NOWE POSTY | NOWE TEMATY | POPULARNE | STAT | RSS | KONTAKT | REJESTRACJA | Login: Hasło: rss dla

HOME » PZK - POLSKI ZWIĄZEK KRÓTKOFALOWCÓW » KOMISJA FINANSOWA ZG PZK.

Przejdz do dołu strony<<<Strona: 20 / 23>>>    strony: 12345678910111213141516171819[20]

Komisja finansowa ZG PZK.

  
spike_sp9nj
16.04.2016 00:37:25
poziom 6

Grupa: Użytkownik

Posty: 919 #2269959
Od: 2015-10-11UŻYTKOWNIK ZABLOKOWANY


Ilość edycji wpisu: 1
MEP, ja widzę, że masz lepszy ubaw niż oglądając Ligę Mistrzów.
Ja nie wiem co ty pijesz, ale ja też to chcę.

MRD, to jak będzie? Zostajesz kaznodzieją PZK i nawracasz niewiernych polaków (nie tych szatanistów, bo to nima sensu), czy przepychanki wolisz uprawiać z tymi, z którymi za chwilę będziesz współpracował?

MRD, weź mi skrobnij priwa, tylko Ty zostałeś, bo ja tu z sercem na dłoni do Ciebie, a Ty jak ten niedobry, albo olewasz albo awanturujesz się. Tak mi smutno smutny

PS. Serio. smutny
  
Electra22.09.2020 07:39:57
poziom 5

oczka
  
sp9uxy
16.04.2016 08:27:11
poziom najwyższy i najjaśniejszy :-)

Grupa: Użytkownik

QTH: Gliwice

Posty: 2075 #2270015
Od: 2009-8-25
[quote=canis_lupus][quote=sp8mrd]Kończmy z tymi głupotami, bo szkoda czasu!
To nie jest gra w szachy, gdy ktoś grozi bezpodstawnie sądem…

Wojciechu, Wojciechu - czemuż tak mnie zasmucasz?
I niepokoisz swoją zawziętością, brakiem wiedzy oraz uległością wobec manipulacji i kłamstw serwowanych przez innych. Od naszej sympatycznej rozmowy telefonicznej minęło trochę czasu. Jednak miałem nadzieję, że skutki będą trwalsze, a tu pewnie telefony, skypy, e-mail-e od innych takie zamieszanie Ci w głowie narobiły? Aż strach to czytać i prostować zbłąkaną owieczkę. bardzo szczęśliwy
  wbielak pisze:


  Wygląda na to, że nadal nie rozumiesz lub nie chcesz zrozumieć. Możesz zgłaszać będąc sobą.
  Jak potrafisz być mną, to tyż. bardzo szczęśliwy
  Powiedz mi Wojciechu czy uważasz tak z ręką na sercu, że" uprawianie krytykanctwa jest konstruktywne i coś zmienia na lepsze?
   wbielak pisze:

   Tak. Uważam że skoro nie da się inaczej to publiczne ujawnienie nadużyć jest następnym krokiem po praniu brudów na własnym podwórku. Jeśli to nie pomoże pozostaną metody od jakich zaczyna Canis czy kol. UHW. Prawne.

  No pięknie, za miast konstruktywnej krytyki krytykanctwo popierasz i grozisz jak UHW konsekwencjami prawnymi. Smutne to i nie mam więcej pytań w tym zakresie.
   sp8mrd pisze:

   A co to są "cosie" za 2 zł? bardzo szczęśliwy O jakiej garści ulotek mowa - dużej, małej, konkretnie ile?

   wbielak pisze:

   Cosie to liczba mnoga od coś. Starałem się nie użyć słowa "śmieci z nadrukiem" i określić smycze, przypinki, ołówki i całą resztę badziewia jakoś delikatnie.
  Wiesz, mnie uczono, że grosz do grosza, a zbierze się… - szacunku dla każdej kwoty. Jak z tym u Ciebie, że nazywasz to tak lekko „śmieciami z nadrukiem”. Rozumiem, że byłeś widziałeś i masz pomysł, aby za rok było lepiej, taniej – jeśli w ogóle ma być.
   sp8mrd pisze:

   Pominąłeś na Hamfeście tabla o historii PZK 1930-2015, dobre przykłady działalności klubów i to, co wymieniłem MAc-owi.
   wbielak pisze:

   Gazetka ścienna. Występująca tylko w szkołach podstawowych, zakładach pracy w krajach socjalistycznej, na obozach pionierów białoruskich i w PZK.

  Za młody jesteś, aby pamiętać to, co wymieniasz z czasów PRL. Poza tym „gazetka ścienna” ładnie wykonana, z ważną treścią, grafiką jest cenna, a trud wykonawcy też godny docenienia. Jasne można zrobić inaczej, lepiej – masz pełne pole do popisu.
   sp8mrd pisze:

   Tak, tak "nie mam na myśli" lecz jednak wspomnę o flaszce. To boli i dalej Ci się te flaszki (wszak była popijawa, więc pewnie nie jedna) "po nocach śnią" jako jedyny argument, by "udeżyć" w PZK.
   wbielak pisze:

   Sorry ale kol. prezes to nie jeste królowa brytyjska. Nie utożsamia majestatu. Można powiedzieć że zrobił coś źle nie narażając się na ścięcie. Ja nie uderzam w PZK. Uważam że konkretni ludzie wydali nie swoje pieniądze na działania które są szkodliwe zamiast pomocne.
  Królową nie jest - nie ta płeć. bardzo szczęśliwy Łaskawca z Ciebie Prezesie Ryjka – ścięcia głowy Prezesa nie planujesz.
  Zabrakło Panie Sędzio zarzutów - podania tych szkodliwych działań!
   sp8mrd pisze:

   A ile tych flaszek śni Ci się? bardzo szczęśliwy O jakim "smutnym coś" wspominasz? Chwalić się nie mamy, bo od tego jest chwalipięta z SKPO.

   wbielak pisze:

   Nie śnią mi się po nocach flaszki.
   Natomiast boli mnie wspieranie wizerunku krótkofalowca - pijaka.

