NOWE POSTY | NOWE TEMATY | POPULARNE | STAT | RSS | KONTAKT | REJESTRACJA | Login: Hasło: rss dla

HOME » INNE » KRÓTKI REPORTAŻ W PR CZWÓRKA O NASZYM HOBBY

Przejdz do dołu stronyStrona: 1 / 1    strony: [1]

Krótki reportaż w PR Czwórka o naszym hobby

  
sp8mrd
17.08.2016 22:40:56
poziom najwyższy i najjaśniejszy :-)Grupa: Użytkownik

QTH: KO00XC

Posty: 2498 #2321690
Od: 2010-2-2
Dziękuję. Świetna sprawa! Tak trzymać.aniołek
_________________
73, Piotr SP8MRD ex SP6MRD, nadal SP22107-OP
stacja klubowa SP8POP / SO90LKK, dawniej kluby SP6KKE, SP6KGN, SKK AZS SP6KBR WSP w Opolu
(mąż pierwszej i jednej żony, tato trójki dzieci :-)
-----------------------------------------------------------------------------------------
Ku refleksji: Póki żyjemy nigdy nie jest zbyt późno, aby się zmienić...
https://www.youtube.com/watch?v=7cFF11leMoQ
https://www.youtube.com/watch?v=PawDzqGCIsc#t=1380
  
Electra21.01.2019 23:38:04
poziom 5

oczka
  
SWL_SP5
18.08.2016 10:46:18
poziom 5

Grupa: Użytkownik

Posty: 649 #2321829
Od: 2015-9-7


Ilość edycji wpisu: 1Moim zdaniem (nie urażając nikogo) - audycja taka sobie a zwłaszcza jej kiepski początek:


..Młody człowiek zamiast wyjść do ludzi, zamiast coś mądrzejszego zrobić, siedzi cały dzień przed portalami społecznościowymi..
Widziałem ostatnio pewne badania, że większość osób spędza w ciągu dnia 10 godzin wpatrując się bezsensownie w ekran..
Skasowałem konto, zrezygnowałem z Facebooka. Bezboleśnie i nie żałuję.
Mam czas na dużo innych rzeczy.
Y.. wtedy oczywiście krótkofalowcem jeszcze nie byłem ale interesowałem się już urządzeniami radiowymi.
Wolałem iść na rower niż siedzieć cały dzień i ślepo patrzeć się w ekran.My pomału niestety, konsekwentnie przechodzimy do tej tzw. sieci.
Sieć wogóle dla mnie ma wydźwięk pouriatywny, ma wydźwięk negatywny.
Bo ja nie chcę być w żadnej sieci.
Sieć to jest niewola także ja mówię NIE ZDECYDOWANIE!Może kiedyś nie było internetu ale dziś nam (krótkofalowcom) ten internet bardzo pomaga w szerzeniu hobby ponieważ bez internetu odnalezienie informacji o krótkofalowcach byłoby niemożliwe.


  Kolega_z_klubu_SP5KAB pisze:


  Zresztą rzucać tak naprawdę na portale społecznościowe rzeczy pt. kto coś w tym momencie zjadł..
  Ja szczerze mówiąc wolałbym.. porozumieć się czy.. coś w sprawach technicznych i sensownych.
  Ale może dla niektórych rzucanie różnych tam potraw i chwalenie się często również jakimiś tam rzeczami materialnymi sprawia im radość.
  Ja oczywiście tego nie neguję - to ich sprawa..
  Ja oczywiście jestem broń boże z dala od takich..A my krótkofalowcy jak się chwalimy w internecie, że odebraliśmy kilka tysięcy ramek z satelity to jak to jest rozumiane dla zwykłego Kowalskiego dla którego krótkofalarstwo też nic nie znaczy?..

Ba.. stań z anteną w mieście i poczekaj na przyjazd Policji. Dla nich nasze hobby nic nie znaczy i trzeba długo się tłumaczyć, czym nasze hobby jest.


Uczestnicząc w audycji takiej jak powyższa zwracałbym uwagę na wypowiadane słowa bo jednak chcąc promocji naszego hobby musimy uważać by nie urazić kogoś kto np. obecnie prowadzi portal kulinarny. Dla takiej osoby to np. gotowanie jest ważne i trzeba uszanować pasję takiej osoby.


