NOWE POSTY | NOWE TEMATY | POPULARNE | STAT | RSS | KONTAKT | REJESTRACJA | Login: Hasło: rss dla

HOME » INNE » POSŁUCHAJ ON-LINE TRANSMISJI Z WIELU LOTNISK

Przejdz do dołu stronyStrona: 1 / 1    strony: [1]

Posłuchaj on-line transmisji z wielu lotnisk

  
SQ7BCE
01.03.2009 16:34:04
poziom najwyższy i najjaśniejszy :-)Grupa: Administrator 

QTH: Kielce

Posty: 2165 #232644
Od: 2007-5-10
http://www.liveatc.net/feedmap/feedmap.html
_________________
Pozdrawiam
  
Electra21.09.2019 11:41:23
poziom 5

oczka
  
sq2jar
01.03.2009 17:30:22
poziom 4Grupa: Użytkownik

QTH: Bydgoszcz

Posty: 200 #232668
Od: 2008-4-4


Ilość edycji wpisu: 1
Te dane mają przesunięcie w czasie o 30min w tył. Spowodowane jest to buforowaniem dla urządzeń w sieci, opartych na serwerach prowadzących dostęp do urządzeń nasłuchujących.
Więc słuchanie tego jest tylko informacją dla przyjemności, ale nie można tego wykorzystać jak w przypadku nasłuchu bieżącego przez własne radio.
  
SQ5VDR
02.03.2009 17:56:05
poziom 3

Grupa: Użytkownik

Posty: 104 #233052
Od: 2008-7-25
Ale prawo na calym swiecie nie jest takie samo jak u nas... To nie jest "streaming" z polskich lotnisk. Wiec nie popadajmy w paranoje. Serwisy te istnieja od bardzo dawna bo prawo krajow na to zezwala. Nawet dodam, ze kiedys byl pomysl aby i z naszych lotnisk robic ale umarl bo prawo u nas mamy takie a nie inne. Zreszta oprocz live ATC mozna ogladac nawet vizualicaje na mapie. Serwisy USA czesto i gesto takie posiadaja - wlacznie z informacjami o nr lotu, wysokosci etc, z opoznieniem X minut oczywiscie. I nie mowie teraz o radarze SBS-1 ktorego mozemy kupic np. w UK.

  
SQ5VDR
02.03.2009 19:03:23
poziom 3

Grupa: Użytkownik

Posty: 104 #233094
Od: 2008-7-25
Warto jednak zwrocic uwage na to co mowi nasze prawo. A dokladniej prawo lotnicze. A mowi ono:
art. 125: 2. Zabrania się używania przez osoby nieuprawnione urządzeń radiowych działających w pasmach częstotliwości wyznaczonych na podstawie przepisów Prawa telekomunikacyjnego dla łączności lotniczej oraz radiolokacji i radionawigacji lotniczej.

Co dziwne ustawa prawo telekomunikacyjne tak definiuje co to jest urzadzenie radiowe:
art2: 45) urządzenie radiowe - urządzenie telekomunikacyjne umożliwiające komunikowanie się przy pomocy emisji lub odbioru fal radiowych;

To lub jest znamienne - bo pewnie znacie jak wyglada tablica prawdy dla OR czyli lub.

Pytanie - co znaczy urzadzenie dzialajace ;] potrafiace dzialac czy dzialajace w danej chwili ;/

Bo jak to pierwsze to lol lol lol

W sumie to mozna by znalezc wiele takich fajnych kwiatkow.

  
sq2jar
02.03.2009 20:34:11
poziom 4Grupa: Użytkownik

QTH: Bydgoszcz

Posty: 200 #233164
Od: 2008-4-4


Ilość edycji wpisu: 2
widzę że, " wojna słów" ale widzę zaprzeczenia jednego z drugim wesoły
Jak już wiemy niejednokrotnie zostało to udokumentowane w prawie amatorskim i profesjonalnych służbach. Widząc tylko wypowiedzi na tym forum w tej tematyce wesoły już mamy same zaprzeczenia mianowicie:

"art. 125: 2. Zabrania się używania przez osoby nieuprawnione urządzeń radiowych działających w pasmach częstotliwości wyznaczonych na podstawie przepisów Prawa telekomunikacyjnego dla łączności lotniczej oraz radiolokacji i radionawigacji lotniczej."
a za chwilę dostajemy to :

"art2: 45) urządzenie radiowe - urządzenie telekomunikacyjne umożliwiające komunikowanie się przy pomocy emisji lub odbioru fal radiowych" jakieś nieporozumienie chyba oczko

Przecież za pomocą internetu nie komunikujemy się z lotniskami czy samolotami oczko i nie wchodzimy w ich częstotliwości, co więcej nie wykorzystujemy tych informacji dalej wesoły gdzie tu sens a gdzie logika ....

