NOWE POSTY | NOWE TEMATY | POPULARNE | STAT | RSS | KONTAKT | REJESTRACJA | Login: Hasło: rss dla

HOME » INNE » NEIL HARBISSON – PIERWSZY CZŁOWIEK CYBORG. FUTURYSTYCZNY HEŁM DO F-35

Przejdz do dołu stronyStrona: 1 / 1    strony: [1]

Neil Harbisson – pierwszy człowiek cyborg. Futurystyczny hełm do F-35

  
SP95094KA
04.05.2018 23:10:51
poziom najwyższy i najjaśniejszy :-)Grupa: Użytkownik

QTH: JO90

Posty: 2327 #2541367
Od: 2012-12-19
cyt.
Pomińmy źródło powyższych rewelacji.. ktoś to napisał, pewnie wiedze i liste 'zaszczepionych' w swoich zasobach posiada...

Skoro tradycyjnie, z braku treści merytorycznych, przesunięto punkt ciężkości tematu w kierunku psychodelicznym, dodam informację, że żadne szczepienia nie są potrzebne, wszystko idzie drogą radiową z satelitów, oczywiście rozmieszczanych nad większymi skupiskami ludzkimi. (Jak to dobrze, że mieszkam na odludnym końcu świata.)
koniec cyt.

cyt.
Po co satelity sztuczne jak Księżyc satelita naturalny pobudza nie tylko pływy ale i dziką zwierz leśną
koniec cyt.


A karawana szczeka dalej HI


Neil Harbisson urodził się z bardzo rzadką wadą wzroku – achromatopsją ( całkowitą ślepotą barwną ), często mylnie określaną jako daltonizm. Achromatopsja polega na braku lub występowaniu minimalnej ilości czopków na siatkówce oka. Chociaż obecnie nie istnieje metoda leczenia achromatopsji, Neil wraz z niewielką grupą naukowców opracowali nowatorski sposób, który umożliwił rozpoznawanie kolorów.

Od 2004 roku Neil ma wszczepione w czaszkę cybernetyczne oko, które tak naprawdę jest czujnikiem kolorów. Urządzenie to wykrywa częstotliwość fal świetlnych i przesyła informacje do mikroprocesora z tyłu głowy. Sygnał przechodzi przez kości, umożliwiając odebranie koloru jako dźwięk. Percepcja barw które Neil potrafi rozpoznać jest zdecydowanie wyższa, niż u każdego z nas. Światło widzialne ogranicza się jedynie do przedziału od 400 do 700 nm, urządzenie Neila odbiera również ultrafiolet ( <,400 nm ) oraz podczerwień ( >,700 nm ).


F-35 Lighting II Joint Strike Fighter to myśliwiec, który jest marzeniem każdego szefa lotnictwa. Nie inaczej jest z hełmami będącymi na wyposażeniu tych jednostek. Dziwaczny wygląd kryje naprawdę olbrzymie możliwości.

O myślwicu za 100mln USD od chwili zapowiedzenia jest niezmiennie głośno. Tym razem możemy obejrzeć nagranie pokazujące niesamowite możliwości hełmu pilota. Założenie go zagwarantuje między innymi widzenie przez ściany samolotu.
Hełm zapewnia niczym nieograniczoną 360 stopniową panoramę, niezależnie od tego czy jest akurat noc czy też dzień. Zawdzięcza to wynalazkowi o nazwie Electro Optical Distributed Aperture System. 6 cyfrowych kamer na podczerwień umieszczonych naokoło samolotu jest sprzężonych z hełmem pilota. Dzięki temu właściciel „gadżetu” może w każdej chwili rozejrzeć się dookoła i ignorować ściany samolotu jak i własne ciało.

Dodatkowo przesyłaną w czasie rzeczywistym cyfrową panoramę wzbogacono o dane napływające z radaru oraz zaawansowanego systemu namierzania.
Wspomniany system może zlokalizować każdą poruszającą się po ziemi bądź w powietrzu jednostkę i zidentyfikować ją jako przyjaciela lub jako wroga. W zależności od tego jak wypadnie proces identyfikacji jednostka zostanie albo zniszczona, albo tylko śmiertelnie przerażona.
Northrop Grumman – producent twierdzi, że dzięki możliwościom hełmu, samolot będzie mógł nie angażować się bezpośrednio w walkę. Zamiast tego wyleci spokojnie z zagrożonej strefy i wypuści rakiety, które zawrócą i zrobią swoje.

