HOME » RADIO RETRO » STARY RADIOAMATOR (1952) : WYSZKOLENIE IDEOLOGICZNE ;)

stary radioamator (1952) : wyszkolenie ideologiczne ;)

sp3suz
16.01.2014 20:18:07

QTH: JO72SV

Od: 2011-3-19

Stasiek! A pamietasz fraszki A. Waligórskiego? ( twórca Studio 202). Swego czasu o mało nas ze szkoły nie wlali za taki wierszyk.Na gazetce ściennej poswieconej TPPR (Towarzystwo Przyjaźni Polsko Radzieckiej) było swego czasu zdjęcie ja jakis ruski dygnitarz odznacza jakiegoś naszego dygnitarza. Kolega znalazł opracowanie Waligórskiego i walnął: Raz chomik nosząc plony do swej norki ganiał, a niedzwiedź uzbrojony chomika ochraniał.
potem zjadł mu te plony , wytarł łapą mordę , wydupczył biedne zwierzę
- i przypiął mu order.
Chłopie! Jaka sie afera zrobiła (!) Dobrze że nit nas wtedy nie widział, bo było by barrrdzo źle. Panowie z wiadomego urzędu trzepali wszystkich równo , przesłuchania pogadanki klasowe, itd. itp. Jaja za darmo! No ale to juz minęło i jakos rozeszło sie po kościach.
cool
Pijmy piwo jedzmy śledzie , będziem silni jak niedzwiedzie!

Electra27.04.2024 00:28:39

sq6ade
16.01.2014 20:30:04

QTH: Wrocław (Breslau) Party-n

Od: 2008-3-21
Archiwalne Studio 202 (może)* można posłuchać w z digitalizowanym archiwum PRW.

*) bo nie szukałem tego ale pewnie jest
Wiosna się budzi w całej naturze
Witana rzewnym słowików pieniem,
W zielonym gaju, ponad strumieniem,
Kwitną prześliczne dwie róże.

sq7mru
16.01.2014 21:51:25

QTH: JO91VR

Od: 2010-9-30

sp3hbf
16.01.2014 22:53:36

Od: 2012-6-15
    SP2LIG pisze:

No ale ja się dowiaduje że byłem oficerem

I tu są schody
      Dlaczego nie dali mi licencji te dziady
      Dlaczego jako oficer SB mam tylko 2500 zeta emerytury
      Dlaczego nie wiem jaki stopień miałem aby w ZUSie zadziałać
      Chyba emerytura od stopnia zależała
      A te 2500 zeta to niech se wsadzą Hi HI

Oficer SB jego mat' HI HI

Drogi Stachu.

Przyjacielu, serce mi bardzo krwawi że przymierasz głodem a może na opał nie masz, 2,5k pln to zapewne ledwie na waciki Tobie starczy o pampersach już nie wspomnę. Pozwól że jak Włodek od Leninów który wieczne prawą a może lewą łapą wskazuje towarzyszom w którą stronę mają iść(ku zagładzie) to ja też wskaże Tobie drogę a mianowicie ZUS jest dla gminu i takich gołodupców jak ja a wy wybrańcy narodu mieliście i macie swoje resortowe/firmowe biuro emerytalne.
    Zapukaj tam może już czas żeby Tobie drogi Stachu zweryfikowali tą jałmużnę tylko co by nie w dół, bo będziesz tak cienko pierdział jak np. ja.
    Dużo zdrowia Tobie życzę i pozytywnej weryfikacji co by i na popitkę jakąś starczyło.

