NOWE POSTY | NOWE TEMATY | POPULARNE | STAT | RSS | KONTAKT | REJESTRACJA | Login: Hasło: rss dla

HOME » INNE » MEKSYKAŃSKIE KARTELE NARKOTYKOWE I RADIO ...

Przejdz do dołu stronyStrona: 1 / 1    strony: [1]

meksykańskie kartele narkotykowe i RADIO ...

  
VA2HU_ex_SP5SAK
29.12.2011 01:39:58
poziom 3

Grupa: Użytkownik

QTH: Montreal,Quebec

Posty: 173 #828194
Od: 2011-4-19
Witam i z gory przepraszam za kiepskie tlumaczenie...MEKSYK (AP) - Kiedy konwój żołnierzy lub federalnej policji przebija sie przez zarośla z północnego Meksyku, kartel narkotykowy Zetas dostaje cynk,że chlopcy nadchodzą.

Ostrzezenie wychodzi zazwyczaj od lokalnego taksówkarza lub ulicznego sprzedawcy , zazwyczaj wyposażonego w dobrej klasy ręcznyc radiotelef ,zwanej w tej pracy na zwiadach jako jastrzębie.

Sygnał radiowy leci do pobliskich wsi, ktore sa o 1godzine spacerem od najbliższej glownej drogi. Tam, 8-metrowej wysokości (2 metry wzrostu) maszt-ciemno-zielone gałęzie ukrywaja wieże radiowe sa one pomalowane. Kabel pochowany w ziemi pobiera energię z baterii słonecznych. Sygnału pobudzenia przekaźników repeater wiadomości wzdłuż sieci potężnych anten i przekaźników innych, że setki odcinku km (kilometr) w Meksyku, cień system komunikacji pozwalający kartelu w celu koordynacji dostaw narkotyków, porwania, wymuszen i inne przestępstwa z bezpośredniości i precyzja nowoczesny wojskowy lub ścigania agencji.

Meksykańskiej armii i piechoty morskiej zaczęli atakować systemu, zajęcia setki sztuk sprzętu łączności w co najmniej trzech operacji od września, które oferują własne oczy przyjrzeć infrastruktury zaskakująco daleko idące i zaawansowanych.

Obecnych i byłych amerykańskich organów ścigania mówią, że sprzęt, od wież profesjonalne do przenośnych odbiorników radiowych, była częścią jednej sieci, które do niedawna rozciąga się od granicy z USA w dół wybrzeża Zatoki wschodnim Meksyku i do Gwatemali.

Sieć pozwoliła prganizacji Zetas do prowadzenia szyfrowanych rozmów bez zależności od oficjalnej sieci telefonów komórkowych, który jest stosunkowo łatwo władze wykorzystać, a w wielu przypadkach nie sięga głęboko w meksykańskiej wsi.

"Robią to, co każdy rozsądny jednostki wojskowej zrobi", powiedział Robert Killebrew, emerytowany pułkownik armi USA, który badał meksykańskie kartele narkotykowe dla Centrum Bezpieczeństwa New American, Washingtonski specjalista . "Są rozgałęzienia się na tyle form komunikacji, jak to możliwe."

Armi meksykańskiej powiedział na 4 grudnia, że ​​miał zajęte w sumie co najmniej 167 anten, 155 przekaźników, 166 źródeł zasilania, 71 sztuk sprzętu komputerowego i 1446 radiowych. Urządzenie zostało podjęte w kilku miastach w wybrzeża Zatoki stanu Vera-Cruz i północnych stanów Nuevo Leon, Coahuila, San Luis Potosi i Tamaulipas.

Sieć została zbudowana w 2006 r. przez kartelu Gulf, handlem narkotykami gangu zatrudnionych grupa stróżów znany jako Zeta, który zdezerterowali z armi meksykańskiej i sił specjalnych. Zeta rozstał się z kartelu Gulf w 2010 roku i od tego czasu stał się jednym z narodu dominuje kartelami narkotykowymi, z zyskiem marginesie w porwania, wymuszenia i handel ludźmi.

Mózgiem sieci był Jose Luis Del Toro Estrada, eksperta ds. komunikacji znane jako Tecnico, który przyznał się do spisku, do dystrybucji kokainy w sądzie federalnym w Houston w Teksasie, dwa lata temu.

Korzystajac ze sprzętu wartego miliony dolarow,ktory jest legalnie dostępny , Del Toro stworzył system w większości państw 31 Meksyku i części północnej Gwatemali na rozkaz najwyższych przywódców w kartelu Gulf i Zetas. Szef kartelu Gulf w każdym przemycie narkotyków terytorium lub plac, był odpowiedzialny za zakup wież i wzmacniaczy, jak również wyposażenia jego podwładnych z radia, według ugody Del Toro.