  Mocne stwierdzenie, być może pomówienie. Konkretnie którego krótkofalowca – pijaka?
   sp8mrd pisze:

   Z całą pewnością możemy pokazywać na Hamfeście, a 85. letnią historią szczycić się.
   wbielak pisze:

   Poczekaj. Ty sobie kpisz prawda?
   Sąd nie przyznał PZK prawa do kontynuacji tradycji przedwojennego PZK.

  Sąd czy prawda historyczna jest ważna? Przez lata sądy i władze nie przyznawały racji prawdzie o Katyniu i to też uważasz za słuszne?
   wbielak pisze:

   To zupełnie inna organizacja. Zbieżność nazw jest przypadkowa.
  Przypadkowa – nie kompromituj się proszę.
  A kto o tym decyduje? Ty, a może Ci którzy Ci taki pogląd przedstawili nie mając wstydu to robiąc?
   wbielak pisze:

   Mówimy o chlubnej historii w postaci ojców założycieli będących sowieckimi bezpiecznikami? O siedzibie w polskim odpowiedniku Łubianki? O pełnej infiltracji? Lojalkach? Donosicielstwie? O tym mówimy? Tym się szczycisz?!
  Ooo, posunąłeś się nawet do takich określeń i do tego mnie w to chcesz wmieszać?
  Czasy, które wspominasz były bardzo ciężkie i rzucanie takich uproszczonych haseł to wielkie nadużycie!
  Zupełnie pomijasz sytuacje polityczną i prawych ludzi, którzy się nie ugięli, kontynuowali to co robili od początków krótkofalarstwa przedwojennego. Mógłbym wymienić wielu wspomnę z mojego okręgu tylko dwóch, najbardziej znanych Jan SP8MJ, Zbigniew SP8IC, którzy wychowali kolejne pokolenie krótkofalowców.
   wbielak pisze:

   Widzisz jak pisałem artykuły do Niebezpiecznika w tym o czasach okupacyjnych pisałem krótkofalowcy. W kolejnym o stanie wojennym i okolicach używałem już określenia radioamatorzy. Nie bez powodu niestety.
   Historia PZK nie jest powodem do chwały. Raczej chwili zadumy... również nad tym jak niektórzy ludzie byli w stanie się upodlić.
  Właśnie „niektórzy” i takie oceny bez dogłębnej znajomości tamtych czasów, przyczyn jest niebezpieczne jak opisywane na Niebezpieczniku zagrożenia 9np. wyciekiem pieniędzy z kont bankowych). Jest to temat na długą dyskusję historyczną i polecam Ci rozmowę z Tomkiem SP5CCC, zamiast rzucania takich „odważnych”, hasłowych uproszczeń trudnej rzeczywistości tamtych lat.
   sp8mrd pisze:

   Per analogia można by napisać, że jesteś "frajerem" działając społecznie w Ryjku. bardzo szczęśliwy
   wbielak pisze:

   Nie można by.
   Do Warszawy jeżdżę za swoją kasę. Dostałem od kolegów wsparcie. Nie prosiłem o nie chociaż z całego serca dziękuję. Do Międzylesia pojechałem za swoje. Do Ryjka dokładam. Ryjek nie funduje mi wakacji.
  Kochaniutki, taki tekst może napisać większość krótkofalowców. Wielu robi to od wielu lat, więc nie chciałeś może, ale te przechwałki są nie na miejscu i wskazują na brak znajomości działań naszego środowiska (z racji wieku i krótkiego stażu - wybaczamy bardzo szczęśliwy ).

  A wracając konkretnie do tematu Hamfestu 2015:
  Coroczny wkład własny naszej ekipy to około 5 tyś zł. Na to składają się koszulki, część gadżetów i podarunków, poczęstunek dla zwiedzających, wyżywienie własne ekipy (oprócz śniadań), opłacona we własnym zakresie część noclegów i dojazdów samochodami, itp. Każdy, kto nie organizował i nie obsługiwał stoiska, nie uczestniczył w szeregu istotnych i ważnych spotkań, nie ma pojęcia o wkładzie pracy całej ekipy. Rozumiem, że kilkaset wpisów ze strony zainteresowanych działalnością PZK do “dziennika”na stoisku PZK, pokazywanie naszego stoiska i naszych wystąpień w telewizji niemieckiej, to oczywiście “typowe działanie na szkodę PZK”…
  Wierz Wojtku bezpodstawnym, pod publiczkę rzucanym kwotom przez Mac-a, a wyjdziesz na tym z opinią ulegającego plotkom dyletanta.
   sp8mrd pisze:

   A jak z tymi wielkimi pieniędzmi i ilu to przedstawicieli PZK budżet związkowy nadwyrężyło?Może wiesz i odpowiesz?
   wbielak pisze:

   MAc już odpowiedział.
   Szczerze nie sądziłem że można rozwalić tyle pieniędzy na coś takiego. Jeśli kwota 20 000 jest prawdziwa... jestem w szoku. (…)To jest... w ciul pieniędzy.
  Co to jest „ciul pieniędzy”? bardzo szczęśliwy
  „Jeśli jest prawdziwa” – już wiesz, że nie.
  A Maciek dalej unika podania prawdy i źródła wydumanych 20 000 zł. Jak widzisz liczby działają na wyobraźnie.
  Życzę udanych wypraw i może do usłyszenia z pięknych szczytów.
   sp8mrd pisze:

   Prezes PZK, pełniący społecznie swoją funkcję, reprezentujący PZK ma takie prawo.

   wbielak pisze:

   Możesz zacytować odnośny punkt statutu gdzie jest napisane
   "ponieważ prezes pracuje społecznie PZK zobowiązuje się fundować mu wakacje"?
  Nie mogę, bo sam sobie wymyśliłeś taki punkt z „wakacjami” – Hamfest to nie wakacje.
  Jak pisałem wyżej część wydatków pokrywają uczestnicy, a pobyt tam to forma pracy na rzecz PZK.
  Ciekawe, że rzeczy oczywistych nie trzeba tłumaczyć i jakoś nikt do tej pory nie skomentował "rzeczy trywialnych". Na przykład tego, że przecież to zupełnie „banalne”, iż do każdego stowarzyszenia członkowskiego 1. Regionu IARU najwyżsi rangą funkcyjni 1. Regionu oraz Prezes ogólnowłoskiej organizacji ds. łączności kryzysowej przyjeżdżają na jakąś „lokalną konferencję w parlamencie danego państwa”. Albo, że Prezes 1. Regionu pojawia się na "nie okrągłych" obchodach 85-lecia organizacji w dowolnym kraju. Albo, że wiele spraw - znając sporo ludzi osobiście - można zorganizować szybciej lub w ogóle…
  Przecież "to się tak ma po prostu" bez niczego z pstryknięciem palca – prawda Wojtku.


  Wiesz chyba dobrze, bo powołujesz się na Statut i piszesz w takim wątku, że Prezes PZK, Prezydium PZK, Osoby funkcyjne mają do tego Statutowe prawo i z tego muszą się rozliczyć. Robią to, a nie marnują czasu na pisanie bzdur o 20 000 i bezpodstawnych pomówień na forum czy LD!
   sp8mrd pisze:

   Przeczytaj wyżej - krytyka konstruktywna, która jest skuteczna, zmienia na dobre, a nie wieloletnie krytykanctwo na forach czy LD dla poklasku, udowadniania swoich racji i wybacz, ale w tym przypadku chyba naiwności takich Osób jak Ty. Możesz - nikt Ci nie broni, robisz to, bierzesz za to odpowiedzialność.

   wbielak pisze:

   Na WEWNĘTRZNEJ liście dyskusyjnej to też jest krytykanctwo?
  Hi, hi, ha, ha - a czym się różni krytykanctwo z forum od tego z LD skoro uprawiają je Ci sami ludzie? Poza tym jaka ona wewnętrzna jeśli co pewien czas teksty są cytowane na przykład tu na forum?
   sp8mrd pisze:

   To jak to jest - oglądałeś zdjęcia z Hamfest czy nie? Czy czytasz "Świat Radio" (nie tylko "KP")? Znajdziesz tam też zdanie: "Świat Radio" jest wyłącznym reprezentantem... - poszukaj jak zechcesz.
   wbielak pisze:

   PZK chwali się na hamfeście komercyjną działalnością AVT... brawa.

  A fe Wojciechu, przekręcasz sens. PZK nie chwali się – PZK współpracuje od wielu lat z AVT, dostarcza materiały, artykuły i między innymi dzięki temu ŚR jeszcze ma ci wydawać, istnieje. Oby jak najdłużej.
   sp8mrd pisze:

   Poczytaj i pozaglądaj na strony www PZK (bez skupiania się głównie na stronie informatycznej), Oddziałów Terenowych PZK, klubów PZK - i zrozum w końcu, że tak jak Ryjek to nie tylko Prezes, tak i PZK to nie tylko Prezydium i ZG PZK, ale wszyscy członkowie...
   wbielak pisze:

   Zrozum w końcu że jeśli muszę włożyć masę pracy żeby odnaleźć efekty działania organizacji to oznacza że ta organizacja działa źle. Zrozum w końcu że PZK ma prawo chwalić się tylko tymi działaniami swoich członków które albo zainspirował albo w których wykonaniu pomagał.

  Kolejny, po Mac, leniuszek? Jakie mnóstwo pracy, może raczej czasu?
  Jak to jest, że mi to zajmuje kilka chwil. Może za rzadko to robisz?
  Zrozum wreszcie PZK to także Ty, ja i ok. 3950 członków, a nie tylko wybrani przez nas i społecznie działający lepiej lub gorzej, z różnych przyczyn, CBG, JMR, SLU…
  PZK ma prawo i powinno pokazywać działania władz centralnych, lokalnych, klubów, szeregowych członków, a także współpracujących z PZK Stowarzyszeń takich jak SP DXC, PK UKF, Delta…


  Miej się zdrowo i pogodnie mając własne zdanie, niekoniecznie zgodne z moim, oparte na prawdzie. bardzo szczęśliwy
  Dobrej nocy i słonecznego weekendu życzę wszystkim.


tl;dr[/quote]


Dobrej nocy
  
spike_sp9nj
17.04.2016 00:02:19
poziom 6

Grupa: Użytkownik

Posty: 919 #2270394
Od: 2015-10-11UŻYTKOWNIK ZABLOKOWANY
Wasz kandydat dzisiał grał na koncercie punkowym (na basie), musiałem się urwać wcześniej, bo Grasia chora i nie było Jej.
Wyszło. A jak to wyszło, to PZK też wyjdzie.
Odrobina wiary.
  
