NOWE POSTY | NOWE TEMATY | POPULARNE | STAT | RSS | KONTAKT | REJESTRACJA | Login: Hasło: rss dla

HOME » DYPLOMY I ZAWODY KRÓTKOFALARSKIE » ZAWODY RYBNICKIE 2018

Przejdz do dołu stronyStrona: 1 / 1    strony: [1]

Zawody Rybnickie 2018

  
SQ9S
31.10.2018 13:43:01
poziom 4Grupa: Użytkownik

QTH: Pszów JO90eb

Posty: 221 #2601273
Od: 2011-8-9
Zaproszenie do wzięcia udziału w Zawodach Rybnickich 2018

Krótkofalowcy z Rybnickiego Okręgu Przemysłowego oraz Rybnicki Oddział Terenowy mają zaszczyt zaprosić wszystkich radioamatorów
do wzięcia udziału w dniach 3 i 4 listopada br. w Zawodach Rybnickich.
Nasze zawody są kontynuacją Konkursów Rybnickich a zmiana nazwy - mamy nadzieję - podnosi prestiż i zasięg naszej imprezy krótkofalarskiej.
Jest wiele zawodów krótkofalarskich w kalendarzu ale chcemy aby Zawody Rybnickie kojarzyły się z nietuzinkowym regulaminem, szybko i solidnie obliczonymi wynikami oraz rozłożeniem aktywności na dwie tury i dwa pasma (40 i 80m). Postaramy się aby nasze Zawody Rybnickie organizowane przez OT 31 PZK a dedykowane wszystkim krótkofalowcom w kraju i przyjaciołom z zagranicy, gwarantowały miłe spędzenie czasu przy radiu.
Obiecujemy, że Zawody Rybnickie zostaną szybko rozliczone a wynik zostanie oficjalnie ogłoszony 14 grudnia na tradycyjnym Spotkaniu Barbórkowym gdzie wręczymy nagrody zwycięzcom poszczególnych kategorii i rozlosujemy nagrodę specjalną.

W czasie trwania Zawodów Rybnickich można równolegle zbierać punkty do akcji dyplomowej organizowanej przez klub SP9YFF
Link do dyplomu https://sp9yff.wixsite.com/smota

Po wygranym przez nasz oddział współzawodnictwie w SPDXC 2018 nie stać nas na bylejakość, dlatego apelujemy o liczny udział w Zawodach Rybnickich naszych członków oddziału i sympatyków zamieszkujących w ROP a także prosimy o udział w naszych zawodach koleżanki i kolegów krótkofalowców z całego kraju i zagranicy bo oczywiście zawody są typu WW (wszyscy ze wszystkimi).

Link do regulaminu Zawodów Rybnickich 2018 http://ot31.pzk.org.pl/konkurs2018.html lub https://logsp.pzk.org.pl/?page=contest&id=335

Dla użytkowników programu N1MM na stronie https://n1mm.hamdocs.com/tiki-download_file.php?fileId=4130 do pobrania plik do Naszych zawodów.

Do usłyszenia Gienek SQ9HZM!
_________________
73's de Adam SQ9S
http://sq9s.pzk.pl/
http://sq9jks.jimdo.com/
  
Electra19.06.2019 04:43:17
poziom 5

oczka
  
sp3mep
31.10.2018 13:59:24
poziom najwyższy i najjaśniejszy :-)

Grupa: Użytkownik

Posty: 2389 #2601282
Od: 2009-2-21
czyli są to "jedne" zawody i Qso nie można powtarzać w drugiej turze ?

jeśli nie można powtarzać to może być problem z liczbą uczestników w drugiej turze,
przynajmniej tak mi się wydaje,
  
SQ9S
31.10.2018 14:06:11
poziom 4Grupa: Użytkownik

QTH: Pszów JO90eb

Posty: 221 #2601286
Od: 2011-8-9
Dokładnie jak napisałeś "jedne" zawody i nie można powtarzać w drugiej turze.
Mamy po dwa qso na każdym z pasm CW i SSB 80 i 40m łącznie 4.
Liczymy Jurku na twój udział. W tym roku w regulaminie już nic nie ruszamy.
Zawody będą rozliczone na stronie logsp autorstwa Spike SP9NJ.

