Radioreaktywacja w gimnazjum w Sierakowie k. Rawicza
SP3PDK Rawicz
Dzięki uprzejmości Dyrektora Gimnazjum w Sierakowie Klub Krótkofalarski SP3PDK zorganizował trzecie spotkanie z młodzieżą przy radiostacji. Skład SP3RAD, SP3FQL, SP3QYJ oraz SQ3SWD przybliżyli tajniki krótkofalarstwa gimnazjalistom. W lekcji uczestniczyli uczniowie klas 1-3. W planach były zajęcia w czasie dwóch godzin lekcyjnych, ale okazało się, że młodzi adepci krótkofalarstwa pozostali z nami trochę dłużej i gdyby nie kolejne zajęcia na sali, którą zajmowaliśmy musieliśmy ogłosić QRT.
Uwagi dla kolegów którzy chcą przygotować taką lekcję.
Wypieki na twarzy, zaskoczenie i zdziwienie było podczas szkolenia trzy razy.
Pierwszy raz gdy przez Echolink zrobiliśmy QSO z Romanem VE3PIJ z TORONTO. My byliśmy już po 13:00 a Romek dopiero co wstał. Kolejny raz gdy bawiliśmy się ponownie w Rycerzy Jedi z gwiezdnych wojen i oczywiście podczas samodzielnych łączności. Co jeszcze mamy do poprawienia. Dobrze by było aby przed podejściem do radiostacji każdy mógł zrobić QSO na "ręczniakach" przez przemiennik albo bezpośrednio. Co by pozwoliło opanować odrobinę wymianę znaków i raportów, zwłaszcza przy kończeniu rozmowy.
Nie byłem przygotowany na QSO w języku angielskim a kilka stacji wołało i trzeba było za każdym razem podpowiadać.

Jeżeli koledzy mają pomysły jakie zabawy przygotować za pomocą ręczniaków to zapraszam na forum do podpowiadania.

Oczywiście wszystkim zainteresowanym podeślę plik prezentacji - praktycznie co lekcja to plik się zmienia.