Forum Krótkofalarskie PKI

WINDOWS 10 - start
T#425356
Facebook
sp2dct
poziom 1
Użytkownik
QTH: Gdańsk
Ilość edycji wpisu: 2
#2290916 01.06.2016 19:50:25
    SO5WM pisze:

    jeśli 10 uważasz za usługę to dlaczego jest o wiele szybsza niż 7 czy 8?
    Wszyscy panikują o inwigilacji, a nikt tego nie sprawdził, ja loguję ruch i wiem co mi się w sieci dzieje i nie dzieje się nic więcej niż w 7 czy tym bardziej w 8. Szkoda, że tak jak w innych przypadkach przy pojawieniu się kolejnej wersji Windows są te same opinie, za każdym razem identycznie.
    Nigdy bym nie zainstalował żadnego never10 czy innego. Ludzie chcą większego bezpieczeństwa a takie badziewia instalują ech.


Bo w W10 postawili przede wszystkim na szybkość interfejsu graficznego. To ma najwyższy priorytet, bo to widać. Nie ważne, że program coś tam w tle liczy, kółka mają się kręcić a obrazki fruwać po ekranie. Dlatego wydaje się, że jest szybszy. Może i faktycznie, bo do tej pory programy miały działać, a na końcu coś tam wyświetlać, a teraz mają mieć nowoczesny i szybki interfejs....

Tutaj http://www.wykop.pl/link/1464335/en-dlaczego-windows-8-ssie/ - opinia o w8, natomiast odnosi się ona do wszystkiego powyżej, angielski wymagany.

tutaj po polsku

http://www.pcworld.pl/news/402996/Windows.7.8.8.1.po.aktualizacji.beda.szpiegowaly.jak.Windows.10.html

http://softonet.pl/publikacje/aktualnosci/Microsoft.dodaje.telemetrie.do.Windows.7.8.i.8.1.poprzez.nowe.aktualizacje,1220


No akurat nie jestem w stanie uwierzyć firmie, która celowo zostawia luki w systemie aby umożliwiać szpiegowanie. Jak myślisz, dlaczego rootkity są możliwe? Bo microsoft sam wbudował taką funkcjonalność do systemu i jest teraz bardzo smutny, że ktoś to odkrył. A pomysł był przedni, niewidzialne dla systemu katalogi z możliwością uruchamiania niewidzialnych procesów. Bajka dla służb specjalnych. Specjalnie zostawiane dziury były już dawno, zdalne wywoływanie procedur po co było i dlaczego słuchało na jakichś portach? Dlaczego określone pakiety wysyłane na określone porty robiły kuku systemowi? Czyżby programiści M$ byli tacy denni, że przypadkiem zostawiali takie specyficzne dziury? Nie, one były zostawiane celowo, a źli ludzie mieli czelność je odkryć. Teraz podejście się zmieniło, otwarcie mówią że będą inwigilowali i kontrolowali zawartość tego, co mamy na komputerach.

Jak można wiedzieć, czym sprawdzasz z czym łączy się Twój komputer, chyba nie jakimś zainstalowanym programem... . Ogólnie to co ja zauważyłem, od w8 komputery w momentach jak nic nie powinny robić wykazuje nadmierną aktywność, w7 po aktualizacjach telemetrycznych włączających taką samą funkcjonalność jak w w10 również mocno pracuje, zajęcie procesora i praca dysku o czymś świadczy.

Nie mówię, że już teraz w tej chwili M$ skanuje i czyta nasze pliki itp. Najgorsze jest to, że zgadzamy się na to teraz i nie wiemy na dobrą sprawę kiedy i jak to wykorzystają. Nagrywanie próbek głosu i obrazu z kamery dla poprawienia działania usług M$ jakoś mnie nie przekonuje, udostępnianie haseł i dostępu do wi-fi? przepraszam, nie zgadzam się aby M$ odczytywał i przesyłał do siebie jakiekolwiek moje hasła. Już Google zrobiły niezły numer, samochody ze streetview, gdy robiły zdjęcia przy okazji skanowały sieci, lokalizacje nazwy itp. Potem w usłudze na smartfony pojawiła się opcja zachowania haseł na serwerach Googli, aby je odzyskać przy przywracaniu systemu na smartfonach... Więc tak, mają dokładną lokalizacje gdzie sieć się znajduje, dane jak nr telefonu i nazwisko właściciela smartfona z androidem oraz nazwę sieci i hasła do jego wi-fi. Oczywiście nikomu tego nie przekażą. Dlaczego jakoś w to nie wierzę i nie ufam tej firmie?