_________________
73's de Adam SQ9S
http://sq9s.pzk.pl/
http://sq9jks.jimdo.com/
  
SQ9MZ
31.10.2018 16:00:34
poziom 6Grupa: Użytkownik

QTH: Rybnik

Posty: 1478 #2601307
Od: 2008-10-21


Ilość edycji wpisu: 1
Nie ma żadnej gwarancji (ani obowiązku), że stacje chcące uczestniczyć w naszych zawodach, znajdą czas jednego i drugiego dnia. I dotyczy to zarówno stacji ROP jak i spoza ROP. Zatem kogoś, kogo nie spotkamy w sobotę, może zjawić się (wyposzczony na łączności) w niedzielę.
Ambitni zawodnicy zapewne przyczają się na dwie godzinki jednego i drugiego dnia.
_________________
Henryk SQ9MZ
________________________________________________________
«(...) pamiętam swe własne grzechy i głupotę i wiem, że ludzkie serca rzadko są tak złe jak ludzkie czyny, a bardzo rzadko tak złe jak ludzkie słowa.» J.R.R. Tolkien, list z 1 listopada 1963


  
sp7ivo
31.10.2018 18:28:52
poziom 6

Grupa: Użytkownik

Posty: 1461 #2601337
Od: 2009-11-12


Ilość edycji wpisu: 1
    SQ9S pisze:

    (...) chcemy aby Zawody Rybnickie kojarzyły się z nietuzinkowym regulaminem, (...)


Zgodnie z lansowana tezą o absencji w zawodach z powodu nieodpowiadającego regulaminu, kilka niezłośliwych uwag ode mnie. Sam swego czasu uczestniczyłem w organizacji zawodów i wiem jak ważne i trudne dla organizatora jest, aby zawody miały powodzenie i były postrzegane jako udane. Może moje uwagi będą pomocne w korekcie regulaminu w przyszłości.

1. Termin. Zawody rozpoczynają się tuż przed zachodem słońca. Może zdarzyć się, że w przypadku wystąpienia tzw. zimowej propagacji na osiemdziesiątce, będzie tylko około pół godziny, po czym pasmo „zamknie” się dla łączności krajowych. O czterdziestce nie wspomnę, gdyż prawdopodobnie w ogóle w sobotę propagacja na kraj nie wystąpi.
W tym czasie odbywają się Ukrainian DX Contest, cieszące się dużym powodzeniem i o ile na ssb nie ma problemu ze względu na język, to na cw zawsze występuje kłopot z tłumaczeniem wołającym stacjom zagranicznym, że to jest „sp test”, zważywszy na termin po zachodzie słońca, a tym bardziej na wąskiej telegraficznej czterdziestce, w tym przypadku również w drugiej turze..
Czterogodzinny czas trwania nie stanowi o atrakcyjności zawodów. Przy tej liczbie uczestników jaka bierze udział w zawodach krajowych, nawet przy nieprzeciętnej mobilizacji i dwóch pasmach, zawody będą po prostu nudne, co na pewno nie zachęci do udziału. Rozbicie na dwie tury bez możliwości powtarzania qso też uważam za błąd. Pamiętam swego czasu PGA przez krótki okres były rozgrywane w systemie dwóch tur i po wielu krytycznych uwagach szybko się z tego pomysłu wycofano.
2. Grupy klasyfikacyjne - brak cw. Rozumiem, że jest to swego rodzaju zagrywka „zmuszająca” do pracy w mix-ie, ale nie wszyscy, w tym ja, dopuszczają pracę w zawodach na ssb.
3. Punktacja. Istotą zawodów powinno być, że stacje klasyfikowane w jednej grupie powinny mieć w miarę możliwości wyrównane szanse. O ile na różnice związane z lokalizacją, szczególnie w paśmie czterdziestu metrów, nie ma większego wpływu, to tym bardziej nie powinno być różnic w punktacji. Niestety, przyjęcie kryterium w postaci liczby lat posiadanej licencji, podawanej jako grupa kontrolna, nie spełnia tego warunku. Za to samo qso, obaj korespondenci otrzymują inną liczbę punktów, pomimo, że mogą być klasyfikowani w tej samej grupie. W skrajnym przypadku, przy małej ilości uczestników, gdzie „wszyscy zrobili wszystkich” i o kolejności decydują błędy, stacji z „długim stażem” będzie opłaciło się wykreślić z logu qso ze stacjami z minimalną liczbą lat. Takie przypadki były już odnotowywane w innych zawodach.

