Forum Krótkofalarskie PKI

Rejestracja na portalu PZK
T#424828
Facebook
SP2LIG moc !!! moc !!!
QTH: GDYNIA
#2146534 21.07.2015 16:12:36
    SP6IX pisze:

    .... a już Lincoln powiedział że konstytucja musi być prosta z zasady dlatego amerykanie mają konstytucje na jednej kartce papieru i jasne przepisy.



SP6IX.

Grzegorz, masz totalnie rację ale jak powiedziałeś A to wypada powiedzieć również B tz zapomniałeś dodać że poprawek do amerykańskiej konstytucji jest ile ???? Bardzo dużo, mieszczą się w grubej księdze i dopiero wtedy są jasne przepisy.
To taka ciekawostka a nie pstryczek w nos.
___________
Greg SP2LIG
usuniety8_02_2021 poziom najwyższy i najjaśniejszy :-)
QTH: Suszec JO90JB
#2146543 21.07.2015 17:03:05
Greg

To tylko 27 poprawek pan zielony
SP2LIG moc !!! moc !!!
QTH: GDYNIA
#2146551 21.07.2015 17:14:11
    SQ9JXB pisze:

    Greg

    To tylko 27 poprawek pan zielony


Nie przeczę, ale księga z poprawkami jest gruba....
_____________
Greg SP2LIG
SP6IX poziom najwyższy i najjaśniejszy :-)
#2146573 21.07.2015 18:15:18
Janek mnie ubiegł i wcale nie jest gruba ,ta gruba to komentarze sądu najwyższego wraz z precedensami. jęzor



http://sp6ix.pl.tl

W pieniaczej ziemi jest miasto Pysków. Tam jęzorami robi się wszystko, męstwo w jęzorze, siła w jęzorze, jęzor tam miele, piele i orze.

Nie znoszę nieuków i arogantów.
SP5PY poziom 6
QTH: JO21ul
UŻYTKOWNIK ZABLOKOWANY

Ilość edycji wpisu: 1
#2146575 21.07.2015 18:18:25
    SP2LIG pisze:

      SQ9JXB pisze:

      Greg

      To tylko 27 poprawek pan zielony


    Nie przeczę, ale księga z poprawkami jest gruba....


Gruba... zawartość 13 stron w pdf.

http://libertarianin.org/Artykuly_2/Konstytucja%20USA.pdf
wpis edytowany 21.07.2015 18:19:02



'73 de Tomek
Do... Or do not. There is no try - Master Yoda
http://www.sp5py.pl http://www.PZK.info.pl
http://www.sp5prf.pl http://ot37.pzk.org.pl
439.600MHz
SQ3SWF poziom 5
QTH: JO82LK (Poznań)
Ilość edycji wpisu: 1
#2146603 21.07.2015 19:08:30
Piękna dyskusja się tu wywiązała, nawet Ameryce się dostało.

Wracając do dawno zapomnianego wątku początkowego.. OK - musiałbym przerzucić się na używanie adresu ze znakiem. Ale średnio mi się to uśmiecha - mam swojego maila tak jak mam swój numer telefonu. Jednego ani drugiego nie mam zamiaru zmieniać tudzież zakładać nowego w jednym tylko celu.

Dywagacji na temat tego czy e-mail ze znakiem wpływa na wiarygodność danego użytkownika komentował nie będę, bo odpowiedź powinna być dość oczywista.

Zważywszy na fakt, że sam, własnoręcznie wpisałem swój e-mail w kratki formularza, jest to wystarczające potwierdzenie mojej tożsamości - niezależnie od tego jaki mail wpisałem. Swoje uwagi przekażę administratorowi.

Ja nie jestem upierdliwcem - jako członek związku chciałbym żeby instytucja była otwarta i przyjazna dla potencjalnych/świeżych członków, a już w tym początkowym miejscu zauważyłem rzecz która powinna być poprawiona. Wymóg posiadania e-maila w określonym formacie to coś niespotykanego w skali internetu. Fan-club skody favorit - VIN@domena? PZW - numer_karty_wędkarskiej@domena? No chyba nie.
wpis edytowany 21.07.2015 19:09:24



Olgierd
SP3YOR - Klub Krótkofalowców w Poznaniu http://sp3yor.net | https://sat.sp3yor.net | SN7L: FB WWW | http://arr1.org
aqz poziom 3
#2146615 21.07.2015 19:35:22
Niniejszym wygenerowałeś kolejne pięć stron wątku bardzo szczęśliwy
Pora spadać!