SP1AP
17.04.2016 00:03:26
poziom najwyższy i najjaśniejszy :-)

Grupa: Użytkownik

QTH: Restricted Area

Posty: 5517 #2270395
Od: 2011-5-3UŻYTKOWNIK ZABLOKOWANY


Ilość edycji wpisu: 1
A ja już myślałem, że ten wątek wreszcie umarł. pan zielony
_________________
Zbig CW-fun :D
CW is Great! CW TO JEST TO!
SWL SP1-1171 z 1967/SP1KAA
"W kraju gdzie burak pan pyszni się ponad stan, a ziemniak mu wtóruje"(Sł.Cierniewski).
NIE CIERPIĘ NAWIEDZONYCH HEJTERÓW! Obrazek
---------------------------------------------------------------------------------------
ObrazekObrazekObrazek
  
spike_sp9nj
17.04.2016 01:37:24
poziom 6

Grupa: Użytkownik

Posty: 919 #2270413
Od: 2015-10-11UŻYTKOWNIK ZABLOKOWANY


Ilość edycji wpisu: 1
No, już nawet licznik stron woła o zakończenie.
Kapela nazywa sie "Jelito Drażliwe". Serio.
Temat chyba w sumie skończony, bo za dużo wątków i tak.
Trzeba zrobić trochę porządku.
Dobranoc Zbig i inni.

PS. "Porządku" nie sensie usuwania albo zamykania. Temat obgadany do granic możliwości po prostu. Czas zastanowić się nad aspektami które w tym temacie wyszły - z osobna oczko
  
spike_sp9nj
20.04.2016 23:19:13
poziom 6

Grupa: Użytkownik

Posty: 919 #2272625
Od: 2015-10-11UŻYTKOWNIK ZABLOKOWANY
Oj będzie. Ja już wiem, że jej działania pomogły zupełnie wymiernie.
Tylko, żeby się nie obrażali jakimiś połajankami za wytykanie błędów, bo do takich Komisji to trzeba mieć twardy tyłek i duże jaja (co obecna posiada, tylko zapomina). Już SP9NowaJakość przecież poprosiła o kontynuację pracy, inicjować nie trzeba.

Miałem na myśli raczej to, że zbyt wiele wątków się przewija w tym jednym temacie.
  
SWL_SP5
06.04.2017 11:57:40
poziom 5

Grupa: Użytkownik

Posty: 649 #2415001
Od: 2015-9-7Noo.. najciekawszy jest ten tekst:

"..W związku z rezygnacją Kol. Leszka SP6CIK oraz Kol. Romana SP9MRN w Komisji Finansowej, prezydium ZG PZK ogłasza nabór osób chętnych do pracy w Komisji Finansowej. Komisja Finansowa stanowi ciało doradcze dla Skarbnika PZK, z którym współpracuje przy ustalaniu preliminarza budżetu PZK oraz w innych sprawach związanych z finansami Związku.."


Czyli jak kilka miesięcy temu pisaliśmy na temat niegospodarności PZK w zakresie finansów to wiele osób jakby mogło to utopiłoby nas w przysłowiowej szklance wody a dziś.. osoby bezpośrednio związane z finansami PZK - odchodzą..


Niestety jest to smutny obraz PZK, ponieważ odchodzące osoby z sektora finansowego są dowodem tego, że źle się dzieje z finansami w PZK i wątpię, że ktoś nowy będzie chciał wziąć pełną odpowiedzialność za finanse w PZK.

  
Usunity_26_04_2017
06.04.2017 15:33:03
poziom 4

Grupa: Użytkownik

QTH: Warszawa

Posty: 228 #2415067
Od: 2014-7-21UŻYTKOWNIK ZABLOKOWANY
  SWL_SP5 pisze:
  Noo.. najciekawszy jest ten tekst:

  "..W związku z rezygnacją Kol. Leszka SP6CIK oraz Kol. Romana SP9MRN w Komisji Finansowej, prezydium ZG PZK ogłasza nabór osób chętnych do pracy w Komisji Finansowej. Komisja Finansowa stanowi ciało doradcze dla Skarbnika PZK, z którym współpracuje przy ustalaniu preliminarza budżetu PZK oraz w innych sprawach związanych z finansami Związku.."


  Czyli jak kilka miesięcy temu pisaliśmy na temat niegospodarności PZK w zakresie finansów to wiele osób jakby mogło to utopiłoby nas w przysłowiowej szklance wody a dziś.. osoby bezpośrednio związane z finansami PZK - odchodzą..


  Niestety jest to smutny obraz PZK, ponieważ odchodzące osoby z sektora finansowego są dowodem tego, że źle się dzieje z finansami w PZK i wątpię, że ktoś nowy będzie chciał wziąć pełną odpowiedzialność za finanse w PZK.Mylisz się całkowicie.
To są bezpodstawne insynuacje. Nie ma żadnego "smutnego obrazu". Piszesz tak dlatego, że nie masz wiedzy na temat logistyki organizacji i nie rozumiesz, jak to działa.
A z pieniędzmi jest zawsze tak, że można je wydać lepiej. Tylko jest mały drobiazg, jak to zrobić, a także jak to ocenić, to "lepiej". Dla jednego "lepiej" będzie, jak dostanie talerz grochówki na Łosiu za free, dla drugiego będzie to zupełnie niespotykana sprawa abstrakcji, np. technicznej, albo logistyczno-systemowej.

