NOWE POSTY | NOWE TEMATY | POPULARNE | STAT | RSS | KONTAKT | REJESTRACJA | Login: Hasło: rss dla

HOME » TECHNIKA, KONSTRUKCJE AMATORSKIE » KILKUPASMOWY TRX Z SYNTEZĄ

Przejdz do dołu strony<<<Strona: 2 / 2    strony: 1[2]

Kilkupasmowy TRX z syntezą

  
SP4SKV
19.04.2013 21:03:44
poziom 2

Grupa: Użytkownik

QTH: Polska

Posty: 86 #1335508
Od: 2011-10-4
Nie widzę problemu aby zrobić płytę główną homodyny: Piligrim, US5MSQ, HUSAREK - wszystko masz na tacy tylko potrzeba trochę kasy na elementy i czasu do budowy. Do SP5WW płytki też są a że projekt leciwy to w niczym nie przeszkadza. Piotr SQ4IOP pracuje na takim zmodyfikowanym SP5WW z doskonałymi efektami.
Niestety samo się nie zrobi, trzeba zakasać rękawy i do robotywesoły Tylko pytanie czy masz wystarczającą wiedzę do tego aby brać się od razu za kilkupasmowe konstrukcje. Jesli tak to nie widzę problemu abyś zaczął działać w praktyce.
  
Electra25.11.2024 23:54:03
poziom 5

oczka
  
karkarkar1
19.04.2013 21:36:17
Grupa: Użytkownik

Posty: 23 #1335553
Od: 2013-4-14
Co do konstrukcji wielopasmowej, to nie od razu: najpierw synteza, później TRX w podstawowej wersji z podłączoną syntezą, a przełącznik pasm dopiero na sam koniec.

Nie ukrywam, że podobają mi się wymienione przez Ciebie homodyny, ale są one dosyć skomplikowane, i, jak się okazuje, też nieco drogie :/
  
SP4SKV
19.04.2013 22:08:41
poziom 2

Grupa: Użytkownik

QTH: Polska

Posty: 86 #1335604
Od: 2011-10-4
Czyli trafiłem podwójnie pisząc o potrzebnej kasie i wiedzy. Nie martw się, nie jesteś pierwszy, który mierzy wysoko ale później weryfikuje planywesoły
Proponuję Ci na początek złożyć jakiegoś jednopłytkowca czyli trxa, który ma wszystkie główne bloki na pokładzie. Celowo nie podaje którego, bo to indywidualna decyzja każdego z nas.
Zaowocuje to w każdym razie zdobyciem doświadczenia i bez problemu wyposażysz później wybrane radio w DDSa.
Mając DDSa na pokładzie dość małymi kosztami (dotyczy dodatkowych elementów elektronicznych)można chyba z każdego jenopasmowego radia zrobić trx na dwa pasma . Wystarczy dorobić dodatkowe obwody pasmowe RX,TX i FDP oraz odpowienio je przełączać np. przekaźnikami. Oczywiście to wszystko wymaga sporo pracy czyli tzw. cennego czasu ale o tym można się przekonać dopiero budując radio. To nie to samo co czytanie i pisanie na forum i dlatego nie każdy podejmuje się samodzielnego złożenia amatorskiego trx-a.
  
sq8z
19.04.2013 22:15:58
poziom 6

Grupa: Użytkownik

Posty: 1211 #1335615
Od: 2011-11-18



UŻYTKOWNIK ZABLOKOWANY
Hmm czytam , czytam.. i czekam tylko na kolejne super pomysly ;-)
Moze jestem w o tyle dobrej sytuacji ze mam przerobione wspominane tu konstrukcje i..
1. SP5WW w celach pogladowych chyba tylko jesli sie ktos nudzi, bo rozwiazanie to bylo genialne na miare czasow kiedy je opublikowano ;-) 1986 rok .
2. wszelkie Antki, Antosie i tym podobne bez wzgledu na ew. "udoskonalenia" to sorry strata czasu.
3. czekam kiedy sobie koledzy przypnmna o niesmiertelnym BARTKU , ew. ego klejnej modyfikacji i stosowaniu hmm UL1242 ( TBA120S) .. ale to juz tzw. wolne zarty.