SO3NIC http://aquaz.eu/
sp6ryd poziom najwyższy i najjaśniejszy :-)
QTH: Wrocław
#2146619 21.07.2015 19:43:27
ale było już o tym wyżej że to tylko zalecenie i pewnie to tylko krok by admin się z tego zalecenia wycofał. pamiętajmy że zgodnie z zasadami taki mail domyślnie i tak powinien służyć wyłącznie w kontaktach dotyczących forum w komunikacji Admin <-> user lub system <-> user a nie w żadnym innym. Uproszczenie polegające na zastosowaniu maila z bazy członków jest jedynym szybkim ominięciem problemu autentykacji usera. w innym przypadku trzeba by innym niż mail kanałem przekazać bezpiecznie informację kto jakiego maila będzie używał przy rejestracji na forum. Można to zorganizować inaczej (pisałem wyżej) ale wymagałoby to współpracy i zaangażowania wielu innych osób a tym zapewne admin nie dysponuje. Oddzielmy więc "jak mogłoby być" od tego "co w tej chwili było realnie dostępne"
SQ6NDM poziom najwyższy i najjaśniejszy :-)
QTH: JO90AK
#2146620 21.07.2015 19:47:39
Tak myślałem, że nie mam szans jako licencjonowany krótkofalowiec, ale nie będący w PZK, na uczestnictwo w forum PZK.

Wiecie co? Nic straconego... Idę dalej powoli konfigurować stację RX/TX na 144MHz... Z zawodów na zawody co raz lepsze wyniki bardzo szczęśliwy. A i ODX w paśmie 2m (SSB) powiększa się. Jeżeli ktoś kiedyś byłby chętny na "obadanie" LNA (brak mi odpowiedniej aparatury) 144MHz to da znać. Zapamiętam i w przyszłości zgłoszę się bardzo szczęśliwy.

PS W przyszłości celuję na uF...



Szymon
https://pk-ukf.pl/
https://mmmonvhf.de/es.php?year=2020
144MHz FT817 + PA 40W + 6 el. DK7ZB (boom 2,6m) + rotor/70cm FT817 + 14 el. DK7ZB (boom 3,1m) + rotor

SQ3PHA
#2146635 21.07.2015 20:16:09
    sp6ryd pisze:

    Uproszczenie polegające na zastosowaniu maila z bazy członków jest jedynym szybkim ominięciem problemu autentykacji usera.

Problem jaki ma Olgierd SQ3SWF polega właśnie na tym, że chciał użyć maila z bazy członków, ale nie może.
sq5grd poziom 4
QTH: KO02HB
#2146652 21.07.2015 20:55:56
    SP8LBK pisze:



    Jednak odpowiem na cytowany fragment, bo nie czytasz a pisało się o tym już jakiś czas temu.
    W okresie przejściowym a taki mamy obecnie, portal i forum PZK to dwa odrębne "twory" i dlatego chwilowo jest tak a nie inaczej.
    Masz wątpliwości, które mogą zadecydować o Twoich żywotnich interesach to napisz do Marka SP5LS, który jest administratorem forum PZK. Może usatysfakcjonuje Cię jego odpowiedź.

    A tak przy okazji. Forum funkcjonuje od kilkunastu dni a nic się tam nie dzieje.
    Jak go nie było też było źle, bo zabrano ludziom zabawkę.
    Teraz jak oddali to też jest źle, bo trzeba się podwójnie logować.





To nie są dwa osobne twory/stwory tylko strona i moduł który nie został prawidłowo sprzęgnięty jęzor
Ręce opadają nad taką fuszerką .
Żeby nie być gołosłownym , wystarczy ukryć w pasku "forum" a widoczne dla zalogowanych na portalu - w podstawówce teraz tego uczą na informatyce pan zielony



ham shack i anteny totalna demola
zbieram siły i natchnienie bardzo szczęśliwy
SŁAWEK
SQ2KRR poziom 4

Ilość edycji wpisu: 1
#2146655 21.07.2015 20:57:18
    sp6ryd pisze:

    Uproszczenie polegające na zastosowaniu maila z bazy członków jest jedynym szybkim ominięciem problemu autentykacji usera. w innym przypadku trzeba by innym niż mail kanałem przekazać bezpiecznie informację kto jakiego maila będzie używał przy rejestracji na forum.