73 Zygi SP5ELA
  
canis_lupus
06.04.2017 22:06:38
poziom najwyższy i najjaśniejszy :-)

Grupa: Użytkownik

QTH: Kraków

Posty: 5582 #2415175
Od: 2013-7-18
  sp9aki pisze:

  Czy obecna nagła "epidemia" dymisji w składzie Komisji Finansów ZG PZK ma jakiś związek z zapowiedzią podniesienia
  składek członkowskich PZK?
  Jeszcze całkiem niedawno, bo 2 lutego 2017 kol. SP2JMR solennie zapewniał mnie w swoim oficjalnym liście, że
  "PZK nie ma żadnych długów".
  Jeśli nie na stare zobowiązania, to na co prezydium ZG PZK planuje skierować ten strumień dodatkowych pieniędzy,
  pozyskany ze zwiększonej składki członkowskiej?


Matko, ale Ci się pierniczy...
_________________

To mówiłem ja, "unlis i ukrywający coś, wstydzący się swojego znaku, człowiek z ulicy, losowa osoba z internetu, ignorant i darmozjad, anonimowy pirat, do d**y" z Hackerspace Kraków

  
Usunity_26_04_2017
07.04.2017 02:08:56
poziom 4

Grupa: Użytkownik

QTH: Warszawa

Posty: 228 #2415194
Od: 2014-7-21UŻYTKOWNIK ZABLOKOWANY


Ilość edycji wpisu: 1
  canis_lupus pisze:

   sp9aki pisze:

   Czy obecna nagła "epidemia" dymisji w składzie Komisji Finansów ZG PZK ma jakiś związek z zapowiedzią podniesienia
   składek członkowskich PZK?
   Jeszcze całkiem niedawno, bo 2 lutego 2017 kol. SP2JMR solennie zapewniał mnie w swoim oficjalnym liście, że
   "PZK nie ma żadnych długów".
   Jeśli nie na stare zobowiązania, to na co prezydium ZG PZK planuje skierować ten strumień dodatkowych pieniędzy,
   pozyskany ze zwiększonej składki członkowskiej?


  Matko, ale Ci się pierniczy...


ZAQ nie dobijaj AKI-ego! AKI osłabł, wena mu się skończyła.
AKI - epidemia to sie zaczyna, jak 25-50% polulacji zachoruje. Ale 2 członków komisji na 4300 członków PZK? Chyba lekko przeginasz. Aplikuj, chyba znasz się na kasie?

73 ZYGI SP5ELA
  
sp3slu
07.04.2017 10:02:26
poziom 5Grupa: Użytkownik

Posty: 749 #2415244
Od: 2010-9-14
Jacenty,
przyjdź na ŁOŚ'a
wspólnie opanujemy epidemię

sp3slu
  
Electra22.09.2020 07:39:57
poziom 5

oczka
  
sp9eno
07.04.2017 14:21:43
poziom 6

Grupa: Użytkownik

QTH: Gliwice n/Kłodnicą

Posty: 1120 #2415341
Od: 2010-4-9


Ilość edycji wpisu: 1
  SP5ELA pisze:

   SWL_SP5 pisze:
   Noo.. najciekawszy jest ten tekst:

   "..W związku z rezygnacją Kol. Leszka SP6CIK oraz Kol. Romana SP9MRN w Komisji Finansowej, prezydium ZG PZK ogłasza nabór osób chętnych do pracy w Komisji Finansowej. Komisja Finansowa stanowi ciało doradcze dla Skarbnika PZK, z którym współpracuje przy ustalaniu preliminarza budżetu PZK oraz w innych sprawach związanych z finansami Związku.."


   Czyli jak kilka miesięcy temu pisaliśmy na temat niegospodarności PZK w zakresie finansów to wiele osób jakby mogło to utopiłoby nas w przysłowiowej szklance wody a dziś.. osoby bezpośrednio związane z finansami PZK - odchodzą..


   Niestety jest to smutny obraz PZK, ponieważ odchodzące osoby z sektora finansowego są dowodem tego, że źle się dzieje z finansami w PZK i wątpię, że ktoś nowy będzie chciał wziąć pełną odpowiedzialność za finanse w PZK.  Mylisz się całkowicie.
  ......
  73 Zygi SP5ELA


Ależ nie, ZYGA!
To Ty się mylisz!

SWL_SP5 ma niestety rację.

Andrzej sp9eno
_________________
OT50 PZK Gliwice
http://sp9pdf.polsl.pl/
  
wbielak
07.04.2017 14:35:15
poziom 6

Grupa: Użytkownik

QTH: JO90XB

Posty: 1019 #2415347
Od: 2011-10-27


Ilość edycji wpisu: 1
Obrazek
bardzo szczęśliwybardzo szczęśliwybardzo szczęśliwy

PS a gdyby mnie JMR solennie zapewnił że woda jest mokra... to bym się trzy razy upewnił czy nic się nie zmieniło i faktycznie woda nadal jest mokra...

