stary radioamator (1952) : wyszkolenie ideologiczne ;)
Stasiek! A pamietasz fraszki A. Waligórskiego? ( twórca Studio 202). Swego czasu o mało nas ze szkoły nie wlali za taki wierszyk.Na gazetce ściennej poswieconej TPPR (Towarzystwo Przyjaźni Polsko Radzieckiej) było swego czasu zdjęcie ja jakis ruski dygnitarz odznacza jakiegoś naszego dygnitarza. Kolega znalazł opracowanie Waligórskiego i walnął: Raz chomik nosząc plony do swej norki ganiał, a niedzwiedź uzbrojony chomika ochraniał.
potem zjadł mu te plony , wytarł łapą mordę , wydupczył biedne zwierzę
- i przypiął mu order.
Chłopie! Jaka sie afera zrobiła (!) Dobrze że nit nas wtedy nie widział, bo było by barrrdzo źle. Panowie z wiadomego urzędu trzepali wszystkich równo , przesłuchania pogadanki klasowe, itd. itp. Jaja za darmo! No ale to juz minęło i jakos rozeszło sie po kościach.
cool