    SP6IX pisze:

    6. Zamieszczanie informacji następuje za zgodą jednego z członków redakcji Portalu. Mogą oni dokonywać również stosownych i niezbędnych korekt lub skrótów otrzymanego tekstu.
    3. Użytkownikiem Forum, zwany dalej Użytkownikiem może być wyłącznie członek PZK, zarejestrowany jako użytkownik portalu, nie pozbawiony praw uczestnictwa na Forum.


Po co te wszystkie uproszczenia(utrudnienia raczej)? Wygląda to raczej jak stawianie barier , by utrudnić dostęp do forum służącego tylko wymianie informacji. Po co bezpieczne kanały i angażowanie wielu osób? Chyba znacznie łatwiej dostać licencję krótkofalarską i móc rozmawiać z całym światem niż dostać prawo uczestniczenia w forum PZK. To trochę tak jakby oficjalnie była możliwość wypowiadania się na forum PZK, ale tak naprawdę uniemożliwia się dostęp zainteresowanym.
wpis edytowany 21.07.2015 20:58:51
usuniety8_02_2021 poziom najwyższy i najjaśniejszy :-)
QTH: Suszec JO90JB
#2146661 21.07.2015 21:02:54
    sp6ryd pisze:

    ale było już o tym wyżej że to tylko zalecenie i pewnie to tylko krok by admin się z tego zalecenia wycofał. pamiętajmy że zgodnie z zasadami taki mail domyślnie i tak powinien służyć wyłącznie w kontaktach dotyczących forum w komunikacji Admin <-> user lub system <-> user a nie w żadnym innym. Uproszczenie polegające na zastosowaniu maila z bazy członków jest jedynym szybkim ominięciem problemu autentykacji usera. w innym przypadku trzeba by innym niż mail kanałem przekazać bezpiecznie informację kto jakiego maila będzie używał przy rejestracji na forum. Można to zorganizować inaczej (pisałem wyżej) ale wymagałoby to współpracy i zaangażowania wielu innych osób a tym zapewne admin nie dysponuje. Oddzielmy więc "jak mogłoby być" od tego "co w tej chwili było realnie dostępne"


Wymóg emaila znak@domena jest tylko i wyłącznie wymysłem Admina Portalu i niczym innym.
Skoro na deklaracji podaję swój email to po cholerę muszę mieć email według wymysłu Admina?
A dostęp do Forum PZK ma być automatyczny dla zarejestrowanych na Portalu PZK.
sp3nux poziom 5
QTH: Poznań
Ilość edycji wpisu: 1
#2146663 21.07.2015 21:04:26
    sq5grd pisze:



    To nie są dwa osobne twory/stwory tylko strona i moduł który nie został prawidłowo sprzęgnięty jęzor
    Ręce opadają nad taką fuszerką .
    Żeby nie być gołosłownym , wystarczy ukryć w pasku "forum" a widoczne dla zalogowanych na portalu - w podstawówce teraz tego uczą na informatyce


Widać fachowcy od tego "dzieła" chodzili do innej podstawówki.



wpis edytowany 21.07.2015 21:06:55



Pozdrawiam
Marek SP3NUX

Na pasmach od 1972 roku.
sq5grd poziom 4
QTH: KO02HB
Ilość edycji wpisu: 1
#2146675 21.07.2015 21:17:30
Teraz kilka słów za które możecie mnie zlińczować pan zielony

portal jak i forum jest o kant dupy potłuc ,jeśli organizacja chce reprezentować wszystkich nadawców w Polsce a tak jest napisane na powitanie i podpisuje się pod tym Prezes ,to sorki ale brakuje podstawowego modułu - "zadaj pytanie" oraz odpowiedzi od władz zawiązku - ale dalej, w/g mnie to totalny beton i do tego zbrojony .
Polecam twórcą tego "cudu" niech zobaczą jak inne organizacje to rozwiązały i poproszą o naukę Gimnazjalistów taki dziwny
wpis edytowany 21.07.2015 21:18:47



ham shack i anteny totalna demola
zbieram siły i natchnienie bardzo szczęśliwy
SŁAWEK
usuniete20151216 poziom 3
QTH: Poznań
UŻYTKOWNIK ZABLOKOWANY