Brzmi imponująco i zarazem przerażająco. Odkładając jednak na bok wątpliwości, muszę przyznać, że to najbardziej imponujący „prawdziwy” hełm, jaki miałem okazję oglądać. Przy okazji, skojarzenia z samolotem Wonder Woman są jak najbardziej na miejscu.


https://news.nationalgeographic.com/2017/04/worlds-first-cyborg-human-evolution-science/

https://eandt.theiet.org/content/articles/2018/01/advanced-400-000-helmet-for-f-35-fighter-pilots-absolutely-worth-the-money-creator-says/


Proszę połączyć te dwa tematy i uzmysłowić sobie, czy "cyborg pilot" w myśliwskim samolocie bojowym, to wymysł lunatyka, "psychodeliczny"

Uprzedzam wszelkie pytania typu - a co to ma wspólnego z krótkofalarstwem?
Obecnie zapewne, niejednemu, trudno sobie wyobrazić - co to ma wspólnego z krótkofalarstwem?

Ale?

Kto jeszcze pamięta, jak się kiedyś przygotowywano do łączności MS
Jaką niewyobrażalną trudność trzeba było przeskoczyć, nawiązując w latach 40-tych ubiegłego wieku - łączność EME
Komuś przychodziły do głowy QSO digi w tym QSO FT8 - nazwaną tu na tym forum - "zombie"

Niedawno młody krótkofalowiec stwierdził "autorytatywnie" w krótkofalarstwie dokonano już wszystkiego, to kres możliwości rozwojowych krótkofalarstwa (sic)
Za chwilę po tym wiekopomnym stwierdzeniu, rozpoczął się wysyp stacji pracujących FT8

Ktoś tu zaryzykuje twierdzenie, że na FT8 się kończy krótkofalarstwo?

_________________
StasiekJeśli ktoś mówi o Tobie coś złego, to głównie dlatego, że o sobie nie może powiedzieć nic dobrego
  
Electra19.02.2019 11:38:05
poziom 5

oczka
  
SP1AP
04.05.2018 23:45:13
poziom najwyższy i najjaśniejszy :-)

Grupa: Użytkownik

QTH: Restricted Area

Posty: 5517 #2541380
Od: 2011-5-3UŻYTKOWNIK ZABLOKOWANY
Krótkofalarstwo kończy się za drzwiami jak z polecenia XYL idziesz kupić wszystko, co ci na kartce napisała, hi! pan zielony
_________________
Zbig CW-fun :D
CW is Great! CW TO JEST TO!
SWL SP1-1171 z 1967/SP1KAA
"W kraju gdzie burak pan pyszni się ponad stan, a ziemniak mu wtóruje"(Sł.Cierniewski).
NIE CIERPIĘ NAWIEDZONYCH HEJTERÓW! Obrazek
---------------------------------------------------------------------------------------
ObrazekObrazekObrazek
  
sq3mve
05.05.2018 13:16:23
poziom 5Grupa: Użytkownik

QTH: JO82MB

Posty: 794 #2541571
Od: 2011-2-24
Witam

  SP1AP pisze:

  Krótkofalarstwo kończy się za drzwiami jak z polecenia XYL idziesz kupić wszystko, co ci na kartce napisała, hi! pan zielony


Święta prawda :-)

Pozdrawiam
_________________
Mariusz SQ3MVE
http://sq3mve.marph.pl
-----------------------------------
"A tymczasem lewica jara jointa, zaś prawica buduje pomniki smoleńskie. Czuję się w tym otoczeniu jak pensjonariusz domu wariatów: nie wiem do końca kto jest nienormalny, ja czy oni? Bo wszyscy nie mogą być normalni."
Cytat z blogu Jakuba Chabika
  
SP95094KA
05.05.2018 18:06:17
poziom najwyższy i najjaśniejszy :-)Grupa: Użytkownik

QTH: JO90

Posty: 2327 #2541621
Od: 2012-12-19
A jak krótkofalowiec żony nie ma? To wtedy będzie trzecia prawda ks. Józefa Tischnera.

