Cześć Chciałem się Was podpytać jak sprawuje się strona odbiorcza ICOMA IC-718 w porównaniu np do FT-857D?. Chciałem zakupić jako drugie radio IC-718, dodam że nie zależy mi na zintegrowanym UKFie, kiedyś miałem 857D i chodziło nieźle aczkolwiek było dość szumiące a jak to jest z ICOMem IC-718, ktoś może coś o nim napisać ?. Pozdrawiam
Cześć Chciałem się Was podpytać jak sprawuje się strona odbiorcza ICOMA IC-718 w porównaniu np do FT-857D?. Chciałem zakupić jako drugie radio IC-718, dodam że nie zależy mi na zintegrowanym UKFie, kiedyś miałem 857D i chodziło nieźle aczkolwiek było dość szumiące a jak to jest z ICOMem IC-718, ktoś może coś o nim napisać ?. Pozdrawiam
Mam ic718 wraz z ft897(brata) i ft1200, żeby nie było, że nie mam ani nie pracuje.
Jeżeli kupić IC to wraz z modułem DSP. Porównywałem z 857 oraz 897 i bez moduły jest podobnie. A cena o 1k większa. Jak dołożysz do tego np. filtr np CW 250Hz to zyskujesz radio o półkę wyżej.
Nie wiem jakie są twoje upodobania do emisji, ale pod względem CW IC wraz z dsp i filtrem bije na głowę radia pokroju 859, 897, 450d i pokrewne.
W moim doznaniu wybrałbym IC718 z dsp ( używka 250 pln) i filtrem ( używka ok 250pln).
Ic jest o wiele łatwiejszy i bardziej intuicyjny w użytkowaniu.
Są jeszcze ft450d, ic7200 ale tu nie będę się rozpisywałem.
Dodam, że w miejsce ic718 dopiero godnym następcom został ft1200 (myślałem też nad IC7410 - wybierałem i porównywałem bardzo długo, cześć postów jest nadal na forum). Ic teraz leżakuje i czeka na wyjazd wczasowy. Postanowiłem, że go nie sprzedam. Z ft859, 897, 450d rozstał bym się od razu.
PS. Zaraz odezwie się głos z Gdyni, że FT ma wsparcie, serwis, części itp... Ale IC przebija wykonaniem, łatwością pracy i odsłuchem, zwłaszcza na 7 i 3,5 Mhz w zawodach, gdzie stację walą po 1KW w odstępach 500hz
Coraz bardziej przychylam się do pozostania przy 718 i tak chyba zostanie.
Chyba po prostu za krótko masz IC-718, zmienisz jak przyjdzie na to czas lub gdy zawiesisz antenę, przy której IC-718 się przesteruje. Wówczas może nawet postąpisz tak jak ja tzn. IC-718 służy mi jako drugie radio na wypady terenowe. Poza tym zauważ, że IC-718 + FL53A to de facto troszkę inna półka cenowa niż sam IC-718 Sprawdziłem w jednym ze sklepów, że cena wraz z filtrem stanowi już 93% ceny IC-7200. Niestety ceny FL53A są bardzo wysokie, bo i filtr jest jednym z lepszych kwarcowych na rynku. Kiedyś na forum już pisałem, że w bezpośrednim porównaniu A/B przy przeciętnych warunkach eterowych IC-718 + FL53A na CW 250 Hz nie ustępował radiu IC-746Pro, a nawet przewyższał go w warunkach dużych szumów przemysłowych tzn. wówczas IC-746Pro wykazywał większe dzwonienie i sygnał był wyraźnie mniej czytelny, co potwierdziła też inna osoba obecna przy testach. Ale oczywiście nic nie wyrokuję, bo to był niewielki podzbiór możliwych sytuacji eterowych.
Zapomniałem jeszcze dodac:
KrzysztofK pisze:
IC-718 odbierze wszystko, co inne TRx-y na większości anten, szczególnie drutowych, a już na pewno na terenowych. Przykładowo w mojej FD4 rozwieszonej 3 m nad dachem mam szum na S3, a najsilniejsze sygnały krótkofalarskie na S9 + 30 dB, czyli dynamikę sygnałów do 70 dB. W takich nie ekstremalnych warunkach ciężko mi jest znaleźć sytuację, w której IC-7410 odbiera, a IC-718 nie. IC-718 jak już, to wymięka od stacji radiofonicznych w paśmie 40 m (delikatne tło przesteru, muszę włączyć ATT), ew. mógłbym szukać sytuacji pod kątem różnic selektywności, poza tym jest to tylko kwestia różnicy kultury przekazu - sygnał z IC-7410 jest czyściejszy i płynniejszy.
Powodzenia w wyborze, ja już zdecydowałem, że IC718 pozostaje w rodzinie jako wersja "holiday equipment" . W tak budżetowej kwocie nie znajdę nic lepszego na CW
Od dawna posiadam ft-857 ale tylko dla tego ze jest bardzo uniwersalny i przewaznie uzywam go w aucie ew. terenie , na warunki stacjonarne odbiornik jest do niczego w moich warunkach osiedlowych.
Jesli chodzi tylko o KF-to wybrał bym IC-ka chociaz od dawna stałem sie oporny na wyroby tej firmy bo mi psuja krew złym oprogramowaniem oraz głównym mankamentem --- przegrzewaniem się.
Jesli chodzi tylko o KF-to wybrał bym IC-ka chociaz od dawna stałem sie oporny na wyroby tej firmy bo mi psuja krew złym oprogramowaniem oraz głównym mankamentem --- przegrzewaniem się. .