Ze sprawdzonych ukladow, TYFON ( SP3TYF), ew. konstrukcje autorstawa F6BQU, mozna tez co polecalbym ( ale tu koszty nieco wieksze) TRX S57NAN na ukladach Analoga AD831.
Sa to uklady mniej wiecej jednej skali trudnosci.
Homodyna PILIGRIM czy w wersji THT czy SMD opisana szczegolowo na SP-HM jak najbardziej godna polecenia
uzywam PILIGRIMA od roku i pod wieloma wzgledami kladzie na lopatki sredniej klasy urzadzenia fabryczne.
Ale tu i koszty i skala trudnosci co najmnej o dwie klasy wyzej.
Przez dwa lata pracowalem nad TRX Mini Yes i w ostatniej wersji z 2010 roku i na PCB UT0IS z drobnymi poprawkami uzyskujemy TRX o co najmniej klase lepszy niz PILIGRIM , choc porownywanie Homodyny i typowego urzadzenia filtrowego wydaje sie nie na miejscu.
Kolejnym godnym polecenia ukladem jest DC 7 , tyle ze tu z kolei uklady AD603 , rozbudowana autoamtyka ale parametry hmm jak w K3 Elekrafta.
Podsumowujac , gdybac i podsuwac kolejne coraz lepsze rozwiazaia mozna bez konca, co nie zmienia faktu , ze wielu kolegow "podsuwajacych" te rewelacje w praktyce ma mgliste pojecie o czym pisze.
Koszty, skala trudnosci w uruchomieniu to nie wynika z analizy schemau hi ;-).
W sumie najprostrzym jak dotad dla mnie ukladem ( ze wzgledu na prawie perfekcyjna dokumantacje) byl...
PILIGRIM w wersji THT i fakt ze zawiera kilka PCB ( w wiekszosci podrasowanych ukladow dzieki Waldkowi SP2JJH), dal sie wykonac w niecale dwa miesiace od zera do kompletnego sprawnego i dzialajacego wysmenicie RX'a i TX'a.
Koledze ktory przymierza sie do budowy moge radzic tyle,,, ( pisalem o tym wczesniej) przymierz sie do modulowej konstrukcji ... same filtry BPF mozesz wykonac na kilka sposobow i jednym z ostatnich jest to o czym wspomniales w pierwszym poscie.
Polecam
BPF SP2JJH z poprawka SQ4AVS, ew, moze nieco trudniejsze w realizacji ale za to niesamowicie tanie filtry na cekach nawijanych na strzykawkach HI ( opis na SP-HM w dziale trx Mini Yes)
LPF..... Waldka SP2JJH do PIligrima , ew. wspomnaine w Mini Yes cewki powietrzne ( tanie)
uklad PA bezwzglednie G6ALU ze wzgledu na umiarkowana cene , niezawodnosc i latwosc wykoanania i uruchomienia.
DDS jesli Homodyna OLEG 9 , jesli filtrowe SP3SWJ z ew, modyfikacjami.
troche linkow do wspomnianych wczesniej konstrukcji
http://www.tyfek.republika.pl/TYFon_80/tyfon_80.htm
http://www.sp-hm.pl/thread-919.html
http://lea.hamradio.si/~s57nan/ham_radio/ssb_80m/ssb_80m.html
http://roland.cordesses.free.fr/dc7.htm

Na temat Piligrim wersja THT , Mini Yes wersja 2010 i wszystkiego co moze byc do tych konstrukcji przydatne sluze pomoca w miare posiadanych doswiadczen i wiedzy.
TRX TYFON wykonalem w kilku egzemplarzach , ale nie wiele juz z tego pamietam
o ANtkach, Antosiach i Bartkach nie bede sie wypowiadal bo to strata czasu i energii.
uklad SP5WW pozostawiam historykom ... robilem w tym 30 lat temu ;-)i nie widze sensu powracania do tej konstrukcji.
pozdrawiam
Krzysztof SQ8Z


_________________
test II

moj sprzet:
25 kg drutu , srubek, tranzystorow etc, ulozych wlasnorecznie w TRX i PA
moje anteny:
250kg aluminium, okolo 600m drutu, troche fiberglasu, w zmienianych co jakis czas konfiguracjach.
  
