Zaprezentuj swój RADIO SHACK
U mnie jakiś czas temu wszystko wyglądało tak:


o to po kolei...

Na zdjęciu mikrofony firmy RODE (IMHO jedna z najlepszych firm na świecie produkująca mikrofony studyjne). Pierwszy to dynamiczny mikrofon broadcastingowy RODE Procaster (http://www.rodemic.com/mics/procaster) a drugi to wielkomembranowy studyjny mikrofon pojemnościowy wymagający napięcia Phantom +48V , RODE NT1-A (http://www.rodemic.com/mics/nt1-a). Podobno najcichszy studyjny mikrofon świata w kwestii tzw. szumów własnych!

Z mikrofonu sygnał wchodzi do "wieżyczki" sygnowanej logiem BEHRINGER po lewej stronie radia, i tak od samej góry:
- ULTRAGAIN PRO MIC2200 (http://www.behringer.com/EN/Products/MIC2200.aspx) – dwukanałowy mikrofonowy wzmacniacz lampowy zapewniający wstępną korekcję, redukację przepustowości poszczególnych pasm i przede wszystkim napięcie Phantom (+48V).
- ULTRACURVE PRO DEQ2496 (http://www.behringer.com/EN/Products/DEQ2496.aspx) – "serce" całego systemu. Bardzo rozbudowany procesor łączący w sobie szereg funkcji: podwójny (graficzny i parametryczny) 31-punktowy equalizer, bramka szumów, kompresor, limiter, ekspander, stereo imager, stereo delayer, feedback destroyer, analizator czasu rzeczywistego i wiele innych.
- COMPOSER PRO-XL MDX2600 (http://www.behringer.com/EN/Products/MDX2600.aspx) – rozbudowany kontroler dynamiki oraz de-esser, dynamiczny enhancer i kolejna bramka szumów.
- VIRTUALIZER 3D FX2000 (http://www.behringer.com/EN/Products/FX2000.aspx) – potężny procesor efektów (pogłosy, delaye, phasery, modyulatory i wieeeeeele wieeeeele innych), u mnie używany do uzyskania efektu głębii modulacji.

Tak obrobiony sygnał jest już gotowy do wprowadzenia do transceivera, a jednocześnie wpada do interfejsu MOTU UltraLite-mk3 Hybrid (http://www.motu.com/products/motuaudio/ultralite-mk3/). Urządzenie to jest w zasadzie kompletnym studiem nagrań (polecam zapoznanie się z poszczególnymi podstronami powyższego linku bo to na prawdę kosmiczne urządzenie), u mnie jednak obecnie używane jest do graficznego śledzenia sygnału na ekranie komputera. Innymi słowy, na ekranie komputera oglądam efekt ustawień wszystkich poprzednich urządzeń w postaci wykresów, analiz widm itp., dzięki czemu z łatwością mogę zaingerować w częstotliwości niechciane, a uwypuklić te, na których mi zależy.Obecnie jest inne radio (FT-2000), inny mikrofon główny i kilka mniej istotnych zmian. W wolnej chwili trzasnę parę fotek i wrzucę.

Pozdr,
J.


  PRZEJDŹ NA FORUM