NOWE POSTY | NOWE TEMATY | POPULARNE | STAT | RSS | KONTAKT | REJESTRACJA | Login: Hasło: rss dla

HOME » DYPLOMY I ZAWODY KRÓTKOFALARSKIE » INTERCONTEST KF - NOWY REGULAMIN WSPÓŁZAWODNICTWA.

Przejdz do dołu stronyStrona: 1 / 1    strony: [1]

INTERCONTEST KF - nowy regulamin współzawodnictwa.

  
sp7ivo
24.09.2018 14:53:31
poziom 6

Grupa: Użytkownik

Posty: 1462 #2588008
Od: 2009-11-12


Ilość edycji wpisu: 3
Intercontest KF – być może dla części czytających jest tajemniczym określeniem o nieznanym przeznaczeniu. Intercontest to ukoronowanie contestingu, „nagroda” dla operatorów za całoroczny wysiłek włożony w udział w międzynarodowych zawodach. Można zaryzykować twierdzenie, że jest odzwierciedleniem stanu polskiego contestingu. Współzawodnictwo Intercontest jest obliczanym w okresach rocznych zestawieniem, ukazującym aktywność i osiągnięcia stacji SP w największych zawodach międzynarodowych na tle czołówki europejskiej.
Preambuła regulaminu współzawodnictwa wskazuje cele, dla których zostało stworzone:
” 2. Cel współzawodnictwa
2.1. Podniesienie aktywności polskich nadawców w imprezach KF o znaczeniu międzynarodowym oraz podniesienie rangi polskiego krótkofalarstwa na forum światowym.
2.2. Podnoszenie umiejętności operatorskich w celu dorównania wynikom sportowym osiąganym przez czołówkę krótkofalowców europejskich i światowych.
2.3. Wyłonienie grupy najlepszych stacji i operatorów, reprezentujących wysoki poziom oraz stworzenie tym samym wzoru godnego naśladowania przez młodych, początkujących krótkofalowców SP.”

Współzawodnictwo, według udokumentowanych wyników archiwalnych, prowadzone jest przynajmniej od 1972 roku, Obecny regulamin, obowiązujący od 2013 roku ( http://www.spdxc.org/index.php/sp-dx-club/spdxc-info-rozne/download/download/25-wsp-spdxc-regulaminy/268-ic-od-2013) preferował stacje klasyfikowane w kategoriach High Power. Wyniki tych stacji, jak również stacji pozostałych kategorii, przyrównywane były do najlepszych osiągnięć zwycięzców w Europie w kategorii High Power i umieszczane we wspólnej grupie klasyfikacyjnej, praktycznie uniemożliwiając stacjom Low Power uzyskanie wysokich miejsc w zestawieniu i nieco fałszując faktyczne osiągnięcia poszczególnych operatorów.
Na ostatnim Zjeździe SP DX Clubu, którego Zarząd zgodnie z regulaminem sprawuje nadzór nad współzawodnictwem, Krzysiu SP7GIQ – przewodniczący komisji Intercontestu, zaproponował zmiany w regulaminie, zaakceptowane przez Zjazd, polegające na „dowartościowaniu” kategorii LP i utworzeniu dla tej grupy nadawców osobnej klasyfikacji CW,SSB,MIX i Multi Op. Dotychczasowe grupy klasyfikacyjne nie ulegają zmianie i tak jak dotychczas będą obliczane dla wszystkich nadawców, niezależnie od deklarowanej mocy oraz będą określane jako klasyfikacje OPEN. Daje to możliwość ewentualnego porównywania wyników z zestawieniami archiwalnymi. Celem tych zmian jest zwiększenie aktywność stacji, które z różnych względów nie używają większych mocy, a mają ambicje, aby powalczyć w Interconteście. Nowy regulamin będzie obowiązywał od roku rozliczeniowego 2019, chociaż być może pojawi się również podsumowanie roku 2018 z nieoficjalnymi tabelkami LP w celach testowych. Nowy regulamin zostanie wkrótce opublikowany na stronie SP DX Clubu.
Wyniki współzawodnictwa do kilku lat wstecz, prezentowane są na stronie Marka SQ2GXO ( http://sq2gxo.pl/intercontest/, który zajmuje się stroną informatyczną przedsięwzięcia.
Miejmy nadzieję, że wprowadzone zmiany spowodują większe zaangażowanie i progres stacji polskich w międzynarodowych zawodach. Niech to nie będzie tylko „podpisanie listy obecności”, a walka o jak najlepszą pozycję w zawodach i tym samym w Interconteście. Wszystkim zainteresowanym życzę jak najlepszych osiągnięć i do usłyszenia w zawodach.
Bogusław sp7ivo

