Ja używam kitu od remoteqth opartego na sofcie K3NG. Podpięty mam do niego zabytkowy rotor CDE AR33. Trochę (a nawet sporo) pracy zajęło uruchomienie tego, ale całość działa bardzo dobrze.
Zbudowałem sterownik rotora AZ/EL na Arduino UNO oparty na sofcie K3NG w podstawowej wersji bo na tyle pozwala ilość pamięci w UNO, uruchomienie kontrolera jest dosyć łatwe ale zabawy jest trochę z uruchomieniem całości bo zależnie od tego jaką metodę kontroli położenia anteny wybierzesz (potencjometry czy impulsatory)należy rozwiązać problemy z zakłóceniami w przewodach sterujących.. można poczytać o tym na forach.. _________________ ------------- 73! Tomasz
Koledzy ma ktoś sprawdzony wsad K3NG do rotora az/el ale z kompasem i akcelerometrem ?
Nie ma czegoś takiego bo kompasów i akcelerometrów jest sporo typów. Poza tym czy pomyślałeś jak po i2c podłączysz ten kompas przez kilkanaście kilkadziesiąt metrów kabla i co z nim zrobi w.cz. z nadajnika? _________________ Artur
Soft K3NG jest dosyć uniwersalny i zawiera opcję obsługi kompasu i akcelerometra ale problemy techniczne z tym związane musisz rozwiązać sam. Na GitHubie jest pełna dokumentacja sterownika K3NG, warto przeczytać,a na forum K3NG ludzie piszą o swoich problemach uruchomieniowych. Gotowego wsadu typu wgraj i używaj nie dostaniesz bo ustawienia parametrów i kalibrację ze swoją obrotnicą musisz zrobić sam.. _________________ ------------- 73! Tomasz
Chodzi mi o program , chce wykorzystać w układzie moduły ADXL345, HMC5883L i Arduino Nano plus do tego moduł RS 485 do przesyłania danych z komputera progrem HDR. Co do softu do arduino nie wiem ,które pliki są niepotrzebne i należy je wykomentować.
Moduły chce umieścić w hermetycznej obudowie na bumie antenie . Odpowiadając koledze sp6ab jak chce przesłać sygnał sterujący na odległość kilkudziesięciu metrów odpowiedz jest prosta przez moduł RS485 :-)