Edit.
Kiedyś ponoć największą wartość informacyjną miały komunikaty TASS zaczynające się od "Nie prawdą jest jakoby... "
_________________
--- SQ9PBS ---
FD4, Comet CHA 250 BY SQ9KCN + drut ;)
icom 746 X-Quad by WiMo na 144 MHz na rotorku conrad
Kenwood TH-D72
FT-817 + LDG Z100 i druty
Wouxun UV2D + SG7900

--

SOTA – krótkofalowiec, który pokonuje wszelkie przeciwności fizyczne i psychiczne, pracowicie wnosi sprzęt na wysoką górę tylko po to, by się dowiedzieć, że na KF są właśnie rosyjskie zawody i zostanie zadeptany, na WARCe nie ma anteny, a na ultrakrótkich nie ma z kim pogadać.
By SP5XMI
  
sp9mrn
07.04.2017 14:53:02
poziom najwyższy i najjaśniejszy :-)

Grupa: Użytkownik

QTH: Gliwice JO90IG

Posty: 2974 #2415361
Od: 2009-6-22


Ilość edycji wpisu: 1
1. PZK nie ma żadnych długów.

2. To co nazywamy "długiem" jest brakiem możliwości wydatkowania przez OT części pieniędzy z OPP. Formalnie można by sobie tym głowy nie zawracać, ale komisja finansowa przyjęła, że byłoby to nieprzyzwoite i należy zmienić zwyczaje, które przed zmianą Prezesa panowały w PZK.
Dodam, że wiąże się to ze zobowiązaniem OT do bieżącego WYDAWANIA pieniędzy pochodzących z 1%. Dodatkowo oddziały muszą pamiętać, że ponieważ są to środki PUBLICZNE to muszą być wydawane w sposób nie budzący wątpliwości i przynoszące korzyść SPOŁECZEŃSTWU a nie tylko członkom PZK.

3. Lechu CIK zrezygnował z prac w komisji, ponieważ jest członkiem GKR i takie dzielenie funkcji jest bezcelowe a nawet szkodliwe. To właściwa decyzja.

4. Ja zrezynowałem z pracy w komisji z dwóch powodów -
1. Mamy Skarbnika, który PRACUJE dla PZK a nie jak bywało dotąd "udaje, że pracuje" i uważam, że obecna Komisja Rewizyjna (która kontroluje a nie podpisuje) jest wystarczająca dla pełnienia nadzoru nad pracą Skarbnika.
Komisja Finansowa była niezbędna ponieważ poprzedni skarbnicy zupełnie sobie nie radzili, nie byli w stanie przekazać delegatom i członkom ZG rzetelnych informacji finansowych a GKR też miał problemy, żeby połapać się w tym, co się w finansach dzieje. Teraz LS sobie radzi bez większych problemów.

2. W związku z "1" skierowałem swoją aktywność na współtworzenie "Tygodnika Krótkofalowca", nadzór nad
https://www.facebook.com/PolskiZwiazekKrotkofalowcow/oraz https://www.facebook.com/zjazdtechniczny/ jak również nad standardowymi działaniami - czyli Burzeninem i kierowaniem pracami OT.
W pracy też mi się pozmieniało a doba nie jest z gumy. Proszę nie doszukiwać się tu ukrytych przyczyn ani jakiegoś spisku.

Podsumowując - zrezygnowałem bo uważam, że jest LEPIEJ i mogę robić inne ważne rzeczy - a nie dlatego, że jest tak źle, że się załamałem. ;-)
Amen.

MAc
sp9mrn

PS *edit. Zeby nie było niejasności - uważam, że składki należy podnieść. Obecny poziom składek nie pozwala na robienie rzeczy SENSOWNYCH.
Ja (za klasykiem) to nazywam syndromem flaszki. Tak się dzieje wtedy, gdy zarabiasz tak mało, że po opłaceniu rzeczy niezbędnych zostaje ci na pół litra. Z tego na samochód ani TRX nie odłożysz... Więc idziesz po flaszkę... (czyli wydajesz pieniądze nieracjonalnie).
Na wszelki wypadek napiszę wyraźnie - nie sugeruję, że ktoś kupuje wódkę za kasę PZK.
Użyłem tylko określeń przywołanych kiedyś przez znanego ekonomistę w ciekawej dyskusji o poziomie ubóstwa.
_________________
Zjazd Techniczny Burzenin 2020 odwołany
www.facebook.com/PolskiZwiazekKrotkofalowcow
  
Usunity_26_04_2017
07.04.2017 15:56:52
poziom 4

Grupa: Użytkownik

QTH: Warszawa

Posty: 228 #2415383
Od: 2014-7-21UŻYTKOWNIK ZABLOKOWANY


Ilość edycji wpisu: 2
[quote=sp9eno]
  SP5ELA pisze:

   SWL_SP5 pisze:
   Noo.. najciekawszy jest ten tekst:

   "..W związku z rezygnacją Kol. Leszka SP6CIK oraz Kol. Romana SP9MRN w Komisji Finansowej, prezydium ZG PZK ogłasza nabór osób chętnych do pracy w Komisji Finansowej. Komisja Finansowa stanowi ciało doradcze dla Skarbnika PZK, z którym współpracuje przy ustalaniu preliminarza budżetu PZK oraz w innych sprawach związanych z finansami Związku.."


   Czyli jak kilka miesięcy temu pisaliśmy na temat niegospodarności PZK w zakresie finansów to wiele osób jakby mogło to utopiłoby nas w przysłowiowej szklance wody a dziś.. osoby bezpośrednio związane z finansami PZK - odchodzą..


   Niestety jest to smutny obraz PZK, ponieważ odchodzące osoby z sektora finansowego są dowodem tego, że źle się dzieje z finansami w PZK i wątpię, że ktoś nowy będzie chciał wziąć pełną odpowiedzialność za finanse w PZK.

   Mylisz się całkowicie.
   ......
   73 Zygi SP5ELA


  Ależ nie, ZYGA!
  To Ty się mylisz!

