Forum Krótkofalarskie PKI

W obronie wartości Powstania Warszawskiego
T#594073
Facebook
SP2LIG
moc !!!
moc !!!

Użytkownik
QTH: GDYNIA
#8053360 19.02.2023 10:02:45
No i Admin stanął na wysokości zadania, wykopał czerwoną gnidę poza burtę wątku.
Brawo.
______________
Greg SP2LIG
SP9LCY
poziom 4

Użytkownik
QTH: Załęże
#8053412 19.02.2023 12:34:51
    SP2LIG pisze:

    No i Admin stanął na wysokości zadania, wykopał czerwoną gnidę poza burtę wątku.
    Brawo.
    ______________
    Greg SP2LIG

Ceniąc wolność słowa i nieskrępowane dyskusje.
sq9mda
poziom 6

Użytkownik
#8053413 19.02.2023 12:42:39
    SP9LCY pisze:


    Ceniąc wolność słowa i nieskrępowane dyskusje.


Jakie czasy......taka wolność słowa. Pomijam fakt kto napisał to co zacytowałeś....a to jest naprawdę ciekawe i warte sprawdzenia.

Robert



Pozdrawiam
Sq9mda Robert
SP9LCY
poziom 4

Użytkownik
QTH: Załęże
#8053418 19.02.2023 13:02:05
    sq9mda pisze:

    ...Pomijam fakt kto napisał to co zacytowałeś...

    Robert

Nie wiem kto jest autorem, ale znam to od czasów gdy słowo "wolność" nabrało innego znaczenia.
sq6ade
moc !!!
moc !!!
Użytkownik
QTH: Wrocław (Breslau) Party-n
#8053421 19.02.2023 13:17:21



"Panta rej" jak mawiał Demokles z Akwirynu

SR6MA w mobilku 145.350 home


sq9mda
poziom 6

Użytkownik
#8053424 19.02.2023 13:24:40
    SP9LCY pisze:



    Nie wiem kto jest autorem, ale znam to od czasów gdy słowo "wolność" nabrało innego znaczenia.



Miałem na myśli post "kolegi" który wkleiłeś. To znana "postać" i dość szeroko komentowana na tym forum.

Robert



Pozdrawiam
Sq9mda Robert
SQ8PIW
poziom 6

Użytkownik
QTH: KO11ev49AQ
Ilość edycji wpisu: 1
#8053425 19.02.2023 13:26:59
To chyba pierwsze tak pięknie zobrazowane proroctwo. To będzie 3:10 czy 15:10 ? lol

Oczywiście chodzi mi o ,,historyjkę" mr...ADE.
wpis edytowany 19.02.2023 13:29:00



Lepiej, siedzieć pod lipą i pisać,
niż pisać lipę i.... siedzieć.

Val de Mar
ex
SP 0109 SE
SP5GNI
poziom 5
Użytkownik
QTH: Warszawa
#8053541 19.02.2023 14:32:45
Koledzy
Trzymajmy się tematu, czyli przywróceniu rangi zawodom poświęconym Powstaniu Warszawskiemu.
To poważna sprawa i nie miejsce na żarty.
Wyrażajcie swoje opinie na temat nazwy i regulaminu zawodów.



73
Mirek SP5GNI
sp5es
poziom 3
Użytkownik
#8054853 23.02.2023 18:22:42
Koledzy

Uważam że uwagi Zygmunta są nad wszechmiar trafne.
Szanujmy historię .

Powstańcy byli walczącymi powstańcami i dzisiejsze dochodzenie rzekomej prawdy historycznej przy wspaniałych trendach "falandyzacji" w tym przypadku historii, na nic się nie zdadzą.
Nie grzebać w historii, nie grzebać (zachować ) nazwy , także zawodów .

Regulamin jest tragiczny .

Prawdopodobnym problemem może być fakt że istnieje oprogramowanie do ich rozliczania, którego nikt nie chce zmieniać , bo to robota. Ten czynnik też trzeba wziąć pod uwagę .

Nazwy kategorii w tych zawodach są upiorne i nie zawsze można je szybko zrozumiec , o co chodzi, bezwzględnie do korekty.

Regulaminy ponadto nie eliminują/redukują możliwości kombinatorstwa, które stale ma miejsce w zawodach krajowych . Przoduje w tym grupa z północy Polski, ale i innych nie brakuje .

Tu niezbędne są ograniczenia dla stacji nadających "tylko dla swoich", lub zające robiące 5 qso .
A jeśli taki zając wyjdzie pod znakiem o wysokiej punktacji , to krzywe zwierciadło wyników kładzie wszystkich zawodników na łopatki .

Proponuje konstruktywne dać wnioski - sformułować propozycje zapisów do punktów regulaminu , skonsolidować je i dać organizatorom jako propzycję do poprawiena regulaminu.

Reszta to kwestia i mentalnośc decydentów.

