HOME » OBWIESZCZENIA, INFORMACJE DLA KRÓTKOFALOWCÓW » WSPOMÓŻ DZIAŁANIA MAŁOPOLSKIEGO STOWARZYSZENIA KRÓTKOFALOWCÓW!

Przejdz do dołu stronyStrona: 1 / 1    strony: [1]

Wspomóż działania Małopolskiego Stowarzyszenia Krótkofalowców!

SQ9ZAY
24.07.2021 12:24:37

QTH: Niepołomice

Od: 2014-9-27

Cześć! Tym razem post nietypowy i wprost: Potrzebujemy Twoich pieniędzy.

Nasz klub przez całe lata nie był remontowany i odświeżany.
Brakuje sensownego dostępu do Internetu, solidnego sprzętu.
Zaczęliśmy już remont nakładem sił i środków naszych członków. O ile z siłami problemu nie ma to prywatne środku finansowe się już skończyły. Udało nam się odnowić trzy pomieszczenia. Potrzebujemy tez pilnie opłacić usługi księgowe.

Chcielibyśmy stworzyć nowoczesny, działający i otwarty dla wszystkich klub krótkofalarski. Już teraz klub zaczął szkolić nowy narybek, już zaczynają się powoli pojawiać nowe osoby. Potrzebujemy jednak zastrzyku gotówki na start.
Za wpłaty o dowolnej wysokości dziękujemy i obiecujemy, że nie zostaną zmarnowane na kilometrówki, a będą służyły członkom braci krótkofalarskiej!

Kim jesteśmy?
Małopolskie Stowarzyszenie Krótkofalowców to położony w samym centrum zabytkowej części Krakowa, otwarty dla wszystkich klub, którego tradycje sięgają 1929 roku.

W ostatnim czasie klub przeszedł wiele zmian, pomijając te organizacyjne, została odmalowana część pomieszczeń, odgracone biuro QSL, wymieniona część oświetlenia na energooszczędne, prasa fachowa została już częściowo posegregowana i czeka na oprawę rocznikami. Większość materiałów do remontu została sfinansowana z prywatnych środków zaangażowanych członków społeczności.

Równolegle klub uruchomił kurs krótkofalarski, który ma na celu zachęcenie oraz ułatwienie startu w tym wspaniałym hobby. Niestety dużą przeszkodą w prowadzeniu kursu przez Internet, jest brak sensownego dostępu do sieci, na co również chcielibyśmy zebrać pieniądze.

Co chcielibyśmy sfinansować:

1. Obsługę księgową
2. Solidny dostęp do Internetu
3. Zakup farb, lakierów, pędzli do dalszego odnawiania pomieszczeń
4. Wymiana wykładziny
5. Zakup solidnego, klubowego radia, aktualnie wszelkie zajęcia odbywają się na prywatnym sprzęcie prowadzących
6. Zakup regałów i półek na zgromadzoną i posegregowaną prasę elektroniczno-krótkofalarską.

Electra30.04.2024 08:33:40

ante1000
25.07.2021 13:58:16

Od: 2016-1-20
Zły pomysł taka zbiórka publiczna ->, lepiej zaktywizować członków żeby coś przynieśli co się przyda w klubie - jeśli im zależy - na przykład ktoś pędzle, ktoś farbę, kto inny jakieś niepotrzebne półki czy meble,itd. Poza tym zrobić zrzutkę na używane radio albo wziąć pożyczkę i spłacać z wpłat członkowskich, w końcu coś płaci się co miesiąc jak się jest członkiem klubu
Wydaje mi się że trzeba uruchomić wyobraźnię a nie prosić o jałmużnę

25.07.2021 15:06:56

ante1000 pisze:

Zły pomysł taka zbiórka publiczna ->,, lepiej zaktywizować członków żeby coś przynieśli co się przyda w klubie - jeśli im zależy - na przykład ktoś pędzle, ktoś farbę, kto inny jakieś niepotrzebne półki czy meble,itd. Poza tym zrobić zrzutkę na używane radio albo wziąć pożyczkę i spłacać z wpłat członkowskich, w końcu coś płaci się co miesiąc jak się jest członkiem klubu
    Wydaje mi się że trzeba uruchomić wyobraźnię a nie prosić o jałmużnę

Coś mi się wydaje, że nawet nie przeczytałeś. Albo nie zrozumiałeś. Nie wiem co gorsze.
"Prezydium zapoznało się z wnioskiem Marka SP9UO, w którym domaga się podjęcia przez Prezydium działań przeciwko osobom szkalującym PZK, a szczególnie przeciwko członkom organizacji. Takie działania będą podjęte po zasięgnięciu opinii prawnej."

To mówiłem ja, "unlis i ukrywający coś, wstydzący się swojego znaku, człowiek z ulicy, losowa osoba z internetu, element, ignorant i darmozjad, anonimowy pirat, konfident, donosiciel, do d**y".

SP6MMM
25.07.2021 21:04:45

QTH: JO80CS

Od: 2010-7-26
7. Dla Siwego na fryzjera... bardzo szczęśliwy

30.07.2021 12:48:45

Uzbierało się już prawie 4500zł. Nie jest źle, ale nadal zachęcam. Klub próbuje wystartować solidnie a PZK wsparcia odmówiło (oczywiście mają do tego formalne prawo).

SP6OUJ.
30.07.2021 13:35:17

QTH: jo80ve

Od: 2015-6-23

Próbowaliście pisać projekty?
W tym roku jest ich naprawdę dużo.
My na dzień dzisiejszy dostaliśmy ok. 22 tys., a jeszcze wszystkie nie są rozstrzygnięte.

73! Arek sp6ouj
OT-50 PZK, http://pzk.ovh

30.07.2021 13:59:39

SP6OUJ. pisze:

Próbowaliście pisać projekty?
    W tym roku jest ich naprawdę dużo.

W Krakowie nawet 19a jest zamrożone.

SP6OUJ.
30.07.2021 14:01:17

QTH: jo80ve

Od: 2015-6-23
U nas jest tego tyle, że z jednej dotacji zrezygnowałem. Cały czas jest nabór na różne działania. Nawet dla grup nieformalnych jest po 6 tys. Ostatnio dostałem 10 tys. na TRX.
73! Arek sp6ouj
OT-50 PZK, http://pzk.ovh