Każdy z nas poświęca sporo czasu, energii i pieniędzy na organizacje swojego kącika radiowego. Proponuje zaprezentować swoje graty szerszej publiczności. Pewnie wielu z nas oglądając takie fotki lub filmy otrzyma sporą dawkę inspiracji ewentualnie znajdzie ciekawe rozwiązania do zastosowania u siebie.
ZASADY TEGO TEMATU
1. Wstawiamy tylko zdjęcia i filmy prezentujące nasz domowy lub samochodowy radio shack - dozwolone opisy zmieszczonych materiałów.
2.
Wpisy nie zawierające własnych zdjęć lub filmów będą kasowane a wpisujący zostanie obdarowany ostrzeżeniem
3. Większe zdjęcia przed umieszczeniem zmniejszamy do szerokości max 640px tak aby zmieściły się w layoucie forum.
4. Komentarze do wstawionych materiałów zamieszczamy tylko i wyłącznie w tym wątku
JAK WSTAWIĆ ZDJĘCIE NA FORUM
Link do prezentowanego serwisu: http://imageshack.us _________________ Pozdrawiam
Wyprawa polowa IC 7000 + Land Rover Defender + Inv V + Baverage + 1 szt pomocnika DZIAŁA !!! i to jak ! z minimalnymi szumami tła, cieszącymi ucho każdego z nas..
_________________
pozdrawiam & 73' Roman SP1G (ex SP1GZL), HF0SEA,
Mamy najfajniejsze hobby na świecie! Niech sprawia nam wieczną radość!
RIGs: ICom'sy > 7800, 7000, ICM23, ICE92D & TS480SAT. Anteny: Opitibeam OB9-5, Waldkowa GP7DX + EXPERIMix'y. W bonusie permanentny brak czasu - NIESTETY ! ...
Na zdjęciu mikrofony firmy RODE (IMHO jedna z najlepszych firm na świecie produkująca mikrofony studyjne). Pierwszy to dynamiczny mikrofon broadcastingowy RODE Procaster (http://www.rodemic.com/mics/procaster) a drugi to wielkomembranowy studyjny mikrofon pojemnościowy wymagający napięcia Phantom +48V , RODE NT1-A (http://www.rodemic.com/mics/nt1-a). Podobno najcichszy studyjny mikrofon świata w kwestii tzw. szumów własnych!
Z mikrofonu sygnał wchodzi do "wieżyczki" sygnowanej logiem BEHRINGER po lewej stronie radia, i tak od samej góry: - ULTRAGAIN PRO MIC2200 (http://www.behringer.com/EN/Products/MIC2200.aspx) – dwukanałowy mikrofonowy wzmacniacz lampowy zapewniający wstępną korekcję, redukację przepustowości poszczególnych pasm i przede wszystkim napięcie Phantom (+48V). - ULTRACURVE PRO DEQ2496 (http://www.behringer.com/EN/Products/DEQ2496.aspx) – "serce" całego systemu. Bardzo rozbudowany procesor łączący w sobie szereg funkcji: podwójny (graficzny i parametryczny) 31-punktowy equalizer, bramka szumów, kompresor, limiter, ekspander, stereo imager, stereo delayer, feedback destroyer, analizator czasu rzeczywistego i wiele innych. - COMPOSER PRO-XL MDX2600 (http://www.behringer.com/EN/Products/MDX2600.aspx) – rozbudowany kontroler dynamiki oraz de-esser, dynamiczny enhancer i kolejna bramka szumów. - VIRTUALIZER 3D FX2000 (http://www.behringer.com/EN/Products/FX2000.aspx) – potężny procesor efektów (pogłosy, delaye, phasery, modyulatory i wieeeeeele wieeeeele innych), u mnie używany do uzyskania efektu głębii modulacji.