Wieslaw_ABG
poziom 2
Użytkownik
#8055077 24.02.2023 10:37:57
Panie SP5AYY- co do zawodów to faktycznie - masakra . Natomiast chciałbym aby jako krótkofalowiec spojrzał się Pan w lustro i stwierdził, czy ja też jestem w porządku. Wiadomo chodzi o słynny pamiętnik umieszczony na stronie OTC gdzie w temacie "Prace konkursowe" 30.09.2020 rok zamieścił Pan informację:
-"Na spotkaniu zaproszonych gości w październiku 2003 roku w siedzibie LOK (Liga Obrony
Kraju) w Warszawie przy ul. Chocimskiej 14 podsumowania zawodów krótkofalarskich
„ W Hołdzie Uczestnikom Powstania Warszawskiego 1944" przedstawiłem wizje prof. Stefana
Czarneckiego i rozmowy z Antonim Zębikiem twórcą radiostacji z 1943 roku. Tu ju&#348,, chętnych
do dalszej rozmowy nie było..., a gość honorowy będący na tym spotkaniu - powstaniec Adam
Drzewoski ps. Benon, który w czasie Powstania był przy radiostacji „Błyskawica" poparł tę
propozycję. Po raz pierwszy w takim spotkaniu wziął udział Wiesław Paszta SQ5ABG"
Tak brałem udział w tym spotkaniu ale przecież w swojej książce "Cień Błyskawicy" wydanej dzięki śp. Ewie Michałowskiej SP5HEN w 2009 roku na stronie 13 i 14 opisałem to spotkanie. Z wydaną książką uczestniczyłem w kilku spotkaniach OTC w których i Pan uczestniczył i nie było żadnych uwag co do zamieszczonej informacji o tym kto inicjatorem budowy repliki a Pan i Mikołaj Ciereszko SP5CJQ zostali zaproszeni do zawiązującego się na Komitetu. Nie był Pan nawet na pierwszym spotkaniu w Antonim SP7LA 13 grudnia 2003 roku kiedy to z grupą krótkofalowców z Praskiego OT PZK pojechaliśmy do Niego. W książce przedstawiłem rzetelnie Pana wkład i zaangażowanie w sferze technicznej w budowę repliki natomiast to co Pan opisał w swoich wspomnieniach po wielu latach jest po prostu kłamstwem i konfabulację. Trzeba mieć trochę przyzwoitości i pouczać innych kiedy to jest potrzebne ale też trzeba być w porządku do innych osób i śmiało spojrzeć w lustro. Niestety tu także na zwrócona uwagę co do treści wspomnień w stronę Prezesa OTC odzew był na zasadzie "sporu historycznego" wow... Sprawa regulaminu Zawodów PW- regulamin był pisany pod stacje LOK-u , kilka razy brałem udział jako HF60B (Błyskawica) niestety podgrywki i zające skutecznie eliminowały stacje obce LOK-owi. Dalej w zawodach LOK panuje moda na taki działania co słusznie zauważył Marcin SP5ES ale to już inna para kaloszy. W obecnym stanie proponowany regulamin uważam za tragiczny i na pewno nie będę brał udziału w tych zawodach pomimo, że jak co roku będę pracował od 01.08-02.10 jako HF60B. Każdy niech podejmuje oczywiście decyzję udziału za siebie ale może zimny prysznic poprzez brak udziału zadziała.
Wiesław SQ5ABG
PS.Jestem synem sanitariuszki śp. ppor. Haliny Paszta z d. Wilczyńska ps. Myszka - Brygada Wileńska AK.
Snake
poziom 2

Użytkownik
QTH: SPACE
#8060807 10.03.2023 08:55:21
Czytając wątek aż strach pomyśleć ilu jeszcze "towarzyszy" jest wśród nas. BTW, LOK ma rodowód w prostej linii z PRL-u...
VSS
poziom najwyższy i najjaśniejszy :-)

Użytkownik
QTH: POZnan*
#8060850 10.03.2023 11:09:44
pomijając wszystkie za i przeciw na temat PW polecam książkę pt.

"Obłęd '44. Czyli jak Polacy zrobili prezent Stalinowi, wywołując powstanie warszawskie"


https://lubimyczytac.pl/ksiazka/4924576/obled-44-czyli-jak-polacy-zrobili-prezent-stalinowi-wywolujac-powstanie-warszawskie

nie jest droga, polecam.



Artur VSS
https://sp3vss.eu
PZK - Piraci Z Karaibów

Udostępniający link nie odpowiada z automatu za treść:
https://tiny.pl/tqrng
http://hudoc.echr.coe.int/eng?i=001-187930
Wieslaw_ABG
poziom 2
Użytkownik
#8060901 10.03.2023 11:48:22
Pierwszą moją książką przeczytaną o Powstaniu była znaleziona w bibliotece Taty "Przemarsz przez piekło" Stanisława Podlewskiego - miałem 13-14 lat... warta przeczytania
Aby pisać na forum musisz się zalogować !!!
rss · kontakt · załóż własne forum · korzystasz z forum? wesprzyj projekt!