Czy ktoś z Kolegów ma wiedzę na temat zastosowanych w generatorach TCXO i VCXO DIP14 elementów? Rozebrany generator TCXO na 104MHz (DIP14) miał generator na 26MHz (pewnie w wykonaniu TCXO) i trzy uklady scalone. Jeden to stabilizator na 2.8V i dwa nieznane mi uklady o oznaczeniach marketingowych G02 2JG (pewnie powielacz x4) i driver koncowy LCTX. Czy ktoś ma wiedzę co to sa za ukłay oba w obudowie SOT23. Inny rozebrany generator TXCO na 25MHz miał podobny driver o oznaczeniu AL1X. Będę wdzięczny o każdą informację na ten temat.
_________________ ___________ Pozdrawiam Artur SP3OSJ
Jak to czip oem to raczej handlowa struktura w innej obudowie. Inaczej producent generatorka nie pałował by się z mikro pcb w puszce tylko umieściłby gotowy czip .
Np. multipiler 501 . Trzeba zobaczyć jak układają się kolejno wyprowadzenia w stosunku do handlowej wersji obudowy np SO-8. Bonding czipu do nóżek SO wyklucza ich krzyżowanie ? _________________ Wiosna się budzi w całej naturze Witana rzewnym słowików pieniem, W zielonym gaju, ponad strumieniem, Kwitną prześliczne dwie róże.
Sa to prawdopodobne układy serii PL500 (Micrel), na przykład PL500-37TC-R. Dobrze wiedziec ze sa takie uklady. albo to: http://ww1.microchip.com/downloads/en/DeviceDoc/PL611-01.pdf Tylko jak to programować? Czy to jest wiedza tajemna producenta a uklady sprzedawane sa w dużych partiach juz skrojone na miare? z malego TCXO 26MHz mozna otrzymać generator 13MHz jak i 104MHz, a jak sie pomiesza to i 52MHz i 26MHz, przy jednoczesnym małym apetycie na prąd.
_________________ ___________ Pozdrawiam Artur SP3OSJ