Tak obrobiony sygnał jest już gotowy do wprowadzenia do transceivera, a jednocześnie wpada do interfejsu MOTU UltraLite-mk3 Hybrid (http://www.motu.com/products/motuaudio/ultralite-mk3/). Urządzenie to jest w zasadzie kompletnym studiem nagrań (polecam zapoznanie się z poszczególnymi podstronami powyższego linku bo to na prawdę kosmiczne urządzenie), u mnie jednak obecnie używane jest do graficznego śledzenia sygnału na ekranie komputera. Innymi słowy, na ekranie komputera oglądam efekt ustawień wszystkich poprzednich urządzeń w postaci wykresów, analiz widm itp., dzięki czemu z łatwością mogę zaingerować w częstotliwości niechciane, a uwypuklić te, na których mi zależy.
Obecnie jest inne radio (FT-2000), inny mikrofon główny i kilka mniej istotnych zmian. W wolnej chwili trzasnę parę fotek i wrzucę.
Pozdr, J. _________________ Pozdrawiam, Jarek SP6Z / SQ6ZZZ
Ze względu na mnogość odbiorników zastosowałem zestaw głośników sprzęgniętych z nożnym przyciskiem PTT. Po naciśnięciu nadawania wszystkie głośniki są odłączane co zabezpiecza przed zakłóceniami które mogły by wejść na fonię w przypadku odebrania sygnału przez któryś z odbiorników.
Wszystkie urządzenia nadawcze obsługiwane są przez jeden mikrofon odpowiednio przełączany zestawem przełączników. Niestety wszystko to trochę zrobione po partyzancku ze względu na ciągłe przebudowy i zmiany sprzętu. Niestety producenci nie pokusili się o zunifikowane złącz mikrofonowych.
Kabli nie udało mi się okiełznać chociaż planowałem ..
Antenowa listwa uziemiająca
I lekko zakurzony zestaw zasilający - wszystkie urządzenia zasilane jednym zasilaczem.
Na koniec "zaplecze" które niestety ile bym nie porządkował zawsze wraca do podobnego stanu ...
Jak radzicie sobie z podłączeniem większej ilości sprzętu do 12 V ? Jakieś listwy zasilające, złącza - czy jest na to jakieś eleganckie rozwiązanie ?
No to i Ja pokażę czym dysponuję. Na fotkach brakuje tylko Murzynka 3033 z syntezą G4 by SP2GPC, bo jest aktualnie zamontowany w samochodzie. Jutro jadę rano na Poznań to może się przydać
Moja aparatownia znacznie odbiega od nowoczesnych i wygłaskanych kilegów ale za to ma chyba swój klimacik. _________________ Wracałem sobie wczoraj pieszo z pracy do domu i koleś wbijający na dachu gwoździe nazwał mnie 'małym paranoidalnym dziwakiem'... Kodem Morse'a.
FT897D - jako radio pracujące na UHF/VHF CW/SSB/FM oraz pomocnicze KF i 50MHz do pracy PSK/RTTY (czasami pracujący w terenie) IC756 - KF oraz pasmo 50MHz praca CW/SSB (FM przez Europejskie przemienniki na paśmie 28MHz) Lampowy wzmacniacz mocy własnego wykonania na wszystkie pasma KF moc maksymalna 500W Komputer z programem logującym logger 32 którego również używam do pracy emisjami cyfrowymi. Anteny to pozioma Delta 42metry, vertical na 14, 18, 21, 50MHz, dipol jednopasmowy na 14MHz. oraz X50 na UHF/VHF
Tak mnie Marcin zainspirował, że zbudowałem sobie półkę i zrobiłem podświetlanie LED Icom przymocowany z prawej strony, z lewej miejsce na przyszłe radio KF. _________________ Vy 73 de Michał HF3O!
A i ja postanowiłem pokazać swoje lokum może fotoski nie są najlepszej jakości ale zawsze coś tam można zerknąć jako że to pomieszczenie łączy się z pracownią elektroniczną to troszkę więcej kurzu ale przeszło istną metamorfozę i urządzenia coraz poważniejsze więc zacząłem troszkę bardziej dbać
Pozdrawiam _________________ Mariusz SQ3MVE http://sq3mve.marph.pl ----------------------------------- Dobrze jest gdy satysfakcja mówiącego nie przewyższa znacznie satysfakcji słuchających. Jerzy Bralczyk ----------------------------------- Najlepszy hosting w Polsce już od 100 zł.