Wśród krótkofalowców są osoby które jeszcze kilka lat wstecz pukały się w czoło na słowo krótkofalarstwo a dziś otwarcie mówią, że tylko TO hobby ma sens.


I jakby tego było mało na koniec we wspomnianej audycji słyszę:

  Kolega_z_klubu_SP5KAB pisze:


  Technika jest taka, że prędzej czy później może nas zgubić..
  I tylko nas może uratować zdrowy rozsądek..A nasze urządzenia krótkofalarskie czym są jak nie techniką?..

Co gorsza - większość krótkofalowców (choćby tylko w SP) ma już radio połączone trwale z komputerem który jest non-stop podłączony do globalnej sieci WWW. Wielu z nas nie potrafi rozkręcić się na pasmach bez "odpalonego" komputera więc jak to jest - potrafimy żyć bez tego komputera, internetu i dyskusji na forach czy nie?


A na domiar złego po zakończonej pracy na radiu co robimy?..
Chwalimy się łącznościami, własnymi konstrukcjami już nie tylko na własnych stronach internetowych ale i na Facebook, Twitter, forach itp.

Czyli innych krytykujemy, że publikują "różne tam potrawy i chwalą się często również jakimiś tam rzeczami materialnymi w globalnej sieci" ale sami robimy to samo..


Do czego dążę?
Że nie warto dyskredytować innych pasji ponieważ nigdy nie wiadomo - czy np. właściciel bloga kulinarnego nie zamierza wesprzeć finansowo np. zawodów krótkofalarskich.

  
SWL_SP5
18.08.2016 11:41:22
poziom 5

Grupa: Użytkownik

Posty: 649 #2321859
Od: 2015-9-7
  EI2KK pisze:


  Pare razy w zupelnie innych okolicznosciach mialem okazji brac udzial w audycjach radiowych - to co mowisz, to co jest nagrywane, potem idzie do montazu.. jest skracane, zbyt techniczne i fachowe zwroty sa usuwane.. to normalna procedura, pamietaj ze takie audycje to nie prezentacje 'na Burzenin', to ma byc tresc ktora zrozumie przecietny radiosluchacz (nie mylic z SWL ktory oczywiscie zrozumie duzo wiecej).

  Audycja miala 10min - zapytalbym ile trwalo nagranie..Ale to nie jest pierwsza audycja, że krótkofalarstwo sprowadza się do pomocy w czasie kryzysowych sytuacji. To nasze hobby tylko do tego służy?..


Już kilka tygodni temu w sławetnej akcji "Tu mieszka krótkofalowiec", facet z licencją powiedział otwarcie dziennikarce Gazety Wyborczej, że w czasie Światowych Dni Młodzieży padnie łączność GSM..

Cytuję:
Krótkofalowcy są przekonani, że podczas ŚDM padnie łączność GSM, i to nie tylko w głównych miejscach uroczystości. Dopuszczają też możliwość wyłączenia nadajników przez służby, by odciąć ewentualność odpalenia ładunku wybuchowego przez telefon...

..mówi krótkofalowiec Wojciech B.


http://krakow.wyborcza.pl/krakow/1,44425,20361940,jesli-podczas-sdm-padnie-lacznosc-pomoga-krotkofalowcy-szukajcie.html?disableRedirects=true


Jaki tego był efekt?..
Po ŚDM rzecznik Policji podczas konferencji dla przedstawicieli mediów powiedział, cytuję: .."wielu mówiło, że padną telefony a tymczasem nic się nie stało"..


No już gorszej reklamy dla krótkofalarstwa nie można było zrobić!


