HOME » OBWIESZCZENIA, INFORMACJE DLA KRÓTKOFALOWCÓW » OGÓLNOPOLSKI KONKURS HISTORYCZNO-PLASTYCZNY

Przejdz do dołu stronyStrona: 1 / 1    strony: [1]

Ogólnopolski konkurs historyczno-plastyczny

Zaproszenie uczniów do udziału i przekazania info

sp3qfe
13.05.2018 09:25:09

QTH: JO92he

Od: 2009-11-11
Drodzy czytelnicy forum SP7PKI,

Ogłosiliśmy Ogólnopolski konkurs historyczno-plastyczny w czterech kategoriach wiekowych! Zapraszamy do przekazania tej informacji dalej oraz do udziału w tym konkursie.
Regulamin jest dostępny na stronie konkursu:

a) Zwracam uwagę na wysłanie dokumentu Zalaczanik3.rtf w formie elektronicznej tekstowej, a nie jego skan, czy PDF.
Dokument ten powinien zawierać zwięzły opis pracy zawierający m.in. imiona i nazwiska osób zaangażowanych (np. w zajęcia przygotowujące do łączności ARISS pokazane na rysunku, lub w realizacja ARISS, daty, miejsca) tak aby zgromadzić konkrety historyczne. Np. Pan nauczyciel przedmiotu imię i nazwisko w ramach przygotowań do polaczenia radiowego ARISS z ISS, w dniu (dniach) XXXX przeprowadzał z nami zajęcia z WF, w ramach „Train like an astrouant”. Zajęcia te odbywały się w j. angielskim. Miało to miejsce w szkole, klasa.
Przygotowanie to pozwoliło nam bliżej poznać zżycie astronautów i przygotować kilka związanych z pytań do bezpośredniej łączności ARISS, która miała miejsce w dniu ... w miejscowości XXXX a bya przygotowana przez krótkofalowców: XXXX (Imią znak) i klub SP0XXX.

Zły opis to nauczyciele i krótkofalowcy organizowali zajęcia przygotowujące do łączności ARISS. Brak konkretów historycznych.

Uczestnicy ostatnich konferencji mają trochę ułatwione zadanie, bo byli tam prelegenci, którzy liczni opowiadali o polskich akcentach Polaków i eksperymentów w kosmosie, np. na ostatniej konferencji ARISS, Pan doktor z Łodzi reprezentujący Narodowe Centrum Badań Jądrowych.

Proszę dodać, w Zalaczniku3 informacje, ze o konkursie dowiedzieliście się Państwo przez „forum SP7PKI”.

b) Pod adresem strony konferencji są dostępne plakaty do wydrukowania
oraz pod adresem: https://ariss.pzk.org.pl/polacyikosmos/doc/logo.zip sa grafiki do wykorzystania w mediach społecznościowych FB/ Twitter etc... (zachęcam do zaproponowania własnej nazwy pochodzenia źródła informacji do Załącznika 3). Może jeśli znajda się fundatorzy i przyznamy nagrody dla najbardziej skutecznego medium reklamowego?

c) Termin nadsyłania prac to 1 czerwca 2018 (sprawdźcie proszę godzinę w tym dniu w regulaminie) - wersja elektroniczna oraz osobiste do MDK lub data pieczęci pocztowej.
Podsumowanie i wręczenie nagród odbędzie 19 czerwca 2019 w Miejskim Domu Kultury w Kole

d) Zachęćcie proszę nauczycieli i uczniów do przeczytania regulaminu, gdyż zawiera on infomacje i opisy, które mogą zainspirować tematem pracy plastycznej i opisem do niej. Mamy więcej Polaków niż Mikołaj Kopernik, czy Mirosław Hermaszeski, związanych z kosmosem.

e) Burmistrz Miasta Koło objął imprezę patronatem honorowym:

Organizatorzy konkursu i imprezy to:
Miejski Dom Kultury w Kole
Polski Związek Krótkofalowców - PZK
Armand Budzianowski - Mentor ARISS Europa
Sławomir Szymanowski - Koordynator PZK ds. ARISS

Partnerzy organizacyjni i medialni to:
Urząd Miejski w Kole
Oddział Terenowy 27 PZK Południowej Wielkopolski
URANIA - czasopismo i portal astronomiczny
Polskie Towarzystwo Miłośników Astronomii
Europejskie Obserwatorium Południowe - European Southern Observatory (ESO)
Stowarzyszenie Przyjaciół Szkoły "ZAP Edukacja"
Radio ESKA
Kurier Kolski
Portal internetowy okrągłemiasto.pl
Serwis informacyjny e-kolo.pl
Polska Akademia Dzieci
Państwowe Liceum Sztuk Plastycznych w Kościelcu
Szkoła Podstawowa Nr 2 im. Adama Mickiewicza w Kole
Klub Młodych Odkrywców "Kolska Wyspa"
Krzysztof Witkowski - historyk, prawnik
Ostrowski Klub Krótkofalowców SP3POW
Klub Krótkofalowców przy S. M. "Tęcza" w Turku SP3KWA
Kolski Klub Krótkofalowców SP3PGZ
Amateur Radio on the International Space Station - ARISS
Stowarzyszenie Radioamatorów i Krótkofalowców "Delta"

Przy okazji przypomnę, że konferencja ARISS w tym roku odbędzie się jak co roku w październiku 2018. Miejsce konferencji będzie jak to miało miejsce przez ostatnich kilka lat Ostrów Wielkopolski.
Informacja o 8 konferencji pojawi się już niebawem pod adresem: Strona konferencji .

Zapraszam do obejrzenia wideo z 7 konferencji ARISS na której specjalnym prelegentem był na żywo z Międzynarodowej Stacji Kosmicznej astronauta ESA Paolo Nespoli!

Pozdrawiam serdecznie,

73 73 ES CIAO = Armand SP3QFE
Armand, SP3QFE, (SWL: SP3 27 235)
PS. Z osobami, które nie chcą mi się przedstwić (nawet prywatnie) i "ukrywają swoja toższamość" nie dyskutuję. Nie chcesz publicznie, to przedstaw się poza forum.

Do U want to be HAM? Remember: Play fair on the air.

Electra19.04.2024 20:55:33

sp3qfe
13.05.2018 15:33:15

QTH: JO92he

Od: 2009-11-11
Link do informacji o konkursie na stronie PZK
Armand, SP3QFE, (SWL: SP3 27 235)

Do U want to be HAM? Remember: Play fair on the air.

Przejdz do góry stronyStrona: 1 / 1    strony: [1]

<< Pierwsza      < Poprzednia      Następna >     Ostatnia >>