NOWE POSTY | NOWE TEMATY | POPULARNE | STAT | RSS | KONTAKT | REJESTRACJA | Login: Hasło: rss dla

HOME » RADIA - TRANSCEIVERY - RADIOTELEFONY - ICOM, YAESU, KENWOOD » IC-7300MK2 LCD W TRYBIE B...

Przejdz do dołu stronyStrona: 1 / 1    strony: [1]

IC-7300MK2 LCD w trybie B...

  
GiroM
19.06.2026 16:25:26
poziom 3

Grupa: Użytkownik

Posty: 167 #8385706
Od: 2020-8-14


Ilość edycji wpisu: 1
Cześć.

Niebieski tryb B.
Obawiam się, że trafił mi się egzemplarz z wadliwym wyświetlaczem.
Widok z lewej:

Obrazek

widok z od przodu

Obrazek

widok z prawej strony urządzenia

Obrazek

Dla trybu A jest zdecydowanie lepiej, ale patrząc z prawej, niebieskie elementy obrazu są bardziej niebieskie.
Czy niebieski tryb w tym modelu jest właśnie taki, czy LCD jest uszkodzony?

9HAN
  
Electra22.06.2026 05:05:30
poziom 5

oczka
  
SP4UBW
19.06.2026 16:28:20
poziom 5

Grupa: Użytkownik

Posty: 580 #8385707
Od: 2020-3-20
Nie spodziewaj się IPSa. To tanie moduły TN i tak to wygląda.
  
GiroM
19.06.2026 16:35:41
poziom 3

Grupa: Użytkownik

Posty: 167 #8385710
Od: 2020-8-14
A tutaj https://www.youtube.com/watch?v=njfETUdoKD0 pan twierdzi, że w MK2 jest IPS.
  
SP4UBW
19.06.2026 17:03:53
poziom 5

Grupa: Użytkownik

Posty: 580 #8385713
Od: 2020-3-20
Tak twierdzi, a ujęcie działającego radia tylko z przodu wesoły
  
GiroM
19.06.2026 17:13:40
poziom 3

Grupa: Użytkownik

Posty: 167 #8385716
Od: 2020-8-14


Ilość edycji wpisu: 4
Coś jest istotnie na rzeczy, bo ten też kłamie o IPS.
https://youtu.be/WjIZp_nQRU0?si=Zo2Ij4EBiAcx_j1I
Teraz interesuje mnie bardziej opinia użytkownika tego TRX'a.
Wersja bez MK2, miała czysto niebieski wyświetlacz od przodu.
  
SP6J
19.06.2026 18:42:59
poziom 2

Grupa: Użytkownik

QTH: Stara Kamienica JO70SV

Posty: 65 #8385732
Od: 2016-12-28
Rozwiązaniem jest chyba podłączenie monitora po HDMI albo RS-B1A . Tak myślę
_________________
SP6PCP(SN6J) member
  
GiroM
19.06.2026 21:26:19
poziom 3

Grupa: Użytkownik

Posty: 167 #8385749
Od: 2020-8-14


Ilość edycji wpisu: 4
Owszem, jest to rozwiązanie i monitor już mam podłączony, ale skoro w poprzedniej wersji wyświetlacz TFT wyglądał tak:
Obrazek

to w nowszej powinien wyglądać co najmniej tak samo. oczko
  
SQ7OTJ
19.06.2026 21:40:05
poziom 4



Grupa: Użytkownik

QTH: JO91RR

Posty: 262 #8385750
Od: 2008-8-24
No właśnie, że niekoniecznie... Świat schodzi na psy, a fakt, że urządzenie jest nowsze już dawno nie znaczy, że jest lepsze.
_________________
73 - SQ7OTJ
Robert
  
SP5RJB
21.06.2026 12:22:24
poziom 2

Grupa: Użytkownik

Posty: 57 #8385925
Od: 2020-8-29
Problemy współczesnej radiokomunikacji.
  
Electra22.06.2026 05:05:30
poziom 5

oczka

Przejdz do góry stronyStrona: 1 / 1    strony: [1]

  << Pierwsza      < Poprzednia      Następna >     Ostatnia >>  

HOME » RADIA - TRANSCEIVERY - RADIOTELEFONY - ICOM, YAESU, KENWOOD » IC-7300MK2 LCD W TRYBIE B...

Aby pisac na forum musisz sie zalogować !!!

TestHub.pl - opinie, testy, oceny