Każda forma promocji krótkofalarstwa jest dobra ale należy zwracać uwagę na słowa które się wypowiada się publicznie (TV i Radio) ponieważ media fakt, wytną niepotrzebne w ich mniemaniu słowa ale jak ktoś mówi, że np. podczas ŚDM padnie łączność GSM to nikt tego nie wytnie a raczej wyróżni w artykule (audycji).

  
sq9wtf
18.08.2016 11:51:56
poziom 5Grupa: Użytkownik

QTH: Kraków

Posty: 701 #2321865
Od: 2015-3-2


Ilość edycji wpisu: 1
  rad_n pisze:

  Reportaż to nie reklama na zamówienie oczko


Może być taką reklamą, jeśli się okazję dobrze spożytkuje, będzie się zachęcało a nie chlapało bzdety powodujące że scenka która mogłaby wyglądać tak: "Popatrz Jasiu jakie duże anteny na tym domu, to pewnie krótkofalowiec, pasjonat techniki, hobbysta" będzie wyglądać tak "Patrz Jasiu, tu mieszka pan, który obraził się na technologię i nie umie skajpa bo się boi że go zeżre"
  
SWL_SP5
18.08.2016 12:14:48
poziom 5

Grupa: Użytkownik

Posty: 649 #2321888
Od: 2015-9-7
  rad_n pisze:

   SWL_SP5 pisze:


   Ale to nie jest pierwsza audycja, że krótkofalarstwo sprowadza się do pomocy w czasie kryzysowych sytuacji. To nasze hobby tylko do tego służy?..


  I też nie do tego się cała audycja sprowadzała, było o tym raptem kilkadziesiąt sekund oczko Zgadzam się co do tego, że wypowiedzi niektórych krótkofalowców były co najmniej niefortunne, ale z drugiej strony reportaż uczciwie pokazuje poglądy części środowiska krótkofalowców (typu internet zagrożeniem dla krótkofalarstwa, jestem dumny że nie mam elektronicznego dostępu do konta w banku, siedzenie iluś tam godzin w internecie do nałóg albo głupota ale siedzenie iluś tam godzin w klubie czy przy radiu to wzór chwały, cnoty i czystości itd.). Reportaż to nie reklama na zamówienie oczkoChcąc promować krótkofalarstwo nie możemy zawsze używać stwierdzenia, że internet jest dla niego zagrożeniem. W wielu przypadkach internet pomaga nam w naszym hobby. Bez internetu my sami przestajemy istnieć dla większości społeczeństwa a tego raczej nie chcemy - nieprawdaż?..


Zwróć też uwagę na inny problem XXI wieku czyli nadwaga wielu (młodych) ludzi. Czym się różni siedzenie przed komputerem kilku godzin od siedzenia kilku godzin w klubie? Zero aktywności ruchowej nie jest zachętą do podjęcia rękawicy w czasach gdy jednak wiele osób chce być aktywna ruchowo.


Nie zgadzam się z twierdzeniem, że reportaż to nie jest reklama na zamówienie ponieważ jeśli uprawiasz jakieś hobby to nawet w ciągu kilku minut potrafisz zachęcić słuchacza do swojej pasji.


Prostym przykładem reklamy na zamówienie jest aktywność terenowa podczas której prędzej czy później podejdzie do ciebie jakiś Kowalski i zapyta się - co Pan robi? Możesz wtedy odpowiedzieć - jestem zajęty albo opowiesz mu o krótkofalarstwie.


ps.
Zobacz - ile osób dowiedziało się o krótkofalarstwie przez to forum? Bez tego internetu dotarcie do wielu osób jest niemożliwe bo drugie miejsce które mogło by coś o nas powiedzieć czyli telewizja nie robi takich materiałów a szkoda.

Radio czyli te audycje są fajne ale w naszym hobby pewne rzeczy trzeba zobaczyć i np. Sonda 2 w TVP nadała by się do tego idealnie!

  
sq9wtf
18.08.2016 12:23:37
poziom 5Grupa: Użytkownik

QTH: Kraków

Posty: 701 #2321893
Od: 2015-3-2
  rad_n pisze:

   SWL_SP5 pisze:


   Chcąc promować krótkofalarstwo nie możemy zawsze używać stwierdzenia, że internet jest dla niego zagrożeniem. W wielu przypadkach internet pomaga nam w naszym hobby. Bez internetu my sami przestajemy istnieć dla większości społeczeństwa a tego raczej nie chcemy - nieprawdaż?..


  Ludzie, zejdźcie ze mnie! To nie ja robiłem ten reportaż, nie brałem w nim udziału ani nigdzie nie napisałem, że jest super. Zamieściłem tylko link do tego co usłyszałem w radiu. Po cholerę ze mną polemizujesz? Nie podoba się, to go zaraz wywalę i tyle.