Mówiłem, pisałem o tym wielokrotnie.
Parę razy, zespół ratowników medycznych, wynosił mnie w pozycji horyzontalnej, widziałem zawsze moje anteny, przed ulokowaniem mnie w karetce pogotowia. I zawsze myślałem o krótkofalarstwie. Ba!
Kiedy na oddziale ratunkowym, powiedziano mi, że zostanę wprowadzony do śpiączki farmakologicznej i zostanie zastosowana kardiowersja - pytałem, czy jeszcze będę słyszał Hawaje, Polinezję, Australię, Nową Zelandię.

Moja pasja nie została za drzwiami mojej hacjendy.

Wracając do radia i jego ewolucji.
Ile to lat temu, nikomu do głowy nie przychodziło, że radio będzie współpracowało z komputerem, że radio będzie ściśle związane z komputerem, że radio będzie obsługiwane tylko myszą komputera. A komputer to będzie "kawał wymyślnego softu" w SDR
Moja wyobraźnia, podpowiada mi wymyślne radio sterowane w podobny sposób co F-35 z wszystkimi bajerami radia SDR plus dostęp do DX cluster, softu w necie do wysyłania eQSL info z beaconów o warunkach propagacji w dowolnym azymucie. Plus podgląd na anteny. To wszystko a może więcej, na jednym wyświetlaczu przed oczami lub zapodane wprost do biologicznego komputerka i sterowane myślami.
Kto pamięta film Firefox z Clintem Eastwoodem w roli głównej, który zajumał sowietom super myśliwiec MIG 31 Firefox
Film wszedł na ekrany w 1982 roku. Kto wówczas dał wiarę, że jest możliwe sterowanie myślami takiej maszyny jak MIG-31

Komu z krótkofalowców pół wieku temu, śnił się dzisiejszy postęp w radiokomunikacji i tak wymyślny i wydajny soft - jaki ma dzisiaj do dyspozycji krótkofalowiec?

Przy okazji.
Skąd pochodzi w kodzie "Q" QLF
Ja znam bardzo wiarygodną wersję, wcale nie pochodzącą od leniwego krótkofalowca.

Albo słynne HI_________________
StasiekJeśli ktoś mówi o Tobie coś złego, to głównie dlatego, że o sobie nie może powiedzieć nic dobrego
  
sp7xft
06.05.2018 22:16:53
poziom 5

Grupa: Użytkownik

QTH: KO00HU

Posty: 522 #2542988
Od: 2008-3-28
Zastanawiam się tylko....po co tam w tym F-35 pilot? Przecież cały ten obraz można transmitować na ziemię i tam siedzieć w tym hełmie na głowie....
  
SP95094KA
07.05.2018 07:45:44
poziom najwyższy i najjaśniejszy :-)Grupa: Użytkownik

QTH: JO90

Posty: 2327 #2543026
Od: 2012-12-19
Jest sporo materiałów na ten temat, po co pilot.
Już teraz można zabijać używając wyspecjalizowane drony, z bezpiecznego miejsca na okręcie bojowym oddalonym o setki mil, czy skądkolwiek, gdzie jest zlokalizowana taka baza do sterowania (radiownia HI)
Jest też napisane, że pilot wlatuje w rejon akcji, wycofuje się, nie biorąc bezpośrednio udziału w walce znanej z widowiskowych filmów z lat II WŚ. Wycofuje się i strzela śmiercionośne rakiety.

Zabijanie przy użyciu wyrafinowanej techniki - zupełnie mnie nie interesuje.
Bardziej mnie interesuje, stosowanie tej wyrafinowanej techniki, choćby w krótkofalarstwie, po zaadoptowaniu tych elementów, które są przydatne.
Dotychczas było tak, że wojsko usiłowało adoptować wszystko co się dało, do zabijania.
Sama idea sygnału rozproszonego powstała w głowie kobiety, znanej aktorki - zastosowana do sterowania radiem torped, bez możliwości zakłócenia sygnału sterującego torpedą.