SP4SKV
20.04.2013 00:27:48
poziom 2

Grupa: Użytkownik

QTH: Polska

Posty: 86 #1335714
Od: 2011-10-4
Ja wręcz odwrotnie do piszącego wyżej (posiadającego zapewne dużo większą wiedzę techniczną radioamatora Krzysztofa SQ8Z) zachęcam mocno do budowy konstrukcji opartych na tanich i historycznych już układach UL1242(TBA120S). Niski koszt elementów, prostota wykonania układów trxów i całkiem niezłe efekty uzyskiwane w prosty sposób to coś czego oczekuje większość przystępujących do składania swojego często pierwszego radia. Radzę poczytać opinie innych krótkofalowców, którzy używają takich konstrukcji, zapytać czy są zadowoleni z uzyskanych efektów i tego co sprawiło im ewentualny problem przy uruchomieniu. Zapytać dlaczego wybrali właśnie taką konstrukcję a nie inną.
Uważam, że absolutnie nie jest to strata czasu i pieniędzy (te ostatnie są dość niskie w porównaniu do budowy innych konstrukcji) ale trzeba mieć świadomość, że są to radia wykonywane z założenia na jedno pasmo. Przy odrobinie zapału i w miarę zdobywanego doświadczenia można je przerobić na trx-y dwupasmowe całkiem niewielkimi kosztami, ale o tym wspomniałem już wcześniej.
Budowa trx-a na UL1242(TBA120S) to wielka przyjemność, bardzo duża powtarzalność uzyskiwanych parametrów, prostota uruchamiania oraz niemal zawsze pełne ukończenie konstrukcji z zadowoleniem. Jak dotąd tylko jedna osoba nie uruchomiła części nadawczej trxa Kacper czyli bartkopodobnej konstrukcji opartej na UL1242(TBA120S). W eterze (dotyczy głównie 80 i 40m) pracuje z powodzeniem sporo bartkopodobnych urządzeń. Okazuje się, że nie jest to jednak strata czasu i energiiwesoły
Na koniec dodam jedno. Radio można mieć nawet najbardziej wypasione, ale jednak i tak pracę na nim zweryfikuje życie czyli indywidualne warunki antenowe wraz z poziomem zakłoceń jakie będą w danym QTH. Ja na zbudowanym własnoręcznie urządzeniu, złożonym na tak podobno "niedobrych" układach UL1242(TBA120S) wielokrotnie odbierałem to czego nie mogłem odebrać na fabrycznym aczkolwiek przyznam, że wiekowym Icomie 730 a przecież mój home made trx Kacper nie ma nawet metalowej obudowy...
Cóż, internetowe fora to taki twór, gdzie wiele trzeba traktować z dużym przymróżeniem oka. Nie wierzyć we wszystko co się przeczyta, weryfikować dane w wielu miejscach, bo inaczej łatwo można wdeptać w przysłowiowe g.... i nie dotyczy to tylko krótkofalarstwa.
Moje słowa też radzę zweryfikować, bo przecież trx Kacper jest moim pomysłem na bartkopodobne radio zbudowanym właśnie na tych " złych" układach UL1242(TBA120S) więc kto wie czy nie usiłuję kogoś wprowadzić w błąd zakręcony
W każdym razie bartkopodobne trxy na tak mocno historycznych układach jak UL1242(TBA120S) są budowane do dziś na ogół na jedno z dolnych pasm amatorskich czyli 80 lub 40m. Zapewne nie mają tak wyśmienitych parametrów jak inne konstrukcje, ale często te lepsze parametry nie byłyby w praktyce wykorzystywane a tak prostota konstrukcyjna połączona z nikim kosztem wykonania oraz całkiem dobrymi parametrami po stronie odbiorczej jak i nadawczej przynosi wiele zadowolenia i wymiernych efektów użytkownikom eteru. Gorąco zachęcam do zbudowania radia opartego na bardzo tanich układach UL1242(TBA120S). Z resztą polecam też każdą, dowolną inną konstrukcję, która przyniesie po ukończeniu wymierne zadowolenie.