  SWL_SP5 ma niestety rację.

  Andrzej sp9eno
ENO, ty się lepiej w ogóle nie odzywaj. Ty się już skompromitowałeś dostatecznie. Wieczny krytykancie! Przeszedłeś do grupy "myślących inaczej". I to już dość dawno.

Twój PREZES to bardziej racjonalnie widzi. I to mi się podoba.

73 Zygi SP5ELA
  
SQ9JXB
07.04.2017 16:20:21
poziom najwyższy i najjaśniejszy :-)Grupa: Użytkownik

QTH: Suszec JO90JB

Posty: 9204 #2415392
Od: 2008-10-24
  SP5ELA pisze:
  ENO, ty się lepiej w ogóle nie odzywaj. Ty się już skompromitowałeś dostatecznie. Wieczny krytykancie! Przeszedłeś do grupy "myślących inaczej". I to już dość dawno.

  Twój PREZES to bardziej racjonalnie widzi. I to mi się podoba.

  73 Zygi SP5ELA*ElA

Sam się skompromitowałeś w swojej działalności jako "Admin Portalu PZK". A masz czelność krytykować tych, co od lat wytykali błędy w działalności Poprzednich władz PZK?
Czy TY i Tobie podobni nie należą do tych właśnie "inaczej myślących" którzy od lat nie potrafią rzeczowo odpowiadać na krytykę tylko stosują metodę obsmarowywania krytykantów i w przeszłości wywalania ich z Forum PZK czy blokowania na LD jako jedynie "mądrą" i za wszelką cenę chcą być nadal we władzach PZK?.
Każdy zna Twoje "kaprysy" dotyczące rejestracji na Portalu PZK. W jednym tylko jesteś naprawdę skuteczny. Usuwaniu konta z Portalu PZK. Robisz to w przysłowiowe 5 minut, ale rejestracja to już inna bajka.

Także Szanowny Panie - racz zamilczeć, nie kompromituj się i zacznij pracować nad poprawą swego wizerunku. Naprawdę warto._________________
Niewiedza jest błogosławieństwem. Wiedząc wszystko nie byłoby nic do odkrycia.

Obrazek
Obrazek73! Janek SQ9JXB
Skype: sq9jxb
  
sp9eno
09.04.2017 20:27:57
poziom 6

Grupa: Użytkownik

QTH: Gliwice n/Kłodnicą

Posty: 1120 #2415845
Od: 2010-4-9
  SP5ELA pisze:

   sp9eno pisze:


   Ależ nie, ZYGA!
   To Ty się mylisz!

   SWL_SP5 ma niestety rację.

   Andrzej sp9eno
  ENO, ty się lepiej w ogóle nie odzywaj. Ty się już skompromitowałeś dostatecznie. Wieczny krytykancie! Przeszedłeś do grupy "myślących inaczej". I to już dość dawno.

  Twój PREZES to bardziej racjonalnie widzi. I to mi się podoba.

  73 Zygi SP5ELA


Zyguś złoty!
Skompromitowany czy nie ale piszę, bo wiem co piszę.
Gdybyś przeczytał na chłodno i bez emocji to co ja napisałem i co napisał mój PREZES,
to stwierdził byś, że jedno nie przeczy drugiemu.

Cieszę się też z Twojej wysokiej oceny mojego PREZESA,bo On obecnie
"robi za dobrego policjanta" a ja za złego.
Znaczy się dobrze to robi wesoły.

Słonecznie pozdrawiam

Andrzej eno
_________________
OT50 PZK Gliwice
http://sp9pdf.polsl.pl/
  
Usunity_26_04_2017
09.04.2017 21:29:48
poziom 4

Grupa: Użytkownik

QTH: Warszawa

Posty: 228 #2415863
Od: 2014-7-21UŻYTKOWNIK ZABLOKOWANY


Ilość edycji wpisu: 7
Dobrze "zły policjancie". Cieszymy się. Z tym, że to bardzo daleka droga. I może się też okazać, że pod koniec rozkopana i nieprzejezdna. Myślę, że rozumiesz. A tamci przeszkadzają, jak zwykle.

73, Zygi SP5ELA
  
sp9eno
10.04.2017 09:41:01
poziom 6

Grupa: Użytkownik

QTH: Gliwice n/Kłodnicą

Posty: 1120 #2415953
Od: 2010-4-9
  SP5ELA pisze:

  Dobrze "zły policjancie". Cieszymy się. Z tym, że to bardzo daleka droga.I może się też okazać, że pod koniec rozkopana i nieprzejezdna. Myślę, że rozumiesz. A tamci przeszkadzają, jak zwykle.

  73, Zygi SP5ELA


Jeden z członków naszego OT dysponuje sprzętem "W" wiec wszelkie przeszkody terenowe nie są nam straszne.
Problem największy w tym, aby nadal nam się chciało chcieć.
A z tym coraz gorzej.
Nawet wszelkiego rodzaju używki, pożywki czy dopalacze powoli przestają działać.
No cóż, wnuki są coraz starsze wesoły.

Słonecznie pozdrawiam.

eno
_________________
OT50 PZK Gliwice
http://sp9pdf.polsl.pl/
  
SWL_SP5
11.04.2017 09:38:39
poziom 5

Grupa: Użytkownik

Posty: 649 #2416286
Od: 2015-9-7


  SWL_SP5 pisze:


  Noo.. najciekawszy jest ten tekst:

  "..W związku z rezygnacją Kol. Leszka SP6CIK oraz Kol. Romana SP9MRN w Komisji Finansowej, prezydium ZG PZK ogłasza nabór osób chętnych do pracy w Komisji Finansowej. Komisja Finansowa stanowi ciało doradcze dla Skarbnika PZK, z którym współpracuje przy ustalaniu preliminarza budżetu PZK oraz w innych sprawach związanych z finansami Związku.."