  
Electra18.06.2019 07:07:01
poziom 5

oczka
  
SQ8PIW
24.09.2018 16:41:26
poziom 6Grupa: Użytkownik

QTH: KO11ev49AQ

Posty: 1065 #2588044
Od: 2011-2-18
Mhm,ciekawie się robi.
A tu? Stare sprzęcicho.
Nowe? Już się nie zarobi.
A o sponsorach cicho.
lollollollollol
_________________
Lepiej, siedzieć pod lipą i pisać,
niż pisać lipę i.... siedzieć.

Val de Mar
(ośmiopak)
  
HF1D
24.09.2018 23:33:48
poziom najwyższy i najjaśniejszy :-)Grupa: Użytkownik

QTH: Szczecin JO73hi

Posty: 2450 #2588189
Od: 2015-1-28
Boguś,
ale nadal regulamin Intercontestu jest niezgodny z prawem (punkt 5.1).
Nie może być przymusowej klasyfikacji dla wszystkich niezależnie czy chcą czy nie chcą.
_________________
Pozdrawiam
Jurek
HF1D


  
HF1D
25.09.2018 00:07:30
poziom najwyższy i najjaśniejszy :-)Grupa: Użytkownik

QTH: Szczecin JO73hi

Posty: 2450 #2588193
Od: 2015-1-28
Piotr,

to nie są jaja. Sprawa jest dosyć poważna.
Ja zwracam kolegom grzecznie uwagę, ale ktoś inny może zrobić z tego zadymę.
1. Wyniki są ogólnie dostępne, ale ich agregacja jest już przetwarzaniem danych czego ktoś może sobie nie życzyć.
2. Klasyfikacja jest przymusowa i prowadzona przez organizację, której na przykład mogę nie uznawać i nie życzyć sobie figurować w ich kwitach, a to jest zabronione.
Po prostu żyjemy w takich durnych czasach.
_________________
Pozdrawiam
Jurek
HF1D


  
SQ8PIW
25.09.2018 06:18:47
poziom 6Grupa: Użytkownik

QTH: KO11ev49AQ

Posty: 1065 #2588231
Od: 2011-2-18
REGULAMIN
1. Uczestnictwo w zawodach,automatycznie jest zgodą na przetwarzanie danych uczestnika.

I po ptokach. Nie chcesz, by Cię,,przetwarzano" ? Nie startuj. Obejrzyj sobie Bolka i Lolka.


Kurde, kiedyś były spisy lokatorów w blokach, nr.tel.z adresem w książkach telefonicznych i też się żyło.
_________________
Lepiej, siedzieć pod lipą i pisać,
niż pisać lipę i.... siedzieć.

Val de Mar
(ośmiopak)
  
sp7ivo
25.09.2018 08:33:11
poziom 6

Grupa: Użytkownik

Posty: 1462 #2588268
Od: 2009-11-12
  HF1D pisze:

  Boguś,
  ale nadal regulamin Intercontestu jest niezgodny z prawem (punkt 5.1).
  Nie może być przymusowej klasyfikacji dla wszystkich niezależnie czy chcą czy nie chcą.


Jurek, nowy regulamin wkrótce będzie opublikowany. Uprzedzając fakty, punkt 5 został przeredagowany i będzie brzmiał:

"5. Zasady ogólne:
5.1 Zestawienia współzawodnictwa są obliczane na podstawie rezultatów wszystkich polskich stacji opublikowanych w oficjalnych wynikach zawodów wymienionych w punkcie 3 z jednego roku kalendarzowego.
5.2 Klasyfikacja prowadzona jest łącznie dla całego obszaru SP bez podziału na okręgi, oddziały, inne kluby specjalistyczne itp.
5.3 Operatorzy, którzy nie życzą sobie ujmowania swojego znaku we współzawodnictwie, proszeni są o poinformowanie o tym fakcie Zarządu SP DX Clubu."