Wojtek SP4SKV
  
sq8z
20.04.2013 00:54:46
poziom 6

Grupa: Użytkownik

Posty: 1211 #1335725
Od: 2011-11-18



UŻYTKOWNIK ZABLOKOWANY


Ilość edycji wpisu: 1
Wojtku, nie przyjmuj mojej wypowiedzi jak ataku na twoja konstrukcje ;-).
Chwala CI za to ze CI sie chcialo i daj Boze niech tego powstanie jak najwiecej.
Wiemy ze problemy z Antkami, Antosiami czy nawet Taurusem to nie do konca dopracowanie i nie do konca powtarzalne efekty.
TBA120S czepiam sie z dwoch powodow pierwsze totalnie nieodporne na przesterowanie , drugie szumiace .
TYFON jest wykonany na ukladach ktore kupujemy po 1,8PLN ;-)
zreszta mini Yes to tez radio w ktorym najdrozszym ukladem jest TCA440 ;-) ( jak w 5WW)...
Ja piszac i sugerujac ktore uklady polecam a ktorych nie, biore pod uwage wszystkie te elementy z mozliwoscia uzyskania odpowiedniej czulosci, szumow wlasnych, odpornosci etc.
a ze jak pisalem znam wszystkie te uklady wiec wiem o czym mowie ;-).
Porownywalem je miedzy soba, jak rowniez z TRX'ami troche nowszymi niz wspomniany IC730 ;-).
Nawiazujac do tematow , brakuje mi opracowania, prostego TRX na ukladach MC1469 ;-), gdzieniegdzie dostepne za grosze natomiast mozliwa do uzyskania dynamika i odpornosc na przesterownia mocno zachecajaca.
stad tez podrzucilem link do konstrukcji S57NAN , bo choc uklady AD831 do tanich nie naleza, to parametry wspomniane wczesniej znakomite.
Fakt ze na 40m slyszysz stacje europejskie ( sluchalem te pliki na You Tube) w sumie na kolana nie powala.
Jakosc odlsuchu tez, fakt ze urzadznie jest proste nie musi oznaczac ze slucha sie tego jak starego telefonu w strugach deszczu.
Wybacz Wojtku , moze zbyt wiele oczekuje od home made konstrukcji , ale uwierz niewielka roznica w cenie i nakladzie pracy miedzy przerobionym Bartkiem a TRX S57NAN ;-).. efekty zas niewspolmniernie lepsze.
Moj negatywny stosunek do Antka to wynik kilkudziesieciu godzin walki z taka konstrukcja aby w miare ja ucywilizowac i doprowadzic do stanu uzywalnosci. Wiec polecanie takiego rozwiazania komus mniej doswiadczonemu ;-) powiem ehhhh.
Konstrukcje F6BON maja te przewage ze sa zdecydowanie bardziej powtarzalne i przewidywalne.
ANtek, Bartek w wersji oryginalnej , a nawet niestety Taurus ( czesc nadawcza) to hmm bardzo radosna tworczosc tak elektrycznie jak i mechanicznie ( projekt PCB) sorry ;-)
Piszac to co pisze nie chce nikogo zniechecac , przestrzegam jedynie przed zbyt radosnym podejsciem ktore po wielu godzinach walk konczy sie wrzuceniem nieuruchomionej PCB na dno szuflady.
Pozdrawiam
Krzysztof SQ8Z

p.s.
banalnie proste i tanie rozwiazanie TRX'a na 80m z zastosowaiem dowolnej DDS syntezy ;-)
do obejrzenia tu:

http://diankurniawan.wordpress.com/2010/11/10/80m-ssb-trx-using-ta7358-la1185/

oczywiscie nie nalezy spodziewac zadnych cudow... ale to jest poziom Bartka , a uklad chyba troszke prostrzy ;-), trzeba tylko zrobic do tego PCB.

_________________
test II

moj sprzet:
25 kg drutu , srubek, tranzystorow etc, ulozych wlasnorecznie w TRX i PA
moje anteny:
250kg aluminium, okolo 600m drutu, troche fiberglasu, w zmienianych co jakis czas konfiguracjach.
  
SP4SKV
20.04.2013 02:29:37
poziom 2

Grupa: Użytkownik

QTH: Polska

Posty: 86 #1335747
Od: 2011-10-4


Ilość edycji wpisu: 1
Co do szumów TBA120S to chyba trafiłeś na takie egzemplarze. Generalnie układy te nie szumią wcale bardziej jak NE612 czy LA1185 z Tyfona a sam Kacper szumi dużo mniej jak wspomniany Icom (szczególnie na 80m).
Podobnie jest z odpornością na przesterowania dużymi sygnałami (dotyczy porównania TBA120S, UL1242,LA1185). Wszystkie wymienione zachowują się podobnie w odsłuchu, ale być może w dokładnych pomiarach wychodzi inaczej.
Jeśli chodzi o strugi deszczu to wszystko zależy m.in. od tego jaki głośnik podłączysz do radia,czym nagrasz próbkę i na czym ją odsłuchasz i inne ale o tym zapewne wiesz. Z resztą opinie o Kacprze są na różnych forach jak i filmy i pliki dźwiękowe też zamieściło kilka osób.
Np. na samym dole w tym linku jest wpis SQ6JNZ z linkiem do jego egzemplarza Kacpra-posłuchaj, może usłyszysz różnicęwesoły