Zaczynamy żyć w czasach, gdzie nasze dane osobowe, nasze preferencje zakupowe, nasze hobby jest jedną z najbardziej poszukiwanych rzeczy przez firmy marketingowe. Zacznijmy szanować naszą prywatność, bo za chwilę jej nie będziemy mieli.
wpis edytowany 01.06.2016 19:58:21
SO5WM
poziom 6

Użytkownik
QTH: Mińsk Mazowiecki
#2290933 01.06.2016 20:52:09
Wydaje mi się, że za dużo naczytałeś się blogów i for, a za mało sam sprawdziłeś. Loguję ruch na serwerze. Nie mogę sobie pozwolić na ruch którego nie chcę. Sprawdź sam zanim będziesz powtarzał mity z sieci wtedy się przekonasz. Nie siejmy też herezji jakoby MS był taki zły. Trochę zdrowego rozsądku i nie błądzenia po omacku za innymi którzy to robią. Jakie szpiegowanie? Sam podtaw choćby prosty serwer włącz logowanie całego ruchu wyłącz wszystkie opcje których nie chcesz w 10 i zobaczysz, że "głupie" Ubuntu generuje więcej ruchu wesoły instalując choćby firefoxa i nie odznaczając opcji przy instalacji wysyłasz więcej danych do Mozilli niż Windows do MS, więc skończmy panikować wesoły jest kilka aplikacji na co dzień używanych które generują masakryczny ruch, a jakoś nikt nie robi z tego paniki. Odczyt plików z dysku? Hahaha tego nawet nie skomentuję znowu ktoś bzdurę napisał, a reszta to kopiuje. Polecam sprawdzić samemu ... da się wesoły Zanim zacznie się powtarzać jakieś teorie warto to sprawdzić i pamiętajmy mówimy o systemie dobrze skonfigurowanym.



Piotr
http://www.radiooperator.pl/ mimo, że UKE ma swoją wyszukiwarkę tu również zostaje wesoły
sp2dct
poziom 1
Użytkownik
QTH: Gdańsk
#2290937 01.06.2016 21:00:07
Wiesz, kilka komputerów w życiu konfigurowałem i wiem jak się zachowywały wcześniej a jak teraz, szczególnie słabsze maszyny które załapały telemetrie. Wiem, co robił mój osobisty laptop z w7 przed poprawkami telemetrycznymi, w ich trakcie i po ich wycięciu. Nie sieję teorii spiskowej, natomiast poczytaj sobie licencje w10. Mi ona nie odpowiada. Kropka. A jeśli Tobie tak, to przecież nie ma problemu. Po prostu dziele się różnie zdobytą wiedzą oraz własnym doświadczeniem. Nawet jeśli w tym o czym pisałem jest tylko część prawdy, to trzeba o tym mówić.
canis_lupus
poziom najwyższy i najjaśniejszy :-)

Użytkownik
QTH: Kraków
#2290956 01.06.2016 21:42:30
    sp2dct pisze:

    poczytaj sobie licencje w10. Mi ona nie odpowiada. Kropka.

Mnie też, preferuję otwarte licencje. Dzięki temu nie mam problemów ze szpiegowaniem czy tym, że mi ktoś z drugiej strony kulki ziemskiej usunie jakis program "bo tak". No i za friko, co tez nie jest bez znaczenia. Aktualizuje się kiedy ja chcę i co ja chcę. Żyć nie umierać.



"Prezydium zapoznało się z wnioskiem Marka SP9UO, w którym domaga się podjęcia przez Prezydium działań przeciwko osobom szkalującym PZK, a szczególnie przeciwko członkom organizacji. Takie działania będą podjęte po zasięgnięciu opinii prawnej."

