Szanowni Koledzy, czy Arduino można zastosować w naszym hobby?
Pytanie tak szerokie jak istniejący zakres projektów, pomijając łatwość zrobienia czegoś w/g swoich potrzeb.
Masz cos konkretnego na myśli?
sq8mhi pisze:
Tak.
LOL.. kolega może przypadkiem (lub w sposób całkowicie zamierzony) jest z wykształcenia matematykiem? _________________ Alles hat ein Ende, nur die Wurst hat zwei.
No wlasnie, tyle projektow, projekcikow, to moze i do pracy KF sie przyda. Coś konkretnego ktoś zrobił? Nadajnik swojego znaku Morsem? ,-) _________________ Mirek SP7KIE | AR3080
No wlasnie, tyle projektow, projekcikow, to moze i do pracy KF sie przyda. Coś konkretnego ktoś zrobił? Nadajnik swojego znaku Morsem? ,-)
Nawet więcej, całkowicie w oparciu o Arduino Mega (takie akurat miałem) + 'karta' sieciowa zrobiłem sterownik beacona uruchamianego na żądanie z www. Sam 'nadajnik znaku CW' to chyba projekt 15-tominutowy
Napisz co ci potrzeba, to ktoś ci podrzuci gotowca, jeśli interesuje ciebie CW to szukaj keyer w/g K3NG, zreszta inne jego projekty też są przydatne i na poziomie od strony programistycznej. _________________ Alles hat ein Ende, nur die Wurst hat zwei.
Nasz bikon SR2VHM ma sterownik na arduino i nadaje telegrafią znamiennik i lokator już ładnych kilka lat Pozdrawiam Jarek _________________ sq2jsn@sq2jsn.pl
Możliwości jest naprawdę sporo. Z mojego podwórka - mój lampowy wzmacniacz dużej mocy na KF, w pełni sterowany dwoma Arduino: Pro mini i Meduino Mega 2560 + LCD Nextion . Przełączanie pasm z klawiatury,LCD, z TRXa (banddecoder), pełna automatyka,silniki krokowe do sterowania kondensatorami, pamięci, pomiary, zabezpieczenia i takie tam mniej lub bardziej potrzebne bajery, nawet tita CW (sygnalizuje mi zmianę pasma, mocy, gotowość i takie tam - moja fantazja ... Już ukończony, wspaniale działający, ale jeszcze coś tam w wolnych chwilach dokładam, modernizuję, piszę kolejne wersje softu. Na Arduino robiłem jeszcze Keyer i rotator controler - super projekty od K3NG. Tak, że jak widzisz możliwości jest naprawdę sporo - zależy tylko od pomysłu i fantazji ,-)
Syntezer SI5351 generuje sygnał rzędu kilku miliwatów to dokładnie tyle samo co pll w układzie nadajnika alarmowego. Następnie na 4 tranzystorach wzmacniany jest do około 5W, filtr i w eter.
Arduino nano i płytka syntezera mieści się w istniejącej obudowie ekranowanej, niepotrzebna cześć pcb odcięta.
Pytanie o zastosowanie Arduino uważam za podpuchę w celu wywołania ruchów w necie to tak jak pytać się co można zrobić z drutu hi hi .Mam wiele urządzeń opartych o Arduino .