HOME » OBWIESZCZENIA, INFORMACJE DLA KRÓTKOFALOWCÓW » RADIOREAKTYWACJA W GIMNAZJUM W SIERAKOWIE K. RAWICZA

Przejdz do dołu stronyStrona: 1 / 1    strony: [1]

Radioreaktywacja w gimnazjum w Sierakowie k. Rawicza

SP3PDK Rawicz

SP3P
06.03.2014 23:56:18

QTH: JO81OR

Od: 2012-9-25
Dzięki uprzejmości Dyrektora Gimnazjum w Sierakowie Klub Krótkofalarski SP3PDK zorganizował trzecie spotkanie z młodzieżą przy radiostacji. Skład SP3RAD, SP3FQL, SP3QYJ oraz SQ3SWD przybliżyli tajniki krótkofalarstwa gimnazjalistom. W lekcji uczestniczyli uczniowie klas 1-3. W planach były zajęcia w czasie dwóch godzin lekcyjnych, ale okazało się, że młodzi adepci krótkofalarstwa pozostali z nami trochę dłużej i gdyby nie kolejne zajęcia na sali, którą zajmowaliśmy musieliśmy ogłosić QRT.
Uwagi dla kolegów którzy chcą przygotować taką lekcję.
Wypieki na twarzy, zaskoczenie i zdziwienie było podczas szkolenia trzy razy.
Pierwszy raz gdy przez Echolink zrobiliśmy QSO z Romanem VE3PIJ z TORONTO. My byliśmy już po 13:00 a Romek dopiero co wstał. Kolejny raz gdy bawiliśmy się ponownie w Rycerzy Jedi z gwiezdnych wojen i oczywiście podczas samodzielnych łączności. Co jeszcze mamy do poprawienia. Dobrze by było aby przed podejściem do radiostacji każdy mógł zrobić QSO na "ręczniakach" przez przemiennik albo bezpośrednio. Co by pozwoliło opanować odrobinę wymianę znaków i raportów, zwłaszcza przy kończeniu rozmowy.
Nie byłem przygotowany na QSO w języku angielskim a kilka stacji wołało i trzeba było za każdym razem podpowiadać.

Jeżeli koledzy mają pomysły jakie zabawy przygotować za pomocą ręczniaków to zapraszam na forum do podpowiadania.

Oczywiście wszystkim zainteresowanym podeślę plik prezentacji - praktycznie co lekcja to plik się zmienia.

Mode: Digi & SSB & CW & DSTAR
Freq: 160m -70 cm
TRX: FT2k / IC 5100 / Kenwood TS480
Antena: Delta 40/80, GP 30m, GB312 by SP3GEM, AK41824 też by SP3GEM
PA: ALS600

Electra27.04.2024 16:55:57

sp5re
07.03.2014 01:12:36

QTH: KO02lh

Od: 2011-4-3
To niezmiernie miło się czyta, kiedy koledzy już bez asysty Pawła sq5sts wchodzą do szkół. Reakcje dzieciaków są takie same. Technika pokazana w nasz, krótkofalrski sposób wciąga. Gratulacje i do usłyszenia.

pozdrowienia
Hubert