat w bezinteresowne i czasochłonne prace, działających społecznie, za własne pieniądze członków PZK.
Mam w związku z tym prośbę do Ciebie Piotrze i innych Kolegów piszących moim zdaniem niepotrzebne oceny i osądy, byście zanim to zrobicie najpierw dobrze przemyśleli i zbadali temat bardziej gruntownie - u źródła.
Słowo pisane ma tę cechę, że łatwo jest je napisać, a znacznie trudniej jest za krzywdę przeprosić.

PS Słuchałem dziś Mateusza na SR8TA (krośnieńskim). Wow, co za ciekawe wypowiedzi były. Dobrze, że nie nagrałem i że tam nie ma takiego automatycznego komunikatu jak na SR8K... bardzo szczęśliwylolzakręconyzdziwionyporuszonyzaniemówił