HOME » OBWIESZCZENIA, INFORMACJE DLA KRÓTKOFALOWCÓW » IZBA PAMIĘCI, PAMIĘCI KRÓTKOFALOWCA

Przejdz do dołu stronyStrona: 1 / 1    strony: [1]

Izba Pamięci, pamięci krótkofalowca

sp9eno
07.04.2014 13:31:52

QTH: Gliwice n/Kłodnicą

Od: 2010-4-9
11 kwietnia w Białych Błotach k. Bydgoszczy, w Szkole Podstawowej nr 10 odbędzie się
otwarcie Izby Pamięci poświęconej zmarłemu w ubiegłym roku Janowi Drzewieckiemu,
Harcmistrzowi, wychowawcy młodzieży i jednocześnie krótkofalowcowi SP2DJG.
Uroczystość rozpocznie się o godz. 14:00 .
Jan SP2DJG to ojciec powszechnie znanego Kazia SP2FAX.
Zapraszam wszystkich do udziału w uroczystości-pielęgnujmy pamięć o naszych Kolegach,
którzy już nas opuścili.

sp9eno

Nawet jeżeli się to komuś nie podoba to w moich postach jest napisane tylko to co jest napisane, a nie to co się komuś wydaje, że jest napisane./J.N./

nie przejawia żadnej aktywności w PZK,nic nie robi i nigdy nic dla PZK nie zrobił, notoryczny krytykant władz PZK i fan nieporadnego janczara z Turka, SLU Jurka,oraz Jego guru, JMRa

Electra02.05.2024 01:38:45

sp9mdy
03.06.2014 23:43:36

QTH: Maków k/Raciborza

Od: 2012-2-25
Rocznica SP7LA i radiostacji BŁYSKAWICA.
INFORMACJA dla kolegów pragnących uczcić pamięć SP7LA w Warszawie (informację podał SQ5ABG i prosił o rozpropagowanie- jest umieszczona na str. www.sp9kju.org

Informuję , że tablicę, tzw.moduł "Gmach Pocztowej Kasy Oszczędności" zawierający informacje o radiostacji powstańczej Błyskawica, która rozpoczęła nadawanie w tym gmachu w dniu 08 sierpnia 1944 roku(70 lat temu), zostanie zamontowany 5 czerwca o godzinie 10:00 na gmachu w którym obecnie mieści się Poczta Główna.przy ulicy Świętokrzyskiej (nr 31/33), na rogu ulicy Jasnej (nr 9)
Druga tablica (moduł) ma być zainstalowany na gmachu Biblioteki przy ul. Koszykowej w miejscu gdzie r-stacja Błyskawica nadawała do 4 października 1944 roku i tam została zniszczona. Ponieważ gmach biblioteki jest obecnie w trakcie remontu - termin będzie podany po otrzymaniu informacji od Miejskiego Systemu Informacji.
W tym roku w styczniu minęła 100 rocznica urodzin Antoniego Zębika, 10 lat jak została wykonana i przekazana do Muzeum Powstania Warszawskiego
przez grupę krótkofalowców pod kierownictwem Antoniego Zębika replika r-stacji Błyskawica i 5 lat jak Antoni odszedł z naszego grona. Jest to też 70 rocznica rocznica wybuchu Powstania Warszawskiego.
Dzięki przychylności ze strony Zarządu Dróg Miejskich a w szczególności Pana Andrzeja Przybylińskiego - Naczelnika MSI, który zainteresował się moją inicjatywą takie tablice-moduły będą zainstalowane.
Zapraszam zatem na spotkanie przed budynkiem Poczty Głównej ul. Świętokrzyska 31/33 (róg Jasnej 9) w czwartek 5 czerwca o godzinie 10:00.
SQ5ABG

73 Hubert