Mam nadzieję, że w jakimś zakresie przysłużę się w doskonaleniu regulaminu. Życzę, aby zawody udały się i wszyscy uczestnicy oraz organizatorzy byli zadowoleni. Zgodnie z pierwszym zdaniem tego posty, ja niestety nie wezmę udziału.
Pozdrawiam. Bogusław sp7ivo
  
SQ9S
31.10.2018 20:23:33
poziom 4Grupa: Użytkownik

QTH: Pszów JO90eb

Posty: 221 #2601361
Od: 2011-8-9
Bogusławie, dziękujemy za wszystkie uwagi.
W zeszłorocznych zawodach uczestniczyło 88 stacji.
Wyniki są dostępne na stronie http://ot31.pzk.org.pl/all_results.html
Jako uczestnik wielu zawodów m.in. w SP doskonale znasz znaki stacji startujących.
Zobacz ilu ich jest w powyższych wynikach? O tym w zeszłym roku pisał Jurek SP3MEP jak dołożymy stałych bywalców zawodów może być naprawdę dobrze.
Nigdy nie stworzysz regulaminu idealnego, ale też nie mówimy, że nie przyjmujemy wszelkich uwag.
Następnie dlaczego nie ma samej kategorii CW? bo póki co w "Naszych" zawodach było małe zainteresowanie tą emisją - patrz proszę jeszcze raz na wyniki.
W tym roku zmian regulaminu już nie będzie.
W związku z powyższym Zapraszam jednak do udziału w zawodach i wspólnej zabawy.
_________________
73's de Adam SQ9S
http://sq9s.pzk.pl/
http://sq9jks.jimdo.com/
  
sp3mep
31.10.2018 21:43:41
poziom najwyższy i najjaśniejszy :-)

Grupa: Użytkownik

Posty: 2389 #2601383
Od: 2009-2-21
w sobotę na 90% powinienem być choćby "z doskoku",
w niedzielę na 100% niestety mnie nie będzie,
co do regulaminu to na przyszły rok proponuję
przemyśleć to co pisze Boguś,ja proponuję
rozważyć zawody "jednoturowe" w sobotę lub niedzielę ,
jeśli sobota ,może być po południu,
niedziela raczej rano ,niedziela to niedziela,
wyjazdy,spacery,odwiedziny rodziny,po południu może być mało uczestników,
przemyśleć wprowadzenie więcej kategorii,
moim zdaniem za"1"miejsce starcza "dyplom" a "nagrodę"(byle jaką)
można losować wśród wszystkich uczestników( jeśli nagroda losowana w każdej kategorii to super by było)
to moim zdaniem może zwiększyć liczbę uczestników bo nawet ten "ostatni"
ma taką samą szanse na nagrodę jak pierwszy,
"Ci" z "czołówki" to raczej "ścigają" się dla wyniku a nie dla nagrody wiec i tak będą,
w każdym razie do usłyszenia,
  
SQ9S
01.11.2018 11:45:59
poziom 4Grupa: Użytkownik

QTH: Pszów JO90eb

Posty: 221 #2601560
Od: 2011-8-9
Trudno się nie zgodzić z uwagami pod warunkiem że robimy zawody takie jakich wiele.
Ale to nie są tylko zawody dla sprinterów, którzy w godzinę są w stanie zrobić QSO ze wszystkimi stacjami. Wielu, a zwłaszcza
początkujących i słabo zainteresowanych odstrasza od wzięcia udziału w tak szybkiej pogoni bo wiedzą, że mają małe szanse.
A te zawody poprzez 2 pasma i 2 godziny w sobotę i 2 godziny w niedzielę dają szansę pokazania się wszystkim. W zeszłym roku wzięło udział wiele znaków których próżno szukać w zawodach 1 godzinnych. Dodatkowo wprowadzony czynnik losowy czyli punkty za lata posiadania licencji wprowadzają naszym zdaniem ciekawość nie tylko stażu u innych ale też pewną niepewność bo przełożenie liczby QSO ze zgromadzonymi punktami nie jest tak oczywiste..hi
Dla organizatora jest też ważne aby poprzez te zawody integrować nie tylko całe środowisko contestmenów ale także krótkofalowców z Rybnickiego Okręgu Przemysłowego i OT 31 PZK. W zeszłym roku po zmianie regulaminu na obecne zasady odnotowaliśmy 40 % wzrost liczby uczestników. Idąc za uwagami życzliwych nam kolegów przemianowaliśmy Konkurs na Zawody i dołożyliśmy nagrodę specjalną, która zostanie rozlosowana wśród uczestnków Zawodów Rybnickich.
Trudno jest przewidzieć propagację w trakcie zawodów przy pisaniu regulaminu, ale staraliśmy się aby było w miarę OK jak na początek listopada. W zeszłym roku
udało się wstrzelić. Wszystko i tak zweryfikują same zawody na które serdecznie zapraszamy !
Gienek SQ9HZM
_________________
73's de Adam SQ9S
http://sq9s.pzk.pl/
http://sq9jks.jimdo.com/
  