Oj nie wkurzaj się tak, rzuciłeś discussion bait, to można o tym podyskutować i niekoniecznie musi wiązać się to z twierdzeniem że to Ty udzielałeś wywiadu bardzo szczęśliwy
  
SWL_SP5
18.08.2016 12:30:27
poziom 5

Grupa: Użytkownik

Posty: 649 #2321897
Od: 2015-9-7
  rad_n pisze:


  Reportaż to nie reklama na zamówienie oczko


  sq9wtf pisze:


  Może być taką reklamą, jeśli się okazję dobrze spożytkuje, będzie się zachęcało a nie chlapało bzdety powodujące że scenka która mogłaby wyglądać tak: "Popatrz Jasiu jakie duże anteny na tym domu, to pewnie krótkofalowiec, pasjonat techniki, hobbysta" będzie wyglądać tak "Patrz Jasiu, tu mieszka pan, który obraził się na technologię i nie umie skajpa bo się boi że go zeżre"


  rad_n pisze:


  Zgadzam się, ale zauważ, że tutaj niektóre osoby występujące w reportażu miały światopogląd jaki miały i miały przesłanie "jestem dumny że nie mam karty płatniczej, elektronicznego dostępu do konta w banku, że stoję w kolejkach aby się 'pokłócić' z panią w okienku" czy "sieć internetowa to źródło wszelkiego zła na świecie" a dziennikarz tylko to pokazał (zgodnie z intencjami ludzi występujących w reportażu) - to tylko uczciwie pokazało jacy ludzie są w środowisku krótkofalowców (rzecz jasna nie wszyscy). Gdyby w reportażu brali udział inni ludzie, pokazaliby inny obraz. Pisząc "reportaż to nie reklama" miałem na myśli to, że to nie reporter przychodzi z gotowym scenariuszem w którym krótkofalowcy są "aktorami" czytającymi wypowiedzi z kartki, nie jest też tak, że to PZK zamawia "akcję propagandową" i robi swój materiał, który jest potem puszczany w radiu - jest odwrotnie, to osoby które biorą udział w reportażu decydują jaki charakter on będzie miał a reporter tylko zmontuje z tych wypowiedzi materiał.Ale jaki ma związek: brak posiadania karty płatniczej do promocji krótkofalarstwa?


Osobiście podczas rozmów z potencjalnymi Kowalskimi nie pamiętam bym kiedykolwiek mówił, że wybrałem krótkofalarstwo bo komputery i smartfony niczego nie uczą.

W krótkofalarstwie używam PC-ta oraz komórki i nie uważam tego za zło konieczne.


Nie zgadzam się również z twoją wypowiedzią, że biorąc udział w reportażu jesteś aktorem czytającym z kartki. Co prawda - jest pewien plan pracy (znam to z doświadczenia) ale to osoby zaproszone do studia muszą zaprezentować się z najlepszej strony.

  
sq9wtf
18.08.2016 12:32:55
poziom 5Grupa: Użytkownik

QTH: Kraków

Posty: 701 #2321898
Od: 2015-3-2


  rad_n pisze:


  Pisząc "reportaż to nie reklama" miałem na myśli to, że to nie reporter przychodzi z gotowym scenariuszem w którym krótkofalowcy są "aktorami" czytającymi wypowiedzi z kartki, nie jest też tak, że to PZK zamawia "akcję propagandową" i robi swój materiał, który jest potem puszczany w radiu - jest odwrotnie, to osoby które biorą udział w reportażu decydują jaki charakter on będzie miał a reporter tylko zmontuje z tych wypowiedzi materiał.


  SWL_SP5 pisze:


  Nie zgadzam się również z twoją wypowiedzią, że biorąc udział w reportażu jesteś aktorem czytającym z kartki. Co prawda - jest pewien plan pracy (znam to z doświadczenia) ale to osoby zaproszone do studia muszą zaprezentować się z najlepszej strony.Ale weźże czytaj ze zrozumieniem.
  
