....Jestem pewny że zaraz ktoś wyskoczy z tekstem że "się czepiam"
Nie wydaje mi się byś się czepiał - słuszna uwaga.
(Na marginesie: moich własnych kodów nie udostępniam bo jest w nich niezły burdel, ale jakoś działają. Jestem zbyt leniwy by doprowadzać je stanu nadającego się do pokazania światu. Być może powód kolegi jest podobny.)
Jeżeli ktoś wgrał do urządzenia software przedstawione w oryginalnej konstrukcji lub w konstrukcji z TFT i porównał to z tym co udostępniłem to wie jaka jest podstawowa różnica. Poprzez "jedynie drobne (aczkolwiek bardzo potrzebne) poprawki" w żaden sposób nie da się osiągnąć rysowania i reagowania wyświetlacza "prawie" w czasie rzeczywistym. Całość oprogramowania została napisana od podstaw z wykorzystaniem innych metod niż są preferowane w Arduino( jak to zostało napisane w wersjach pierwotnych tego projektu) - np. używane w Arduino komendy analogRead(), digitalRead(), digitalWrite() są zbyt wolne do obsługi wyświetlacza. Obsługa wyświetlacza wymusiła zastosowanie innego sposobu wykonywania serii pomiarów - proszę pamiętać ze po zmianę częstotliwości trzeba chwile odczekać zanim przeczytamy pomiar - układ musi się ustabilizować - a obsługa wyświetlacza nie daje na to czasu - bo wykres będzie mało płynny przez co będzie z opóźnieniem reagować na zmiany w układzie - tez to jakoś trzeba było rozwiązać. Zastosowany został sposób aby przy pomocy 3-punktowej kalibracji uniezależnić się od rozrzutu parametrów elementów analogowych. Takich problemów było więcej - a nie ma ich w oprogramowaniu pokazanym przez kolega z JA. Jak wynika z powyższego nie jest to modyfikacja oprogramowania wiec powołanie się zapisy licencji nie maja tu zastosowania.
" jedynie drobne (aczkolwiek bardzo potrzebne) poprawki" łatwo to napisać, ale może tak samo łatwo można usiąść i rozwiązać problemy - za kilkadziesiąt wieczorów będzie jakiś efekt o ile nie rzucimy wszystkiego w kąt stając przed ścianą problemów i przed kolejnym rozpoczęciem pisania od nowa bo poprzednie pomysły zaprowadziły na manowce.
I przy okazji odpowiedź na "czekam na pomiar napięcia zasilania" - projekt jest zamknięty, aktualnie jest zajęte 98% pamięci procesora i nie ma miejsca na jakiekolwiek zmiany - wiec po prostu w tej wersji hardware i software nic więcej nie będzie.
....Jestem pewny że zaraz ktoś wyskoczy z tekstem że "się czepiam"
Nie wydaje mi się byś się czepiał - słuszna uwaga.
(Na marginesie: moich własnych kodów nie udostępniam bo jest w nich niezły burdel, ale jakoś działają. Jestem zbyt leniwy by doprowadzać je stanu nadającego się do pokazania światu. Być może powód kolegi jest podobny.)
Tyle, ze to może zrobić ktoś za Ciebie. Za friko. Tak działa opensource. _________________ "Prezydium zapoznało się z wnioskiem Marka SP9UO, w którym domaga się podjęcia przez Prezydium działań przeciwko osobom szkalującym PZK, a szczególnie przeciwko członkom organizacji. Takie działania będą podjęte po zasięgnięciu opinii prawnej."
To mówiłem ja, "unlis i ukrywający coś, wstydzący się swojego znaku, człowiek z ulicy, losowa osoba z internetu, element, ignorant i darmozjad, anonimowy pirat, konfident, donosiciel, do d**y".
Miło że odpowiedziałeś, nie spodziewałem się jakiejkolwiek odpowiedzi.