_________________
StasiekJeśli ktoś mówi o Tobie coś złego, to głównie dlatego, że o sobie nie może powiedzieć nic dobrego
  
EI2KK
07.05.2018 08:43:45
poziom 6Grupa: Użytkownik

Posty: 1239 #2543034
Od: 2012-8-7
cyt. używając wyspecjalizowane drony, z bezpiecznego miejsca na okręcie bojowym oddalonym o setki mil, czy skądkolwiek, gdzie jest zlokalizowana taka baza do sterowania (radiownia HI)

koniec cyt.

Ba! Jestem przekonany, że można pójść dalej.. w wielu firmach, zwłaszcza amerykańskich, coraz częściej można spotkać zjawisko Work from Home - ja sam pracując dla takiej firmy chodze do biura tylko raz.. dwa razy w tygodniu i zwykle po lunchu wracam dalej pracować z domu. To tylko kwestia czasu, kiedy operator takiego drona będzie nim stetował nie ruszając się z familioka.. Wywiad radiowy? Monitorowanie pasm wojskowych? Te same możliwości, wystarczy komputer z profesjonalną kartą muzyczną, duże koło na dachu, albo cała ośka i już można nasłuchy n-pla prowadzić.. a czy to musi być jeden komputer? Może mieć trzy, w takich USA mają rozmach i całkiem spore familioki stawiają.. i żona takego po zakupy nie wyśle, bo przecież człowiek pracuje..

Przyszłość to praca z domu, również w sektorze militarnym... te karty muzyczne też chałupnicy będą składać/lutować czy to w familioku, czy na własnym jachcie oddalonym o setki mil od wybrzeża.
_________________
DMR TG 2600 (2720126)
--podpis nieczytelny--

UWAGA: Chodzenie po bagnach wciąga!
  
EI2KK
07.05.2018 09:15:08
poziom 6Grupa: Użytkownik

Posty: 1239 #2543044
Od: 2012-8-7


Ilość edycji wpisu: 1
Cyborg (od ang. cybernetic organism – organizm cybernetyczny) – organizm, którego procesy życiowe realizowane są lub wspomagane przez urządzenia techniczne.

cyt.
Neil Harbisson – pierwszy człowiek cyborg.
koniec cyt.

Masło maślane.. jaki 'człowiek cyborg'..

Druga sprawa.. autor felietonu najwyraźniej nie ma zielonego pojęcia o czym pisze, ludzie których funkcje życiowe wspomagane są przez urządzenia techniczne (cyborgi) żyją wśród nas od dziesiątek lat, ba! część z nich posiada specjalne dokumety, rodzaj paszportu stwierdzające ich przynależność do grupy cyborgów, niektórzy nawet noszą zewnętrzne oznakowania, np. w formie bransoletek. Różne kolory bransoletek mogą informować o tym, jaka funkcja życiowa u danego cyborga jest wspomagana technicznym urządzeniem. Przykład: pompa insulinowa - od dawna może być wszczepiana gdzieś w okolicy brzucha gdzie w sposób ciągły wspomaga funkcje życiowe.


_________________
DMR TG 2600 (2720126)
--podpis nieczytelny--

UWAGA: Chodzenie po bagnach wciąga!
  
SP95094KA
07.05.2018 19:01:41
poziom najwyższy i najjaśniejszy :-)Grupa: Użytkownik

QTH: JO90

Posty: 2327 #2543230
Od: 2012-12-19
  EI2KK pisze:

  cyt. używając wyspecjalizowane drony, z bezpiecznego miejsca na okręcie bojowym oddalonym o setki mil, czy skądkolwiek, gdzie jest zlokalizowana taka baza do sterowania (radiownia HI)

  koniec cyt.