SWL_SP5
18.08.2016 12:53:29
poziom 5

Grupa: Użytkownik

Posty: 649 #2321910
Od: 2015-9-7
  sq9wtf pisze:


  Ale weźże czytaj ze zrozumieniem.


  rad_n pisze:


  No to ją kur.a jeszcze raz przeczytaj, przecież właśnie napisałem, że w reportarzu nie jest się aktorem czytającym z kartki, a Ty piszesz, że się z tym nie zgadzasz i... piszesz to samo co ja napisałem. Ręce opadają...Przepraszam za odpowiedź na poniższy wpis kolegi rad_n:

  rad_n pisze:


  Pisząc "reportaż to nie reklama" miałem na myśli to, że to nie reporter przychodzi z gotowym scenariuszem w którym krótkofalowcy są "aktorami" czytającymi wypowiedzi z kartki, nie jest też tak, że to PZK zamawia "akcję propagandową" i robi swój materiał, który jest potem puszczany w radiu - jest odwrotnie, to osoby które biorą udział w reportażu decydują jaki charakter on będzie miał a reporter tylko zmontuje z tych wypowiedzi materiał.


  SWL_SP5 pisze:


  Nie zgadzam się również z twoją wypowiedzią, że biorąc udział w reportażu jesteś aktorem czytającym z kartki. Co prawda - jest pewien plan pracy (znam to z doświadczenia) ale to osoby zaproszone do studia muszą zaprezentować się z najlepszej strony.Przy takich długich wątkach można się czasem pomylić.

  
SWL_SP5
18.08.2016 13:41:27
poziom 5

Grupa: Użytkownik

Posty: 649 #2321935
Od: 2015-9-7
  rad_n pisze:

   SWL_SP5 pisze:


   Przy takich długich wątkach można się czasem pomylić.


  Tak samo nigdzie nie napisałem że dla mnie komórki czy PC to zło konieczne (jakbyś dobrze poczytał forum, to byś nawet wiedział, że uważam dokładnie odwrotnie, a komputery są moim chlebem powszednim i zajmuję się nimi zawodowo). Tak samo nie napisałem nigdzie iż uważam że brak karty płatniczej służy promocji krótkofalarstwa (napisałem wręcz, że takie rzeczy to chwalenie się zacofaniem). Napisałem też wyraźnie, że nie mam nic wspólnego z realizacją tego reportażu (dopowiem, że nawet nie znam klubu ani osób które tam się pojawiają), po prostu wracałem z pracy samochodem (razem z Piotrem SQ5KLN - możecie go zapytać, choć na tym forum już nie bywa) i w radiu natrafiliśmy na reportaż, więc go tu wrzuciłem i nic ponadto. I napisałem wprost, że reportaż jest taki jak osoby w nim występujące - to nie jest reklama, gdzie wszystko jest dokładnie zaplanowane, jest gotowy scenariusz, wszystko jest wyreżyserowane, przeczytane z kartki i nastawione na z góry określony efekt końcowy zaplanowany przez producenta i jeśli coś z tym celem się nie zgadza, to się robi powtórki, duble, wymienia aktorów, robi zmiany scenariusza itd. "aż do skutku" - tu po prostu koledzy sobie pogadali, redaktor to zmontował i poszło, a poszło to co przykuło największą uwagę reportera (lub na co zwrócili uwagę uczestnicy reportażu), jacy krótkofalowcy taki reportaż.
  Tymczasem Ty wolałeś przypiąć łatkę do mnie jako cel swoich zarzutów do tego co poszło na antenie i mimo że już na samym początku napisałem, że to nie ja, to nadal "polemizujesz" ze mną zamiast z osobami, które w tym reportażu wystąpiły. To tak jakbyś miał pretensję do EI2KK za to, że Wojtek Mann we wtorek wspomniał o CB-radiu bardzo szczęśliwyPrzeprosiłem? Przeprosiłem.


To nie ja jestem autorem tego wątku tylko Ty.
Na domiar złego usunąłeś swój pierwszy post..

(nawet jeśli dodasz to co usunąłeś to liczba edycji wpisu będzie większa niż obecne 1)


PYTANIE: Jak ludzie którzy tu teraz wchodzą mają się teraz zorientować w tym wątku?
W tym pierwszym poście mogło być napisane wszystko ale tego już nie ma..


