... bramy, szlabany , suwnice ...i wszelka automatyka przemysłowa działająca na 433 Mhz odlatują _________________ Czy wierzysz w życie poza-radiowe? niech MOC EIRP będzie z Wami!
eee tam, ja wole latać, przynajmniej umrę z przyczyn naturalnych . A i propagacji też nie trzeba, robi się sama wraz z wysokością _________________ Mateusz Lubecki SP8EBC -- https://www.youtube.com/watch?v=HNZd2JIhYbE
Dobry pomysł na grila _________________ Wracałem sobie wczoraj pieszo z pracy do domu i koleś wbijający na dachu gwoździe nazwał mnie 'małym paranoidalnym dziwakiem'... Kodem Morse'a.
Kiełbasie to raczej zwisa co ją podgrzewa,wzmaczniacniacz zamiast Watów emituje smród a to już nie jest obojetne np dla otoczenia.Oczywiście na luzie. ___________ Greg SP2LIG
kiedys do samochodów dawali specjalny rondelek który montowało sie na kolektorze wydechowym. Wyobraź sobie ze wrzucałeś do takiego mięcho i jechałeś na piknik. po dotarciu na miejsce miałeś gotowe jedzonko. Dlaczego nie wykorzystać tego patentu do ceków krótkofalarskich. Pomyśl startujesz w kategorii MO i jeden nadaje drugi opiekuje się jedzeniem , a w przypadku SO będziesz miał przynajmniej zawsze ciepła kawę / herbatę. i powiem ze jesteś proekologiczny bo wykorzystujesz ponowie energie traconą jako ciepło. Idąc dalej jeśli jesteś posiadaczem ponad kilowatowej dopałki możesz połączyć ją z instalacja CWU (ciepłej wody użytkowej) i po zawodach skorzystać z ciepłej kąpieli (prysznica). A jak w PA są lampy chłodzone wodą to już masz raj z podłączeniem całego ustrojstwa. _________________ Wracałem sobie wczoraj pieszo z pracy do domu i koleś wbijający na dachu gwoździe nazwał mnie 'małym paranoidalnym dziwakiem'... Kodem Morse'a.
Podobnie grzało się kiełbasę na statkach.Na parowcach kładło sie kiełbasę zawinietą w serwetkę na zaworze parowym w maszynowni i stąd jej nazwa "zaworówa".Na statkach motorowych w cenie były kolektory wydechowe SG lub SP,nazwa pozostała taka sama.W obu wypadkach kiełbaski były extra,nieskażone spalinami lub dymem. ___________ Greg SP2LIG
Heinrich Rudolf Hertz (ur. 22 lutego 1857 w Hamburgu, zm. 1 stycznia 1894 w Bonn) – niemiecki fizyk, odkrywca fal elektromagnetycznych.
Heinrich Hertz studiował fizykę na Uniwersytecie w Berlinie. W 1883 został prywatnym wykładowcą fizyki teoretycznej na Christian-Albrechts-Universität w Kilonii, a w latach 1885-1889 był profesorem fizyki w Wyższej Szkole Technicznej w Karlsruhe. Następnie objął posadę profesora fizyki na Uniwersytecie w Bonn.
Hertz po raz pierwszy wytworzył fale elektromagnetyczne posługując się skonstruowanym przez siebie oscylatorem elektrycznym (oscylator Hertza). Stwierdził tożsamość fizyczną fal elektromagnetycznych i fal świetlnych oraz ich jednakową prędkość rozchodzenia się. Hertz stworzył podstawy rozwoju radiokomunikacji. Dla uczczenia tych osiągnięć jednostkę częstotliwości nazwano od jego nazwiska hercem (Hz).
Hertz zmarł po dwuletniej walce z ziarniniakiem Wegenera. Został pochowany na cmentarzu Ohlsdorf w Hamburgu.
Uważam że to błąd duży z ich strony. Powinni raczej napisać w stylu że Oświęcim to miejsce martyrologii narodu polskiego i nie tylko. _________________ '73 Krzysztof
Jak zwylke nie zastąpiony Mauricio _________________ Wracałem sobie wczoraj pieszo z pracy do domu i koleś wbijający na dachu gwoździe nazwał mnie 'małym paranoidalnym dziwakiem'... Kodem Morse'a.