Ok?
Boguś sp7ivo
  
HF1D
25.09.2018 09:15:19
poziom najwyższy i najjaśniejszy :-)Grupa: Użytkownik

QTH: Szczecin JO73hi

Posty: 2450 #2588276
Od: 2015-1-28
  SQ8PIW pisze:

  REGULAMIN
  1. Uczestnictwo w zawodach,automatycznie jest zgodą na przetwarzanie danych uczestnika.

  I po ptokach. Nie chcesz, by Cię,,przetwarzano" ? Nie startuj. Obejrzyj sobie Bolka i Lolka.


  Kurde, kiedyś były spisy lokatorów w blokach, nr.tel.z adresem w książkach telefonicznych i też się żyło.


Mnie spis lokatorów nie przeszkadzał, książka telefoniczna również.

Trochę mnie dziwi, że koledzy, którzy potrafią zapisać dwadzieścia-trzydzieści stron na forum dywagacjami czy przepis pozwala na łamanie znaku, lub czy osoby szkolone mają prawo pracować na stacji klubowej tu nie widzą problemu.
Wyjaśnię jeszcze raz,
W Intercontest KF przetwarzane są bez zgody uczestników dane, które nie są nikomu do niczego potrzebne.
Dane, które mogą osobom niepowołanym dać informacje o przyzwyczajeniach, o sposobie spędzania czasu.
Dane, których osoba nie obeznana w tajnikach świata krótkofalarskiego może nie znaleźć bo nie będzie wiedziała gdzie szukać.
Wreszcie dane, które jak wyniki pojedynczych CQ WW same w sobie nic nie znaczą ponieważ giną w masie tysięcy innych znaków.
Po zestawieniu Intercontest osoby postronne mogą uzyskać informację, że np. SQ8PIW lub HF1D regularnie startuje w zawodach telegraficznych, średniej wielkości i tylko w miesiącach od września do lutego i zajmuje miejsca w środku stawki.
Dlaczego akurat te elementy wymieniam?

1. Ta baza ma wartość handlową. Nie ma żadnej gwarancji, że jakiś osobnik nie wykorzysta tego marketingowo. Poza uciążliwością to jest jeszcze pół biedy.

2. Nawet nie wiesz jaka zawiść panuje wśród "ludzi dobrej woli", ludzi którzy często byli wcześniej najlepszymi kolegami.
Kto zagwarantuje, że takie zestawienia nie zostaną przekazane Twojemu szefowi ze wskazaniem jak tym się posługiwać?

I tu przykład już całkiem rzeczywisty, ale nie dotyczący Twojej osoby.
W pewnej instytucji prowadzone są regularne szkolenia wyjazdowe w czasie weekendu (piątek-niedziela). Tak się składa, że te szkolenia wypadają w terminach zawodów, które lubisz i w których chcesz startować. Wobec tego na szkolenie nie jedziesz. Nie musisz się tłumaczyć dlaczego, bo udział w szkoleniu jest "dobrowolny".
Po jakimś czasie Twój szef otrzymuje (od "życzliwego") zestawienie Intercontest KF z którego można zestawić dane pokazujące, że w czasie szkoleń zawsze brałeś udział w zawodach.
Oficjalnie nic Ci nie może zrobić, ale tylko oficjalnie.
Doświadczasz nieprzyjemnych konsekwencji (znika premia, spada ocena okresowa), a szef pozwala sobie na złośliwy komentarz, że skoro stać Cię na pracę w zawodach krótkofalarskich zamiast się szkolić to nie potrzebujesz podwyżki. W końcu następuje redukcja i zostajesz zwolniony.
I co robisz? Idziesz do sądu, a tam pada zarzut "przedkładasz hobby nad oddanie własnej firmie.
Sprawę masz wygraną bo przyciśnięty przez Twojego adwokata pracodawca oświadcza, że wiedział o Twoim hobby, ale nigdy nie chciałoby mu się szukać i nie wiedziałby jak, czy brałeś udział w jednych z tysiąca zawodów.
Natomiast zagregowane zestawienie dało mu jasny obraz, że od piątku po południu do poniedziałku rano masz firmę w d...
Sprawę wygrywasz, ale co przeżyłeś to Twoje, a poza tym jesteś właśnie bez roboty i w Twojej miejscowości każdy nowy pracodawca zadzwoni do poprzedniego z pytaniem "dlaczego odszedł?".
I dostanie prawdziwą odpowiedź "zwolniłem gościa, a nie odszedł". Tylko tyle. W niektórych okolicach to jest wilczy bilet.