Zresztą, dzisiaj o godzinie 12:27:22 napisałeś:

  rad_n pisze:


  Z mojej strony EOTZakończmy tą dyskusję ponieważ bez tekstu początkowego można teraz sobie włazić do gardeł a chętnych do tego będzie wielu i nic z tego nie wyniknie jak tylko kolejny temat który pójdzie do kosza.

  
sq9wtf
18.08.2016 14:17:29
poziom 5Grupa: Użytkownik

QTH: Kraków

Posty: 701 #2321960
Od: 2015-3-2
  rad_n pisze:


  Wrzuciłem link, a wszyscy


Pokaż, bo nie widzę

  rad_n pisze:


  przekonują MNIE,


Pokaż, bo nie widzę
  rad_n pisze:  że wywiad był do dupy i jak to można było zrobić (mało tego, SWL_SP5 nawet mi znak nadał)


Jakiś przyćpany dzisiaj jestem albo się nie obudziłem, bo też nie znalazłem
  rad_n pisze:


  i poucza jak to powinno być zrobione


Zauważa, ale to nie jest prywatna wiadomość tylko forum. Jak wrzucasz treść, to spodziewaj się komentarzy odnośnie tej treści. Może to ja jestem głupi, a SP5 rzeczywiście po tobie jeździ, ale mi się zdaje, że nie masz racji i nikt...

  rad_n pisze:


  i gdzie dałem ciała bardzo szczęśliwy)


...nie twierdzi że dałeś ciała, bo ty tylko jesteś osobą która wkleiła link bardzo szczęśliwy

  rad_n pisze:


  . Moja sprawa kiedy się wkurzam i na kogo - Tobie z całym szacunkiem, ale nic do tego oczko


To nie był nakaz ani rozkaz, tylko sugestia, koleżeńska sugestia, a ty od razu warczysz, że mi nic do tego. Smutne.

  rad_n pisze:


  Lekcja dla mnie: jeśli KIEDYKOLWIEK usłyszę jakiś materiał o krótkofalowcach w radiu, to nie warto go tu wrzucać.

  Z mojej strony EOT


Ja tu widzę przewrażliwienie, ale nie jestem ekspertem od diagnozowania takich rzeczy.
  
Electra21.01.2019 23:38:04
poziom 5

oczka
  
sp6ryd
18.08.2016 22:51:26
poziom najwyższy i najjaśniejszy :-)

Grupa: Użytkownik

Posty: 2177 #2322196
Od: 2012-1-22
coś chyba RAD'a zawsze być musi na wierzchu ... ustąpić, dobra RAD'a oczko osobiście bardziej wolę rozbudowaną inspirującą argumentację w wątkach technicznych niż personalne przepychanki. ładujmy akumulatory w innych wątkach wesoły a dobrą RAD'ę i tam znajdziemy oczko
  
SP3WBX
18.08.2016 23:08:20
poziom 4

Grupa: Użytkownik

QTH: Poznań/Mosina

Posty: 225 #2322201
Od: 2011-1-24
Nagranie z tego reportażu było również wykorzystane w tym: http://www.polskieradio.pl/80/1007/Artykul/1651145,Zyjesz-nie-zyjesz-%E2%80%93-reportaz-Urszuli-ZoltowskiejTomaszewskiej
około 14:10
  
SP3WBX
18.08.2016 23:09:04
poziom 4

Grupa: Użytkownik

QTH: Poznań/Mosina

Posty: 225 #2322202
Od: 2011-1-24


Ilość edycji wpisu: 3
Nagranie z tego reportażu było również wykorzystane w tym: http://www.polskieradio.pl/80/1007/Artykul/1651145,Zyjesz-nie-zyjesz-%E2%80%93-reportaz-Urszuli-ZoltowskiejTomaszewskiej
około 14:10

Przejdz do góry stronyStrona: 1 / 1    strony: [1]

  << Pierwsza      < Poprzednia      Następna >     Ostatnia >>  

HOME » INNE » KRÓTKI REPORTAŻ W PR CZWÓRKA O NASZYM HOBBY

Aby pisac na forum musisz sie zalogować !!!

randki | własny sklep internetowy | promocje | CyberCiekawostki | darmowe forum | sklepy
opinie, testy, oceny | katalog stron | toplsta