  Ba! Jestem przekonany, że można pójść dalej.. w wielu firmach, zwłaszcza amerykańskich, coraz częściej można spotkać zjawisko Work from Home - ja sam pracując dla takiej firmy chodze do biura tylko raz.. dwa razy w tygodniu i zwykle po lunchu wracam dalej pracować z domu. To tylko kwestia czasu, kiedy operator takiego drona będzie nim stetował nie ruszając się z familioka.. Wywiad radiowy? Monitorowanie pasm wojskowych? Te same możliwości, wystarczy komputer z profesjonalną kartą muzyczną, duże koło na dachu, albo cała ośka i już można nasłuchy n-pla prowadzić.. a czy to musi być jeden komputer? Może mieć trzy, w takich USA mają rozmach i całkiem spore familioki stawiają.. i żona takego po zakupy nie wyśle, bo przecież człowiek pracuje..

  Przyszłość to praca z domu, również w sektorze militarnym... te karty muzyczne też chałupnicy będą składać/lutować czy to w familioku, czy na własnym jachcie oddalonym o setki mil od wybrzeża....
_________________
StasiekJeśli ktoś mówi o Tobie coś złego, to głównie dlatego, że o sobie nie może powiedzieć nic dobrego
  
SP95094KA
07.05.2018 19:02:13
poziom najwyższy i najjaśniejszy :-)Grupa: Użytkownik

QTH: JO90

Posty: 2327 #2543231
Od: 2012-12-19
  EI2KK pisze:

  Cyborg (od ang. cybernetic organism – organizm cybernetyczny) – organizm, którego procesy życiowe realizowane są lub wspomagane przez urządzenia techniczne.

  cyt.
  Neil Harbisson – pierwszy człowiek cyborg.
  koniec cyt.

  Masło maślane.. jaki 'człowiek cyborg'..

  Druga sprawa.. autor felietonu najwyraźniej nie ma zielonego pojęcia o czym pisze, ludzie których funkcje życiowe wspomagane są przez urządzenia techniczne (cyborgi) żyją wśród nas od dziesiątek lat, ba! część z nich posiada specjalne dokumety, rodzaj paszportu stwierdzające ich przynależność do grupy cyborgów, niektórzy nawet noszą zewnętrzne oznakowania, np. w formie bransoletek. Różne kolory bransoletek mogą informować o tym, jaka funkcja życiowa u danego cyborga jest wspomagana technicznym urządzeniem. Przykład: pompa insulinowa - od dawna może być wszczepiana gdzieś w okolicy brzucha gdzie w sposób ciągły wspomaga funkcje życiowe.

...
_________________
StasiekJeśli ktoś mówi o Tobie coś złego, to głównie dlatego, że o sobie nie może powiedzieć nic dobrego
  
SP95094KA
07.05.2018 19:28:34
poziom najwyższy i najjaśniejszy :-)Grupa: Użytkownik

QTH: JO90

Posty: 2327 #2543237
Od: 2012-12-19
Człowiek z endoprotezą stawu biodrowego to cyborg - śmiech na sali
Człowiek z bionicznymi protezami nóg, rąk - sterowane myślami te protezy - to już zapewne cyborg

Człowiek po wszczepieniu implanty w oko, lub z soczewką kontaktową to cyborg - śmiech na sali
Człowiek z wszczepionym bionicznym implantem oka - implant sterowany myślami - zapewne cyborg

Człowiek z wszczepionym ICD, paszportem pacjenta, bransoletką na przegubie ręki - wprawdzie implant odbiera impulsy z mięśnia serca i reaguje na nieprawidłową pracę serca, lub defibrylator wyzwala wysokoenergetyczny impuls ratujący życie w przypadku częstoskurczu komorowego, migotania przedsionków - ale to nie jest bioniczne urządzenie sterowane myślami człowieka. Wprawdzie serce jest sterowane impulsami z mózgu, ale bez bezpośredniej świadomej ingerencji człowieka. I jest obojętne czy taki człowiek ma wszczepiony implant, czy go nie ma wszczepionego.

Autor felietony nie ma pojęcia o czym pisze, filmy nakręcone z udziałem wzmiankowanego cyborga, wypowiedzi w tej materii ludzi nauki - to zapewne bzdety tak wysokich lotów jak:
karta ma pasmo przenoszenia np 50 - 20 000 Hz Nie obrobi sygnału powyżej 20 000 Hz (sic)
Fale radiowe ELF to fikcja Okręty podwodne stosujące te częstotliwości - też fikcja - bywam na klifach - a tam ruskie okręty atomowe rybacy do sieci łapią i bez odbiornika - odbierał bym na ucho te ekstremalnie niskie częstotliwości.
Choć są problemy.
Wiecie jak na tych klifach wieje - to coś jak:
Na wiersyckach wiejo wiatry
Aż łod tego dudnio Tatry

Tak dudni, że sam siebie nie słyszę na tych klifach.