3. I wreszcie aspekt środowiskowy. W dyskusjach oponenci zaczynają Ci wyciągać, że zająłeś takie, a nie inne miejsce w zawodach, że startujesz tylko w niektórych lub w przypadku dobrych miejsc pada argument, że pracujesz zawyżoną mocą, multi operators w kategorii single itp.
Ty czy ja możemy mieć na to wywalone, ale ktoś inny przejmie się tym. I tu następuje doświadczenie niekorzystnych konsekwencji co jest wprost zabronione Ustawą Prawo o Stowarzyszeniach.

Powiedzmy, że dla kogoś znalezienie swojego znaku w materiałach SPDXC jest gorsze od znalezienia swojego nazwiska w inwentarzu IPN. Dlaczego ma być na to narażony? Kto dał SPDXC takie prawo?
Ktoś powie Statut SPDXC. Osoby nie będącej członkiem SPDXC ich Statut nie obchodzi.
Ktoś powie "porozumienie z PZK". Nie jestem członkiem SPDXC i mogę wystąpić z PZK, a w Interconteście nadal będę bo lubię startować w niektórych zawodach. Dla samego siebie, a nie dla porównywania z innymi.
Sytuacja jak z PKP. Pasażer po wejściu do pociągu staje się własnością PKP. Polski krótkofalowiec po wysłaniu pierwszego logu za zawody międzynarodowe zaliczane do intercontestu staje się własnością SPDXC.

To naprawdę takie trudne do zrozumienia?
_________________
Pozdrawiam
Jurek
HF1D


  
HF1D
25.09.2018 09:16:43
poziom najwyższy i najjaśniejszy :-)Grupa: Użytkownik

QTH: Szczecin JO73hi

Posty: 2450 #2588277
Od: 2015-1-28
Boguś,

przynajmniej Ty odniosłeś się rzeczowo do sprawy i ze zrozumieniem.
Myślę, że przy takim sformułowaniu problem generalnie znika.


Pozdrawiam
_________________
Pozdrawiam
Jurek
HF1D


  
SP1GJ
25.09.2018 10:02:45
poziom 3

Grupa: Użytkownik

Posty: 121 #2588284
Od: 2017-5-12
  sp7ivo pisze:

   HF1D pisze:

   Boguś,
   ale nadal regulamin Intercontestu jest niezgodny z prawem (punkt 5.1).
   Nie może być przymusowej klasyfikacji dla wszystkich niezależnie czy chcą czy nie chcą.


  Jurek, nowy regulamin wkrótce będzie opublikowany. Uprzedzając fakty, punkt 5 został przeredagowany i będzie brzmiał:

  "5. Zasady ogólne:
  5.1 Zestawienia współzawodnictwa są obliczane na podstawie rezultatów wszystkich polskich stacji opublikowanych w oficjalnych wynikach zawodów wymienionych w punkcie 3 z jednego roku kalendarzowego.
  5.2 Klasyfikacja prowadzona jest łącznie dla całego obszaru SP bez podziału na okręgi, oddziały, inne kluby specjalistyczne itp.
  5.3 Operatorzy, którzy nie życzą sobie ujmowania swojego znaku we współzawodnictwie, proszeni są o poinformowanie o tym fakcie Zarządu SP DX Clubu."


  Ok?
  Boguś sp7ivo

Zapis punktu 5.3 powinien brzmieć "Operatorzy którzy życzą sobie i wyrażą wolę biorą udział w Interconteście " Inaczej jest to przymuszanie do zachowań których ktoś nie chce , a może nie mieć świadomości że coś takiego jak SPDX Club i jego zestawienia istnieją.
  