  Czyli jak kilka miesięcy temu pisaliśmy na temat niegospodarności PZK w zakresie finansów to wiele osób jakby mogło to utopiłoby nas w przysłowiowej szklance wody a dziś.. osoby bezpośrednio związane z finansami PZK - odchodzą..


  Niestety jest to smutny obraz PZK, ponieważ odchodzące osoby z sektora finansowego są dowodem tego, że źle się dzieje z finansami w PZK i wątpię, że ktoś nowy będzie chciał wziąć pełną odpowiedzialność za finanse w PZK.


  SP5ELA pisze:


  Mylisz się całkowicie.
  To są bezpodstawne insynuacje. Nie ma żadnego "smutnego obrazu". Piszesz tak dlatego, że nie masz wiedzy na temat logistyki organizacji i nie rozumiesz, jak to działa.
  A z pieniędzmi jest zawsze tak, że można je wydać lepiej. Tylko jest mały drobiazg, jak to zrobić, a także jak to ocenić, to "lepiej". Dla jednego "lepiej" będzie, jak dostanie talerz grochówki na Łosiu za free, dla drugiego będzie to zupełnie niespotykana sprawa abstrakcji, np. technicznej, albo logistyczno-systemowej.

  73 Zygi SP5ELASzanowny Panie SP5ELA,

Po pierwsze - mi wystarczy, że PZK płaciło Panu po 900 zł netto miesięcznie za samą administrację strony WWW.PZK.ORG.PL :


  canis_lupus pisze:

  Jakby kogoś interesowało to do poczytania.
  link  SWL_SP5 pisze:


  Dziękuję za te dokumenty.


  Moje pytanie brzmi - Polski Związek Krótkofalowców stać by miesięcznie płacić za administrację strony zewnętrznej firmie czyli krótkofalowcowi (SP5ELA) aż 900 zł netto??

  Nie trzeba chyba dodawać, że poza administracją strony (WWW.PZK.ORG.PL) płaci się jeszcze za domenę, hosting oraz pocztę elektroniczną czyli każdego roku PZK ponosi koszt ~11 000 zł (słownie: jedenaście tysięcy złotych).

  A najciekawsze, że Aneks zawarty w dniu 14.12.2015 r. na podstawie "Umowy z dnia 14 grudnia 2011 r." przedłuża się do dnia 14 grudnia 2017 roku włącznie.


  BRAK MI SŁÓW... zaniemówiłzaniemówiłzaniemówiłA po drugie, że PZK płaciło Panu jeszcze za administrację forum po 600 zł netto miesięcznie:

  canis_lupus pisze:

  Jeszcze jedna umowa na administrowanie portalem: Link

  W sumie mamy: 660zł + 900zł + 200zł + prąd za serwer SN0HQ.  SWL_SP5 pisze:


  To jest jakaś masakra...

  900 zł miesięcznie za administrację strony!
  660 zł miesięcznie za zarządzenie m.in. forum! (§6, §15)


  ..a co ciekawe, §17 mówi:
  Wynagrodzenie, o którym mowa w §15 nie obejmuje opłat za pakiet wirtualny wykupiony u operatora AMM lub u innych operatorów oraz za przekroczenie dopuszczalnego limitu transferu oraz przekroczenia powierzchni dyskowej powstałych w miesiącu rozliczeniowym.


  Ja nie wnikam w koszt 200zł + prąd za serwer SN0HQ ale biorąc pod uwagę podstawowe koszty administracji strony plus domena/hosting/poczta u dostawcy (http://ebita.pl/produkty,pl,hosting.html) - PZK miesięcznie ponosi ponad 1500 zł wykrzyknikwykrzyknik


  Rocznie więc PZK za stronę internetową płaci 18 000 zł plus koszty utrzymania strony (średnio 800 zł rocznie, serwer professional w Ebidata.pl) co daje razem blisko 19 000 zł !!


  Jak czytam te wszystkie umowy to stwierdzam, że PZK płaci za każdą czynność administratorowi (SP5ELA) osobno co generuje olbrzymie koszty.


  ps.
  A tak na marginesie, to miesięczny transfer jest limitowany?? Boże..


  zaniemówiłzaniemówiłzaniemówiłSumarycznie więc PZK płaciło Panu blisko ~19 000 zł PLN rocznie za stronę internetową z dodatkami, która do dnia dzisiejszego nie ma nawet wersji angielskiej a tylko zakładkę "O PZK" przetłumaczona translatorem Google gdzie nawet nie pokusił się Pan o prawidłowe formatowanie tekstu.


O błędach na stronie internetowej WWW.PZK.ORG.PL nie będę już wspominał..

  
Electra22.09.2020 07:39:57
poziom 5

oczka

Przejdz do góry strony<<<Strona: 20 / 23>>>    strony: 12345678910111213141516171819[20]

  << Pierwsza     < Poprzednia      Następna >     Ostatnia >>  

HOME » PZK - POLSKI ZWIĄZEK KRÓTKOFALOWCÓW » KOMISJA FINANSOWA ZG PZK.

Aby pisac na forum musisz sie zalogować !!!

randki | własny sklep internetowy | promocje | darmowe forum | sklepy | opinie, testy, oceny