No to krowy wydojone, dojarki wyłączyli, idem sobie do radiowni HI

hydrze urwało łeb._________________
StasiekJeśli ktoś mówi o Tobie coś złego, to głównie dlatego, że o sobie nie może powiedzieć nic dobrego
  
Electra19.02.2019 11:38:05
poziom 5

oczka
  
SP1AP
07.05.2018 20:00:37
poziom najwyższy i najjaśniejszy :-)

Grupa: Użytkownik

QTH: Restricted Area

Posty: 5517 #2543264
Od: 2011-5-3UŻYTKOWNIK ZABLOKOWANY
  SP95094KA pisze:


  No to krowy wydojone, dojarki wyłączyli, idem sobie do radiowni HI

  hydrze urwało łeb.Oby urwało naprawdę, oby!cool
_________________
Zbig CW-fun :D
CW is Great! CW TO JEST TO!
SWL SP1-1171 z 1967/SP1KAA
"W kraju gdzie burak pan pyszni się ponad stan, a ziemniak mu wtóruje"(Sł.Cierniewski).
NIE CIERPIĘ NAWIEDZONYCH HEJTERÓW! Obrazek
---------------------------------------------------------------------------------------
ObrazekObrazekObrazek
  
EI2KK
07.05.2018 21:40:35
poziom 6Grupa: Użytkownik

Posty: 1239 #2543333
Od: 2012-8-7


Ilość edycji wpisu: 1


*** ZA TEN WPIS UŻYTKOWNIK EI2KK OTRZYMAŁ OSTRZEŻENIE ***  SP95094KA pisze:

  Człowiek z endoprotezą stawu biodrowego to cyborg - śmiech na sali
  Człowiek z bionicznymi protezami nóg, rąk - sterowane myślami te protezy - to już zapewne cyborg

  Człowiek po wszczepieniu implanty w oko, lub z soczewką kontaktową to cyborg - śmiech na sali
  Człowiek z wszczepionym bionicznym implantem oka - implant sterowany myślami - zapewne cyborg

  Człowiek z wszczepionym ICD, paszportem pacjenta, bransoletką na przegubie ręki - wprawdzie implant odbiera impulsy z mięśnia serca i reaguje na nieprawidłową pracę serca, lub defibrylator wyzwala wysokoenergetyczny impuls ratujący życie w przypadku częstoskurczu komorowego, migotania przedsionków - ale to nie jest bioniczne urządzenie sterowane myślami człowieka. Wprawdzie serce jest sterowane impulsami z mózgu, ale bez bezpośredniej świadomej ingerencji człowieka. I jest obojętne czy taki człowiek ma wszczepiony implant, czy go nie ma wszczepionego.

  Autor felietony nie ma pojęcia o czym pisze, filmy nakręcone z udziałem wzmiankowanego cyborga, wypowiedzi w tej materii ludzi nauki - to zapewne bzdety tak wysokich lotów jak:
  karta ma pasmo przenoszenia np 50 - 20 000 Hz Nie obrobi sygnału powyżej 20 000 Hz (sic)
  Fale radiowe ELF to fikcja Okręty podwodne stosujące te częstotliwości - też fikcja - bywam na klifach - a tam ruskie okręty atomowe rybacy do sieci łapią i bez odbiornika - odbierał bym na ucho te ekstremalnie niskie częstotliwości.
  Choć są problemy.
  Wiecie jak na tych klifach wieje - to coś jak:
  Na wiersyckach wiejo wiatry
  Aż łod tego dudnio Tatry

  Tak dudni, że sam siebie nie słyszę na tych klifach.

  No to krowy wydojone, dojarki wyłączyli, idem sobie do radiowni HI

  hydrze urwało łeb.