Del Toro zatrudnia specjalistów od komunikacji, aby utrzymać i uruchomienie systemu i badania nowych technologi, zgodnie z umową.

Władze meksykańskie, jednak przedstawił inny obraz infrastruktury radiowej kartelu, twierdząc, że mniej monolityczny niż jest to opisane przez władze USA. Meksykańska wojskowych oficjalne zaprzeczyły, że armia i marynarka wojenna były ukierunkowane jedna sieć obejmowała całego wybrzeża Zatoki Perskiej. Operacje były skoncentrowane na serię mniejszych, lokalnych systemów, które nie były ze sobą powiązane ze względu na ograniczenia techniczne, powiedział.

"To nie jest w jednej sieci," urzędnik powiedział The Associated Press, pod warunkiem anonimowości ze względu na wrażliwość na ten temat. "Używają go działaj lokalnie".

W ostatnich latach reporterów podróżujących z meksykańskich karteli wojskowych słyszałem za pomocą urządzeń radiowych do nadawania na częstotliwościach zagrożenia żołnierzy. Wojskowych urzędnik powiedział AP, że sygnały są szyfrowane, ale kartele są nadal próbuje złamać w

Przynajmniej do niedawna, kartel system był kontrolowany przez komputery, które umożliwiły kompleksową kontrolę sygnałów radiowych, dzięki czemu kartelu skierować swoje komunikaty do poszczególnych radia z pominięciem innych, zgodnie z Grupo Savant, inteligencji i firma konsultingowa bezpieczeństwa w Waszyngtonie, że ma z pierwszej ręki wiedzą o działalności w Meksyku kartelu.

System radiowy wydaje się być "tanie, bardzo rozbudowy i utrzymaniu sieci", który pokazuje wyrafinowania Zeta ", powiedział Gordon Housworth, dyrektor zarządzający intelektualnej Grupy Kapitałowej, LLC ryzyko i technologii firmy konsultingowej, która zajmuje się struktury i działalności meksykańskich karteli i grup przestępczych.

Inne meksykańskie organizacje przestępcze zachowania podobne sieci radiowych, w tym kartelu Sinaloa, z siedzibą w stanie wybrzeża Pacyfiku o tej samej nazwie, a Barrios Azteca ulicznego gangu, który działa w Ciudad Juarez, naprzeciwko El Paso w Teksasie, USA ścigania urzędnik powiedział. Systemu Zeta "jest największym, jednak, urzędnik powiedział, mówiąc o anonimowość ze względu na wrażliwość na ten temat.

Meksykańska naloty są "umyślne próby zakłócenia cyklu koniunkturalnego karteli", powiedział jeden z byłych organów ścigania urzędnika z bezpośrednią wiedzę o sieci. "Wchodząc po dowodzenia i łączności można zakłócić kontroli."

Funkcjonariuszy organów ścigania i niezależnych analityków opisanych operacji przeciwko systemu Zeta "komunikowanie się za znaczące krótkoterminowych zwycięstw w walce z kartelem.

"Napady wykazania, że ​​organizacja jest rozdrapywanie", powiedział Steven Dudley, zastępcą dyrektora InSight, grupa, która analizuje i bada przestępczości zorganizowanej w Ameryce Łacińskiej.

Długoterminowy wpływ jest jasny. Kartel miał niewielkie trudności w wymianie sprzętu radiowego i innych urządzeń zajętych w mniejszych operacji w ostatnich latach. I kontaktów wśród najwyższych rangą agentów Zetas mają miejsce w silnie szyfrowanej komunikacji przez Internet, zgodnie z Grupo Savant.

Oczywiście, urządzeń radiowych kartelu jest niemal wszechobecny dla Meksykanów mieszkających wzdłuż linii frontu wojny z narkotykami.

W stanie Tamaulipas, przy granicy z wschodniej Texas, wielu anten są ukryte w liściach, inwazyjne krzew, który rozprzestrzenił się na wiele państwa otwartego terenu.

Stojac nawet kilku metrów od anteny jest prawie niemożliwe, aby zauwazyc wieże lub ich kable zasilające.

W Nuevo Laredo, pierwsza twierdza Zeta ", anteny wyrastają z dachów pustych domow. Jeden z żołnierzy powiedział agencji AP, że nawet jeśli władze usuwaja anteny ,to Meksykancy handlarze sa w stanie szybko je wymienić na nowe.

___

Dla Associated Press pisali E. Eduardo Castillo w Meksyku i Efrain Klerigan w Victoria, Tamaulipas,oni to przyczynili się do tego raportu.
  