http://www.sp-qrp.pl/modules.php?name=Forums&file=viewtopic&t=123&start=0

Chętnie też posłuchałbym próbki wykonanego przez Ciebie trxa na wspomnianych AD831 gdyż tych układów akurat nie miałem możliwości porównać z TBA120S a skoro tak je zachwalasz to rozumiem, że zrobiłeś takie radio Krzysztofie?!
Uważam, że opinia o UL1242(TBA120S) jest co najmniej krzywdząca w stosunku do np. LA1185 z Tyfona. Te układy zachowują się bardzo podobnie - szumy na niższych pasmach, przesterowania silnymi sygnałami.
Efekt końcowy jakości audio w głośniku to nie tylko scalaki w torze p.cz. ale też filtr kwarcowy,generatory, wzm. mcz., arw jak i sam głośnik.
Co do wrzucania płytek do szuflady jestem tego samego zdania co Ty i dlatego budujący Kacpra mają ze mną ciągły kontakt, ale gdyby go nie było to nie raz już coś też trafiłoby do szuflady ale tylko dlatego, że ludzie popełniają błędy montażowe. Mylą wartości elementów np. zamiast 0,75k ktoś wlutował kiedyś 0,75 Ohm, zamiast 2,7k dał 270k, ktoś inny zamiast 1mH dał 1uH itp. Wiele osób popełnia proste wydawałoby się błędy, ale całe szczęście stoję na wysokości zadania i dzięki internetowi udaje się pomagać w uruchomieniu.
Uciekam spac, bo dzisiaj stałem się wyjątkowo bardzo nocnym markiemwesoły

pzdr
Wojtek

Co do linku
http://diankurniawan.wordpress.com/2010/11/10/80m-ssb-trx-using-ta7358-la1185/
to jednak RX Bartka pracuje dużo lepiej jak tamto radio - testowałemwesoły
  
sq8z
20.04.2013 03:10:54
poziom 6

Grupa: Użytkownik

Posty: 1211 #1335749
Od: 2011-11-18



UŻYTKOWNIK ZABLOKOWANY
:-)
Wojtku
co do porownania LA1185, UL1242. NE612 parametry IP3 maja podobne i zle, ale cos za cos/
AD831 niestety nagran nie mam,tyle ze dla AD831 IP3 to +24dB, gdy dla wczesniej wspomnianych jakies -12...-14dB...
tej konstrukcji z podanego linku nie sprawdzalem nigdy ;-) ale prostota kusi aby sprawdzic jak sie to zachowa z kawalkiem drutu na zielonej lace ;-)
dzieki za wymiane zdan, w pozostalych kwestiach 100% zgody ;-)
dlatego szacunek za zaangazaowanie i pilotowanie tej konstrukcji
pozdrawiam
SQ8Z
_________________
test II

moj sprzet:
25 kg drutu , srubek, tranzystorow etc, ulozych wlasnorecznie w TRX i PA
moje anteny:
250kg aluminium, okolo 600m drutu, troche fiberglasu, w zmienianych co jakis czas konfiguracjach.
  
karkarkar1
21.04.2013 13:52:30
Grupa: Użytkownik

Posty: 23 #1338066
Od: 2013-4-14
A może zbudować Kajmana? Tutaj opis: http://ostol.pl/page/kajman/# . Co myślicie o tej konstrukcji, jej skuteczności? Czy wykonywanie generatora VFO jest obowiązkowe nawet wtedy, gdy podłączę DDSa?
  
SP4SKV
21.04.2013 16:10:51
poziom 2

Grupa: Użytkownik

QTH: Polska

Posty: 86 #1338229
Od: 2011-10-4
Krzysztofie SQ8Z - też serdecznie dziękuje za wymianę poglądów i całokształtwesoły

Karkarkar1 - zrób cokolwiek w tym kierunku!
Kajman w/g Jurka SQ7JHM da Ci zapewne też wiele satysfakcji jeśli go uruchomisz i zestroisz. Samo pisanie na forach to za mało aby zdobyć jakieś doświadczenie. Wyżej (i na innm forum) dostałeś wiele informacji ale decyzja co wybierzesz i tak należy do Ciebie.
Powodzenia w budowie i mam nadzieję, że przeczytamy kiedyś na tym forum przynajmniej kilkuzdaniową historię opatrzoną dwoma-trzema zdjęciami o tym jak budowałeś swoje radio.
Pozdrawiam serdecznie