To mówiłem ja, "unlis i ukrywający coś, wstydzący się swojego znaku, człowiek z ulicy, losowa osoba z internetu, element, ignorant i darmozjad, anonimowy pirat, konfident, donosiciel, do d**y".
VSS
poziom najwyższy i najjaśniejszy :-)

Użytkownik
QTH: POZnan*
Ilość edycji wpisu: 1
#2291093 02.06.2016 09:53:47
rozkład mocy windowsów, jest jeszcze kraj który jedzie w większości na xp wesoły

wpis edytowany 02.06.2016 09:53:59



Artur VSS
https://sp3vss.eu
PZK - Piraci Z Karaibów

Udostępniający link nie odpowiada z automatu za treść:
https://tiny.pl/tqrng
http://hudoc.echr.coe.int/eng?i=001-187930
SP6MMM
poziom najwyższy i najjaśniejszy :-)

Użytkownik
QTH: JO80CS
#2291106 02.06.2016 10:31:36




https://sp6mmm.pzk.pl
VSS
poziom najwyższy i najjaśniejszy :-)

Użytkownik
QTH: POZnan*
#2291174 02.06.2016 13:15:38
Nie mówimy o sprzętach "przemysłowych" bo takie są jeszcze obsługiwane na starszych systemach operacyjnych. W poprzedniej firmie mieliśmy kilka routerów które pracowały na win98 wesoły i ten bezcenny obraz: "Teraz możesz bezpiecznie wyłączyć komputer" wesoły



Artur VSS
https://sp3vss.eu
PZK - Piraci Z Karaibów

Udostępniający link nie odpowiada z automatu za treść:
https://tiny.pl/tqrng
http://hudoc.echr.coe.int/eng?i=001-187930
sp6fig
poziom 6

Użytkownik
QTH: Wałbrzych JO80DT
#2291507 03.06.2016 08:47:29
Czytam... i mam metlik instalowac W-10 czy zostac na W-8 w laptopie ?
Ile wpisów tyle opinii.

W sumie zmienic ?



73 ` Marian
SO5WM
poziom 6

Użytkownik
QTH: Mińsk Mazowiecki
#2291519 03.06.2016 09:05:54
Polecam zainstalować, ale powyłączać wszystko co się da dotyczące prywatności tak podczas instalacji jak i po niej po kilku ponownych uruchomieniach i pełnej aktualizacji. Polecam również wymienić dysk na SSD jeśli takowego jeszcze nie masz, komputer staje się jak nowy wesoły



Piotr
http://www.radiooperator.pl/ mimo, że UKE ma swoją wyszukiwarkę tu również zostaje wesoły
canis_lupus
poziom najwyższy i najjaśniejszy :-)

Użytkownik
QTH: Kraków
#2291520 03.06.2016 09:15:47
    sp6fig pisze:

    Czytam... i mam metlik instalowac W-10 czy zostac na W-8 w laptopie ?
    Ile wpisów tyle opinii.

    W sumie zmienic ?


Czy 8 czy 10 - jeden syf. Jak na razie /moim zdaniem/ ostatni używalny windows to 7.



"Prezydium zapoznało się z wnioskiem Marka SP9UO, w którym domaga się podjęcia przez Prezydium działań przeciwko osobom szkalującym PZK, a szczególnie przeciwko członkom organizacji. Takie działania będą podjęte po zasięgnięciu opinii prawnej."

To mówiłem ja, "unlis i ukrywający coś, wstydzący się swojego znaku, człowiek z ulicy, losowa osoba z internetu, element, ignorant i darmozjad, anonimowy pirat, konfident, donosiciel, do d**y".
SO5WM
poziom 6

Użytkownik
QTH: Mińsk Mazowiecki
#2291523 03.06.2016 09:21:59
7 to system w tej chwili nie nadający się na nowy sprzęt wesoły Równie dobrze można zamiast nowego komputera z i7 zakupić sobie Pentium 4 wesoły



Piotr
http://www.radiooperator.pl/ mimo, że UKE ma swoją wyszukiwarkę tu również zostaje wesoły
SP6MMM
poziom najwyższy i najjaśniejszy :-)

Użytkownik
QTH: JO80CS
#2291585 03.06.2016 10:45:59
    SO5WM pisze:

    Równie dobrze można zamiast nowego komputera z i7 zakupić sobie Pentium 4 wesoły

Dokładnie, pod kontrolą Win7 do prac biurowych wydaje się być płynniejszy niż najprostsze I3. wesoły




https://sp6mmm.pzk.pl
VSS
poziom najwyższy i najjaśniejszy :-)

Użytkownik
QTH: POZnan*
#2291610 03.06.2016 11:31:52
    SO5WM pisze:

    Polecam zainstalować, ale powyłączać wszystko co się da dotyczące prywatności tak podczas instalacji jak i po niej po kilku ponownych uruchomieniach i pełnej aktualizacji. Polecam również wymienić dysk na SSD jeśli takowego jeszcze nie masz, komputer staje się jak nowy wesoły


ale w wersji home nic nie można wyłączyć wesoły



Artur VSS
https://sp3vss.eu
PZK - Piraci Z Karaibów

Udostępniający link nie odpowiada z automatu za treść:
https://tiny.pl/tqrng
http://hudoc.echr.coe.int/eng?i=001-187930
usuniety8_02_2021
poziom najwyższy i najjaśniejszy :-)

Użytkownik
QTH: Suszec JO90JB
#2291613 03.06.2016 11:32:29
P4 nie tylko do prac biurowych.
SO5WM
poziom 6

Użytkownik
QTH: Mińsk Mazowiecki
#2291628 03.06.2016 11:49:55
w wersji home można wyłączyć wszystko wystarczy wejść w ustawienia prywatności



Piotr
http://www.radiooperator.pl/ mimo, że UKE ma swoją wyszukiwarkę tu również zostaje wesoły
sp2fzw
poziom 2
Użytkownik
QTH: TORUŃ
Ilość edycji wpisu: 1
#2291634 03.06.2016 12:01:02
Zainstalowałem windows10 pro. Jak na razie jestem zadowolony. Wszystkie programy kf które używam (łącznie z BV7),pracują bez zastrzeżeń. Nawet wydaje mi się, że niektóre chodzą lepiej niż na win7. Np. program HRD na którym pracuję, szybciej łączy się z radiem, gdzie w win7 musiałem trochę poczekać. Poza tym mam dysk SSD i po ok 15 sek od włączenia, system gotowy do pracy. Na razie same plusy, muszę tylko pozmieniać niektóre ustawienia z uwagi na posiadany dysk SSD, oraz poczytać więcej na temat "inwigilcji", o czym wcześniej jest mowa.
Mimo wcześniejszych zastrzeżeń przez niektórych kolegów, chyba na tym systemie pozostanę.
wpis edytowany 03.06.2016 12:03:40



SP2FZW op.Henryk
sp2fzw@wp.pl
SO5WM
poziom 6

Użytkownik
QTH: Mińsk Mazowiecki
#2291649 03.06.2016 12:36:04
tak trzeba trochę rzeczy wyłączyć przy ssd, ja nawet pamięć wirtualną wyłączyłem, defragmentację, prefetch i kilka innych bardzo szczęśliwy



Piotr
http://www.radiooperator.pl/ mimo, że UKE ma swoją wyszukiwarkę tu również zostaje wesoły
VSS
poziom najwyższy i najjaśniejszy :-)

Użytkownik
QTH: POZnan*
#2291675 03.06.2016 13:50:39
    SO5WM pisze:

    w wersji home można wyłączyć wszystko wystarczy wejść w ustawienia prywatności


automatyczne aktualizacje też ?



Artur VSS
https://sp3vss.eu
PZK - Piraci Z Karaibów

Udostępniający link nie odpowiada z automatu za treść:
https://tiny.pl/tqrng
http://hudoc.echr.coe.int/eng?i=001-187930
sp3myx
poziom 5
Użytkownik
QTH: jo82ki
#2291693 03.06.2016 14:48:24
Taki nowoczesny system jak 10 powinien sam wyłączyć funkcje zżerające żywot dysku ssd

73!
sp2dct
poziom 1
Użytkownik
QTH: Gdańsk
#2291727 03.06.2016 16:18:36
    SO5WM pisze:

    w wersji home można wyłączyć wszystko wystarczy wejść w ustawienia prywatności


Poważnie wierzysz, że te ustawienia cokolwiek znaczą? To tak jakby zamiast zamknąć drzwi od mieszkania na klucz, powiesiłbyś na otwartych kartkę "złodzieju, nie okradaj mnie" wesoły

Aktualizacje są obowiązkowe, i może się okazać pewnego dnia, że system wgra Ci nowe wyciągające więcej klatek na sekunde z Twojej karty graficznej sterowniki, co może sie skończyć przegrzaniem chipsetu i pożegnaniem z laptopem. Uwierzcie że sprzęt sprzętowi nie równy i często się zdarza, że na starych sterownikach wszystko smiga i działa a na nowych BSoD po chwili używania. W W10 nie da sie pracować na starszych, dlatego wierzę w wpisy na forach, że po kilku dniach używania W10 komputery padały sprzętowo.
Aby pisać na forum musisz się zalogować !!!
rss · kontakt · załóż własne forum · korzystasz z forum? wesprzyj projekt!