Electra23.09.2019 10:50:08
poziom 5

oczka
  
SQ8NXC
29.12.2011 01:57:20
poziom 3Grupa: Użytkownik

Posty: 186 #828195
Od: 2008-10-5
Wymiękłem przy trzecim akapicie wesoły Oryginał jest po angielsku może?
_________________
Pozdrawiam, Mateusz SQ8NXC
  
SQ2MTF
29.12.2011 02:15:42
poziom 1

Grupa: Użytkownik

QTH: JO94QE

Posty: 31 #828197
Od: 2011-7-15


Ilość edycji wpisu: 1
Rozwiązanie na szybko:

http://translate.googleusercontent.com/translate_c?hl=pl&ie=UTF8&prev=_t&rurl=translate.google.com&sl=pl&tl=en&twu=1&u=http://sp7pki.iq24.pl/default.asp%3Fgrupa%3D3538%26temat%3D126841%26nr_str%3D1&usg=ALkJrhj7sK3tihBqu8ehR5r6u3S7BOERdw

po pobieżnym przeczytaniu .. wyglada jak by miało sens wesoły
Vy 73, SQ2MTF
_________________
--
Krzysiek sq2mtf
QTH: Elblag - JO94QE.
Email: sq2mtf @ gmail . com
WWW: http://www.sq2mtf.sg.net.pl/
APRS: http://aprs.fi/?call=sq2mtf-9
QRV: 145.400 MHz, SR4J 145.625(-0.6MHz)
  
SP9Z
29.12.2011 02:29:12
poziom 6

Grupa: Użytkownik

QTH: Sosnowiec JO90NF,Chrzanów

Posty: 920 #828198
Od: 2009-11-18
http://www.guardian.co.uk/world/feedarticle/10012797
_________________
Jacek & sp9ohy
  
sp4jkv
29.12.2011 09:00:42
poziom 4Grupa: Użytkownik

QTH: KO03FT

Posty: 398 #828254
Od: 2011-2-11
Możemy się czegoś nauczyć od Meksykan - maskowania anten przed wzrokiem sąsiadów ;-)
_________________
73 de SP4JKV Adam
  
sq5ebm
29.12.2011 09:59:06
poziom 6Grupa: Użytkownik

QTH: KO02PD

Posty: 1292 #828282
Od: 2011-7-24
    sp4jkv pisze:

    Możemy się czegoś nauczyć od Meksykan - maskowania anten przed wzrokiem sąsiadów ;-)


Moze potrzeba im koordynatora ds przemiennikow? chorygt;
_________________
Maciej "Miles" Muszalski
SQ5EBM / SN5V
Koordynator Mazowieckiej Amatorskiej Sieci Ratunkowej PZK
QRV: Lokalnie najczęściej na 145.500 / 70.260 FM
Przemiennikowo na SR5WC i SR5WB.
YT: http://www.youtube.com/user/sq5ebm
  
sq5ebm
29.12.2011 10:00:51
poziom 6Grupa: Użytkownik

QTH: KO02PD

Posty: 1292 #828283
Od: 2011-7-24
    VA2HU_ex_SP5SAK pisze:

    Witam i z gory przepraszam za kiepskie tlumaczenie...Na szczescie oryginal dalo sie przeczytac. Wynika z tego to:

1. komus zalezy na istnieniu tego i na "nic nie widze, nic nie slyszE"
2. Mexyk biednym krajem jest,wiec malo ludzi bawi sie tam w nasluchy.


_________________
Maciej "Miles" Muszalski
SQ5EBM / SN5V
Koordynator Mazowieckiej Amatorskiej Sieci Ratunkowej PZK
QRV: Lokalnie najczęściej na 145.500 / 70.260 FM
Przemiennikowo na SR5WC i SR5WB.
YT: http://www.youtube.com/user/sq5ebm
  
VA2HU_ex_SP5SAK
29.12.2011 17:08:31
poziom 3

Grupa: Użytkownik

QTH: Montreal,Quebec

Posty: 173 #828618
Od: 2011-4-19
Panowie-ciesze sie ,ze uruchomilem wasza wyobraznie i poczulismy sie troszke cieplej i egzotyczniej..

wszystkim czytajacym ,zycze HAPPY NEW YEAR i 73 de va2hu,Krzysiek pan zielony
  
Electra23.09.2019 10:50:08
poziom 5

oczka

Przejdz do góry stronyStrona: 1 / 1    strony: [1]

  << Pierwsza      < Poprzednia      Następna >     Ostatnia >>  

HOME » INNE » MEKSYKAŃSKIE KARTELE NARKOTYKOWE I RADIO ...

Aby pisac na forum musisz sie zalogować !!!

randki | własny sklep internetowy | promocje | CyberCiekawostki | darmowe forum | sklepy
opinie, testy, oceny | katalog stron | toplsta