HOME » ANTENY » JAK MIERZYĆ SKRZYNKĄ ANTENOWA MFJ 940

Przejdz do dołu stronyStrona: 1 / 1    strony: [1]

Jak mierzyć skrzynką antenowa MFJ 940

Chodzi o wersję z "wyciąganą gałką"

sp8iap
20.04.2011 17:33:55

QTH: Hrubieszów - KO 10 wt

Od: 2011-2-27

... a kto to i co to chce mierzyć skrzynką antenową ? .

Ja używam skrzynki antenowej MFJ 941 ale nia nic nie mierze w sesie pomiarów typu RLC .
Pokazuje mi ona jedynie moc padajaca i odbita z TX do ANT.
Gdzie przy pomocy tych wskazań , 2 powietrznych kondensatorów i cewki wbudowanej w MFJ - ota , ustawiam tak dostrojenie - nadajnik a antena - żeby mieć minimalny SWR , żeby uchronić PA nadajnik przed uszkodzeniem , jerzeli antena nie stroi i powstaje duży WFS i moc duża wraca do PA .
Przy pomocy wszelkich regulatorów ja dostrajam sie do kazdej mojej anteny a nawet do kabla od "żelazka" np. na 28 MHz , ale co idzie o sprawność takiego dostrojenia to już inny temat.
Najlepiej miec antenę "w" lub "prawie w" rezonansie ,
wtedy jescze takie zabezpieczenie sie przydaje na "wszelki słuczaj" .

Electra25.04.2024 02:21:49

sq9sba
20.04.2011 17:54:24

QTH: Rybnik JO 90 GC

Od: 2009-12-29
    sp8iap pisze:

... a kto to i co to chce mierzyć skrzynką antenową ? .

Pokazuje mi ona jedynie moc padajaca i odbita z TX do ANT.
    Najlepiej miec antenę "w" lub "prawie w" rezonansie ,
    wtedy jescze takie zabezpieczenie sie przydaje na "wszelki słuczaj" .

Dzięki.Tyle wiembardzo szczęśliwy.Chodzi mi akurat o model który wymieniłem.Jest trochę "specyficzny"
Jurek

sp8iap
20.04.2011 18:06:01

QTH: Hrubieszów - KO 10 wt

Od: 2011-2-27
To jest taki sam model jak mój tylko troche nowszy , własnie z wyciągana gałka na pomiar moc padajaca i odbitej , napisz na priwa maila to popisze ci co na ten temat u mnie jest i wiem albo na gg wpis mój znak i qth powinno wyskoczyc ale po 21 bo teraz jestem QRT tam .

Przejdz do góry stronyStrona: 1 / 1    strony: [1]

<< Pierwsza      < Poprzednia      Następna >     Ostatnia >>