Z drugiej strony następna interpretacja przepisów w/w wesoły jeśli mogę zakupić urządzenie do pracy w pasmach amatorskich, dlaczego producent umożliwia mi słuchanie pasm lotniczych ? może wina leży u producenta że nie potrafił, lub nie chciał zablokować tych częstotliwości a ja kręcąc gałeczką wychodzę poza pasmo słuchając tyko wiadomości które odebrałem.
Zapomnieliście przytoczyć przepisu który również jest po naszej stronie i mówi że, odpowiednie służby zobowiązane są do zapewnienia skrytości przekazywanych informacji i odpowiadają za ich formę i treść.
Jak to już ktoś napisał , " nie popadajmy w skrajność" cieszmy się że to jest, jeśli ktoś 22 lata temu ustawił swoje urządzenia do pracy tylko w pasmach amatorskich i nie słucha nic poza nimi, chwała mu za to i niech się cieszy że, nie słyszy nic innego i jest super prawym człowiekiem oczko
(w.g własnej interpretacji przepisów).
Ważne jest to że, się nie zakłóca i nie wykorzystuje częstotliwości do innych niż swoich wiadomości, a słysząc jakieś nielegalne stacje, pomaga się usuwać je z częstotliwości tylko dzięki temu że też słuchamy.

Wiele przypadków znam takich, gdzie amatorzy słuchając fal lotniczych zapobiegli katastrofom i niesprecyzowanym w skutkach wydarzeniom. Niejednokrotnie sam w czasie poza służbowym zidentyfikowałem słuchając pasm że, coś lub ktoś pracuje zakłócając podstawowy kanał do pracy w EPBY, że ktoś odzywa się przez omyłkę i wiem z jakiego to miejsca, podczas gdy służby lotniskowe męczyły się z tym kilka dni, aż wreszcie to że ratownik po skończonym oblocie zostawił w kombinezonie włączony nadajnik SAR, który męczył QRG przez następne 8h!

P.s dla SP8WQX nie "pozyskiwanie informacji " lecz "wykorzystywanie pozyskanych informacji" a to wielka różnica ! wesoły
Możesz słychać, lecz nie możesz ich wykorzystywać.

I jeszcze jedno z racji profesji oczko jeśli twierdzisz że, wiadomość odebrana i czas przesunięcia w przypadku jakim opisałeś (uprowadzenia samolotu) nie ma znaczenia jeśli chodzi o czas odebrania tej informacji (30min), to taki stan rzeczy wynika tylko z braku doświadczenia w tym temacie i pisanie dla zaistnienia w określonym profilu rozmowy.

  
SQ5VDR
03.03.2009 18:14:44
poziom 3

Grupa: Użytkownik

Posty: 104 #233583
Od: 2008-7-25
Tomek - wrzucilem te przepisy bo czesto sie patrzy na prawo telekomunikacyjne ktore nie zabrania poslugiwania sie urzadzeniem sluzacym do odbioru fal radiowych zwanego skanerem. A tu nagle sie okazuje, ze jest jeszcze cos takiego jak np. prawo lotnicze oczko I jak sie ktos przyczepi to wtedy na podstawie prawa lotniczego i definicji "urzadzenia radiowego" z prawa telekomunikacyjnego bedzie mial punkt zaczepienia :/ Inna sprawa - ze moje oryginalne urzadzenie potrafi dzialac w pasmie lotnicznym... Pomijam zupelnie aspekt sensu tego prawa. Wszyscy wiedza, ze pasmo lotnicze jest czesto sluchane przez fanow lotnictwa, spotterki etc. Wystarczy zreszta sie na dowolna impreze lotniczna wybrac czy chocby pod plot na Okeciu oczko Zreszta o ile mnie pamiec nie myli to z Vatsim miales do czynienia, wiec Fanklub Pana Miecia pewnie pamietasz lol
  
sq2jar
05.03.2009 15:11:05
poziom 4Grupa: Użytkownik

QTH: Bydgoszcz

Posty: 200 #234313
Od: 2008-4-4
Oczywiście Darku że, mam do czynienia z VatSim, choć już tak często tam nie bywam, ponieważ po zajęciach w pracy mam dość siadać jeszcze za sterami wirtualnej maszyny wesoły jednak "Meiciowy" klub pamiętam wesoły

  
Electra21.09.2019 11:41:23
poziom 5

oczka

Przejdz do góry stronyStrona: 1 / 1    strony: [1]

  << Pierwsza      < Poprzednia      Następna >     Ostatnia >>  

HOME » INNE » POSŁUCHAJ ON-LINE TRANSMISJI Z WIELU LOTNISK

Aby pisac na forum musisz sie zalogować !!!

randki | własny sklep internetowy | promocje | CyberCiekawostki | darmowe forum | sklepy
opinie, testy, oceny | katalog stron | toplsta