HOME » RADIA - TRANSCEIVERY - RADIOTELEFONY - ICOM, YAESU, KENWOOD » YAESY FT100D USZKODZONY

Przejdz do dołu stronyStrona: 1 / 1    strony: [1]

YAESY FT100D uszkodzony

sp4r
13.02.2021 15:57:03

QTH: Bialystok, podlaskie

Od: 2011-10-3
Witam szanowne grono.
Mam problem ze swoim FT-100D. Stał długi czas nieużywany. Teraz po uruchomieniu odbiornik samoczynnie włącza się i wyłącza. Brak jest nadawania. Niestety mój wzrok nie pozwala już grzebać się w takim urządzeniu. Czy może ktoś z kolegów podjąłby się naprawy bądź polecił kogoś, kto mógłby zaradzić tym problemom?
Oczywiście pokrywam wszystkie koszty naprawy.
Z góry wielkie dzięki za pomoc.
Andrzej SP4R

Electra29.04.2024 18:36:40

sq4ctk
13.02.2021 17:48:58

QTH: KO13SJ

Od: 2012-2-7
Jaki prąd pobiera wyłączony a jedynie pod zasilaniem ?

tanio,szybko, solidnie*

*do wyboru 2 opcje

SP9GR
13.02.2021 20:44:02

QTH: Częstochowa / JO90NT

Od: 2018-2-1
    sp4r pisze:

Witam szanowne grono.
    Mam problem ze swoim FT-100D. Stał długi czas nieużywany.
    Andrzej SP4R

Andrzeju, bez paniki!
Prawdopodobnie bateria litowa podtrzymująca zawartość pamięci w Twoim FT rozładowała się i masz niewłaściwe ustawienia na starcie po włączeniu.
Nie znam akurat Twojego TRX-a ale zajrzałem do instrukcji użytkownika FT100D, której przetłumaczony fragment cytuję poniżej:
"
Resetowanie procesora i tworzenie kopii zapasowych pamięci
----------------------------------------------------------
Dane pamięci FT-100 są podtrzymywane, nawet po wyłączeniu zasilania prądem stałym, przy pomocy zapasowej baterii litowej o szacowanej żywotności około pięciu lat. Żadne dane niezbędne do podstawowej pracy transivera nie są przechowywane w „ulotnej” pamięci, więc gdy napięcie baterii zostanie ostatecznie rozładowane, transiver nie zostanie uszkodzony, po prostu zauważysz, że zapamiętane ustawienia znikną.
W niektórych przypadkach nieprawidłowego działania może być wskazane zresetowanie mikroprocesora do domyślnych ustawień fabrycznych, aby ustalić, czy to awaria części spowodowała niewłaściwe działanie, a nie jakiś błąd obsługi. W tej sekcji opisano procedury resetowania wszystkich typów mikroprocesorów.

PROCEDURY RESETOWANIA
---------------------
Aby zresetować niestandardowe ustawienia menu do wartości fabrycznych:
l. Wyłącz transiver.
2. Naciśnij i przytrzymaj klawisze [HOME] i [FUNC], trzymając je naciśnij i przytrzymaj przez 1/2 sekundy klawisz [PWR], aby załączyć transiver.
3. Zwolnij wszystkie klawisze, procedura resetowania jest teraz zakończona.
Aby zresetować VFO i pamięci, ale pozostawić niestandardowe ustawienia MENU tak, jak je ustawiłeś:
1. Wyłącz transiver.
2. Wciśnij i przytrzymaj klawisze [DSP] i [LOCK], trzymając je naciśnij i przytrzymaj przez 1/2 sekundy klawisz [PWR], aby załączyć transiver.
3. Zwolnij wszystkie klawisze, procedura resetowania jest teraz zakończona.
Poniższe sugestie mogą pomóc przywróceniu działania po często spotykanych problemach pracy.
"
Spróbuj Andrzeju wykonać powyższą procedurę resetowania, która powinna przywrócić ustawienia fabryczne i ożywić Twojego TRX-a.
Oczywiście baterię litową w TRX trzeba będzie wymienić, aby nie bawić się w resetowanie przy każdym włączeniu zwłaszcza, że reset kasuje własne ustawienia w pamięci.

Powodzenia
Vy73, Ryszard SP9GR

sp4r
14.02.2021 10:39:23

QTH: Bialystok, podlaskie

Od: 2011-10-3
Cześć Ryszard.

Bardzo dziękuje za Twoje uwagi. Dziś usiądę i posprawdzam te ustawienia. Sprzęt nie był używany przez ponad dwa lata i możliwe są usterki o których piszesz.
Sprawdzę i dam Ci znać jakie są tego efekty.
Raz jeszcze wielkie dzięki i ukłony z Podlasia.

Pozdrawiam serdecznie - Andrzej SP4R

P.S. Przy okazji bardzo dziekuję wszystkim pozostałym kolegom za życzliwe zainteresowanie i pomoc.
Jestem szczerze zobowiązany. aniołek

Przejdz do góry stronyStrona: 1 / 1    strony: [1]