Sorry Ty jesteś radiowcem???? Chyba twoje fale już zostały rozmyte przez kilwater nie wcinaj się i nie mędź. Wspomnij swoje stare lata chyba że ,tak jak ktoś z kolegów powiedział zmieniłeś znak i stałeś się starszy i teraz dosry...wasz dla reszty, zastanów się 10 razy co i po co piszesz a później zabierz głos. Poczytaj ze zrozumieniem i ustosunkuj się do wypowiedzi innych kolegów.
Ryszard SP3HBF.

sq9mda
17.01.2014 07:27:36

Od: 2008-12-1
    SP95094KA pisze:

O czym ty do mnie rozmawiasz ?
    Pływaj sobie i niech twój kilwater po mędzeniu pozostanie wieczny aby wspomnienia po tobie u kolegów nie powodowały 10 zastanowień o czym piszesz. Uważaj też aby nie brać kursu kajakiem na przechodzenie przez kilwatery innych

Przeczytałem ze zrozumieniem i ustosunkowałem się do wypowiedzi innych kolegów
    Dla twojej ciekawości dodam że ja fal nie wytwarzam, zarejestrowanym radiowcem jestem od 1969 roku a znaku ja nie zmieniałem tylko mnie go zmienili
    Co do dosry...wasz - nie przesadzaj u mnie zdiagnozowano carcinoma coli et recti
    Stasiek SP9-5094-KA eks SP6-9764

Czytaj proszę ze zrozumieniem. Wpis kolegi SP3HBF odnosił się do postu kolegi SP2LIG, a nie to twojego.
Sq9mda Robert

sq7mru
17.01.2014 08:51:04

QTH: JO91VR

Od: 2010-9-30
    sq7mru pisze:

VK3TFE pisze:

Dzien dobry.
      Czy to tylko jedna strona na okladce tego materialu? A moze dalej tam tez cos bylo? Super ciekawy tekst i jezyk i zaczyna sie od RADIA a konczy sie na osiagnieciach Kolegow z ZSRR. Nie widze podpisu autora. A moze tekst ustalony byl "ODGORNIE" ? Dostrzeglem, ze slowo "partia" napisano z malej litery. Widac jak szybko i po lebkach w TAMTYM CZASIE funkcjonowala Cenzura. Super tekst! Kawalek historii w ktorej bylo nam wzrastac. Moze Kolega zeskanuje jeszcze kilka stron z tego wlasnie wydania, prosze. Jest bardzo milo, ze mozemy popatrzec na ten material.
      Dziekuje.
      Henryk
      PS. mam nadzieje, ze moj zachwyt nad tym materialem bedzie wlasciwie odebrany, przez Kolegow!

bardzo dobry pomysl z tym zeskanowaniem - tak zrobie.

Paweł

PS. wątek mocno schodzi z tematu ;(

17.01.2014 09:39:45

[quote=sp3hbf]
    SP2LIG pisze:

No ale ja się dowiaduje że byłem oficerem

I tu są schody
      Dlaczego nie dali mi licencji te dziady
      Dlaczego jako oficer SB mam tylko 2500 zeta emerytury
      Dlaczego nie wiem jaki stopień miałem aby w ZUSie zadziałać
      Chyba emerytura od stopnia zależała
      A te 2500 zeta to niech se wsadzą Hi HI

Oficer SB jego mat' HI HI

Drogi Stachu.

Ryszard SP3HBF.[/quote]

SP3HBF.

Ryszard, czytałem Twój post parę razy i nie mogę wyłapać przyczyny Twojej tak wielkiej bulwersacji o wysublimowanym doborze słów już nie wspomnę.
Czytając posty kolegi Stanisława w których aż kapie od dobrego humoru zapewne byś ten w/w post również do tej kategorii zaliczył gdybyś je znał. Ja tak zrobiłem i równie z humorem odpisałem, real dotycz tylko ZUS'u i resortowego biura emerytalnego. Czyżby to tak Ciebie w k..... ? Może jeszcze śp Włodek tak podniósł Twoją temperaturę.
Twój popis elokwencji raczej z humorem ma mało wspólnego. Wywlekasz rzeczy nie mające nic wspólnego ani z humorem ani z tematem wątku.
Jeżeli masz ochotę na dalszą wymianę poglądów to bardzo proszę ale tylko na priv.

Electra27.04.2024 00:28:39

HOME » RADIO RETRO » STARY RADIOAMATOR (1952) : WYSZKOLENIE IDEOLOGICZNE ;)

TestHub.pl - opinie, testy, oceny