Bardzo ciekawa interpretacja, proponuje nanieść poprawki do definicji encyklopedycznych, od wikipedii począwszy...


  SP1AP pisze:

   SP95094KA pisze:


   No to krowy wydojone, dojarki wyłączyli, idem sobie do radiowni HI

   hydrze urwało łeb.  Oby urwało naprawdę, oby!cool

Dwa łby tej hydrze zostały, ciekawe który urwie najpierw....
_________________
DMR TG 2600 (2720126)
--podpis nieczytelny--

UWAGA: Chodzenie po bagnach wciąga!
  
SP1AP
07.05.2018 22:06:03
poziom najwyższy i najjaśniejszy :-)

Grupa: Użytkownik

QTH: Restricted Area

Posty: 5517 #2543341
Od: 2011-5-3UŻYTKOWNIK ZABLOKOWANY


Ilość edycji wpisu: 1


*** ZA TEN WPIS UŻYTKOWNIK SP1AP OTRZYMAŁ OSTRZEŻENIE ***Jeden z tych łbów jest trudny do urwania, bo ...... sam "się urwał" daleko od Polski. diabeł
A zdaleka to hydrze łatwiej gryźć i kąsać.cool
_________________
Zbig CW-fun :D
CW is Great! CW TO JEST TO!
SWL SP1-1171 z 1967/SP1KAA
"W kraju gdzie burak pan pyszni się ponad stan, a ziemniak mu wtóruje"(Sł.Cierniewski).
NIE CIERPIĘ NAWIEDZONYCH HEJTERÓW! Obrazek
---------------------------------------------------------------------------------------
ObrazekObrazekObrazek
  
Usunity_09_11_2018
08.05.2018 21:07:15
poziom 5

Grupa: Użytkownik

QTH: Dobrzeń Wielki

Posty: 624 #2543634
Od: 2010-6-8UŻYTKOWNIK ZABLOKOWANY
Widzę, że admin wczoraj miał zły dzień.
Stasiek, za Twymi dywagacjami czasem nie nadążam.
Lubię jednak czytać, kiedy masz natchnienie.
Staraj się je mieć zawsze cool
_________________
Miłosierdzie okazane wilkowi okrucieństwem dla owiec.
  
SP1AP
08.05.2018 23:09:22
poziom najwyższy i najjaśniejszy :-)

Grupa: Użytkownik

QTH: Restricted Area

Posty: 5517 #2543680
Od: 2011-5-3UŻYTKOWNIK ZABLOKOWANY


Ilość edycji wpisu: 1
  SP1AP pisze:

  Jeden z tych łbów jest trudny do urwania, bo ...... sam "się urwał" daleko od Polski. diabeł
  A zdaleka to hydrze łatwiej gryźć i kąsać.coolZa ten wpis niesłusznie dostałem ostrzeżenie, bo nikogo imiennie nie wymieniłem. zdziwiony
Chyba znów obudził się śpiący admin nie widzący wielu złośliwych ataków, szkoda! neutralny
Celowo napisałem "obudził się", bo wpis był wczoraj, a dopiero dziś wstawiono "bana", to kolejny zły objaw! diabeł
_________________
Zbig CW-fun :D
CW is Great! CW TO JEST TO!
SWL SP1-1171 z 1967/SP1KAA
"W kraju gdzie burak pan pyszni się ponad stan, a ziemniak mu wtóruje"(Sł.Cierniewski).
NIE CIERPIĘ NAWIEDZONYCH HEJTERÓW! Obrazek
---------------------------------------------------------------------------------------
ObrazekObrazekObrazek
  
Electra19.02.2019 11:38:05
poziom 5

oczka

Przejdz do góry stronyStrona: 1 / 1    strony: [1]

  << Pierwsza      < Poprzednia      Następna >     Ostatnia >>  

HOME » INNE » NEIL HARBISSON – PIERWSZY CZŁOWIEK CYBORG. FUTURYSTYCZNY HEŁM DO F-35

Aby pisac na forum musisz sie zalogować !!!

randki | własny sklep internetowy | promocje | CyberCiekawostki | darmowe forum | sklepy
opinie, testy, oceny | katalog stron | toplsta