HOME » OBWIESZCZENIA, INFORMACJE DLA KRÓTKOFALOWCÓW » MIĘDZYNARODOWE MISTRZOSTWA POLSKI W RADIOORIENTACJI SPORTOWEJ I I PUCHAR BOLKA I LOLKA

Przejdz do dołu stronyStrona: 1 / 1    strony: [1]

Międzynarodowe Mistrzostwa Polski w Radioorientacji Sportowej i I Puchar Bolka i Lolka

sp9ete
24.05.2017 14:13:23

QTH: Bielsko-Biała

Od: 2014-8-25

W dniach 24-25 czerwca 2017r. w Bielsku-Białej odbędą się Międzynarodowe Mistrzostwa Polski oraz I Puchar Bolka i Lolka w Radioorientacji Sportowej.

W trakcie imprezy przewidziano wiele atrakcji dla całych rodzin:

- koncert laureata programu "Must Be the Music" - Tomasz Madzia

- aktywność pokazową radiostacji HF90TM (Halina Franek 90 TU MISTRZOSTWA, TADEUSZ MATUSIAK). Radiostacja będzie aktywna na pasmach 80-2m z okazji UPAMIĘTNIENIA 90-tej rocznicy pierwszej łączności krótkofalarskiej w Województwie Śląskim.
Łączność przeprowadził Tadeusz Matusiak (wtedy piętnastoletni uczeń z Bielska-Białej, później SP6XA). Łączność miała miejsce 16 listopada 1927r. na tx i rx własnej konstrukcji kol. Tadeusza z krótkofalowcem ze Szwecji. Fakt ten został potwierdzony kartami QSL. Radiostacja pod znakiem HF90TM będzie obsługiwana przez operatorów Beskidzkiego Radio Klubu SP9KAT,

Ponadto:

- konkursy dla dzieci i młodzieży z udziałem żywego pierwowzoru postaci Lolka z bajki o Bolku i Lolku. Będzie można posłuchać o historii powstania tej bajki w Bielsku-Białej,

- pokaz łączności kryzysowej BASR,

- relację z imprezy będzie można oglądać i słuchać na ŻYWO! w Internecie za pośrednictwem telewizji Sfera TV oraz Radia Bielsko, gdzie zostanie przeprowadzony konkurs poszukiwania wartościowych nagród przy użyciu odbiorników z antenami kierunkowymi na 144 MHz wesoły .

UWAGA krótkofalowcy spoza Bielska-Białej!
Jeśli przyjedziecie 24 czerwca na TR "Błonia" okazując własną kartę QSL w biurze zawodów zapewnicie w ten sposób wstęp swoim "harmonicznym", czytaj dzieciom...wesoły na wiele dodatkowych atrakcji za darmo !!!.

Na imprezie będą obecne piękne modelki promujące krótkofalarstwo i radioorientację

Zapraszamy wszystkich pasjonatów fal radiowych oraz radioorientacji sportowej wraz z swoimi rodzinami do Bielska-Białej.

Informacja jak trafić:
24 czerwca godz. 10-13 Teren Rekreacyjny "Błonia" ul. Pocztowa 43 w Bielsku-Białej przy torze pump track (miasteczko zawodów oraz miejsce wszelkich atrakcji dla całej rodziny),
25 czerwca godz. 10-13 przy schronisku na Górze Dębowiec (miasteczko drugiego dnia mistrzostw). Na miejsce można wjechać kolejką krzesełkową - wysokość ponad 500 m n.p.m. - piękne widoki na Bielsko-Białą, Śląsk i Beskid Mały !!!. Z tego miejsca można wybrać się dalej na górską wędrówkę w kierunku Klimczoka 1117 m n.p.m.

W celu przybliżenia dyscypliny sportowej, którą jest radioorientacja sportowa proszę zobaczyć film:

Do zobaczenia 24 i 25 czerwca w Bielsku-Białejwesoły

Darek SP9ETE, Bielskie Stowarzyszenie Radioorientacji Sportowej.

Electra28.03.2024 22:18:13

sp9ete