HOME » OBWIESZCZENIA, INFORMACJE DLA KRÓTKOFALOWCÓW » 9. OGÓLNOPOLSKA KONFERENCJA UCZESTNIKÓW I SYMPATYKÓW PROGRAMU ARISS W POLSCE

Przejdz do dołu stronyStrona: 1 / 1    strony: [1]

9. Ogólnopolska Konferencja Uczestników i Sympatyków Programu ARISS w Polsce

sq3ook
04.09.2019 22:01:55

QTH: JO81vp

Od: 2011-5-24
Na dzień 26 października br. zaplanowano 9. Ogólnopolską Konferencję Uczestników i Sympatyków Programu ARISS w Polsce. Podobnie jak w ubiegłych latach miejscem spotkania jest Ostrów Wielkopolski.
Konferencja jest adresowana do wszystkich zainteresowanych wykorzystaniem satelitarnej radiokomunikacji amatorskiej na Międzynarodowej Stacji Kosmicznej (ang. International Space Station - ISS) dla potrzeb edukacji społeczeństwa. Chcemy pokazać, że amatorska łączność radiowa z astronautą przebywającym w kosmosie na pokładzie ISS może stymulować nauczycieli i uczniów do pogłębiania wiedzy na temat eksploracji Kosmosu oraz wiedzy z przedmiotów politechnicznych (STEM). Uczniowie podczas przygotowań do tej łączności mają możliwość obcowania z najnowszymi technikami radiokomunikacyjnymi. Mają możliwość poznać życie w przestrzeni kosmicznej oraz zadania związane z funkcjonowaniem ISS. Bezpośrednia rozmowa z astronautą będącym w kosmosie to dla młodych ludzi przygoda, która z pewnością zostanie zapamiętana na całe życie.
Zaproszeni na konferencję prelegenci, również z zagranicy, przedstawią prezentacje i referaty, które mają na celu pokazać jak przygotować i zrealizować szkolny kontakt radiowy ARISS. Omówione zostaną zasady przyjmowania i realizowania wniosków szkół ubiegających się o udział w programie. Spotkanie będzie też okazją do spotkania z zaproszonymi naukowcami, którzy w swojej pracy zawodowej w różny sposób zajmują się Kosmosem.
Zapraszamy wszystkie osoby zainteresowane Kosmosem oraz technologiami wykorzystywanymi w jego eksploracji. Wszystkich tych, którzy chcieliby wesprzeć działania szkół w zakresie przygotowania łączności z astronautą. W szczególności liczymy na obecność dyrektorów szkół i nauczycieli oraz uczniów, którzy chcieliby wziąć udział w programie. Oczekujemy również na przybycie krótkofalowców zainteresowanych pomocą w zorganizowaniu takiej łączności.
Udział w konferencji, ze względów organizacyjnych, jest możliwy po wcześniejszym dokonaniu rejestracji. Formularz zgłoszeniowy jest dostępny na stronie internetowej konferencji: http://konferencja.ariss.pzk.org.pl/ Tam też dostępne są dodatkowe informacje.

ARISS czyli Amateur Radio on the International Space Station to międzynarodowa grupa robocza non-profit, która koordynuje i realizuje zadania pozwalające umieścić w przestrzeni kosmicznej, na pokładzie Międzynarodowej Stacji Kosmicznej, radioamatorskie stacje nadawczo - odbiorcze m.in. do łączności głosowych, cyfrowych i telewizyjnych.
Program ARISS jest realizowany przez partnerów z agencji kosmicznych:
- Narodowa Agencja Aeronautyki i Kosmosu - NASA z USA,
- Federalna Agencja Kosmiczna - Roskosmos z Rosji,
- Europejska Agencja Kosmiczna - ESA,
- Narodowe Centrum Badania Kosmosu - CNES z Francji,
- Japońska Agencja Odkrywania Przestrzeni Kosmicznej - JAXA,
- Kanadyjska Agencja Kosmiczna - CSA,
we współpracy z Radioamatorską Korporacją Satelitarną AMSAT i organizacjami krótkofalowców zrzeszonymi w Międzynarodowej Unii Radioamatorskiej - IARU, w tym Polski Związek Krótkofalowców - PZK.
Bardzo prosimy o rozpropagowanie tej informacji w środowiskach szkolnych.
Armand SP3QFE i Sławek SQ3OOK

73 - Sławek SQ3OOK

Electra28.03.2024 17:36:25

sp3qfe
05.09.2019 16:48:33

QTH: JO92he

Od: 2009-11-11

Ja tylko dodam, aby osoby które zgłosiły swoje uczestnictwo, a zdecydują się nie przyjechać
... poinformowały o tym Sławka jak najszybciej jest to możliwe.

Z każdym miejscem są związane finanse które trzeba zapłacić, a kosztów tych nie ponoszą uczestnicy... więc czasami zapominają o tym.

Dziękuję!
Armand, SP3QFE, (SWL: SP3 27 235)
PS. Z osobami, które nie chcą mi się przedstwić (nawet prywatnie) i "ukrywają swoja toższamość" nie dyskutuję. Nie chcesz publicznie, to przedstaw się poza forum.

Do U want to be HAM? Remember: Play fair on the air.

VSS
05.09.2019 20:51:41

QTH: POZnan*

Od: 2009-12-24
a jaki jest deadline w kwestii zapisów? nie wiem czy do tego terminu dociągnę więc nie chciałbym zapisywać się zbyt wcześnie.
Artur VSS
PZK - Piraci Z Karaibów

Udostępniający link nie odpowiada z automatu za treść:

sq3ook
05.09.2019 23:21:39

QTH: JO81vp

Od: 2011-5-24
    VSS pisze:

a jaki jest deadline w kwestii zapisów?

Do 20 października, chyba że wcześniej osiągniemy graniczną liczbę uczestników aniołek
73 - Sławek SQ3OOK

Przejdz do góry stronyStrona: 1 / 1    strony: [1]