Hi, Gratuluję wzorowej-płynnej pracy w zawodach. Bardzo ładne ujęcie zmontowanej stacji w plenerze. Moje marzenie to własne pełne zasilanie tj. pełne uniezależnienie od sieci 230 volt.
Od najmłodszych lat uczyłem się nadawać lewą ręką wibroplexem później el-bugiem tym sposobem w prawej ręce zawsze gotowy do pisania ołówek (niezawodny).
Krótkofalarstwo to wiele pasji od konstruktorskiej do operatorskiej włącznie. Zaleta pracy w zawodach na CW, RTTY czy PSK nie powoduje w otoczeniu stacji hałasu w przeciwieństwie do pracy w zawodach na SSB, FM kiedy z dużym temperamentem operatorzy nie szczędzą gardła.
Jeden z pobliskich nadawców powiedział sąsiadowi, że może brać udział w zawodach jako nasłuchowiec nawet bez radia :-))
Życzę wytrwałości i propagowania CW jako "wyższej sztuki jazdy". Chylę czoła dla tych "wygadanych" krótkofalowców, którzy na fonii potrafią osiągać dobre wyniki - lokaty.
Julianie, dziękuję za ciepłe słowa, pozwolę sobie trochę dodać dla uzupełnienia materiału przedstawionego przez Michała SQ7NSN. Telegrafista to Andrzej SP7ASZ ikona telegrafii ziemi świętokrzyskiej, logujący na komputerze to SQ7LQJ, wspierający, to Przemek SQ7LQU, filmujący Michał SQ7NSN. Zainstalowaliśmy się na terenie Pałacyku Henryka Sienkiewicza w Oblęgorku w dniu 8 maja 2010 roku. Naszą pracą wspieraliśmy Krzysztofa SP5KP w czasie zawodów, Krzysztof pracował z Woli Okrzejskiej dla upamiętnienia 164 rocznicy urodzin wielkiego polskiego pisarza, syna ziemi łukowskiej, laureata nagrody Nobla - Henryka Sienkiewicza pod znakiem SN0HS. Nasz znak to SN90SHL, pracowaliśmy w tym czasie z okazji 90 rocznicy powstania znanej i uznanej marki jaką jest zakład SHL słynący z motocykli, pralek oraz innych wyrobów motoryzacyjnych oraz metalowych. Zakład SHL to jedna z kuźni kadr ziemi świętokrzyskiej, tu wykształciło się wiele pokoleń fachowców w różnych zawodach.
Kilka słów o Pałacyku w Oblęgorku: Pałacyk Henryka Sienkiewicza w Oblęgorku, otwarty w 1958 roku, jest najstarszym w Polsce muzeum poświęconym autorowi Quo vadis. Otwarto go w domu pisarza, który kupiono za pieniądze ze składek społecznych „od narodu”. Oblęgorski majątek wraz z pałacykiem przekazano Sienkiewiczowi w 1900 roku podczas obchodów jubileuszu 25-lecia pracy literackiej, co było dowodem niezwykłego uznania dla Jego twórczości. Na ówczesne czasy był to dar wspaniały. Po resztę wiedzy zapraszam na gościnną ziemię świętokrzyską.
Mike dobrze jest ;] W zawodach jak pamiętam startowałem i na 5 miejscu wylądowałem w kat. qrp. _________________ Łukasz SQ3OGP http://www.qrz.com/db/sq3ogp