sp7ivo
01.11.2018 12:19:51
poziom 6

Grupa: Użytkownik

Posty: 1461 #2602567
Od: 2009-11-12


Ilość edycji wpisu: 1
To jeszcze podpowiadam, aby w regulaminie uściślić pojęcie "liczbę lat posiadania licencji". Wiem, że w zamyśle był cały staż krótkofalarski, ale z zapisu to nie wynika. Pewnie wielu powie, że kombinuję (hi), ale gdybym miał wziąć udział, to żeby być w korzystniejszej sytuacji (dawać mniej punktów konkurentom), byłby to udział pod znakiem dodatkowym, więc "liczba lat posiadania tej licencji" wynosi jeden, gdyż co roku jest wymieniana. Taki mały niuans, ale zgodny z regulaminem
Pozdrawiam. Bogusław sp7ivo
  
DL9RNV
03.11.2018 16:25:13
poziom 4

Grupa: Użytkownik

QTH: JN58TH

Posty: 279 #2603449
Od: 2009-7-10
Majac licencje z okregu rybnickiego a radiostacje poza okregiem podaje "R" czy nie?
_________________
73! Rafał
  
SQ9S
03.11.2018 18:52:01
poziom 4Grupa: Użytkownik

QTH: Pszów JO90eb

Posty: 221 #2603553
Od: 2011-8-9


Ilość edycji wpisu: 1
Rafale w regulaminie pisze:

Do stacji ROP zaliczamy stacje amatorskie:
- wszystkie stacje z terenu powiatów raciborskiego, rybnickiego, wodzisławskiego, z miast powiatów: Jastrzębia-Zdroju, Rybnika i Żor
- wszystkie stacje członków oraz klubów OT-31 PZK w Rybniku

W związku z powyższym jako, że nie jesteś członkiem OT-31 a w chwili nadawania pracujesz spoza ww. powiatów to nie podajesz literki R w raporcie.

Przypominam, że jutro tj. 4 listopada 2018, niedziela, godz. 10.00 - 12.00 UTC II tura powodzenia!
_________________
73's de Adam SQ9S
http://sq9s.pzk.pl/
http://sq9jks.jimdo.com/
  
Electra19.06.2019 04:43:17
poziom 5

oczka
  
DL9RNV
03.11.2018 18:54:23
poziom 4

Grupa: Użytkownik

QTH: JN58TH

Posty: 279 #2603555
Od: 2009-7-10
Dziekuje Adamie za wyjasnienie.
_________________
73! Rafał
  
SQ9HZM
05.11.2018 07:25:56
Grupa: Użytkownik

Posty: 5 #2604163
Od: 2018-11-4
Dziękujemy wszystkim za udział w Zawodach Rybnickich 2018 i zapraszamy do udziału za rok. Wszystkie uwagi i rady przedyskutujemy i postaramy się poprawić regulamin zgodnie z oczekiwaniami zawodników. Przypominamy, że wysyłka logów za Zawody Rybnickie w postaci pliku cabrillo należy zalogować bezpośrednio na stronę https://logsp.pzk.org.pl
a w razie trudności prosimy przesłać na adres sq9s@op.pl w terminie dwóch tygodni, do dnia 18 listopada 2018.
  
SQ9S
05.11.2018 13:45:16
poziom 4Grupa: Użytkownik

QTH: Pszów JO90eb

Posty: 221 #2604263
Od: 2011-8-9
Według wstępnie nadesłanych logów w zawodach wzięło udział 157 stacji.
Dziękuję za liczny udział i mam nadzieję wspaniałą zabawę.
Do usłyszenia za rok!
_________________
73's de Adam SQ9S
http://sq9s.pzk.pl/
http://sq9jks.jimdo.com/

Przejdz do góry stronyStrona: 1 / 1    strony: [1]

  << Pierwsza      < Poprzednia      Następna >     Ostatnia >>  

HOME » DYPLOMY I ZAWODY KRÓTKOFALARSKIE » ZAWODY RYBNICKIE 2018

Aby pisac na forum musisz sie zalogować !!!

randki | własny sklep internetowy | promocje | CyberCiekawostki | darmowe forum | sklepy
opinie, testy, oceny | katalog stron | toplsta