Wojtek SP4SKV
  
karkarkar1
21.04.2013 18:49:42
Grupa: Użytkownik

Posty: 23 #1338417
Od: 2013-4-14
A więc poprzeglądałem jeszcze trochę Internet i trafiłem na bardzo ciekawy (przynajmniej według mnie) TRX, jakim jest Cypisek. Bardzo dużym plusem jest budowa modułowa. Jest dostępny w AVT w postaci kitów - i tu mam pytanie. Czy płytki nie mają błędów? Wiem, że z innymi kitami z tej firmy bywa różnie smutny

Czy koniecznie potrzebny jest wzmacniacz antenowy?
I jeszcze jedno. Wydaje mi się, że generator VFO jest zbędny, skoro i tak będę podpinał DDSa. Mam rację?

P.S. Który TRX ma lepsze parametry: Kajman czy Cypisek?
  
Electra25.11.2024 23:54:03
poziom 5

oczka
  
SP4SKV
21.04.2013 19:32:35
poziom 2

Grupa: Użytkownik

QTH: Polska

Posty: 86 #1338477
Od: 2011-10-4
http://sp-hm.pl/thread-1440.html




  
karkarkar1
21.04.2013 19:42:32
Grupa: Użytkownik

Posty: 23 #1338494
Od: 2013-4-14
Ale nie uzyskałem tam odpowiedzi na pytanie o płytkę i jej ew. błędy, a także na inne zadane tu pytania...
  
karkarkar1
21.04.2013 20:38:09
Grupa: Użytkownik

Posty: 23 #1338662
Od: 2013-4-14
I jeszcze jedno: czy jest możliwość uzyskania dwóch VFO (A i B) na Cypisku?
  
sq8z
21.04.2013 23:01:54
poziom 6

Grupa: Użytkownik

Posty: 1211 #1338908
Od: 2011-11-18



UŻYTKOWNIK ZABLOKOWANY
    karkarkar1 pisze:

    I jeszcze jedno: czy jest możliwość uzyskania dwóch VFO (A i B) na Cypisku?


funkca VFO A i B , oraz Rit i Split to funkcje zawarte w DDS
kazdy TRX czy to Cypisek , czy Barek czy Tyfon czy inny bedzie taka funkcje posiadal jesli zastosujesz DDS'a
jedyne co potrzebne to wspomniane wczeniej wykorzystanie pinow PTT in i out w DDS ( aby synteza wiedziala kiedy jest nadawanie a kiedy odbior), jedyne co bedzie sie zmieniac to czestotliwosc podawana na mixer TRX'a i TRX bedzie na to przeciez reagowal ( przestarajal sie)
pozdrawiam
SQ8Z
_________________
test II

moj sprzet:
25 kg drutu , srubek, tranzystorow etc, ulozych wlasnorecznie w TRX i PA
moje anteny:
250kg aluminium, okolo 600m drutu, troche fiberglasu, w zmienianych co jakis czas konfiguracjach.
  
SP4JEU
12.11.2013 20:37:16
poziom 4



Grupa: Użytkownik

QTH: Ostróda

Posty: 226 #1655785
Od: 2009-5-27


Ilość edycji wpisu: 2
Kolego karkarkar1 czytając posty odczuwam, że za dużej wiedzy na temat budowy TRX,a kolega nie posiada.
Proponuję skorzystać z pomocy kolegi sp4skv. Kacper jest właśnie dla takiej osoby jak Ty. Nie porywaj się od razu na urządzenie wielopasmowe, bo nic z tego nie wyjdzie. Nabierzesz doświadczenia i z czasem trx dostanie nowe pasma. A tak będzie zawód i rozczarowanie. Od razu ruszy na pewno odbiornik detektorowy jęzor Reszta konstrukcji wymaga strojenia i dobierania punktów pracy poszczególnych stopni.
_________________
Icom 718, FTdx3000, Kacper 3,5 Mhz, Baojie 318, Baofeng 82 Baofeng 1801DMR
Yaesu FTM300 D

Soundquality of all digital modes are shit.


  
Electra25.11.2024 23:54:03
poziom 5

oczka

Przejdz do góry strony<<<Strona: 2 / 2    strony: 1[2]

  << Pierwsza     < Poprzednia      Następna >     Ostatnia >>  

HOME » TECHNIKA, KONSTRUKCJE AMATORSKIE » KILKUPASMOWY TRX Z SYNTEZĄ

Aby pisac na forum musisz sie zalogować !!!

TestHub.pl - opinie, testy, oceny