HOME » OBWIESZCZENIA, INFORMACJE DLA KRÓTKOFALOWCÓW » LEKCJA KRÓTKOFALARSKA W OSTROWIE

Przejdz do dołu stronyStrona: 1 / 1    strony: [1]

Lekcja krótkofalarska w Ostrowie

SP3AYA
04.12.2014 21:44:26

QTH: JO81VP

Posty: 99 #1996560
Od: 2009-10-2
W sobotę 6 grudnia, w ramach przygotowań do Krótkofalarskiego Dnia Dzieci i Młodzieży (najbliższy przypada w dniu 4 stycznia 2015), Ostrowski klub Krótkofalowców SP3POW przeprowadzi kolejne zajęcia popularyzujące świat fal radiowych. Tym razem gościć będziemy w Szkole Podstawowej nr 11, a uczestnikami zajęć będzie młodzież z klas 5 i 6 oraz grupa harcerzy.
Zaczynamy o godzinie 9:00 krótkim wstępem i podstawowymi informacjami o naszym hobby. Po zapoznaniu się uczestników z zasadami przeprowadzania łączności, wkrótce po 10:00 pierwsi młodzi nadawcy powinni być słyszalni w eterze. Najpierw na częstotliwości 145.425 MHz oraz na ostrowskim przemienniku SR3O [145.725], potem na falach krótkich [ze względu na porę – 7 MHz]. Z naszej praktyki wiemy, że dzieci bardzo szybko opanowują podstawowe umiejętności i całkiem przyzwoicie radzą sobie z radiem. Radość jaką widać na ich twarzach po każdym udanym QSO jest bezcenna. Prosimy wszystkich kolegów obecnych na pasmach, o włączenie się do naszej akcji i wyrozumiałość na początkowe potknięcia. Dzieci będą często zmieniać się przy mikrofonie, więc nic nie stoi na przeszkodzie, aby każdorazowo powtarzać QSO z nowym rozmówcą. Dla każdego z nich, miłą pamiątką będzie karta QSL z potwierdzeniem przeprowadzonej łączności. Pamiętajmy więc o umieszczeniu na niej jego imienia, aby mogła trafić do właściwych rąk.
Więcej informacji będzie można znaleźć na stronie klubowej http://sp3pow.pl
Do usłyszenia!

Jarek SP3AYA

Electra25.04.2024 10:53:51