HOME » OBWIESZCZENIA, INFORMACJE DLA KRÓTKOFALOWCÓW » KLUB TECHNICZNO-KRÓTKOFALARSKI W ALWERNI SP9KTK

Przejdz do dołu stronyStrona: 1 / 1    strony: [1]

Klub Techniczno-Krótkofalarski w Alwerni SP9KTK

SP9KWI
07.10.2016 10:21:23

QTH: Alwernia

Od: 2015-9-21
Drodzy Koledzy.
Minął rok odkąd zdałem egzamin (03.10.2015). Od tego czasu wiele się wydarzyło:
Zainicjowałem i prowadzę klub w Alwerni SP9KTK
Wraz z Klubem Ryjek i Hackerspace Kraków prowadziliśmy akcje okolicznościowe i dyplomowe przy równych okazjach
Przeprowadziliśmy w ub. roku kurs krótkofalarski a obecnie zaczynamy prowadzić drugi
Prowadziliśmy zajęcia w ramach programu RADIOREAKTYWACJA - dzięki czemu wygraliśmy wspaniały transceiver, który już służy młodym uczącym się adeptom.
Bierzemy udział w różnych zawodach krótkofalarskich - głównie w kategorii klubowej aby dać mikrofon również innym operatorom. Wychodzi całkiem nieźle!
Prowadzimy również pracę w terenie (gównie SPFF).
I co najważniejsze aktywizujemy młodzież z naszego lokalnego środowiska.
Obecnie kończymy urządzać sie w świeżo wyremontowanym lokalu. Planujemy uroczyste otwarcie na 18 listopada 2016. chcieliśmy w dniu Łącznościowca (18.10) ale nie zdążymy...
Nasz klub działa pod Ośrodkiem Kultury jako instytucją - nie mamy stowarzyszenia, a jako że zrzeszamy głównie młodzież - nie wprowadziliśmy składek.
W związku z tym zwracam się do Was Drodzy Koledzy: Jeśli ktoś z Was posiada jakikolwiek niepotrzebny sprzęt krótkofalarski (stary czy nowy, sprawny czy uszkodzony) i chciałby nas wesprzeć podarowaniem na rzecz klubu - będzie nam bardzo miło. Mam na myśli dosłownie wszystko co związane z naszym Hobby. (od detektorów fali przez kable skrzynki antenowe, złączki, mierniki SWR, analizator. materiały szkoleniowe, anteny, rotor, stacje lutownicze, części elektroniczne, itd itp).
Nie oczekuje wiele ale zawsze warto zapytać. Wiem ile rzeczy czasem zalega na strychach, piwnicach, garażach.
Jeśli ktoś chciałby nam pomóc proszę o PW lub tel. 600251681
Z góry Dziękuję