SQ8PIW
25.09.2018 19:04:52
poziom 6Grupa: Użytkownik

QTH: KO11ev49AQ

Posty: 1065 #2588415
Od: 2011-2-18
Jurku, czytając to,co napisałeś,włos na plecach mi się jeżył. I faktycznie dużo nie trzeba, aby to stało się rzeczywistością.
Ale ja jestem spokojny, u mnie SZEF pracuje na mnie.lollol
_________________
Lepiej, siedzieć pod lipą i pisać,
niż pisać lipę i.... siedzieć.

Val de Mar
(ośmiopak)
  
sp7ivo
26.12.2018 21:37:10
poziom 6

Grupa: Użytkownik

Posty: 1462 #2622213
Od: 2009-11-12


Ilość edycji wpisu: 1
Jakiś czas temu, zgodnie z zapowiedzią, na stronie SP DX Clubu został opublikowany nowy regulamin Intercontestu KF, który będzie obowiązywał od przyszłego roku. (http://www.spdxc.org/index.php/sp-dx-club/spdxc-info-rozne/download/download/25-wsp-spdxc-regulaminy/309-wsp-interc-reg-od-2019). Obecny sezon będzie rozliczony jeszcze według starego regulaminu, obowiązującego od roku 2013.
Stroną techniczną zajmuje się Marek sq2gxo, któremu należą się słowa uznania za wkład pracy. Na stronie Marka http://sq2gxo.pl/intercontest/ można śledzić postępy prac, obecnie w rozliczeniu uwzględnione są 3 spośród 8-miu zawodów. Na końcowe wyniki trzeba będzie pewnie trochę poczekać, chociażby ze względu na nierozliczony do tej pory Russian DX Contest. Rosjanie w tym roku nie popisali się, zawody odbyły się w marcu i do tej pory nie ma ogłoszonych oficjalnych wyników i nie wiadomo kiedy pojawią się. Również listopadowy WW DX CW Contest tradycyjnie rzutuje na końcowy termin rozliczenia współzawodnictwa.
Dzięki zaangażowaniu Marka, ciekawostką jest dodatkowa, obok oficjalnej, klasyfikacja za rok 2018, ale z użyciem nowego regulaminu, który będzie obowiązywał w od roku następnego. Przypomnę, że najważniejsze zmiany, to wprowadzenie dodatkowo osobnego współzawodnictwa wśród stacji Low Power, zarówno indywidualnych jak i klubowych (Multi Operator). W tym ostatnim przypadku do wyniku będą się liczyły tylko zawody, w których taka klasyfikacja występuję, czyli, o ile dobrze pamiętam, połowa z liczby ośmiu zaliczanych do Intercontestu. Tą testowo prowadzoną klasyfikacje również można śledzić na stronie w/w Marka sq2gxo.
Marek - wielkie dzięki za wkład pracy i zaangażowanie.
Pozdrawiam. Bogusław sp7ivo
  
Electra18.06.2019 07:07:01
poziom 5

oczka
  
sp7ivo
22.03.2019 22:09:01
poziom 6

Grupa: Użytkownik

Posty: 1462 #2650076
Od: 2009-11-12
Intercontest za zeszły rok już prawie rozliczony, brakuje jeszcze tylko wyników za CQWW:

http://sq2gxo.pl/intercontest/
  
SP6DVP
10.04.2019 18:46:03
poziom 4Grupa: Użytkownik

QTH: OPOLE

Posty: 333 #2655847
Od: 2011-1-10


a tu już jest kompletne rozliczenie IC za rok 2018 http://sq2gxo.pl/intercontest/

  
SP5XO
11.04.2019 06:58:56
poziom 2

Grupa: Użytkownik

Posty: 53 #2655987
Od: 2017-2-12


nie jest kompletne. brak cqww cw

Przejdz do góry stronyStrona: 1 / 1    strony: [1]

  << Pierwsza      < Poprzednia      Następna >     Ostatnia >>  

HOME » DYPLOMY I ZAWODY KRÓTKOFALARSKIE » INTERCONTEST KF - NOWY REGULAMIN WSPÓŁZAWODNICTWA.

Aby pisac na forum musisz sie zalogować !!!

randki | własny sklep internetowy | promocje | CyberCiekawostki | darmowe forum | sklepy
opinie, testy, oceny | katalog stron | toplsta