Ilość edycji wpisu: 1
#2146689 21.07.2015 21:47:58
Wiecie jest takie powiedzenie "najtrudniej zrobić prostą rzecz" i na tym wysypał się nie jeden pomysł na przestrzeni dziejów.
W ARRL jak opłaciłem składkę (członkostwo ) to dostaję karteczkę z hasłem startowym do wszelkich ciekawości zawartych na ich portalu , a dostępnych tylko dla członków.
W RSGB dostaję jeszcze ładniejszą karteczkę z loginem i hasłem ... i też po sprawie.
A koszty nie są tak powalające i nie trzeba zapożyczać organizacji na ogrom kasy aby wysłać parę papierków do zainteresowanych ( w końcu CZŁONKÓW TEGO ZWIĄZKU)
Większą szkodę robi zniechęcenie i brak wiarygodności i profesjonalizmu niż te marne parę złotych wydane na karteczkę z tekstem:

"Dziękujemy za chęć użytkowania portalu Twojego Związku
Login : (Twój Znak)
Hasło tymczasowe: 123456
(pamiętaj o zmianie podczas pierwszego logowania)
Z poważaniem
Administrator Kol .............."

Grzegorz

wpis edytowany 21.07.2015 22:08:38
SP6MMM poziom najwyższy i najjaśniejszy :-)
QTH: JO80CS
#2146707 21.07.2015 22:02:08
Bo to są wszystko wymówki... oczko




https://sp6mmm.pzk.pl
sp9mrn poziom najwyższy i najjaśniejszy :-)
QTH: Gliwice JO90IG
#2146715 21.07.2015 22:15:57
    so3ak pisze:


    A koszty nie są tak powalające i nie trzeba zapożyczać organizacji na ogrom kasy aby wysłać parę papierków do zainteresowanych ( w końcu CZŁONKÓW TEGO ZWIĄZKU)
    Większą szkodę robi zniechęcenie i brak wiarygodności i profesjonalizmu niż te marne parę złotych wydane na karteczkę z tekstem:


Koszty są niewielkie, ale jednak są - szacunkowo jakieś 20 000. Można je przeznaczyć na coś innego - a nie na listy.
Zgadzam się, że w czasie zapisywania się do związku można by coś takiego zrobić.

MAc
mrn



https://www.facebook.com/RadioamatorzyPolscy
usuniete20151216 poziom 3
QTH: Poznań
UŻYTKOWNIK ZABLOKOWANY
#2146732 21.07.2015 22:40:09
    sp9mrn pisze:

      so3ak pisze:


      A koszty nie są tak powalające i nie trzeba zapożyczać organizacji na ogrom kasy aby wysłać parę papierków do zainteresowanych ( w końcu CZŁONKÓW TEGO ZWIĄZKU)
      Większą szkodę robi zniechęcenie i brak wiarygodności i profesjonalizmu niż te marne parę złotych wydane na karteczkę z tekstem:


    Koszty są niewielkie, ale jednak są - szacunkowo jakieś 20 000. Można je przeznaczyć na coś innego - a nie na listy.
    Zgadzam się, że w czasie zapisywania się do związku można by coś takiego zrobić.

    MAc
    mrn

Przepraszam ale nie zgodzę się , albo róbmy coś dobrze albo wcale .
Centrala dostaje 90 zł od członka ze składki , my rozmawiamy o wydaniu 1,75 na list .
Czasami nie da się iść na skróty i trzeba robić tak jak wymaga tego powaga sytuacji , nie przemyślane działania w większości wypadku odnoszą skutek przeciwny od zamierzonego .
Pomyśl ile osób nie zechce odnowić członkostwa w przyszłym roku , bo odczuwa że jest co najmniej dziwnie potraktowana , lub o niezrzeszonych którzy nie będą mieli już ochoty na członkostwo ?
Warte to oszczędności - list zwykły 1,75 x ca 5000 (członków) = 8750zł - , za 20000 to byś miał jeszcze dodatkowe suweniry .
Jestem tego zdania że szlachectwo zobowiązuje , jeżeli PZK chce że by ją szanowano , to nawzajem musi szanować swoich członków ( nawet kosztem 9000zł)
Grzegorz
SP6MMM poziom najwyższy i najjaśniejszy :-)
QTH: JO80CS
#2146735 21.07.2015 22:45:25
Nie prościej, i tu znów się powtórzę, "zainwestować" w ePUAP?




https://sp6mmm.pzk.pl
Rejestracja na portalu PZK
T#424828
Facebook
Aby pisać na forum musisz się zalogować !!!
rss · kontakt · załóż własne forum · korzystasz z forum? wesprzyj projekt!