Witam! Niech Kolega napisze który to model tak się grzał, bo jeśli mowa o mobilnych sprzętach typu IC-706 czy IC-7000 to się zgodzę że się robią ciepłe jak pracują na pełnej mocy. Jeśli chodzi o TRX-y normalnych wymiarów typu IC-746 czy IC-718 mam oba i na jednym jak i drugim pracuję już od wielu lat mocą 100W podczas dobijania się do jakiejś ekspedycji na CW/SSB czy RTTY i stwierdzam że są ledwo ciepłe nawet po kilku godzinach intensywnej pracy. Tak więc nie można wrzucać wszystkich modeli do jednego worka. Mam jeszcze jedno pytanie co Kolega ma na myśli pisząc "psują krew złym oprogramowaniem..." Pozdrawiam! _________________ Krzysiek SQ8IFG http://www.sq8ifg.freecluster.eu
Przez dwa lata bawilem sie IC-718 i moge z cala stanowczoscia i odpowiedzialnoscia stwierdzic ze odbiornik bardzo dobry. Radio pracuje stabilnie i nie nagrzewa sie jak IC-7000. Do dyspozycji mialem antene potrojny Dipol (1.8 3.5 7) na wysokosci 12 merom nad ziemia dostrojana w pasmie fonicznym na SWR 1.1-1.3 na wszystkich pasmach. Pracujac bez ATU slyszalem prawie wszystko i nawet wiecej. Bylem bardzo zadowolony z tego radia ! Swietny do pracy z terenu i stalego QTH. Ogolnie majac do wyboru zdecydowanie polecam ICOM !!!!!
Plusem jest, że nowy nadal można kupić u dystrybutora ( kupiłem w 2012). Czyli konstrukcja sprawdzona i sprzedawana od 14 lat o czymś świadczy. Co do przegrzewania to jest bujda, temperatura podczas pracy w zawodach taka jak w ft897 czy ft1200. Wentylator cichy w porównaniu do 897. Jedyny mankament, to że trzeba szukać na giełdzie DSP i Filtrów, ale pojawiają się w cenach ok 250pln Jak już doposażysz to masz radio półkę wyżej. Pozdrawiam _________________
Pozwoliłem sobie wczoraj popełnić film z IC-718 w roli głównej i tym jak sobie radzi z odbiorem stacji A35X. Dodam tylko że jest to goły model bez DSP i ze standardowym filtrem ceramicznym. Jak można zauważyć jest spore tło szumowe S3-5 gdzie w tym samym czasie i na tej samej antenie na IC-746 (z wyłączonym DSP i standardowym filtrem kwarcowym 2,4KHz) tło jest na S0. A teraz podsumowując goły IC-718 nie jest sprzętem contestowym i nigdy nim nie miał być, aczkolwiek dla okazjonalnego DX-mana, czy pasjonata pracy terenowej bądź jak jest to u mnie jako radio rezerwowe w zupełności wystarcza. Aczkolwiek cena nowego egzemplarza jest zbyt wysoka i w tych pieniądzach (albo niewiele większych) można zakupić sprzęt używany o lepszych parametrach odbiorczych. Tutaj jest test IC-718 opublikowany w ŚR parę ładnych lat temu: http://www.swiatradio.com.pl/archiwum/2002/icomIC718.htm.
Jesli chodzi tylko o KF-to wybrał bym IC-ka chociaz od dawna stałem sie oporny na wyroby tej firmy bo mi psuja krew złym oprogramowaniem oraz głównym mankamentem --- przegrzewaniem się. .
Witam! Niech Kolega napisze który to model tak się grzał, bo jeśli mowa o mobilnych sprzętach typu IC-706 czy IC-7000 to się zgodzę że się robią ciepłe jak pracują na pełnej mocy. Jeśli chodzi o TRX-y normalnych wymiarów typu IC-746 czy IC-718 mam oba i na jednym jak i drugim pracuję już od wielu lat mocą 100W podczas dobijania się do jakiejś ekspedycji na CW/SSB czy RTTY i stwierdzam że są ledwo ciepłe nawet po kilku godzinach intensywnej pracy. Tak więc nie można wrzucać wszystkich modeli do jednego worka. Mam jeszcze jedno pytanie co Kolega ma na myśli pisząc "psują krew złym oprogramowaniem..." Pozdrawiam!
Majac temperature pokojowa ok.23-26stC (o mobilnych allmodach--allbandach nie wspomne) były to IC-910H , IC-756PROIII, IC-746 itp. w nich tez tak samo jak mobilnych wetylatory na odbiorze nie pracuja i panele oraz w ich okolicach radia sa gorace, szczególnie odczuwalne jest to zjawisko jak TRXa podniesie sie na przednich stopkach. Dla tego moim zdaniem od razu trza robic modyfikacje wymuszajaca prace wentylatorów na odbiorze.
To musiał Kolega trafić jakieś trefne modele, a to że na odbiorze seria 746 czy 756 staje się gorąca to już są jak dla mnie czary które u mnie w ciągu ośmiu lat nigdy nie wystąpiły. Pozdrawiam i życzę w przyszłości trafienia sprawnego IC-ka. _________________ Krzysiek SQ8IFG http://www.sq8ifg.freecluster.eu
Czar enelopów prysł ale li-pole modelarskie nawet się nie zagrzeją . Najlepiej prąd zmierzyć na CW. Przy foni i gwizdaniu (nawet z włączonym kompresorem) pobór prądu się waha a miernik to uśrednia, chyba, że masz opcję pomiaru wartości szczytowych.