I ta cewa do mocowania rowerków może być ciekawym zadaniem z fizyki/elektrotechniki Oblicz indukcyjność tej cewki mając na uwadze typowe rozmiary puzzli chodnikowych. Da się ? Da !
Akurat do anteny na 500kHz do stacji brzegowej tylko antena musi mieć pojemność na górze, by dopasowanie lepsze było. Przekrój tez właściwy do mocy nadawczej.
Sent from Marconi Oceanspan with 3x807 in the finals. Pozdrawiam, SP5XMI Marcin
W Systemach G4F wykonywałem prowizoryczną antenę ze spinacza. W linii prostej można się było dogadać do 7 km od przekaźnika. Więc to nie jest wcale głupota pod względem technicznym ale... Swego czasu widziałem na portalu handlowym butelkę po mleku. Pusta butelka z opisem: "Powietrze z Watykanu którym oddychał Jan Paweł II" Cena 300 PLN. I wyobraźcie sobie za dwa dni jakiś idiota to kupił!
Pijmy piwo jedzmy śledzie , będziem silni jak niedzwiedzie!
Wracając to uniwersalnej anteny to zdarzyło mi się nie raz z takiej korzystać, ale cena to jakis przypał.U mnie w sklepie na rogu można za tyle kupić 200 szt. takich anten