Cóż, widzę że niestety mamy swoje racje, ja uważam że open source jest piękny bo pozwala każdemu skroić projekt pod siebie i nie widzę zalet zamkniętego kodu, Ty natomiast uważasz że zamknięty kod chroni poświęcony przez Ciebie czas... cóż, chcący i tak by wyciągnął to co chciał z HEXów. No, ale jeżeli faktycznie nie użyłeś kodu autora tylko napisałeś od zera swój to faktycznie mój zarzut o licencji jest nietrafiony za co przepraszam. Mimo to liczę że przekonasz się do OO, często inni potrafią zauważyć rozwiązania których autor nie widzi.
Wracając do tematu, czy mógłbyś opisać - chodzi mi o sposób - w jaki sposób są używane wyliczone współczynniki kalibracyjne? Jak wspomniałem, chcę wykonać takowy miernik we własnej wersji: bez TFT, z Bluetoothem i na gołej ATMedze. Jasne, mógłbym to wygrzebać z HEXów, ale byłoby super gdybyś opisał gdzie i jak wsadzić te współczynniki żeby skompensować nieliniowość diód i uzyskać dokładne pomiary. _________________ 73 Janek SP2ASO
...Tyle, ze to może zrobić ktoś za Ciebie. Za friko. Tak działa opensource.
Możliwe. Mi osobiście jednak zupełnie nie odpowiada rozwiązanie hardware proponowanego w tym projekcie. Zrobiłem sobie przyrząd na XMEGA (bo lepsze ADC), ADF4351, AD8302 i ADC-10-4. Działa dobrze w zakresie 35 - 200MHz i pokazuje return loss bezpośrednio w dB. Powyżej 200MHz niestety spada directivity sprzęgacza, najpewniej ze względu na moją niezborność montażową. Pewnie gdyby wymienić ADF4351 na coś innego, mógłby działać od 1 MHz, ale ja akurat potrzebuję na UKF.
Zdaję sobie z nakładu pracy jaki trzeba włożyć w oprogramowanie takich ustrojstw, szczególnie tak sprzętowo ułomnych jak niniejszy projekt.
Czy ktoś próbował wykorzystać powyższy miernik do innych celów niż pomiar anteny? Ja połączyłem do filtru pasmowego z książki Janeczka Konstrukcje krótkofalarskie dla początkujących o takiego
Cześć, mam prośbę o podpowiedź gdzie mogę kupić wyświetlacz 2,8", DDS i Arduino? Najchętniej u jednego sprawdzonego sprzedawcy Z lekka nie ogarniam zawiłości wymaganej specyfikacji modułów... Wersja analizator do 70MHz. Pomoże ktoś z Kolegów?
_________________ Pozdrawiam Bogusław Niektórzy ludzie są tak biedni, że jedyne co mają to pieniądze.
Czy ktoś próbował wykorzystać powyższy miernik do innych celów niż pomiar anteny? Ja połączyłem do filtru pasmowego z książki Janeczka Konstrukcje krótkofalarskie dla początkujących o takiego i otrzymałem następujące wyniki
Filtr na wyjściu był obciążony rezystorem 50Ω,,.
Dzisiaj testowałem analizator na filtrze pasmowoprzepustowym na pasmo 80m , super pokazuje wykres można stroić bardzo dokładnie . Oczywiście wrzucę filmik niedługo chciałbym przemierzyć jeszcze jeden filtr. Pomierzyłem też odcinek przewodu koncentrycznego i wyszedł ciekawy wynik .
. _________________ Filmy - YouTube - SP2ROB Komunikator krótkofalarski - forum https://t.me/joinchat/JRksRRVtER4mfwDrJihIjQ
Sprzedam zmontowany ,uruchomiony i skalibrowany Arduino SWR bez wyświetlacza .Oferty cenowe proszę na maila lub na GG. DDS AD9850. pozdrawiam P.S dla zainteresowanych zdjęcia na e-maila _________________ GG 170986 e-mail sp1mvs@wp.pl
Panowie, mam jakiś problem. Poniżej znajduje się wykres jaki robi przyrząd po wpisaniu danych kalibracyjnych "startowych" (bardzo nieliniowy): u = 100 w = 1000 x = 0 y = 1000 z = 0