Ja uważam, że takie zastosowanie znaku jest możliwe jedynie wtedy, gdy wymieniony tu SO9DX posiada tylko znak przyznanyw Polsce, a nie ma uprawnień ze znakiem ze swego kraju! Bo gdyby to był kolega np F5DX mający w Polsce znak SO, to wtedy musiałby się łamać przez swój znak "pierwotny", czyli musiałby nadawać pod znakiem ES5/F5DX, a nie przez SO!!! Przynajmniej wynika to ze zdrowej logiki!
spcw! Tak jest, Prosze Pana! Znak z prefixem SO mozna uzywac tylko na terenu Polski! Ja uzywal dwa znaka SO tylko z Polski. Znak ES5/SO9DX jest piratem?
SP1JPQ Ok, Jurek, dzieki za info. SO9DX byl Pan z Rossji, byl w etere u nas w ES. Mam nadzeje przyjechac do Polski w maju na 3 - 4 miesiaca. Bedzie podawac papiery na SO znak. Mam zapytanje: mozna zamuwic w PZK dla siebe znak SO z jednej literoj w suffixie? Na przyklad SOxT?
ES2TT napisał "na przyklad byl znak ES5/SO9DX?" z tego wynika ze Estonia należny do Cept i podpisała umowę , wiec w Polsce nie potrzebujesz znaku SO tylko pracujesz jako SP/ES2TT
To nie kolega chce pracować pod ES5/SO9DX, tylko słyszał taki znak i pytał, czy tak można!!! Jeszcze raz - nie można!!! Druga sparawa to to, że znaku SO z jedną lietrą w sufiksie na pewno nie dostanie, bo jako znaki kontestowe na pewno już wszystkie litery alfabetu zostały dawno przydzielone, a pod takim znakiem można pracować tylko w zawodach
Ja nie wnikam o prawidłowość znaku SO ale o to ze się łamał przez ES skoro jest taka możliwość to odwrotnie również stacje z Estonii mogą łamać się przez SP bez potrzeby załatwiania znaku SO.
SO to innaczej gäst lizenzie czyli dla gosci ,ktorzy ubiegaja sie na uzywanie radiostacji dluzej niz 3 miesiace z terytorium Polsk:Bez sesu jest uzywac go naprzyklad dl/soxxxx. Filozofow nam nie brak.,mija sie to wszystko z celem, bedac w Polsce uzywam polskiego znaku a z domu pracuje na swoim niemiecki.Stosujmy sie do przepisow ,albo zmienmy przepisy dla naszych wymagan!