w ustawieniach youtube =>,, "Napisy" =>,, opcja "Przetłumacz automatycznie"
Dziękuję za podpowiedź. Znam ten sposób, ale tłumaczenie z angielskiego technicznego (a takim niewątpliwie opisuje to zagadnienie nasz kolega) na język polski to brzmi mało ściśle w automatycznym tłumaczeniu. To jeden powód ale ważniejszym powodem jest poszanowanie naszego języka, publikuje to Polak, rozumiem, że kieruje to do szerszego grona dla tego jego komentarz w tym filmie jest po angielsku ale moim zdaniem jeśli poświęcił czas na nakręcenie tego filmu to zależy mu na podzieleniu/pochwaleniu się swoim pomysłem i wiedzą a pewnie oglądających to polskich krótkofalowców (zwłaszcza po umieszczeniu na sp7pki) jest zdecydowanie więcej niż publiczności angielskojęzycznej ( może się mylę). Nie wszyscy posługują się na tym świecie językiem angielskim, dla czego nie po hiszpańsku ( też bym nie zrozumiał ,-) ) to drugi na świecie język zdaje się, a o chińskim nie wspomnę :-). Żeby nie było, nie czepiam się dla czepiania tylko może autor ma gdzieś po naszemu opis tego niewątpliwie bardzo ciekawego urządzenia/technologii, a chętnie się zapoznam. A jeśli nie ma takiej wersji to może poświecił by jeszcze trochę czasu i zrobił opis lub komentarz w naszym języku dla tych co nie parlają spikają czy szprechają.
Wojciech SP5WWP prezentuje prototyp transceivera FM opartego na chipie Texas Instruments CC1200, sterowanego za pośrednictwem protokołu CARI. W materiale wspomina o innym chipie który ogarnia inne mody, niż FM. Ciekawotką jest fakt wykorzystania na wyjściu cyrkulatora, którego zadaniem jest zabezpieczyć końcówkę w.cz. przed problemami z instalacją antenową. Urządzenie na chwilę obecną nie robi niczego spektakularnego prócz tego że działa.
Z tego co się zorientowałęm protokół CARI jest na etapie realizacji pomysłu, dokumentacja się tworzy na bieżąco, to w zasadzie zalążek: https://github.com/M17-Project/CARI
IMHO to jest projekt urządzenia o otwartej achitekturze i kodzie, które będzie zdolne realizować dowolną funkcjonalność RF.
Zacząłem ten wątek tutaj, bo to super sprawa, kiedy nasze hobby jest otwarte i zachęca do eksperymentowania, w ten sposób, że można pobrać źródła, wsady, gerbery itp i zbudować takie urządzenie samodzielnie.
O, tego się na tym forum nie spodziewałem 20-kilogramowe RRU biorę na plecy i lecę prosto do Friedrichshafen, zapraszam do stanowiska A1-694 "DARC e.V. M17".
EDIT:
SQ6XL pisze:
pewnie oglądających to polskich krótkofalowców (zwłaszcza po umieszczeniu na sp7pki) jest zdecydowanie więcej niż publiczności angielskojęzycznej ( może się mylę).
Tak, mylisz się. Zainteresowanie w SP jest na tyle małe, że dopiero po dwóch latach powstał artykuł na Wikipedii o M17 w naszym języku.